ראשי » בריאות » אתם כאן

מונטריאול, 1885: אלפים מפגינים נגד חיסוני חובה

  • מאת יעל י. | 14 ביוני 2011
  • 10,630 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 14 ביוני 2011

כתבת הניו-יורק טיימס מה-28 בספטמבר, 1885 מספרת על אלפי צרפתים-קנדיים שהתפרעו ברחובות מונטריאול במחאה על רצון מחלקת הבריאות המחוזית לכפות עליהם חיסון נגד אבעבועות שחורות.

הפרעות החלו לאחר שעבר חוק חיסון חובה במחלקת הבריאות המחוזית. הן נמשכו מספר ימים, ובמהלכן שברו הפורעים חלונות במשרד הבריאות העירוני, זרקו אבנים על בתיהם של הרופאים המחסנים וצבאו על בניין העירייה, שם התחבאו ראש העיר ויושב-ראש מחלקת הבריאות.

50 שוטרים הגיעו כדי לפזר את הקהל, אך המפגינים הזועמים נפגשו מחדש במורד הרחוב ונאבקו עם המשטרה. לאחר שהמשטרה פיזרה את המפגינים בשנית, הם נפגשו מחדש במיקום אחר והמשיכו ליידות אבנים – והפעם על בניין המשטרה.

שני בלשים פתחו אש על הקהל עם אקדחיהם. הקהל התפזר במהרה אך המשיך לכיוון בנייני הממשלה בהם נפגשים נציגי מחלקת הבריאות המחוזית, שם ניפצו מספר מנורות וחלונות.

תחנתם הבאה היתה בנייני העיתון Herald, אשר האשים בצורה עקבית את הצרפתים-קנדיים על כך שהם הגורם האמיתי לאבעבועות השחורות.

כשמספרם גדל, אחד מהמפגינים טיפס על פסל מלכת אנגליה ושאל את הקהל מי ישלוט על העיר, האנגלים או הצרפתים. הקהל בתגובה הריע "הצרפתים".

לאחר חצי שעה של זריקת אבנים, המשטרה הגיעה וגירשה אותם מהמקום. או אז המשיכו המפגינים ויידו אבנים על ביתם של מספר דמויות ציבוריות המעורבות בתחום הבריאותי.

ראש העיר ויושב-ראש מחלקת הבריאות סגרו עצמם בבניין העיריה מחשש למעשי המפגינים.

קהל המפגינים ניסה להצית את ביתו של אחד הרופאים המחסנים, אך מכבי האש פעלו מהר ומנעו את האסון. עם זאת, הם הצליחו להצית באש מספר כרזות לחיסוני אבעבועות שחורות ברחוב.

ראש העיר ומפקד המשטרה הכללי הפעילו את האזעקה והורו למכבי האש להפנות את זרנוקם לעבר הקהל, שמנה אז 5,000 אנשים. אך מספר אנשים עם גרזנים הופיעו ואיימו לחתוך את הזרנוק. יחידת משטרה הגיעה וחילצה משם את מפקד המשטרה, ואז גירשה את המפגינים תוך שימוש באלות. מפגינים רבים נחבלו בראשם.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=7850
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית