- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

פלואוריד-גייט: האם יהיה סוף לזיהום המים בפלואוריד?

פלואוריד-גייט / פעולה משפטית נגד האחראים על ההפלרה

עורכי דין בארה"ב עובדים על הגשת תביעה משפטית נגד האישים האחראים או שהיו אחראים על קידום ההפלרה.

על פי פרסום במאמר נפיץ במיוחד בעיתונות בארה"ב [1] "שורה של גילויים עולים מפעולותיהם של האנשים שקידמו באופן פעיל את הרעיון של הכנסת פלואוריד למי השתיה, הגילויים יביאו לצונאמי של חקירות, דיונים, ודיונים משפטיים."

אחד המחוקקים במדינת טנסי פרנק נייסליי קובע, "יש כאן שערורייה אמיתית. לא נאמר לאזרחים על הפגיעה האפשרית מפלואוריד, ואת זה צריכה לחקור המשטרה והתקשורת."

ערך דין המתמחה בתביעות נזיקין מרעלים, עו"ד כריס נידל אומר, "אני חושב שכשנסתכל אחורה נשאל מדוע סקנדל הפלואוריד לא צץ על-פני השטח קודם לכן. ישנם חששות כבדים לגבי ניגוד אינטרסים אפשרי ועריכה חמורה של מידע שמאכילים לציבור אודות פלואוריד הסיכונים וההשפעות שלו."

בשנת 2006 האגודה האמריקאית לרפואת שיניים ו-CDC (השירות לבריאות הציבור) [2] הוציאו בשקט אזהרה לא להשתמש במים מופלרים להכנת מזון לתינוקות. ב-2010 הוציא הממשל האמריקני הנחיה שלפיה ריכוז פלואוריד של יותר מ-0.7 חלקים למיליון הוא סיכון בריאותי לאוכלוסייה כולה.
בתחילת 2011, הסוכנות האמריקנית להגנה על הסביבה הודיעה על צמצום השימוש בחומרי הדברה המכילים פלואוריד, בשל הסיכון של חשיפה לפלואוריד מוסף [3].

ראוי להזכיר כאן שהפלואוריד אינו רק מרכיב פעיל בחומרי הדברה, אלא גם בתרופות פסיכיאטריות הגורמות לאופוריה כגון פרוזאק.

וזה החומר שמכניסים לנו למים, חברים…

"כל זה מראה כי החשיפה הנוכחית לפלואוריד היא סיכון ידוע לבריאות" מציין מארק אטקין, היועץ המשפטי של קבוצת בריאות-פלואוריד בניו זילנד (FANNZ).

מוסיפה מרי ביירן, דוברת FANNZ, "הפלרה היא תוספת מכוונת של פסולת תעשייתית מסוכנת למי השתייה הציבורית [4]. זה שערורייתי ובלתי מתקבל על הדעת, והאנשים האחראיים לכך צריכים לתת דין וחשבון."

[1] http://www.infonews.co.nz/news.cfm?id=62733 [1]
[2] http://www.cdc.gov/fluoridation/safety/infant_formula.htm [2]
[3] http://www.epa.gov/pesticides/sulfuryl-fluoride/evaluations.html [3]
[4]
http://www.fannz.org.nz/pdfs/Sodium%% 20fluorosilicate 20ORICA.pdf

מקור: infonews.co.nz [1]
מקור נוסף: scoop.co.nz [4]

מידע נוסף: FENZZ [5]