עוד מכה לתיאוריית ההתחממות הגלובלית

  • מאת מנהל הפרויקט | 12 במאי 2011
  • 10,788 צפיות | 24 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

נתונים מדעיים מהעולם האמיתי סותרים בצורה גורפת את תיאוריית ההתחממות הגלובלית.

הבסיס המדעי לטענה שיש התחממות גלובלית אינו נתמך על ידי הנתונים של העולם האמיתי, ועל כן מחקרים כלכליים על היתרונות לכאורה של צמצום פליטת גזי החממה חסרי כל בסיס.
אלו הממצאים של מאמר עמיתים חדש שנכתב ע"י בכיר לשעבר בסוכנות להגנת הסביבה – EPA.

ד"ר אלן קרלין, כעת בגמלאות, היה כלכלן סביבתי ב-EPA כאשר כתב ביוני 2009 דו"ח עם ביקורת קשה על הבסיס המדעי של תיאוריית ההתחממות הגלובלית.

כמו בהרבה מקרים אחרים, הממונה עליו הורה לו לשתוק, לא לפרסם את הדו"ח ולהפסיק לעבוד על עניין ההתחממות הגלובלית.

הניסיון של הסוכנות להגנת הסביבה להשתיק את ד"ר קרלין הפך למבוכה פרסומית רבה לסוכנות, במיוחד אחרי התחייבותם לשקיפות מנהלתית.

כעת, מחקר חדש של ד"ר קרלין – גישה רב תחומית, מדעית ומבוססת, פורסם בעיתון הבינלאומי "סביבה מחקר ובריאות הציבור".

במחקר הוא מגלה כי לשימוש בדלק מחצבי יש השפעה מועטה על רמות CO2 באטמוספירה. יתר על כן, הטענה כי לפליטת פחמן דו-חמצני CO2 אטמוספרי יש השפעה חזקה על הטמפרטורה היא שגויה מטעמים שונים, החל מרגישות אטמוספרית נמוכה להתפרצויות געשיות, היעדר חימום האוקיינוס ​​והיעדר מצב נחזה של "נקודה טרופית חמה".

מסיבה זו, על פי ד"ר קרלין, בפועל "היתרונות הכלכליים של הפחתת פליטת CO2 עשויים להיות נמוכים בשני סדרי גודל ממה שמפורסם."

רבים אינם מבינים זאת, אך להחלטות בעניין פליטת גזי חממה יש השלכות כלכליות וכסף רב, פוליטיקה, השפעה וכוח מעורבים בזה, לא רק התירוץ של שמירה על איכות הסביבה.

לפני שנה, נחשפה החלטת הסוכנות להגנה על הסביבה להעלים מידע מן הציבור הנוגע לביקורת של דוקטור קרלין.

נחשפו לציבור ארבעה מיילים פנימיים של EPA שבו ניתנה הוראה מפורשת לדוקטור קרלין שלא לגלות את ממצאיו לאף אחד ללא אישור, להפסיק כל עבודה על ההתחממות הגלובלית ולהתרכז בדברים אחרים. כל זאת מהטענה שהממצאים הללו יסכנו את העמדה הרשמית של הסוכנות (שיש התחממות גלובלית שנגרמת בגלל פליטת גזי חממה – נ.ד.כ).

"על המחקר של ד"ר קרלין הוטל איפול מלא, איסור על הפצתו בתוך הסוכנות או פרסומו לציבור." כך טוען ארגון CEI שחשף את הפרשה.

במחקר האחרון שפרסם דוקטור קרלין הוא אומר כי הסיבה שהיתרונות הכלכליים של הפחתת פליטת CO2 עשויים להיות נמוכים מאשר ההערכות של מרבית הכלכלנים היא כי רגישות האקלים היא נמוכה בהרבה מאשר ההנחה של האו"ם.

"ההשפעה על האקלים היא בצורת משוב שלילי ולא חיובי וההשפעה של הפחתת פליטת CO2 לאטמוספירה היא קצרת טווח ולא ארוכה", הוא כותב.

עוד הוא כותב: "הסיכון של התחממות גלובלית קטסטרופלית נראה כל כך נמוך עד כי לא שווה כרגע לעשות דבר כדי לשלוט בו, כולל נסיון לשנות את מזג האוויר (geoengineering)"

מידע נוסף: הדו"ח המלא של דוקטור קרלין

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=7425
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

24 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית