(שוב) צנזורה נוסח YNET

  • מאת מנהל הפרויקט | 28 בפברואר 2011
  • 10,012 צפיות | 50 תגובות
עודכן לאחרונה: 2 במרץ 2011

היום נשתף אתכם בצד מכוער שמלווה כצל את התנהלות אתרי החדשות הגדולים ובעיקר את אתר YNET.

בעוד טוקבקים מכוערים, אלימים, טיפשיים וחסרי כל תרבות דיון מתפרסמים על בסיס יומיומי באתרי החדשות כמעט בלי בעיה, YNET
עסוקה בצורה שיטתית בצנזור תגובות שבאמת מביאות מידע חשוב (אבל שונה מדעתם של העורכים כנראה).

הצנזורה הזו קיבלה ביטוי בוטה במיוחד השבוע, אחרי שארגון חסון הפעיל לחץ ציבורי ממשי באמצעות הבג"צ שהגישו כנגד ההחלטה השערורייתית של ממשלת ישראל, לקצץ בקצבאות הילדים של הורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם.

השבוע פורסמו מספר כתבות, בהן שתי כתבות ב YNET, בנושא האוטיזם.

בשתי הכתבות פרסם מור סגמון, יו"ר ארגון חסון, תגובה מפורטת, ענינית ולא מתלהמת ובה פירוט העדויות המדעיות, הציבוריות והמשפטיות על הקשר האפשרי בין אוטיזם לחיסונים.

בכתבה זו – מאז 2003: פי 3 יותר ילדים אוטיסטים בישראל, תגובה מספר 42.

בכתבה זו – על הספקטרום: מי נכלל בהגדרה אוטיסט?, תגובה מספר 3 שהכילה את אותן התגובות.

כפי שאתם יכולים לראות בתמונה המצורפת, תגובה זו הופיעה במלואה וכללה כמה וכמה חלקים.
אחרי מספר שעות, גילינו (ולא בפעם הראשונה) שהחלקים המהותיים מתגובה זו ובהם פירוט העובדות הנ"ל – נמחקו ע"י מערכת YNET, בשתי הכתבות.

בכתבה הראשונה:

בכתבה השניה:

אנו חווים מתקפה חסרת תקדים בהיקפה ובכיעורה בשבועות האחרונים, ובה אנונימים ברשת משמיצים את כל מי שמקים קול כנגד מספר החיסונים הליברלי והמוגזם לדעתנו, נגד כל מי שמעלה ספקות בעניין בטיחות החיסונים, מתקיפים את מור סגמון באופן אישי ומנהלים מסע  דה-לגיטימציה מכוער הכולל עשרות דירוגים של תגובות "נגד" חיסונים ו"בעד" חיסונים (לשלילה ולחיוב, בהתאמה), התקפות, סילופי דברים והוצאות דיבה של ממש – הכל בחסות האנונימיות שהרשת מאפשרת. לא ניתן להימנע מהמחשבה שמערכה זו הינה מתוכננת ומכוונת, ומתאימה להמלצות שקיבל משרד הבריאות בעבודה (המוכרת לנו) ובה המלצות שיווקיות ותקשורתיות על דרכי ההתמודדות עם ארגונים כמו ארגון חסון, או אתרים כמו אתר פרויקט אמת אחרת.

מה גם שהתנהגות זו, שלנו אין את המשאבים להתמודד איתה באופן אפקטיבי, מונעת מהציבור להיחשף לעובדות ונתונים בעלי חשיבות מכרעת על בריאותם ובריאות ילדיהם.

למזלנו הרב, ארגון חסון לא מתכוון להרפות מהמשימה שלקחו על עצמם: להביא לציבור בישראל מידע ביקורתי, אותו מנסה הממסד הרפואי להסתיר מהציבור, ולעודד לימוד הנושא לפני קבלת החלטות בנושא החיסונים.

במציאות זו, המקום היחידי בו ניתן לקבל מידע זה, ללא צנזורה, הוא במספר מצומצם של אתרים – באתר שלנו, של ארגון חסון ובעוד אתרים נוספים.

אם ברצונכם לתמוך ולעשות מעשה, אנא כתבו לעורכים האחראיים ב YNET: נאווה כהן ודורון קופרשטיין, והודיעו להם ששמתם לב, כקוראים שלהם, לצנזורה הזו ועל אכזבתכם מהתנהגותם. האימיילים שלהם:

עדכון 1.3.11
אחד הגולשים באתר עשה מעשה (כל הכבוד!) וכתב מכתב תלונה לשני המיילים שפרסמנו.
התשובה שקיבל הבהירה שכנראה נאווה כהן איננה אחראית על התכנים ב-YNET, לכן אין לשלוח כרגע מיילים בנושא אליה אלא רק לדורון קופרשטיין עורך מדור הבריאות ב-YNET

אנו מתנצלים בפני נאווה כהן על הטעות.

navac@Yedioth.co.il
doron-k@y-i.co.il

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=7060
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

50 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית