- פרויקט אמת אחרת - https://www.emetaheret.org.il -

ג'סי ונטורה, לשעבר מושל מינסוטה, תובע את ה-TSA

מושל מינסוטה לשעבר ודמות טלוויזיונית בהווה, ג'סי ונטורה, תובע את רשות הבטחון של שדות התעופה בארה"ב.

ונטורה, שהיה גם מתאבק בעברו החליט להגיש תביעה כנגד סוכנויות הבטחון אחרי שעבר לטענתו השפלה והטרדה מינית בחיפוש בשדה התעופה.

בשנה האחרונה החמירו רשויות הבטחון את נוהל החיפוש בשדות התעופה והכניסו את סורקי הגוף המסוגלים להפשיט את הנבדקים מבגדיהם באופן שניתן להבחין באברי המין בצורה די ברורה.
בדיקה זו זכתה לקיטונות של ביקורת מצד ארגונים לזכויות אדם, וקיימת תנועת מחאה עולמית כנגדם [1].

[2]

סורקי הגוף - בקרוב בשדה התעופה בן גוריון?

בתלונה שהוגשה ביום שני בבוקר בבית המשפט של מינסוטה, ונטורה תובע את רשות הבטחון של ארה"ב ואת מזכירתה ג'נט נפוליטנו, בנוסף לבכירים נוספים.

הוא מאשים את סוכנויות הבטחון בהפרת זכותו "לפרטיות וכבוד, ואת זכותו להיות חופשי מחיפושים ועיכובים.", אחרי שעבר חיפוש גופני שנקרא: Pat Down על-ידי סוכן TSA בשדה התעופה של מיניאפוליס בנובמבר 2010.

ונטורה, הטוען שיש לו שתל טיטניום כתחליף למפרק ירך, מאשים שהחיפוש הגופני כלל "נגיעות ללא הצדקה וללא צו, מישוש ושפשוף של אזור אברי המין ואזורים אחרים בגוף".

עורך דינו של ונטורה, דיוויד אולסן אמר שמרשו אינו טס יותר בטיסות פנימיות בגלל שהוא אינו מוכן לעבור חיפוש משפיל כזה שוב, או לעבור בסורק הגוף.

נציג סוכנויות הבטחון אמר בתגובה: "הסוכנות אינה מגיבה על תביעות תלויות ועומדות."

הסעיף הרביעי בחוקת ארה"ב מצהיר:

"זכותם של האזרחים להרגיש בטחון אישי, בביתם, במסמכיהם כנגד חיפוש לא הגיוני ומעצר, לא תופר ושום צווים לא יוצאו, אלא במקרה של סיבה מהותית הנתמכת בשבועה או אישור ואשר מכילה את תיאור מקום החיפוש, והאדם או החפצים שיש לתפוש או להחרים."

שחיקת זכויות האזרח הגיעה לשיא בשנה האחרונה אחרי שסוכני הבטחון בארה"ב ערכו חיפוש גופני על ילד בן 9, אישה עם שתלים בחזה [3] ואזרחים רבים אחרים שבאופן הגיוני אינם יכולים להיות טרוריסטים כמו המקרה של ילדה בת 12 שעברה סריקה בסורק הגוף ללא נוכחות הוריה [4].

סרטון שצולם בשדה התעופה ובו ילד קטן עובר חיפוש גופני מיותר ומשפיל:

מקור: forbiddenknowledgetv [5]