ראשי » בריאות » אתם כאן

פלואוריד והפלרה – המסמך המסכם

  • מאת כותב אורח | 2 בנובמבר 2010
  • 29,494 צפיות | 24 תגובות

דפים: 1 2 3 4 5 6 7 8

עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

13. ריבוי תקלות וחוסר פיקוח
13.1 בדיווחים החודשיים של חברת מקורות, רואים בבירור כי מתרחשות לא מעט תקלות הקשורות לאיכות ירודה של חומר הגלם להפלרה, להלן דוגמאות מחלק מהאירועים:
13.2 דו"ח איכות מים מחודש מאי 2007 של חברת מקורות: "החודש היו הפרעות בהפלרה בגלל שיבושים באספקת החומצה הפלואורוסיליצית. השיבושים נבעו מהופעת צבע צהבהב בחומר הגלם של דשנים אשר פסל אותו משימוש להפלרה. עקב כך היו שיבושים בהפלרת מי המוביל בנטופה, במרחבים…".
13.3 דו"ח חודש יוני 2008 "…משקע לבן במתקני ההפלרה….. ישנן מספר בעיות המחייבות פתרון במתקני ההפלרה כגון דליפות מריתוכי פלסטיק ביציאה מהמיכל החודשי, משקע לבן על הקירות והציודים, ובעיות בפיקוד. הבעיות נבדקות ויוצעו פתרונות".
13.4 דו"ח חודש יולי 2008, "צופת לבנה במתקני ההפלרה במרחב מרכז מתקני ההפלרה במרחב מרכז צופו בשכבה לבנה ואנו מנסים למצוא את הגורם לכך. נלקחה דגימה מהמשקע ונשלחה לאנליזה. הניסויים בתיאום עם דשנים ספק החומצה הפלואורוסיליצית".
14. למעשה ובפועל כל "מערכת הבקרה והפיקוח" על ההרכב הכימי של החומצה בשטח, מתבטא ב"בדיקה ויזואלית" של "שינוי צבע" של התמיסה. לא מתבצעות בדיקות כימיות טרם החדרת החומר למי השתייה, של מדינת ישראל.

15. למי השתייה מוחדר חומר שאמור לשמש כ"תרופה", אך אין לו שום אישור של גוף רגולטורי מתאים. לא נותנים לציבור מידע על כל המזהמים המלווים את ה"תרופה".
15.1 בכל צובר (מיכלית) חומצה פלואורוסליצית, אשר יוצא מן המפעל, יש הרכב שונה של כימיקלים בריכוזים שונים. זאת מאחר ומדובר בפסולת של תהליך ייצור דשן כימי לחקלאות. אין בשום מקום נתונים על בדיקות המראות כי היא נקייה ממזהמים, לא בחברת מקורות ולא במשרד הבריאות וכנראה שגם לא במכון התקנים.
15.2 ניסיונות שעשיתי לקבל תוצאות של בדיקות כימיות לנוכחות מזהמים, שאמורות לכאורה להיערך במכון התקנים הישראלי, לצורך מעקב ובקרה אחר החומצה הפלואורוסיליצית, נתקלו בקיר אטום. נאמר לי כי "התוצאות הן של הלקוח". דע עקא שאזרחי המדינה הם הלקוחות האמיתיים מאחר והם אלו ששותים מים יחד עם פסולת רעילה. האם אכן נערכו בדיקות כלשהו? מדוע אם כן אסור לנו לקבל פרטים על הרכב החומר המוסף למי השתייה שלנו? (עיינו בסעיף 19 בהמשך)
15.3 אנשי משרד הבריאות יודעים היטב כי המוצר "תמיסת חומצה פלואורוסיליצית" אינו מיוצר באחד ממפעלי התרופות, אלא הוא פסולת של תהליך ייצור של דשנים כימיים לחקלאות !! הם יודעים היטב כי הפלואור מוכנס למים "כתרופה" למניעת עששת השיניים, כשהוא בבחינת פסולת גולמית ומלא חומרי לוואי רעילים ומסוכנים שכלל אינם נבדקים בשום שלב.
15.4 עד היום אין בארץ אישור של ה- FDA האמריקאי או המכון לביקורת ותקינה של חומרי רפואה הישראלי, להכניס את החומצה הפלואורוסליצית כתרופה או כ"תוסף מזון" המסופק לכל האזרחים (בכפייה וללא ידע) באמצעות מי השתייה.
15.5 התמיסה אותה מספקים לנו כ"תרופה" למניעת מחלת העששת, היא פסולת האמורה לפי הנחיות המשרד להגנת הסביבה, להיות מטופלת כחומר מסוכן (חומ"ס) בהגדרתו בחוק, וזאת ע"י נטרול והשמדה באתר הפסולת הרעילה רמת חובב. במקום בו משרד להגנת הסביבה מחייב השמדה כ"פסולת רעילה" בא משרד הבריאות והופך את החומר הרעיל ל"תרופה" או "תוסף מזון" "כמתנה" מהאח הגדול לבריאות האזרח הקטן ל"טיפול בשיניים". (דרך אגב בתאריך 29.5.2010 הייתה דליפה גדולה באחד ממתקני ההפלרה של חברת מקורות – מידע שלא דווח.
15.6 בדו"ח השנתי 2007 של המחלקה לבריאות הסביבה, אכן נאמר כי:
"החל ממרס 2007 החלו להיפסל אצוות של החומצה בשל שינויים תהליכים שגרמו להופעת גוון בחומצה, עובדה שפגעה בהפעלת כל המתקנים בארץ עד שבסוף השנה ניתן פתרון טכני המונע את הצבע בחומצה
הבקרה היחידה על הרכבה הכימי של החומצה היא "מעקב אחר שינוי צבע", לא יאומן כי יסופר!! !
15.7 בדו"ח השנתי של המחלקה לבריאות הסביבה ( 2008)9 מוצג כי התגלו גם מקרי חריגות ברמת הפלואור במספר ישובים בתוך רשת המים המגיעה לצרכן (משרד הבריאות מאשר כי חריגה ברמת הפלואור מהווה סכנה בריאותית). שוב אין כאמור בנמצא בדיקות "כימיות מלאות" מסיבה פשוטה: תקן מי השתייה2 אינו דורש ואין ביצוע, וההפלרה נעשית כזכור ברשת. (תגובת משרד הבריאות לתוצאות החריגות שלו מענייניות – בדיעבד התברר כי היו טעות מעבדתית.
15.8 מאחר ואין דיגום ובדיקות "כימיה מלאה" למי השתייה לאחר ההפלרה. אין אפשרות ויכולת לאנשי המקצוע ולציבור שותי המים בישראל, לקבל מידע על כמויות החומרים הרעילים הנמצאים במי השתייה לאחר הליך ההפלרה! למרות שמשרד הבריאות יטען כלפי עם ועדה "החומצה ורמת המזהמים הכימיים עומדים בתקן".

16. כל האמור לעיל ניתן לקבוע כמעט בוודאות, כי בישראל אין לכאורה פיקוח על החומרים הרעילים המוחדרים למי השתייה באמצעות החומצה הפלואורוסליצית, שבמקורה היא פסולת של תהליך ייצור דשן כימי.
17. ממצאים ראשוניים מהשטח:
בבדיקה אקראית שנעשתה ביוזמתי באחת מערי השרון10 (מאי 2009), נמצאו הדברים המדאיגים הבאים:
17.1 באזור ללא הפלרה: ריכוז הפלואור 0.1 > מקג"ל, ריכוז הפתלאטים 5> מקג"ל.
17.2 אזור עם הפלרת המים (חיבור מקורות): ריכוז הפלואור 0.7 מקג"ל, ריכוז הפתלאטים 86 מקג"ל פי 10 מהתקן המותר.
17.3 ניתוח הממצאים: היכן שנמצא פלואור, היה ריכוז הפתלאטים גבוה פי 10 יותר מאשר תקן משרד הבריאות11 מאפשר.
17.4 על פי ממצאי חברת מקורות (סעיפים 13.3,13.4)12, ישנו עיכול של מערכות הפלסטיק על ידי חומצה פלואורוסיליצית, דבר דומה דווח בספר9
17.5 בדגימה חוזרת, שנערכה באותו מקום לאחר כשבועיים, לא חזרה התופעה. דבר המצביע על כך כי יתכן והרכב החומצה פלואורוסיליצית שונה מעת לעת ובזמן שריכוזה הזמני גבוה היא מעכלת את הפלסטיק וגורמת להיווצרות הפטאלאטים.
17.6 דיווחים שוטפים של חברת מקורות, מצביעים על "עיכול מערכות הפלסטיק" (ותקלות אחרות שקורות מעת לעת).

דפים: 1 2 3 4 5 6 7 8

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=5370
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

24 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית