האם המדען הראשי של משרד החינוך פוטר כי אמר שההתחממות הגלובלית איננה מעשי ידי אדם?

  • מאת כותב אורח | 5 באוקטובר 2010
  • 10,597 צפיות | 88 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

האם המדען הראשי של משרד החינוך פוטר עקב התבטאויות שסותרות את עמדתה הרשמית של המדינה?

המדען הראשי של משרד החינוך מפוטר עקב אמירותיו בראיון למעריב / יעל .י

"סגירת חשבונות במשרד החינוך: שר החינוך, גדעון סער, פיטר היום (ב') את המדען הראשי של משרד החינוך, ד"ר גבי אביטל. אביטל התראיין לפני כחודש למוספשבת של מעריב בראיון שעורר סערה, ובין השאר דחה את תורת האבולוציה של צ'רלס דארווין ואת התיאוריות בדבר ההתחממות הגלובלית. במשרד החינוך טוענים כי אביטל כיהן בתפקידו לתקופת ניסיון, אולם גורמים במשרד התעקשו ואמרו כי השר סער, שמינה את אביטל בעצמו, פיטר אותו בעקבות דבריו במעריב. "


כמו שהתחוור לכולנו בסוף השנה שעברה, כבוד המדען הראשי למשרד החינוך לשעבר צודק. יחידת מחקר האקלים (CRU, Climate Research Unit) אשר באוניברסיטת איסט אנגליה, בריטניה, נפרצה בסוף נובמבר 2009 ומאות מסמכים פנימיים ואימיילים יצאו לתקשורת האינטרנטית. המסמכים מראים שמדענים יחידת מחקר האקלים סילפו נתונים על מנת להראות שכדור הארץ מתחמם, כפי שנכתב בכתבת הסאנדיי טיימס. פיל ג'ונס, ראש יחידת מחקר האקלים באוניברסיטה, הודה שהפריצה אכן התרחשה.

מאחר והפרשיה יצאה לאור זמן קצר בלבד לפני ועידת האקלים בקופנהגן בשעה שהתקשורת העולמית היתה עסוקה בפרסום המידע "הרגיל" על כך שההתחממות הגלובלית היא מעשי ידי אדם, לא היה מפתיע שהפרשיה צונזרה. לישראל הנושא הגיע שלושה חודשים שלמים אחרי ההתפוצצות שלו במדיה האינטרנטית. כתבת החדשות הראשונה על הנושא פורסמה באתר חדשות ערוץ 2: "התחממות גלובלית? עבדו עליכם כל השנים" בתאריך ה-14 בפברואר, כבר לפני יותר מחצי שנה.

"מכחישי האקלים", כפי שהם מכונים בלשון פרובוקטיבית, מואשמים בכך שהם ממומנים על ידי חברות הנפט, להן, לכאורה, יש אינטרס שלא לשלם את מס הפחמן הדו חמצני. המאשימים, עם זאת, לא טורחים להפנות אצבע מאשימה לאל גור, אשר מקדם בסרטו "אמת בלתי נוחה" את רעיון ההתחממות הגלובלית בהתבסס על אותם נתונים מסולפים של המכון לחקר האקלים באוניברסיטת איסט אנגליה.
ובישראל? מפטרים את המדען הראשי של משרד החינוך על אמירת אמת.

בראיונו למעריב יוצא ד"ר אביטל נגד תיאורית האבולוציה של דרווין.

"הבעיה הכי גדולה היא מוצא החיים ומוצא היקום. דארווין ניסה להניח תורה סדורה שתסביר איך התחילו החיים על פני האדמה. הוא סיווג את הכל לפי משפחות ומינים וקבע בסיס שלפיו היה תהליך התפתחות של הרבה שנים, ורק החזקים נשארו. האדם הוא יצור שהתפתח מאב קדמון קופי משותף. השאלה המרכזית: אם זה נכון, אז איפה כל המאובנים שאמורים לייצג את חוליות הביניים בהתפתחות הזו?
"אתן לך דוגמה, אתה רואה בעלי חיים שיש להם שיטות ציד, הגנה וקיום. זואולוגים בעלי שם אומרים שזוחלים קפצו מעץ לעץ ואז צימחו להם כנפיים. זה נראה לך הגיוני? זו זואולוגיה. אין דבר כזה אפילו ברמה המתמטית. זה מה שצריך לקבל כמו תורה? אף אחד לא ישחזר בשום ניסוי מעבדה שום התפתחות של כנף. אתה לא יכול לשחזר גם התפתחות של מינים חדשים.
"דארווין היה מדען גדול, אבל לקחו את התורה שלו לכיוונים מאוד מסוכנים. צריך ללמד את תוכנית ההתפתחות על יתרונותיה, אבל גם על חסרונותיה. גם את הפגמים. זו לא תורת האבולוציה, זו השערת האבולוציה בסך הכל."

ושוב, ד"ר אביטל צודק. 'תורת' האבולוציה היא בסך הכל תיאורית האבולוציה והיא רצופה בחורים. העובדה שד"ר אביטל הוא אדם דתי וחובש כיפה, לא מפריכה את אמירותיו שתיאורית האבולוציה אינה מבוססת מדעית.

ד"ר אביטל צודק במיוחד בטענתו שלקחו את תורת האבולוציה לכיוונים מאוד מסוכנים. בספר ההמשך שכתב דרווין ל"מוצא המינים", ספר הנקרא "מוצא האדם", מדבר דרווין גלויות על גזעי אדם נעלים יותר וגזעי אדם נחותים יותר. מהספר, עמוד 183 ()
(תרגום שלי. י.י):

"בתקופה עתידית כלשהי, לא עוד זמן רב בקנה מידה של מאות שנים, מיני האדם המתורבים, כמעט ללא ספק, ישמידו ויחליפו את המינים הפראיים ברחבי העולם."

למרות שעדיין לא ברור אם דרווין היה גזען במלוא מובן המילה, אין ספק ש"תורתו" הובילה להשפעה הרסנית מאוד על החברה. לאחר מותו, אדם בשם פרנסיס גלטון פיתח את האאוגניקה (טוהר הגזע ודילול אוכלוסין) בהתבסס על תורתו של דרווין. שימו לב, הרצון החולני לטהר את המין האנושי מגזעים "נחותים יותר" קיבל משנה תוקף עם פרסומיהם של "מוצא המינים" ו"מוצא האדם", מהם משתמע שהאדם הוא אך חיה. וידאו אינפורמטיבי ביותר על פרנסיס גלטון וימיה הראשונים של האאוגניקה (טוהר הגזע), שהובילה, כמובן, לאשפוזים בכפיה, לעיקורים בכפיה ולשואה הנאצית:


____

ד"ר גבי אביטל נגע בנושאים רבים אחרים בראיון שלו במעריב. פתחנו פוסט על הנושא בפורום אמת אחרת ויש שם התייחסות מעמיקה יותר לחלק מדבריו האחרים.
אתם מוזמנים להצטרף.

בינתיים, אנחנו רוצים לומר לד"ר גבי אביטל תודה על שניסה לשנות את המערכת מבפנים ותודה על עמידתו האיתנה על האמת, בניגוד לרצון הממשלה שללא ספק מנסה ליישר קו עם המדיניות שמונחתת עליה מחו"ל.
נברך אותו בציטוטו של ג'ורג' אורוול, מחבר הספרים 1984, "חוות החיות" ועוד: "בתקופה של הונאה בינלאומית, אמירת האמת היא אקט מהפכני".

מידע נוסף:
הכתבה המלאה ב-NRG
הכתבה על הפיטורין

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=4928
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

88 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית