עדכון במקרה שעוני הנוכחות הביומטריים בסניפי צומת ספרים

  • מאת כותב אורח | 14 ביולי 2010
  • 7,877 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 19 באוקטובר 2010

בהמשך לידיעה המקורית שפורסמה באתר פרויקט אמת אחרת, בית הדין לעבודה ביטל את פיטורי עובדת צומת ספרים שסירבה לתת טביעת אצבע.

בהחלטה דחופה במעמד צד אחד, החליט היום בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב כי מעין דק, עובדת צומת ספרים שפוטרה בשבוע שעבר, תושב לעבודה לשבעה ימים, והורה על קיום דיון במעמד הצדדים מחר, בו ידון בדרישתה לבטל את הפיטורים. דק הגישה את בקשתה לאחר שפוטרה בשבוע שעבר בעקבות סירובה לתת למקום העבודה שלה, צומת ספרים, את טביעת האצבע שלה לצורך שעון נוכחות.

בבקשה הדחופה, שהוגשה על ידי עו"ד רותם שפירא ממשרד שפירא, פרידמן, צבר ועו"ד יהונתן קלינגר, התבקש בית הדין לעבודה לקיים דיון בסוגיית פיטורי דק, שהתרחשו בסמיכות רבה לתלונתה על אודות דרישת צומת ספרים לחייב את עובדי הרשת לתת טביעות אצבע לצורך ניהול שעון נוכחות.

על פי המפורט בבקשה, דק וארבעה עשר עובדים נוספים ברשת הגישו תלונה למעסיק, ודרשו לדעת מהם הסדרי אבטחת המידע, למי גישה למידע ומה נעשה עם המידע. דרישה זו לא נענתה על ידי צומת ספרים במשך כשבוע. לאחר אי המענה, פנתה דק לעו"ד קלינגר, אשר שלח מכתב נוסף בשמה, והתריע בפני הרשת כי זו מפרה את הוראות חוק הגנת הפרטיות. במקביל, החלה מעיין יחד עם עובדים נוספים ברשת להתארגן באמצעות ארגון 'כוח-לעובדים'.

עו"ד יהונתן קלינגר הוסיף כי "במכתבנו ציינו כי על פי חוק הגנת הפרטיות, כל אגירה של מידע אישי של אדם, לרבות טביעת אצבעו, דורשת את הסכמתו המפורשת. מה שנעשה כאן הוא פגיעה בפרטיותה של מעין, פוגע בכבודה ושם אותה כאחרון העבריינים".

לאחר שגם מכתבו של עו"ד קלינגר לא נענה, פנתה דק לאמצעי תקשורת והלינה על הפגיעה בפרטיותה ועל חיובה לתת טביעת אצבע
לאחר פרסום תלונתה, החליטו בצומת ספרים לערוך לדק שימוע, אשר בעקבותיו פוטרה.

דק טוענת בבקשה כי פיטוריה נועדו לפגוע בהתאגדות עובדים וכן בזכותה להתלונן ומבקשת צו להשבתה לעבודה, ואמרה עם קבלת ההחלטה היום "פניתי לבית המשפט לאחר שלא נותרה בידי ברירה; צומת ספרים הודיעה על פיטורי וגם פגעה בפרטיותי. אני מקווה שהתביעה שהגשתי תוכל לסמן אות לבאות ותסייע לאחרים להתלונן על מעסיקים שפוגעים בפרטיותם, גם אם דרך ארוכה עוד לפנינו, בית המשפט החליט היום החלטה חשובה אשר לוקחת בחשבון את הפגיעה בפרטיות ואת ניסיון הפגיעה בהתארגנות העובדים"

עו"ד רותם שפירא, בא כוחה של דק, ציין כי "מקרה זה הינו מקרה קלאסי בו מעסיקים ממשיכים לרדות בעובדים, וכאשר אלה מתלוננים על הפגיעה בפרטיותם מפטרים אותם על מנת להשתיק התארגנויות עובדים ולהרתיע אותם מלהתלונן".

מידע נוסף:
הדיון בנושא בפורום אמת אחרת

הידיעה המקורית פורסמה באתר news1

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=4141
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית