ראשי » היסטוריה ודת » אתם כאן

המיתוס של אכלוס היתר על כדור הארץ ומקורות תורת הגזע

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 12 ביולי 2010
  • 16,109 צפיות | 59 תגובות
עודכן לאחרונה: 11 בנובמבר 2011

אני לא חובב צפיפות.
באירועים עם המוני משתתפים, כמו גם בקניונים הומי אדם, אני מרגיש קצת לכוד.
עיניי מתרוצצות לכל עבר בחיפוש אחר פתח מילוט.

אין ספק שיש מדינות וערים שהצפיפות בהם היא קשה.
ואין ספק שצפיפות אוכלוסין היא בעיה רצינית, במיוחד במדינות הגובלות באויבים מצד אחד ומים מהצד השני.

אבל, אם מסתכלים על הנתונים הסטאטיסטיים בעין בוחנת,
מתגלה תמונה קצת אחרת.
תמונה שמהווה בעיני מראה מדוייקת של הבעיה העולמית.

הבעיה היא לא בכך שכדור הארץ מאוכלס מדי,
הבעיה, כמו תמיד, היא בחלוקת המשאבים ובניהול נכון שלהם.

נניח שהגיהנום יקפא, ובני האדם יחליטו יום אחד להפוך לאחים,
לחלק את המשאבים בצורה צודקת, לא עוד בעלי הון ששולטים על חלק ניכר מעושרו של העולם,
אז כדור הארץ יוכל לתמוך בקלות במספרים גדולים בהרבה של אנשים על הכדור.

בעיניי, צפיפות האוכלוסין הדורשת כרגע טיפול דחוף, היא במסדרונות הכנסת ובלשכות השרים.

ד”ר ג'קלין קסון, פרופסור לכלכלה באוניברסיטת האמבולדט בקליפורניה:

לא יותר מ-1-3% משטח העולם שאינו מכוסה בקרח מיושב ע”י בני אדם. פחות מ-11% משטח העולם שאינו מכוסה בקרח משמש לחקלאות. משהו בין פי 8 ל-22 פעמים אוכלוסיית העולם הנוכחית יכולה לחיות בעולם ברמת החיים הנוכחית ועם הטכנולוגיה הקיימת היום. הגבול הנמוך יותר, של פי 8 פעמים האוכלוסיה הנוכחית (בערך 44 מיליארד) נחשב למעשי ביותר. לדברי ד”ר קסון, “תפוקה טובה יותר ו/או שימוש בחלק גדול יותר מהאדמה יכולים לתמוך בלמעלה מ-40 מיליארד אנשים.

המנהל לשעבר של מרכז הארוורד ללימודי אוכלוסין, רוג'ר רוול העריך ש:

מוערך כי המשאבים החקלאיים בעולם היו יכולים לספק דיאטה הולמת (2,500 קלוריות ליום) ל-40 מיליארד אנשים, ושיידרשו לכך פחות מ-25% משטח העולם שאינו מכוסה בקרח. רוול מעריך כי המדינות הפחות מפותחות היו מסוגלות להאכיל 18 מיליארד אנשים, ושאפריקה לבדה הייתה מסוגלת להאכיל 10 מיליארד אנשים, או כפול מאוכלוסיית העולם היום ופי 12 מאוכלוסיית אפריקה ב-1990. נוסף על העובדה שסוגים רבים של מזונות פותחו כך שיגבירו את תפוקת המזון, ישנן אינדיקציות נוספות לכך שמזון לא יהווה בעיה. במהדורת ספטמבר 1976 של 'סיינטיפיק אמריקן', ד”ר דיוויד הופר טוען כי “בעיית המזון” של העולם לא נובעת מהגבלות פיזיות של תפוקה אפשרית או סכנה של לחץ שלא לצורך על הסביבה. ההגבלות על השפע נמצאות במבנים חברתיים ופוליטיים של מדינות וביחסים הכלכליים ביניהן. למעשה הכוכב שלנו, בשנים הכי פחות מאוכלסות שלו, סבל מרעב וממחסור חמור. רק כשהשליטה הפוליטית מדינית נסגה בסוף המאה ה-19 החלה גם נסיגה ברעב. עם עליית הקומוניזם, מדינות הרווחה, פאשיזם וקפיטליזם תאגידי בינלאומי (כולם צורות של סוציאליזם דארוויניסטי), רבות מצורות השליטה ההרסניות מנעו צמיחה וחלוקה מספקת של משאבים שמניבים רווח. מאחר ששיתוף פעולה מלא וכלכלת שוק חופשי עולמית לא מועילים למטרות של סוציאליזם גלובלי וקפיטליזם, זה די ברור כי המיתוס של צפיפות אוכלוסין הוא עוד סוג של מתקפה על אותו שוק חופשי, אף על פי שאין הפקרות ושימוש לרעה באדם ובחומרים גדולים יותר מאשר תחת הסוציאליזם.

זה מוזר שמדינות רבות המאוכלסות בצפיפות עם כלכלה יחסית חופשית משגשגות, ורק לעיתים רחוקות מוזכרות בדיון על “צפיפות יתר”, בעוד מדינות המאוכלסות בדלילות בעלות משטרים מדכאים “סובלות מבעיות הקשורות לאוכלוסיה”. לטיוואן, עם צפיפות אוכלוסין גדולה פי 5 מזו של סין, יש תוצרת לאומית כוללת בשנה גדולה פי 20 מזו של סין. באופן דומה, סינגפור, עם צפיפות אוכלוסין של 11,910 בני אדם למייל מרובע, נהנית מרווח לאומי כולל לראש (GNP) של $8,782, בעוד לאתיופיה, עם צפיפות אוכלוסין של 101 בני אדם למייל מרובע, יש רווח לאומי כולל לראש של $121. הבעיה האמיתית היא שממשלה גדולה היא המכשול הגדול ביותר לקידום חברתי של המין האנושי.

מי תומך בהגבלת ילודה? זה שמחזיק בהון עצמי ושטחים עצומים…
הנה קטע וידאו שבו דיוויד רוקפלר נואם על צפיפות אוכלוסין.
בקטע הבא, תשמעו ותראו אותו מדבר על התפקיד של האו”ם כגוף שמפקח ומגביל את גודלה של האוכלוסיה.

צביעות צביעות מר רוקפלר…
חשוב לזכור שמי שנואם הוא אחד האנשים העשירים והמשפיעים בעולם.
כשהוא מדבר על סכנות הזיהום ואיכות הסביבה ועל הצורך במשירה על כדור הארץ, ובו בזמן משפחתו מחזיקה בחברות נפט ענקיות שמזהמות את העולם, ניחוח של צביעות עולה באפי.

“משפחת רוקפלר האמריקאית (ממוצא גרמני) היא אחת מהמשפחות העשירות בארה”ב שעשתה את הרווח הגדול ביותר בעולם מעסקי הנפט בסוף המאה ה-19, בעיקר באמצעות החברה “סטנדרט אויל” שהייתה ידועה אז בתור מונופול והיום פועלת תחת השם “אקסון מוביל””

(מתוך אתר קונספיל והכתבה המצויינת שלהם על משפחת רוקפלר)

ניתן גם להניח שהגבלת הילודה ושליטה על גודלה של אוכלוסיית העולם לא תיושם על משפחת רוקפלר, עושי דברה ומלכחי הפינכה שלה.
לא, היא תכוון קודם כל לעניים, לחסרי הכוח הפוליטי ולחולים.
מזכיר לכם משהו? תורתו של מישהו עם שפם קטן ומצחיק?

הקשר של משפחת רוקפלר לאאוגניקה ותוכניות דילול האוכלוסין (סדרה מתוך ערוץ ההיסטוריה):
http://www.youtube.com/watch?v=5QKjHuSOAmw

לא על ההיטלר לבדו – אאוגניקה

אאוגניקה היתה פסאודו-מדע גזעני שהיטלר השתמש בו כתירוץ להשמדת עמים שלמים, חולים ובני אדם אחרית שהוכרזו “כלא כשירים” להיות חלק מבני האנוש. המטרה היתה להשאיר רק את אלו “שהתברכו” במאפיינים נורדיים.
חלקים מהתוכנית כללו עיקור בכפיה וחוקי הגירה, בנוסף להגבלה על נישואין.
עובדה שאיננה מוכרת בדר”כ לציבור הרחב היא שהיטלר לא היה הראשון במאה ה-20 שהשתמש באאוגניקה כתירוץ להשמדה ולהתעללות בעשרות אלפי בני אדם שהוגדרו כ”לא כשירים”.

ב-1909, הרבה לפני היטלר, מדינת קליפורניה הפכה להיות המדינה השלישית בארה”ב שאימצה חוקים כאלה.
בסופו של דבר, תומכי האאוגניקה בארה”ב עיקרו בכפיה יותר מ-60 אלף אמריקנים, הפרידו אלפי בני זוג ואסרו עליהם להתחתן וריכזו אלפים אחרים ב”מושבות”.
לפני מלחמת העולם ה-II כמעט חצי מהעיקורים בכפיה בוצעו במדינת קליפורניה לבדה, ואפילו לאחר מלחמת העולם השניה, קליפורניה ביצעה יותר משליש מהעיקורים בשטחה.
קליפורניה נחשבה למרכז האאוגניקה האמריקני.
ובמהלך העשורים הראשונים של המאה ה-20, תומכי האאוגניקה האמריקנים כללו מדענים רבים, אוניברסיטאות, גופי מחקר ופוליטיקאים.

הקשר של משפחת רוקפלר להיטלר ולתוכנית האאוגניקה
יש להניח שהאאוגניקה היתה נחשבת לתופעה חולפת והזויה של מטורפים אלמלא היא קיבלה מימון נרחב ומקיף ממספר גופים אמריקנים, החשובים שבהם: משפחת רוקפלר ומוסד קרנגי.
אוניברסיטאות מהוללות כגון, הארוורד, ייל וסטמפורד ומדענים אמריקנים מובילים יצרו את “מדע” האאוגניקה שהיטלר נשען עליו רבות בתוכניתו הסופית.

נשיא אוניברסיטת סטמפורד, דיוויד סטאר ג'ורדן אף טבע את המונח “גזע ודם” במאמר גזעני שחיבר ב-1902 בשם: “דמה של אומה”. במאמר הכריז המלומד שאיפיונים אנושיים כגון כשרון ואפילו עוני מועברים דרך הדם.

קרן רוקפלר עזרה לממן את תוכנית האאוגניקה הגרמנית ואף מימנה את התוכנית שג'וזף מנגלה עבד עליה, לפני שנסע לאאושוויץ.

קרן ההון האמריקנית “הרמן ריילרוד” מימנה גופים אמריקנים שעיקרו בכפיה, גירשו או ריכזו ב”מושבות”, יהודים, איטלקים ומהגרים זרים אחרים בארה”ב.

קצת לפני המלחמה בשנות ה-30 של המאה ה-20, תרמה “קרן רוקפלר” סכום נכבד של כסף לצורך הקמת “המכון לחקר רפואי על שם קייזר ווילהלם”.

המכון כלל בתוכו תת מכונים רבים מתחומים שונים כמו “מכון קייזר ווילהלם לפסיכיאטריה”, “מכון קייזר ווילהלם לחקר המוח”, “מכון קייזר לכימיה” וסך הכל כמעט 30 מכונים שונים.
בין כל אותם אירגונים היה מכון אחד שנקרא “מכון קייזר ווילהלם לאנתרופולוגיה, תורשה, ואאוגניקה”, והוא אחד המקורות המדעיים שנתנו ביסוס ל”טיהור הגזע” שהנחה את היטלר.
בכתבה של העיתון הבין-לאומי של גרמניה DEUTSCHE-WELLE מדווח שבתקופת המלחמה המכון קיבל חלקי גופות ישירות מד”ר מנגלה. (מתוך המאמר באתר קונספיל).

המאמר תורגם ונערך בעזרת צוות ויקי אמת אחרת.
רוצים להצטרף לצוות ולעזור בתרגום מאמרים?
שלחו לנו מייל…

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=4103
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

59 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית