ראשי » סביבה ואקלים » אתם כאן

מחקר חדש מציג ראיות לתוכניות סודיות לשינוי מזג האוויר ע"י ארה"ב – כמטריילס

 • מאת מנהל הפרויקט | 7 ביולי 2010
 • 11,930 צפיות | 23 תגובות
עודכן לאחרונה: 11 בנובמבר 2011

מחקר חדש של קבוצת בלפורט – אזרחים בפעולה, סוקר בצורה נרחבת ומדעית את נושא הכמטריילס והשינוי לכאורה של מזג האוויר באמצעים מלאכותיים ודרך ריסוס נרחב של השמיים בחלקיקי מתכת ואלומיניום.

המחקר בעל הכינוי – Case orange – מכיל 71 עמודים עם גרפים, מסמכים ממשלתיים, קטעי עיתונות וכ"ו, ומתאר בפרוטורוט את נושא הכמטריילס ואת שינוי האקלים המלאכותי שממשלות שונות בעולם, ובראשן ארה"ב, עוסקות בו לכאורה עשרות בשנים בצורה סודית וללא ידיעת האזרחים.

נערכת בו סריקה רחבה של ההבדלים בין שובלים כימיים לשובלי סילון ממטוסים, השפעת שובלי הסילון על טמפרטורת האוויר ואיכות האוויר, בדיקות מעבדה של הרכב המזהמים שנפלטים ממנועי המטוסים ועוד.

נושא הכמטריילס שנוי במחלוקת ונערכים לגביו דיונים ערים ברשת האינטרנט.
יש כאלה המשוכנעים שמדובר בקנוניה ממשלתית בעלת מטרה של שינוי מזג האוויר, לוחמת מזג אוויר, דילול אוכלוסין ועוד.
ויש את אלו שמשוכנעים שמדובר בתיאוריית קונספירציה פרועה ולא מבוססת.

העובדה שמרבית המידע על הנושא באינטרנט מגיע מאזרחים ללא הסמכה מדעית, ונשען ברובו על צילומי וידאו חובבניים, אינו תורם רבות לאמינותו של הסיפור ואכן רבים מאלו התוקפים את התיאוריה, מתבססים על הטיעונים הללו, ובצדק.

היכולת לקבוע האם שובל הנפלט ממטוס הוא שובל כימי (קמטרייל) או שובל סילוני רגיל (קונטרייל) איננה פשוטה ולא ניתן להוכיחה רק בעזרת הערכה של גובה המטוס וטמפרטורת האוויר על-ידי אזרחים שאין להם הכשרה כזו וללא ציוד מתאים.

לכן, המחקר של קבוצת בלפורט חשוב כ"כ במאבק לחשוף את האמת, וזאת בצורה מדעית ודרך מתודה מסודרת.

למי שאינו יכול או מעוניין לקרוא את כל המחקר, להלן המסקנות וההמלצות של הקבוצה, מתוך עמוד 70-71:

 1. מניפולציה של מזג האוויר דרך יצירת ענני סיריוס מלאכותיים איננה מתיחה או תיאוריית קונספירציה, אלא הפעולה הטובה ביותר לשינוי מזג האוויר לדעתם של קובעי המדיניות, כדי להלחם בהתחממות הגלובלית. ההשפעה של יצירת ענני סיריוס מלאכותיים על הטמפרטורה נשענת על עובדות מדעיות מוצקות.
 2. שאיפתה של ארה"ב היא לשלוט על מזג האוויר עד השנה 2025, הן למטרות אזרחיות או צבאיות. המחקר הזה מכיל מספיק עובדות כדי לתמוך בטענה הזו.
 3. הטכנולוגיה לריסוס מאסיבי ברחבי העולם זמינה באופן נרחב. גם כלי תעופה אזרחיים וגם צבאיים משמשים למטרה זה. תערובת הריסוס, המכילה מתכות וכימיקלים שונים, יכולה להיות מרוססת דרך מיכלי ריסוס המותקנים על המטוסים והן דרך ערבובה בתוך הדלק של כלי הטיס.
 4. מאחר והפטנטים לטכנולוגיה שייכים לחברות קבלן של ממשלת ארה"ב וחלק שייכים למשרד ההגנה האמריקני עצמו, ובהתחשב ברשומות ההיסטוריות, זה ברור שהמניפולציה הנוכחית של מזג האוויר מנוהלת ומתוכננת ע"י ממשלת ארה"ב.
 5. תוכניות הריסוס באירופה נעשות בידיעתם ואישורם של גורמים ממשלתיים רמי דרג וכן בידעתם ואישורם של מנהלים בכירים בתעשייה. המידע על הריסוסים מוסתר בכוונה מעיני הציבור האזרחי.
 6. למרות שפעולת הריסוס יכולה להיחשב כחוקית, יש עדויות לנזקים משמעותיים לבריאות כתוצאה מהם. יש מספיק מידע מדעי במחקר כדי לתמוך בעמדה זו.

זוהי לא מטרתו של המחקר להביא צידוקים מוסריים לקיומם של פעולות הריסוס, אך צוות החוקרים גיבשו את ההמלצות הבאות:

 1. ענני סיריוס מלאכותיים צריכים לקבל הגדרה נפרדת משל עצמם.
 2. זה לא מקובל שצוות מטוסי האיווקס תחת שליטת נאט"ו ושנמצאים תחת החוק האווירי האזרחי, אינם שומרים על התקנון של חוק זה. זוהי עבירה בוטה על החוק, והיא חייבת להיות מתוקנת בעתיד הקרוב.
 3. כאשר שוקלים תביעה משפטית, מומלץ להגיש אותה נגד חברה מסחרית ולא נגד גוף ממשלתי.
 4. למרות שקיומם של פרויקטים שונים לשינוי מלאכותי של מזג האוויר נסקר והוכח כיאות במסמך זה, זהו תפקידם של הפוליטיקאים לדרוש מהממשלות לחשוף את המסמכים הנוגעים לפרויקטים כגון אלו. זוהי חובה לקבל הסבר מניח את הדעת לקיומם של הריסוסים הללו, ואין להתחבא מאחורי צידוקים מוסריים של בטחון לאומי.

המסמך גובש סופית ע"י פיטר פרייקה, ראש קבוצת בלפורט וראש העיר לשעבר של העיר אוורן בבלגיה.
כל ההדגשות בנקודות שלעיל, שלי.
המסמך המלא:

chemtrails research – Belfort Group

סימפוזיון בינלאומי של קבוצת בלפורט בנושא הכמטריילס שנערך בבלגיה בסוף מאי:

חלק 2:

חלק 3:

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=4080
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

23 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית