צומת ספרים החלה להתקין שעוני נוכחות ביומטרים בישראל

  • מאת מנהל הפרויקט | 30 ביוני 2010
  • 7,292 צפיות | 16 תגובות
עודכן לאחרונה: 19 באוקטובר 2010

צומת ספרים, רשת חנויות הספרים הגדולה בארץ, החלה להתקין שעוני נוכחות ביומטרים
בסניפיה.
כל העובדים בסניף דיזינגוף בת"א נדרשו לתת טביעת אצבע.
הרשת איננה השאירה ברירה לעובדים, אלא חייבה אותם.

אחת מהעובדות ברשת לא ויתרה להם והעלתה את סיפורה בפייסבוק.
להלן מה שכתבה:

בסניף "הספרייה" דיזינגוף סנטר בו אני עובדת בחודשים האחרונים, הותקן בשבוע שעבר שעון נוכחות ביומטרי. מה שזה בעצם אומר זה שמקום העבודה דורש ממני ומיתר העובדים, לתת להם טביעות אצבעות ולא מעמיד שום חלופה לדרישה זאת. מדובר מבחינתי באקט פולשני אשר חודר לפרטיות שלי ואיני מוכנה לקבל זאת.
התארגנו כחמישה עשר א\נשים מסניפים שונים ושלחנו מכתב להנהלת צומת ספרים. ביקשנו פירוט מדוייק על שאלת נחיצות שעון שכזה, על אבטחת המידע וכן הבענו מחאה פשוטה על עצם הדרישה. הבהרנו כי חלק מהעובדים "יבחרו" לתת את טביעות האצבע שלהם. חלקם אינם מסכימים לטיעוני הפרטיות וחלקם דווקא מסכימים ומזדהים עם העמדה אותה בחרתי להביע, אך בשל אילוצים כלכליים ופחד מפיטורים, ימסרו היום את טביעות האצבע שלהם לחברה. כולם מסכימים כי היחס אל העובדים וטענותיהם וכי יחסה של צומת ספרים וסירובה להעמיד בפניי חלופה- הינם בלתי מתקבלים על הדעת. באקט סולידרי בחרו חברותיי וחבריי לעבודה, לתמוך ולהביע את מחאתם בכל דרך אפשרית.
עו"ד יהונתן קלינגר פנה בשמי לרשת צומת ספרים על מנת לקבל הצדקה חוקית אשר מחייבת אותי למסור מידע שכזה. עד שעה זאת לא התקבלה כל תשובה. החל ממחר תיכנס לתוקפה המערכת החדשה. נאמר לי כי איני מפוטרת ויחד עם זאת, אין שום חלופה אחרת ועל כן, אם איני מתכוונת למסור את טביעת האצבע שלי- אין לי מה להגיע מחר למשמרת הערב. חשוב לי להדגיש כי איני מתכוונת להתפטר אך איני מוכנה להרכין ראש אל מול דרישות המערכת ולוותר על עקרונותיי
כתבה בנושא תופיע מחר בעיתון "העיר" ת"א וכן הערב בתשע במהדורת מבט בערוץ הראשון. אני .
מזמינה את כולן לקרוא ולצפות.
באם לא תתקבל כל תשובה- אני מתכוונת להגיע מחר למשמרת בשעה שלוש וחצי
אעדכן בהמשך על התפתחויות. כולי תקווה כי רשת צומת ספרים תתעשת ותבחר לאפשר לי להמשיך לעבוד בתנאים בהם הועסקתי וללא מסירת טביעות אצבע

אנא הפיצו בתפוצה רחבה ועקבו אחר התפתחויות
מעין

כנסו לעמוד שפתחה בפייסבוק כדי לתמוך בה,

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=4034
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

16 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית