ראשי » בריאות » אתם כאן

מחלות ומניעתן בעזרת תזונה

  • מאת מנהל הפרויקט | 12 באפריל 2010
  • 12,741 צפיות | 9 תגובות

דפים: 1 2

עודכן לאחרונה: 26 בספטמבר 2011

הקשר בין תזונה למחלות כבר איננה תיאוריה, נחלתם של המשוגעים בלבד או של רופאי האליל.
הקשר הוא עובדה.
עד להפיכתו של האדם החושב לאדם מחשב שרואה את העולם בספרות בינאריות של 1 ו-0, הרפואה העתיקה שתפסה שכבות רבות בגופו ונפשו של האדם, שכבות המושפעות מתזונה וממצב הכוכבים, ממחשבות חיוביות או שליליות ומדמיון, היא זו ששלטה בריפויו של הגוף ממחלות.

באופן כללי, התפיסה ההוליסטית של גוף האדם כבנוי משכבות שיוצרות שלם הביאה להולדתן של שיטות רפואה רבות ויעילות אשר התבססו על צמחים, מינרלים, ומתכות כדי להביא מזור לגופו ולנפשו של האדם החולה.

השימוש בצלילים מרפאים או מנטרות היה גם הוא רווח.

גם הרמב"ם, שהיה רופא שהעריך תצפיות מדעיות אמפיריות, נתן לתזונה משקל רב ביותר בהפיכתו של גוף האדם למכונה יעילה ומשומנת.

למרבה האבסורד, רבים אינם מודעים שרבות מהתרופות הכימיות המודרניות שמכניסות מיליארדי דולרים לכיסיהן של תאגידי התרופות, מבוססות על צמחים. למשל החומר הפעיל בתרופת התמיפלו שהתפרסמה כתרופה נגד שפעת לסוגיה השונים בהיסטריית שפעת החזירים האחרונה, מבוסס על כוכב האניס וייצורה ההמוני של התרופה אף גרם למחסור בכוכב האניס בשווקי העולם.

בשנים האחרונות אנו עדים לשדידתו של המידע העתיק שנאסף אצל מרפאים שמאניים על ידי תאגידים רודפי בצע שרואים ירוק בעיניים ולא זה של איכות הסביבה.
בשנות ה-80 חברות התרופות כמעט ולא התעניינו בידע העתיק של צמחי המרפא.
היום, יותר מ-100 חברות, ביניהן תאגידי ענק ידועים לשמצה כמו חברת מונסנטו, עוסקות בחקר צמחי המרפא ביערות העד.
השתלטות תאגידים על יערות עד ומציצת לשדם של צמחי המרפא כדי להרוויח עוד כסף הוא דבר הקורה יום יום בעולם.

שבטים אינדיאנים נעלמים, הידע הקדום מתאדה בגלל חומה של האנוכיות העיוורת.

ועדיין, קיימים פתרונות תזונתיים פשוטים למניעה וטיפול במחלות.
המאמר שלפניכם עוסק בכמה מהם.

המידע המוגש כאן הוא כללי ואין לראות בו הנחייה רפואית. בכל מקרה של בעיה יש לפנות לרופא המטפל.

לחץ דם גבוה

"לאנשים הסובלים מלחץ דם גבוה ישנה הסתברות גבוהה פי שבע ללקות בשבץ, פי ארבע ללקות בהתקף לב ופי 5 ללקות במחלת לב מאשר אנשים עם לחץ דם נורמלי."

The food revolution/John Robbins*

לחץ דם גבוה הוא הבעיה הרפואית הנפוצה ביותר בקרב עמי המערב, בעיקר אצל אנשים מבוגרים. תרופות להורדת לחץ דם גבוה נמצאות בראש רשימת התרופות הנמכרות בארצות הברית, יותר מכל תרופה אחרת אי-פעם. הבעיה הולכת וגדלה והרפואה הקונוונציונאלית מציעה דרכים לטיפול בסימפטום – הורדה מלאכותית של לחץ הדם – ולא בבעיה עצמה.
הדבר משול לספיגת המים מסביב לכיור מוצף מבלי לסגור את זרם המים עצמו.

המשפט הנפוץ ביותר שחולי לחץ דם גבוה שומעים מרופאיהם הוא: "את התרופה להורדת לחץ הדם תיאלץ לקחת כל ימי חייך".

ההתעלמות המסוכנת של מוסדות הרפואה מהתזונה שהובילה מלכתחילה ללחץ הדם הגבוה גורמת לסבל מיותר למיליוני חולים בעולם, היא כמובן גם מכניסה מיליוני דולרים לכיסם של יצרני התרופות. בה בעת כמעט כל מבוגר שני בארצות הברית סובל מלחץ דם גבוה.
בארצות שבהם הרגלי האכילה המסורתיים הם של דיאטה צמחונית דלת שומן, אין כמעט מקרים של לחץ דם גבוה.

לחץ הדם האידיאלי ללא תרופות הוא: 110/70
לחץ דם ממוצע אצל לא צמחונים הוא: 121/77
לחץ דם ממוצע אצל צמחונים הוא: 112/69

מקרי לחץ דם גבוה אצל אוכלי בשר הוא כמעט פי-3 לעומת צמחונים.
מקרי לחץ דם גבוה מאוד אצל אוכלי בשר הוא פי-13 לעומת צמחונים.
אחוז החולים בלחץ דם גבוה שהשיגו שיפור משמעותי במצבם לאחר שעברו לדיאטה צמחונית הוא: 30%-75%.
אחוז החולים שיכולים היו להפסיק ליטול תרופות להורדת לחץ הדם לאחר שעברו לדיאטה צמחונית דלת נתרן(מלח), דלת שומן ועשירה בסיבים תזונתיים הוא: 58%.

ובכן, לפי העובדות היבשות אין ספק ששינוי בהרגלי התזונה ומעבר לדיאטה צמחונית דלת שומן ונתרן תורמת באופן משמעותי לייצוב לחץ הדם. אך האם הנתונים עומדים במבחן המציאות? התשובה היא כן.

להלן שני מקרים מפורסמים: לפני 25 שנה האזור שהחזיק בשיא של מחלות לב ולחץ דם גבוה היה חבל קיריליה במזרח פינלנד.
מרבית תושבי האזור חיו על תזונה עשירה בחלבון ושומן מהחי, דגים ומעט פירות וירקות.
הם הרבו לעשן וכמעט שלא עסקו בפעילות גופנית, ממש כמו רוב אוכלוסיית המערב היום.
לאחר שאחוזי התמותה ממחלות לב הרקיעו שחקים החליטה ממשלת פינלד להיכנס לפעולה. במקום לרשום תרופות בכמות מסיבית בניסיון לבלום את התופעה, הם נהגו בשיטה הגיונית יותר והחליטו לחסל את המחלות מהשורש.
הופעלה תוכנית ממשלתית מיוחדת שבמסגרתה פורסמו כמויות השומן הרווי על כל מוצר במדינה, פרסומות הבהירו את הסכנות שבאכילת שומן מהחי, מלחמת חרמה הוכרזה על הסיגריות, חוות לגידול בשר הומרו לגידול ירקות ופירות עשירים בויטמינים ומינרלים והושם דגש על פעילות גופנית מתונה.
כיום, לאחר 25 שנה, אותו אזור שהיה השיאן במחלות לב נהנה מהירידה הרצופה והמהירה ביותר במחלות לב לעומת שאר העולם המערבי שבו דווקא ישנה עליה במחלות לב. אחוז תמותת אוכלוסיית קיריליה ממחלות לב ירד ב- 65%.

מקרה שני מדגים את יתרונות התזונה הצמחונית בטיפול בחולי לחץ דם גבוה: בביה"ח St.Helena בעמק נאפה בקליפורניה מתבצע בשנים האחרונות טיפול מיוחד בחולי לחץ דם גבוה.

במסגרת הטיפול ניתנת לחולים דיאטה צמחונית דלת שומן ונתרן. לפי דיווחו של דר’ מקדוגל, הרופא האחראי על התכנית, התוצאות מדהימות:

"לחץ הדם בחולים ירד לאחר מס’ שעות בלבד מתחילת הדיאטה. עשרים אחוז מהחולים נטלו תרופות להורדת לחץ הדם ביום שבו החלו את תכנית הטיפול, אך אצל רובם המכריע הופסקו התרופות בו ביום. לחץ הדם בימים הבאים המשיך לרדת בצורה משמעותית, ללא התרופות. מידע זה נלקח מלמעלה מ-1000 חולים שהשתתפו בניסוי".

הדבר הוכח מעבר לכל ספק. שינוי בהרגלי התזונה, שיכול לשפר את מצבם של חולי לב, יכול לשפר גם את מצב חולי לחץ דם גבוה. אלו חדשות נפלאות מכיוון שהן מחזירות לנו את השליטה על בריאותינו ומאפשרות לנו לצמצם את הסבל חסר התועלת שחולים אלו חווים.
האדם הוא יצור של הרגלים, וכולנו הורגלנו לאורח חיים לא בריא, בזבזני וראוותני. לכן אנו נמצאים במצב בריאותי חמור כל כך למרות ההישגים הטכנולוגיים המדהימים. משום כך השיפור בטיפול במחלת הסרטן, לאחר הוצאת מיליארדים של דולרים, הוא זעיר ולא משמעותי במידה כזו, שהסנאט האמריקני מינה ועדות חקירה לנושא. לכן, עם כל הנוחות של החיים המודרניים, אנו מבלים פחות זמן עם ילדינו, עובדים יותר שעות ביום וכללית נמצאים במצב רוח ירוד. אנו מרגישים מרומים, וחיים בפחד תת הכרתי מתמיד.
הדבר חייב להשתנות, ואנחנו היחידים היכולים לשנותו.
אנחנו חיים בעולם מופגז.
יום יום, דקה אחר דקה אנחנו מעכלים כמות אינפורמציה אדירה המגיעה ממקורות שונים כגון: פרסומות טלוויזיה, עיתונים, שלטי חוצות וכיו"ב. אין פלא אם כן שאנו מרגישים לעתים חסרי אונים מול מבול המידע המציף אותנו.
לעולם שהורגל לחשוב שארוחה ללא בשר אינה ארוחה, קשה להאמין למשל שההנחה שאכילת בשר תורמת לבריאות טובה היא הנחה שגויה. באותה מידה קשה להאמין שמשנות ה-60 ועד ל-1979 כל אוכלוסיית ישראל שתתה חלב מסרטן ורעיל, ועדיין ההוכחות החותכות מונחות כאן לפניכם.
המידע מוצג לכם, ללא משוא פנים וללא כוונה לרווח אישי, בניגוד לחברות המזון הגדולות שבעיניהם אתם ארנק מהלך ותו לא.
הדעה הרווחת גורסת שנטילת תרופות להורדת כולסטרול ולחץ דם גבוה, שהתקפי לב ושבץ הם רעה חולה אבל הכרחית ושבבוא היום כולנו עלולים לסבול מהם. עם התפתחות המדע והטכנולוגיה אנו לומדים שהנחה זו שגויה מיסודה.

מאות אלפי חולים ואלפי מחקרים מדעיים הוכיחו שהמזון הנכנס לפינו הוא המשפיע העיקרי על בריאותינו. איכותו של הדלק שנכנס למנוע הוא המשפיע העיקרי על מצבו של המנוע לאחר אלפי ק"מ.
אנלוגיה זו תקפה גם לגופנו, שהרי גופנו הוא מנוע משוכלל מאין כמוהו שזקוק לדלק משובח כדי לפעול באופן תקין ורציף לאורך זמן.
בעזרת שינוי הרגלי תזונה ומעבר לדיאטה צמחונית דלה בשומן, הוכיחו מיליוני אנשים בעולם שזוהי זכותנו לחיות עד גיל מופלג, בבריאות מושלמת, ללא התקפי לב, סרטן, לחץ דם גבוה ושאר חוליי הדיאטה המערבית.
זוהי בושה שישנם אנשים המרוויחים מכך שאנו מתים, אבל זהו המצב הנתון.
זוהי בושה גדולה עוד יותר שאנחנו מאפשרים להם להתל בנו, להזין אותנו – נוסף לג’אנק-פוד – בשקרים ולמנוע מאתנו את האמת שיכולה להוביל לשיפור בריאותנו, ילדינו ועולמנו. זהו מצב לא נתון.
בידינו הכוח לבחור: להביט, לשקול ולהחליט את ההחלטות הנכונות בדרך להחלמה שלמה.
ביכולתנו לחיות חיים מלאי אושר, עושר ושלווה. חיים אלו מתאפשרים אך ורק בעזרת בריאות תקינה, שהרי אדם חולה אינו מאושר ועושר אינו עוזר לחולה סרטן סופני. הגיע הזמן שנקום על רגלינו, נפתח את עינינו לאמת, נאמר לא לחברות הגדולות העושקות את כיסינו ואת בריאותנו ונחזור להרמוניה החשובה כל-כך עם הטבע והעולם שסביבנו. הצעד הראשון והקשה ביותר הוא המודעות. לאחר שקראתם את המידע המצוי כאן אינכם יכולים לקבור את ראשכם יותר. אתם יודעים, אתם מודעים. הצעד הקשה ביותר כבר מאחוריכם, שארית הדרך מורכבת מצעדים קטנים וקלים יחסית שתרומתם, בטווח הקצר והארוך, היא עצומה. כעת יש בידכם את הכוח לבחור לכאן או לכאן ולעשות זאת במודעות מלאה. שיקלו זאת בתבונה. חייכם מוטלים על הכף.

סרטן

עצם הזכרת המילה – סרטן יכולה לגרום לרעד אצל מרבית האנשים. המלחמה בסרטן היא מלחמה גלובאלית שהוכרזה לראשונה ב-1971 ע"י הנשיא ניקסון. באמריקה של שנות השבעים הייתה התרוממות רוח וגאווה. זה עתה הם הנחיתו אדם על הירח וביטחונם בטכנולוגיה הרקיע שחקים. רוב האנשים חשבו שבעזרת המיליארדים שהוקצבו למחקר בסרטן, תיעלם המחלה בתוך עשור לכל היותר. ואכן, בשנים הראשונות לחקר הסרטן הייתה הצלחה רפואית לא מעטה. הכימותראפיה הוצגה לראשונה כאמצעי לריפוי סרטן. אנשים שעברו טיפול כימותרפי סבלו קשות, שיער ראשם נשר, הם סבלו שלשולים, הקאות, כאבי ראש וחולשה כללית, אבל הטיפול הביא הקלה ואף עזר בריפוי מספר סוגים נדירים של סרטן, בעיקר לוקמיה בילדים וסרטן הודג’קינס במתבגרים. לטיפול הכימותרפי היו גם הצלחות מסוימות בריפוי סרטן האשכים וסימנים מעודדים בטיפול בסרטן השחלות. אמנם כל ההצלחות היו בסוגים הנדירים של הסרטן ולא בסוגים השכיחים, מהם מתו מיליונים, אבל עם המימון המסיבי, חשבו כולם, נצליח לגבור גם על הסוגים השכיחים יותר ובסופו של דבר לרפא את כולם. זו הייתה תקופה של תקווה גדולה. השנים עברו, הכסף זרם והפתרון נראה מעבר לאופק, אך הסרטן בשלו.
הטיפול הכימותרפי וההקרנות עזרו למעט אנשים אך רובם המכריע של חולי הסרטן המשיכו למות בייסורים ומספר החולים החדשים המשיך לעלות בקצב מדאיג. ריפוי הסרטן המשיך להיות "רק מעבר לאופק" ועד היום לא התגשם למרות שמעולם, בכל ההיסטוריה של המין האנושי לא הייתה מחלה שכל-כך הרבה מוחות וכסף הושקעו כדי לרפאה.
הזמן עבר וב- 1985, 15 שנים אחרי ההכרזה הדרמטית של ניקסון, החדשות הרעות החלו להופיע בירחונים המדעיים של התקופה.
פרופ’ ג’ון קיירנס, מרצה באוניברסיטת הרווארד, פרסם ב: "Scientific American" באותה שנה, מאמר על המלחמה בסרטן. במאמרו, הראה פרופ’ קיירנס נתונים שבהם התגלתה התמונה העגומה: כימותראפיה הצילה את חייהם של 2%-3% בלבד מחולי הסרטן מהסוגים הנדירים. למרות סכומי העתק שהושקעו בכימותראפיה היא לא הצליחה לרפא שום סוג של סרטן נפוץ.
בישראל של אותה תקופה, הנתונים בנוגע לסרטן גם כן היו רחוקים מלהיות טובים. 5,000 איש נפטרו בישראל מסרטן ב-1985,ו-6,000 ב-1990. כיום מתגלים בישראל כ-16,000 חולי סרטן ממאיר חדשים כל שנה, מתוכם 438 ילדים ונוער עד גיל 24. מחלת הסרטן היא הסיבה הראשית למוות במדינה. ( עפ"י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) המידע המוצג כאן מנפץ אשליות, חצאי אמת ושקרים בנוגע למחלת הסרטן. הציבור בעולם ובארץ הורגל והותנה להכרזות מרגיעות שמגיעות מהממסד הרפואי בנוגע למחלת הסרטן, אך האמת שונה מאוד מהתעמולה.

העובדות:
חולי סרטן שלא הסכימו לטיפול המסורתי בכימותראפיה חיים פי-4 יותר זמן מאשר חולים שקיבלו טיפול. (דר’ ג’ון הרדינג, מרצה וחוקר סרטן בכיר במחלקה לפיסיקה רפואית, באוניברסיטה של קליפורניה).
כימותראפיה מועילה רק ל-2%-3% מחולי הסרטן אך ניתנת כטיפול שגרתי ל-50% מהחולים.
(דר’ ג’ון קיירנס מאוניברסיטת הרווארד).
לאדם שניזון מדיאטה צמחונית יש 40% פחות סיכון ללקות בסרטן. (דר’ וויליאם קסטלי, מנהל במכון הלאומי לדם, ריאות ולב בארה"ב).

העדר הדגש על תזונה במניעת סרטן היא עובדה מפתיעה, שהרי תפקידם של המוסדות הרפואיים לדווח לציבור על כל טיפול המוכיח את עצמו במניעה או בריפוי של מחלה, ועדיין זו עובדה שרוב האנשים רואים בממוגרפיה למשל (בדיקה עצמית לגילוי סרטן השד) את המניעה הטובה ביותר לסרטן השד. זוהי עובדה מדאיגה, במיוחד בגלל שממוגרפיה אינה מונעת סרטן, היא מגלה אותו כשהוא כבר קיים. אין חינוך אמיתי בביה"ס, בתקשורת או במוסדות הרפואה בנוגע למניעת סרטן והתשובה לכך ברוב המקרים היא שהסיבות להיווצרות סרטן אינן ידועות. גם זו דעה מוטעית. הסיבות להיווצרות סרטן ידועות וגלויות, בעיקר כשהן מושמעות מפי אדם שזכה בשני פרסי נובל על תגליותיו בתחום היווצרות הסרטן, פרופ’ אוטו ורבורג. פרופ’ ורבורג גילה שהתא הסרטני נוצר עקב חוסר בחמצן הנצרך בתא. קליטת חמצן בתאי הגוף מתאפשרת בעזרת תרכובות מיוחדות הנקראות: אנזימים מחמצנים. תרכובות אלו אינן קיימות בגוף אם יש חוסר ב-5 ויטמינים מסוג B ובמינרל ברזל. מחסור זה נקבע ע"י פרופ’ ורבורג כגורם הראשי להיווצרות סרטן. אדם ממוצע בישראל צורך 87% בלבד מן הוויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק. אחוז זה קטן עוד יותר מאחר ששיטות המדידה והתקן לוויטמינים ומינרלים הם שקריים ולא מספקים. אחוז צריכת הוויטמינים והמינרלים בארה"ב קטן עוד יותר מזה שבישראל. אין זה מפתיע, אם כן, שישראל וארה"ב הן מהמובילות בעולם בתמותת אנשים ממחלות לב וסרטן.

בשנת 1967 הסביר פרופ’ ורבורג במחקרו: "הגורם הראשי לסרטן ומניעתו":

"כתוצאה ממחסור חמור בחמצן זמין, נוצרים תאי סרטן שהפכו לרובוטים מתרבים, ההורסים את הגוף שבו הם גדלים. ריפוי ומניעת סרטן תלויים בחידושה של פעילות נשימתית בתא, כלומר באפשרות לסנטז די אנזימים-מחמצנים לקליטת חמצן, בתנאי שקיימים בגוף מספיק וויטמיני B וברזל. אף שכל זה ידוע זמן רב, מדוע נעשה כל-כך מעט למניעת סרטן? תשובת הממסד הרפואי הייתה ונשארה: לא ידועה הסיבה הראשית להתהוות סרטן, ואי אפשר למנוע דבר שאינו ידוע. אין איש היכול לטעון היום, שלא ידוע לו מהו סרטן ומהן הסיבות הראשיות להתהוותו. ההפך הגמור הוא הנכון: אין מחלה שגורמיה כה גלויים וידועים כמו סרטן. בורות אינה יכולה לתרץ את חוסר המעש במניעת הסרטן. מניעת הסרטן תבוא, בכך אין כל ספק, כי אנשים רוצים לשרוד. כמה זמן יתחמקו ממניעה יזומה של מחלת הסרטן? הדבר תלוי בכמה זמן יצליחו לעצור את יישומן של שיטות מדעיות בחקר הסרטן, בינתיים ימותו אנשים ללא תכלית".

מאז 1967, מתו מיליוני אנשים ללא תכלית. לאדם הגיוני מן הישוב, קשה להאמין למה שמתברר כמחדל החמור ביותר בתולדות הרפואה המודרנית, אך אם נזכור שהממסד הרפואי בארה"ב הוא הממסד העסקי השני בגודלו לאחר המזון, ושהרפואה שם היא עסק הנתמך פרטית ע"י עשרות מפעלים לייצור תרופות וכימיקלים, עסק המגלגל מיליארדים של דולרים בשנה, נתחיל להבין את קצה הקרחון ואת הסיבות האמיתיות לחצאי האמת והשקרים המגיעים אלינו. מעריכים שחולה סרטן באמריקה מוציא בין 25,000 ל- 50,000 דולר בשנה על טיפולים במחלה. הוצאות אזרחי ארה"ב על מחלת הסרטן מסתכמות ב-40 מיליארד דולר בשנה ויש המעריכים כי מדובר בסכום כפול מזה. הטיפול המסורתי במחלת הסרטן הוא טיפול רווחי מאוד (כדי להיות הוגנים, גם הטיפול האלטרנטיבי הוא רווחי מאוד…), ואין בכוונת חברות התרופות ותאגידי הבריאות לוותר על רווחיהן בכזו קלות.

האמת העצובה היא שהממסד הרפואי בארה"ב מטעה את הציבור ומוליך אותו אל מותו תוך שימוש בשיטות טיפול רווחיות ביותר. לצערי הממסד הרפואי בישראל, למרות היותו בלתי תלוי בגורמים פרטיים, הולך שבי אחר "אחותה הגדולה" של ישראל, ארה"ב.
גורמים עסקיים אמריקניים רבים השקיעו בישראל סכומי עתק במפעלים ובחברות. הממשלה האמריקנית רואה בנו את בת חסותה החשובה ביותר, וכספי משלם המסים האמריקני מגיעים באופן קבוע לכיסה של ממשלת ישראל.
כספים אלה אינם תרומות ומעשרות: אלה כספים שהושקעו בישראל למטרות רווח. כמו בכל עסק פרטי, המשקיע העיקרי רוצה לראות תמורה לכספו. התמורה אותה הבטיחה ממשלת ישראל לארה"ב כתוצאה מכספי העתק שהושקעו בארץ היא האמריקניזציה המואצת שבאה לידי ביטוי ברכישה של מוצרים מחברות אמריקניות, מעורבות עסקית של גורמים אמריקניים המקבלים עדיפות על מקביליהם האירופאיים והליכה כעיוורים אחר הנורמה והתרבות האמריקנית, בעיקר תרבות הבילוי והמזון.

בתחילת המאה היה הסרטן נדיר ותקף רק מספר מצומצם של ישישים. לאחר תום מלחה"ע השנייה התפשטה מחלת הסרטן והגיעה לממדי מגיפה, בד בבד עם ההתפשטות התעשייתית. שבע שנים לאחר הכרזתו הדרמטית של ניקסון על מלחמת חורמה בסרטן, חקרה וועדה מטעם הסנאט האמריקני את תוצאות המלחמה בסרטן. בסוף נאומו הארוך, סיכם הסנאטור מק-גאברן, ראש הוועדה:

"אחרי שהוצאו 8 מיליארדי דולרים, התברר שתכנית המלחמה בסרטן היא כשלון מוחלט. המאמץ המאורגן נגד הסרטן פשט את הרגל עקב עדיפות מוטעית בשיטת הטיפול".

באומרו "עדיפות מוטעית בשיטת הטיפול" התכוון מק-גאברן לשיטות קונבנציונאליות כגון כימותראפיה והקרנות, ולכך שלא נעשה שום צעד לכיוון טיפול ומניעה בשיטות חלופיות. 10 שנים לאחר תחילת המלחמה בסרטן, עלה היקף התחלואה במחלה ב-25%. אלף מיליארדים של דולרים הוצאו עד היום על המלחמה בסרטן. זוהי השקעה שאין דומה לה בכל תולדות הרפואה המודרנית. אולם למרות ההשקעה העצומה והמאמץ של טובי המוחות בעולם, עלתה כל שנה התחלואה והתמותה מהסרטן. ריבוי הסתירות, חצאי האמת והשקרים גורמים לדיס-אינפורמציה ולבלבול אצל חולה הסרטן הנסער ממילא. רק אם נברור בקפידה את העובדות נדע להבחין בין עיקר לתפל. עם העובדות אין להתווכח, בעיקר אם הן מושמעות מפי החוקרים עצמם:

"חייבים לדעת שהמלחמה בסרטן היא הונאה, ושהמוסדות האחראיים אשמים ברשלנות פושעת כלפי הציבור האמריקני". (פרופ’ לינוס פאולינג)
"לרפואה הקונוונציונאלית אין תשובה לסוגי הסרטן שהם הגורמים העיקריים לתמותה: סרטן השד, סרטן המעי הגס והכרכשת וסרטן ריאות. משנות ה-30 עד שנת 1989, במשך 50 שנה, לא השתנה המצב לגבי מחלות סרטן הדם, שלפוחית השתן, השד, הרחם, בלוטת הערמונית, המעי הגס והוושט. אלה הם סוגי סרטן שכיחים ומסוכנים הנמצאים בעלייה מתמדת". (דר’ צ’ארלס סימונס, חוקר סרטן)
"תוכנית המלחמה הלאומית בסרטן, שמלאו לה פורמלית 15 שנה ולא פורמלית 35 שנה, היא כשלון. התכנית לא הצמיחה את התוצאות המיוחלות, ואינני רואה סיכוי שהיא תצמיח אותן אי-פעם בעתיד. הגיע הזמן לשנות כיוון. יש לנסות לעסוק במניעת הסרטן. ייתכן שמניעת הסרטן לא תצליח יותר, אולם אנו חייבים לנסות".

(דר’ ג’ון באלר, בכנס של "החברה האמריקנית לקידום המדע" – 1985)

"אם המגמה של היום בתחלואה ובתמותה מסרטן תמשך, שכיחות מחלת הסרטן תעלה על זו של מחלות לב ותהיה הגורם הראשי למוות במדינה. הסיכוי שאדם יחלה במשך חייו בסרטן מגיע היום ל-36% לעומת 30% ב-1975. המגמה הזו תגדל עד תום המאה הנוכחית ותגיע עד 41% ואף עלולה להגיע לקרבת ה-50%".

(דר’ ג’ אנסטרום, אפידמולוג מאוניברסיטת קליפורניה)

התברר שדר’ ג’ אנסטרום היה ממש נביא. היום יש סיכוי של כמעט 50% (כל אדם שני) לאדם לחלות במחלת הסרטן, ואחוזי התמותה ממחלת הסרטן "מתחרים" בהצלחה עם אחוזי התמותה ממחלות לב. מדוע נכשלת הרפואה הקונוונציונאלית מלגבור על סרטן? הסיבה להיווצרות סרטן, כפי שהראה פרופ’ ורבורג היא חוסר בחמצן קליט בתאי הגוף. חוסר בוויטמינים ובמינראלים, במיוחד וויטמינים מקבוצת B והמינרל ברזל, יכולים לתרום באופן משמעותי להתפתחות מחלת הסרטן בכך שהם מונעים את התרכובות החיוניות ליצירת חמצן בתאים והתזונה של רובנו אינה מספקת את הכמות המינימאלית הדרושה לגוף. הרפואה שמה דגש על כימותראפיה- שהיא הזרקת חומרים כימיים מסוכנים ביותר ישירות לגופינו כדי להרוג את כל התאים (לא רק הסרטניים) באזור הגידול, הקרנות רדיואקטיביות שנועדו לשרוף את התאים הסרטניים וניתוחים להסרת הגידול. בשיטות אלו הגוף, הצמא ממילא לוויטמינים ומינראלים, "מופגז" בחומרים מסוכנים ביותר הגורמים להידרדרות נוספת במלאי הוויטמינים והמינראלים. הידרדרות זו תורמת באופן ישיר לכשל במערכת החיסונית ולסימפטומים כמו: חולשה, שלשולים חריפים, מיגרנות ונשירת שיער. אין זה מפתיע, אם כן, שמשך חייהם של חולי סרטן שלא טופלו בשיטות אלו גדול פי-4 מחולים שקיבלו את הטיפול הכימי-רדיואקטיבי. אינני שולל לחלוטין את הרפואה המודרנית. במשך 100 שנה של התפתחות טכנולוגית בתחום הרפואה, התקדמנו בצעדי ענק לעבר שיפור חייהם של חולים. ניתוחים ושיטות רפואה מקובלות הצילו את חייהם של מיליונים. הדברנו מגפות שהילכו אימים על העולם ויש בידינו כלים לחולל נסים, פשוטו כמשמעו. אבל ההתעלמות מהתזונה כמרכיב עיקרי בהיווצרות מחלות היא התעלמות מסוכנת שיש לשים לה סוף, והרשלנות של מוסדות הממשל שלנו במסירת מידע אמין ואמיתי על תזונה נכונה היא רשלנות פושעת שהובילה למות מיליונים בכל רחבי בעולם. מגפת הסרטן היא בעיה פוליטית-חברתית ולא רפואית. בעיה כזו אינה ניתנת לפתרון בדרכים מקובלות בעזרת תרופות, הקרנות או ניתוחים. התרופה הטובה ביותר היא מניעה. המניעה הטובה ביותר היא שינוי בהרגלי תזונה, התעמלות והפסקת העישון. התזונה הטובה ביותר, כפי שהוכיחו אלפי מחקרים בלתי תלויים, היא תזונה צמחונית, מבוקרת, דלת שומן ונתרן. תזונה כזו מעניקה לגוף את האנרגיה והיכולת לרפא את עצמו. הפתרון נראה פשוט, הלא כן? כל-כך פשוט למעשה, עד-כי אנשים שהורגלו לפתרונות מסורבלים ולהישענות על הטכנולוגיה והרפואה המודרנית, אינם מאמינים באפשרות ששינוי בהרגלי התזונה יכול לחולל שינוי כה כביר עד-כי הרפואה הקונבנציונאלית מחווירה לידו.

את הקשר בין התזונה למניעה וטיפול בסרטן מבהיר באופן מושלם דר’ ק’ גרובשטיין שהיה יושב ראש וועדה של 14 מדענים שסקרו במהלך 1982-1984 כ-2,000 מחקרים בתחום. במחקר :"תזונה וסרטן" של "האקדמיה הלאומית למדעים", מסכם דר’ גרובשטיין:

"בפעם הראשונה בהיסטוריה של המדע שוכנעו אנשי מדע במידה מספקת בדבר קיום קשר בין תזונה לסרטן. קשר שהניע ועדה אחראית, ואפילו שמרנית, להמליץ בפני הקהל למנוע את מחלת הסרטן על-ידי שינויים בהרגלי התזונה. יש קשר ישיר בין התהוות סרטן לתזונה לקויה. את מרבית סוגי הסרטן הנפוצים ניתן למנוע. מצאנו הוכחות משכנעות לכך, שהמזון שאנו אוכלים משפיע על הסיכויים לחלות בסרטן, במיוחד בסוגים מסוימים של סרטן: סרטן הריאות, השד, המעי הגס, הגרון, הפה, הקיבה, בלוטת הערמונית, השחלה, הרחם והחלחולת. אלה הן ידיעות טובות, כי על-ידי פיקוח על מה שאוכלים, אנו יכולים למנוע את סוג הסרטן הרגיש לתזונה. זה ללא ספק קל יותר מאשר לרפא סרטן אחרי שכבר התפתח. מניעת הסרטן מסתמנת באופק".

סקר שהושלם בארה"ב ב-1976 עורך השוואה בין תוצאות הטיפול התזונתי לבין תוצאות הטיפול המסורתי ומראה את שיעור ההישרדות בחולי סרטן:

"הסקר מראה שחולי סרטן בתחילת מחלתם אשר אמצו את הטיפול התזונתי, החלימו כולם! בין חולי הסרטן הקשים, חשוכי המרפא, החלימו 86% בטיפול התזונתי, לעומת 6.4% בלבד בטיפול המסורתי".

(דר’ וולטר אלמר, מנהל "המועצה הבין לאומית לבריאות")

סרטן, ברוב המקרים, הוא לא מחלה תורשתית, אלא מחלה סביבתית הנגרמת מהרגלי תזונה לקויים. תזונה הכוללת ריבוי שומן מהחי, אוכל מעובד ומתועש, מוצרי קמח לבן וסוכר לבן, עמילנים מעובדים וכימיקלים בצורת חומרי טעם וריח, תביא באופן כמעט ודאי להיווצרות מחלות לב וסרטן. שינוי בהרגלי התזונה ההרסניים הללו ומעבר לתזונה צמחונית יכולה להפחית באופן משמעותי את הסיכון לחלות בסרטן או במחלות לב, בנוסף לשינוי החיובי בשאר תחומי החיים. והיה ואבחנתם כחולי סרטן, תוכלו לפנות למרפאות העוסקות בטיפול תזונתי בשילוב עם טיפול מסורתי, וכך להגביר את סיכוייכם לגבור על המחלה. זכרו שרק גוף בריא וחזק, המקבל תזונה נכונה, יכול לגבור על מחלות. שמרו על חייכם. הקפידו על תזונה נכונה.

דפים: 1 2

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=3160
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית