התעוררות לחזון ולא למלחמה

  • מאת כותב אורח | 4 במרץ 2010
  • 10,737 צפיות | 60 תגובות
עודכן לאחרונה: 19 באוקטובר 2010

חברים אהובים, אחיות ואחים לדרך,

אני פונה אליכם בשל תרחיש אפשרי של מלחמה אזורית. מכינים אותנו למלחמה "מוצדקת" שעלולה הפעם להיגמר אחרת. הלוואי ואתבדה, אך למדתי לקרוא את תת-המודע הקולקטיבי ואני חש שלכולנו יש באופן כלשהו את הידיעה הזאת מתחת לסף ההכרה, אף כי עדיין מנסים להרויח זמן.

מלחמה לא פורצת ביום אחד בהיר אלא מתוכננת מראש זמן רב.
אנו שומעים יום יום את ההצהרות הפוליטיות של מנהיגינו, ואלו הם תופי המלחמה, אך איש כאן לא מזדעזע.
האם ניתן יד למלחמה הבאה? על פני השטח אנו מכירים את המשחק הכפול – ארה"ב "מרסנת" כביכול את ישראל מלפעול ופועלת בשם ה"שלום" – בעודה מתאמת את המועד המתאים לה, אולי בעקבות "פיגוע", ויתכן שכבר בחודשי הקיץ.
זה ברור לחלוטין שהמאמץ הפוליטי נידון לכשלון, אבל הפעם זאת תהיה ישראל שתצטרך לתקוף וגם לשאת בתוצאות.
ואכן ישראל מתכוננת, כי כבר לא מדובר בפעולה נקודתית כדוגמת מבצע "אנטבה", ובעיני רוחי אני צופה מלחמה שתוצאותיה גרועות בהרבה ממלחמת המפרץ. צריך לקרוא מבעד לחדשות: ראש הסי.אי.איי מבקר במסע דילוגים בישראל ובמצרים, סגן נשיא ארה"ב, ראש נאס"א, יו"ר ועדת החוץ בסנאט, תמרוני חיל האוויר האינטנסיביים, תרגולי אזעקה בערים שונות, מסיכות אב"כ שיחולקו בקרוב, פרישת טילי האמריקאים במפרץ וגם בארץ, נאום שר הביטחון על המלחמה הבאה עם סוריה שדרושה "כדי להשיג שלום", סגן הרמטכ"ל מתבטא על שנת המנוחה שעברה ב-2009 ועל השנה הזאת שתהיה קצת "אחרת".
בינתיים אנו מונחים לקבל את הרעיון של "מלחמת אין ברירה" כנגד "ציר הרשע". בדרך הזאת, ישראל תתקוף בלבנון, סוריה או איראן ע"פ תרחיש מתואם היטב, שבו לישראל תפקיד המשרת לא אותנו באמת, אלא את שינוי מאזן הכוחות העולמי במלחמה כוללת, שמטרתה לעצב את פני המאה. וכך, בעוד כולנו חיים את ה"כאן ועכשיו", מתחת לפני השטח מתארגנת המלחמה הבאה.
אך המנהיגים שלנו לא קולטים את התוצאות מרחיקות הלכת של מלחמה בשירות תפיסת המציאות שלהם, שבבסיסה הישרדות והרתעה.
האם לעם בישראל יש כלל מה לומר או שמא אנו כה שבויים בתפיסת המציאות שמציגים לנו?

עלינו להציף את הפחדים הקמאיים וההטבעות שמלווים אותנו מזה אלפי שנים לתוך המודע ולשחרר אותם לפני שיהפכו למציאות חיינו או ל"גורל".
ניתן למנוע את המלחמה הקרבה לפחות באזורנו. הזהות האמיתית שלנו היא התודעה בת האלמוות, נטולת הפנים, אבל יש לנו גם מחוייבות לחיים הארציים כאן ועכשיו ולגורל ילדינו. הקדושה נמצאת בלב ולא בכתבי הקודש, באידיאולוגיה או באדמה. זהו הבסיס היחידי האפשרי לכל קיום של האנושות בעתיד. וזה הזמן להתעורר, לא למלחמה אלא לחזון!

אני קורא לכל אלה שהתעוררו, מורים רוחניים, מטפלים, מרכזים למינהם ואנשים שאיכפת להם לחבור יחד, להתאגד ולהעצים זה את זה, ולפרק את תפיסת הזהות המותנית – האישית והלאומית – שעל פיה מבססים את התרחיש האזורי כעת. האחריות מוטלת עלינו ואף אחד לא יעשה את העבודה הזאת במקומנו. אם כל אחד יתמקד רק במסורת הרוחנית ממנה בא או בקהילת התלמידים והמטופלים שלו, הרי שאנו מחזקים את המנטאליות של הישרדות וצרכנות הקיימת כיום בארץ, והכתובת נמצאת כבר על הקיר. יש להבהיר למנהיגנו כי איננו זקוקים לעימות, בוודאי לא בשירותם של פחדינו או של האליטות בארה"ב ואירופה שעבורן ישראל היא רק כלי שרת במשחק הגלובלי.

ישנם רעיונות רבים וטובים כיצד ליצור רשת של מודעות, הכרה הדדית והעצמה בכדי לעורר את התודעה הקולקטיבית בארץ מן התרדמה העמוקה בה היא שרויה ולאמץ במקומה אופני חשיבה יצירתיים.

הייתי מעדיף להימנע כלל מן התפקיד הזה, אך זה המעט שאני יכול לעשות. ברור לי כי לא מקובל שעוסקים ברוח מתערבים בענייני המדינה ועם זאת אנו רואים מה קורה בעולמנו כאשר הנהגת מדינות נמצאת בידיים של אנשים בעלי תודעה אנוכית ומפוצלת. כמו כן, צר לי אם המכתב הזה הגיע אל מישהו ואינו מדבר אליו או לחלופין מעורר בו פחד. אין זאת הכוונה, אך אינני חש שלטמון את הראש בחול זה פתרון טוב יותר. לא ישלחו מכתבים נוספים כגון זה, והמטרה לעודד את מי שהדברים מהדהדים אצלו לפעול.

בברכה, אהבה ותודה,
אביחי
www.avihay.net

לאלה המעוניינים בכך, מוצגת על ידי תפיסה רחבה של המציאות האנושית בימינו בספר הוידאו וכן במאמר המפורסם בחלקים באתר מעריב. תפיסה זו שונה מהמקובל במקומותינו ונמצאת באחריותי הבלעדית..

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2998
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

60 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית