מה באמת קורה בהאיטי? מאמר מאת צ'אק בולדווין

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 18 בפברואר 2010
  • 9,458 צפיות | 16 תגובות
עודכן לאחרונה: 18 בפברואר 2010

מה באמת מתרחש בהאיטי? מאת צאק בולדווין

26 ינואר 2010

אנשים בעלי רצון טוב מכל העולם מזדהים ובצדק עם מצוקתם של מאות אלפי התושבים החפים מפשע בעקבות רעידת האדמה הנוראית שטילטלה את האי. תרומות כספיות ומשלחות מתנדבים מכל העולם זורמות להאיטי, במיוחד מארה”ב.

מדובר בדבר חיובי נכון? אז ממה אני מודאג?

אם לאמר זאת בפשטות, לא זכור לי מעולם כזה היקף של מאמץ לסייע מצד כוחות הצבא והממשלה שלנו באף אסון טבע קודם שהתרחש אי פעם בעבר. אפילו תושבי ניו אורלינס, לואיזיאנה והסביבה לא זכו לקבל תשומת לב כזו מהממשלה בוושינגטון כפי שקיבלה האיטי.

חייל בהאיטי

חייל בהאיטי

לדברי סוכנות הידיעות הצרפתית (AFP) “צבא ארה”ב מתגבר את משימותיו בהאיטי שנפגעה קשות מרעידת האדמה ביחידות צבאיות המונות כ-20,000 חיילים אמריקנים הצפויים לפעול על הקרקע ובחוף החל מיום ראשון(24 לינואר)"

אין ספק שבין כוחות אלו יכללו ספינות וכוח אדם מנושאת המטוסים 'קארל וינסון'. העלות למשלם המיסים האמריקאי לשליחת כלל צי נושאת המטוסים כולל 20,000 החיילים (נכון לכרגע) מוערך במיליונים רבים של דולרים. אפשר להגיד כמעט בוודאות שלא תהיה יציאה מהירה מהאי. זה אף פעם לא קורה. במילים אחרות, הנוכחות הצבאית שלנו (האם אני יכול להעיז ולכנות זאת כיבוש?) ככל הנרא תימשך שנים. לפחות כך רואים זאת באמריקה הלטינית ובמדינות האירופאיות, וכנראה שהצדק איתם.

ניתן לאמר בביטחה כי צבא ארה”ב כרגע בשליטה מלאה בהאיטי.

בנקודה זו יהיה מאוד מאיר עינים לכולם לקרוא את הטור (העיתונאי) שנכתב ע”י וולטר וויליאמס מתאריך ה20/1/2010 שכותרתו “מקרי המוות שיכלו להימנע בהאיטי”

בקצרה, ויליאמס מציין כי "המספר הגבוה של הקורבנות בהאיטי הוא תוצאה ישירה של הפילוסופיה הכלכלית הנחותה של ממשלת האיטי. המחסור בחופש כלכלי גרם לכך שהאיטי היא אחת המדינות העניות ביותר בעולם, ללא יכולת לבנות את סוג הבתים ובתי עסק שיכולים לעמוד בפני אסונות טבע שכאלו." ויליאמס צודק באומרו: “נשיא ארה”ב ברק אובמה כינה את רעידת האדמה 'אכזרית במיוחד ובלתי ניתנת להבנה' הוא היה מדייק יותר בדבריו אם היה מתבטא כך: 'האקלים הפוליטי והכלכלי של האיטי שגורם לחוסר האונים של האוכלוסיה להגן על עצמה בפני אסונות טבע הוא אכזרי במיוחד ובלתי ניתן להבנה'.

ויליאמס מציין כי השחיתות משתוללת בהאיטי, גם הפשע נמצא בכל מקום עם אכיפה מועטה מאוד של החוק. זכויות הקניין הפרטי אינן קיימות. כמו הרבה (אם לא רוב) מדינות העולם השלישי, אנשים חיים תחת עריצות, משועבדים לאנשים החזקים וחסרי הרגישות בשלטון אשר מנצלים את משאביה של המדינה לצרכיהם ומטרותיהם האנוכיות.

ויליאמס בצדק מסכם, “האסון בהאיטי דורש סיוע הומניטרי מערבי מיידי אבל רק תושביה של האיטי יוכלו לשחרר את עצמם מהטרגדיה העמוקה של העוני שהחילו על עצמם.

אמרנו את כל זאת ועדיין יש כמה דברים שמציקים לי בנוגע לסיפור של האיטי.

למשל, דוגמא אחת, מדוע רעידת אדמה בסדר גודל כזה לא הורגשה מעבר לפורט או פרינס (הדיווחים היחידים על כך שהרעידות הורגשו בכל האיטי שייכים למקורות בשליטת ארה”ב). כל העדויות שקראתי של אנשים שחיים במדינה השכנה – הרפובליקה הדומיניקנית (אשר חולקים את אותו ארכיפלג עם האיטי) וצוטטו ע”י הבריטים, הצרפתים או הספרדים אומרים פה אחד כי לא חשו בכלום. אם התקשורת הזרה מביאה את הנתונים באופן מדוייק, ההרס הורגש כמעט אך ורק באיזור הקרוב לפורט או פרינס. זה מאוד מוזר לי. דווח גם רוב הכבישים נשארו פתוחים לאחר רעידת האדמה.

מוזרות נוספת היא העובדה שלא נוצר צונאמי כתוצאה מהרעידה. עובדה זאת היא בגדר “נס” שרעידת אדמה בעוצמה של 7.0 בסולם ריכטר לא גרמה לצונאמי אדיר מימדים, אשר היה משפיע על כל האיזור.

נוסף על כך, האם ממשלת צרפת יודעת משהו שאנחנו לא, אבל רצוי שכן נדע? לפי דו”ח של המודיעין הבינלאומי לניתוח גלובלי (GAII), לא במקרה סוכנות הידיעות הצרפתית (AFP) ,אשר כמובן קשורה באופן הדוק עם המודיעין הצרפתי, הגישה דו”ח ב14 לינואר שהכיל את המשפט המסכם הבא:

"ביום רביעי,הורה אובמה על מאמץ מתואם, מהיר ואגרסיבי כדי להציל חיי אדם בהאיטי בעקבות רעידת האדמה הרצחנית, בעוד כוחות סיוע מאסיביים זינקו לפעולה, באמצעות חיילים, כוחות הצי, מטוסים וצוותי חילוץ."

עובדה:'מעשה של אלוהים' או 'אסון טבע' אין פרושם: “רעידת אדמה רצחנית”

השימוש במילה 'רצחנית' כאן מרמזת על כך שמישהו ביצע את הרצח.

עוד נכתב בדו”ח המודיעין לניתוח גלובלי שייתכן כי רעידת האדמה הינה תוצאה של “פעולה שנעשתה מאחורי הקלעים” מטעם ארה”ב, ואשר בה “הושטחו” עד עפר השגרירות הצרפתית ורבים מעובדיה ומבני האו”ם בבירת האיטי קרסו, ואין ספק שכך נמחקו ראיות נגד ממשלת ארה”ב שהיתה בשותפות עם נוכלי סמים שתועלו לעיר הבירה של האיטי במשך שנים רבות”.

דוחו”ת המודיעין מפרסמים גם את ההפרעה האפשרית בשיעבוד נכסים בהערכה של טריליוני דולרים ע”י הקהילה הבינלאומית ביחס לפשעים שבוצעו בעבר ע”י הנשיאים גורג בוש I ו-II, וביל קלינטון, אשר הועברו דרך הבנק המרכזי של האיטי. אם בכל זה יש אפילו שמץ קל של אמת, זה בוודאי יכול להיות נוח שעיר הבירה של האיטי תהרס.

החלק הספציפי הזה של הסיפור הוא נקודה כאובה אצלי. ואני יודע שאם אני מעלה את הנושא הזה, רבים מהקוראים (בעיקר אחי הנוצרים החיים תחת האשליה שמשפחת בוש אינה מסוגלת לעשות רע) יסרבו להאמין לכל דבר שאדווח בעתיד, ואני מוכן לקחת את הכעס והעלבון שלהם עלי. אם זה מה שצריך להיות, זה מה שיהיה.

באופן אישי אני משוכנע שחלק מסויים ממשפחות בוש וקלינטון היו מעורבים בהברחות בינלאומיות של סמים בלתי חוקיים במשך עשורים. דיברתי בסוד עם מי שהיו בעמדה של לדעת את הדברים הללו, והם סיפרו לי בהדגשה שגם ביל קלינטון שכיהן אז כמושל של ארקנסו וגם גורג הרברט ווקר בוש היו שותפים לפשע בתיווך הCIA להוצאת סמים-תרופות מחוץ למדינת ארקנסו. (אתם לא חושבים שהייתי מתבטא ככה אם לא היה לי ביטחון גמור ואמון מוחלט במקורות שלי, האין כך? בנוסף, מדוע הם גילו לי זאת תוך נטילת סיכון אמיתי של פגיעה בעצמם, אם זה לא היה נכון? ולא, אני לא יכול לחשוף את שמם, מסיבות ברורות.) ואין שום סיבה לא להאמין כי פעולות דומות מתבצעות גם עכשיו. לדעתי זה יהיה תמים ביותר לחשוב ההיפך מזה.

אחרי הכל, לעיתים קרובות דווח כי הCIA השתמש בחיילים מהכוחות המיוחדים של הצבא כדי להקל על הברחת סמים משטחי הודו-סין במהלך מלחמת וייטנאם, האם זה לא נכון? לא יפתיע אותי בכלל לדעת שגורמים נוכלים מתוך הממשל האמריקאי ישתמשו במלחמה או ברעידת אדמה ככיסוי עבור סיוע בהברחת סמים בלתי חוקיים או הלבנת כספים.

אני מבין שיהיה קשה מאוד לאמריקאים רבים לתפוס כי חברי הממשלה הפדרלית האישית שלהם יכולים להיות מרושעים מספיק כדי להיות מעורבים במשהו כמו במשתמע לעיל. על פי החשיבה שלהם אנשים רעים חיים רק במקומות כמו עיראק, אפגניסטאן, איראן וצפון קוריאה. וכמובן זה בדיוק מה שתועמלני הממשלה רוצים שנאמין.

האמת היא שלאף מדינה או אנשים אין מונופול על חטא. כפי שאמר הנביא ירמיהו: “הלב הוא הרמאי והרשע הגדול ביותר מעל לכל דבר אחר: מי יכול לדעת זאת?” (ירמיהו 17:9). השליח פאולוס הסכים. הוא אמר לפיליפים (Philippians) לנו…אין כל ביטחון בבשר.”(Philippians 3:3)

תומאס ג'פרסון אמר כמעט אותו דבר “כשמדובר בכח, אם כן, הבה לא נבטח יותר באדם, אלא נמנע ממנו פגיעה רעה ע”י שימוש בשלשלאות החוק."

זו הסיבה שגפרסון ושאר המייסדים של אמריקה התעקשו שעלינו להתמיד ולהחזיק את בתי המשפט שלנו אחראים להגבלות והגנת החוקה האמריקאית. הם הבינו איטב את הרגישויות שהביע לורד אקטון בחוכמה כה רבה: “הכוח משחית, וכוח מוחלט משחית באופן מוחלט. אנשים גדולים הם כמעט תמיד אנשים שליליים”. נוצרים , יותר מכל אחד אחר, צריכים להבין זאת.

אז למה כה רבים מאיתנו ממהרים להאמין לכל מה שהממשלה ועושי דבריהם בכלי התקשורת הלאומית אומרים לנו? האם אנחנו כה נאיביים שאיננו מסוגלים להאמין שפוליטיקאים בוושינגטון הבירה שלא יודעים להביע חרטה, מסוגלים לעשות את אותם מעשי רשע ברברים ואכזריים שנעשים בחלקים אחרים בעולם? האם חטאם פחות כי קרה שהם קיבלו את טבעם האפל דרך הייחוס האמריקני?

האם מה שאני אומר הוא שהאירגונים שפועלים מאחורי הקלעים הם אלו שיצרו את רעידת האדמה שהרגה עשרות רבות של אלפי בני אדם בהאיטי, על מנת להסוות את פעילותם הבלתי חוקית? לא,אני לא. איך אני יכול לדעת את זה בוודאות? אפילו אם זה נכון.

מה שאני כן אומר זה שוב, עבורי ישנם הרבה דברים שאינם מתקבלים בהגיון במה שקורה בהאיטי: הדרך שרעידת האדמה 'התנהגה', חוסר בפעילות סיסמית וצונאמי שלרוב מהווה חלק בלתי נפרד מרעידות אדמה בהיקף כזה, המעורבות חסרת התקדים של כוחות צבא ארה”ב כשהם עוזרים ל”מאמצי הסיוע” למרות שהם נדרשים בדחיפות למלא תפקידים בעיראק ובאפגניסטן, הכיבוש של עם עצמאי אחר שהתרחש במהירות הברק, הסכומים הגדולים שנלקחו ממשלמי המיסים שבוזבזו לצורך זה, ההרס שנגרם למוסדות המפתח של האיטי – מוסדות הבנקים והממשלה, אשר ידוע היה ששימשו מתווכים עבור תשלומים פיננסיים בינלאומיים, כאשר רוב ההרס התרכז שם ולא בשום מקום אחר, ודוחו”ת המודיעין החשאי שנפוצו בכל אירופה ואמריקה הלטינית, כל זה מתגבש לכדי שאלה אחת גדולה: מה באמת קורה בהאיטי?

צ'אק בולדווין הוא פוליטיקאי אמריקני שהיה מועמד לנשיאות ארה"ב בבחירות 2008.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2969
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

16 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית