היסטוריית האקלים שוכתבה – לפחות זה מה שקרה בויקיפדיה

  • מאת מנהל הפרויקט | 27 בדצמבר 2009
  • 7,667 צפיות | 11 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באפריל 2012

ויקיפדיה נחשבת בעיני רבים כמקור אמין למידע.
ואכן במקרים רבים זה כך.
אך לא במקרה של נתונים הקשורים לאקלים.
שכן היום התברר שיותר מ-5,000 ערכים הקשורים להיסטוריית האקלים בויקיפדיה, שוכתבו ע"י עורך בויקיפדיה במטרה להסתיר נתונים המראים על תקופת התחממות קודמת שנקראת: "תקופת ההתחממות בימי הביניים".

וויליאם קונולי הוא מדען בריטי ועורך בויקיפדיה, שלקח על דעת עצמו את הפרוייקט לשנות את היסטוריית האקלים העולמית ולשכתב יותר מ-5,000 ערכים בויקיפדיה שהציגו מידע בנוגע לתקופת ההתחממות הקדומה.

תקופה זו של התחממות היא עצם שהיתה תקועה בגרונם של מדעני האקלים שתמכו בתיאוריית ההתחממות הגלובלית מעשי ידי אדם, שכן כיצד ניתן להסביר התחממות קודמת בתקופה שלא היתה בה פליטה תעשייתית של פחמן?

פרשת קליימט-גייט
שבה נחשפו תכתובות אי-מייל בין מדענים תומכי התיאוריה שניסו למצוא דרכים לקעקע את המתנגדים לתיאוריית ההתחממות הגלובלית חשפה לעיני העולם את העובדה שאין קונצנזוס אמיתי בין המדענים בנושא, כפי שניסו לשכנע אותנו.

בין התכתובות שנחשפו התגלה הנסיון של המדענים להסתיר או לטשטש את תקופת ההתחממות בימי הביניים.

הנסיון הזה עקר מיסודו שכן עשרות מאמרים וספרים נכתבו על תקופה זו שבה ככל הנראה, ההתחממות הביאה לשגשוג חקלאי והארכה של תוחלת החיים.

בשנת 2006, הרבה לפני פרשת המיילים שנחשפו, מדען בשם דיוויד דיימינג מאוניברסיטת אוקלוהומה הצהיר בפני וועדת קונגרס בסנאט האמריקני על כך שקיבל מייל ממדען בכיר מתחום האקלים שכתב לו ש:

"אנחנו צריכים להיפטר מתקופת ההתחממות בימי הביניים."

ההצהרה שלו מול הסנאט צריכה לשמש כתמרור אזהרה רציני מאוד בנוגע לדרך שבה אג'נדת ההתחממות הגלובלית מעשי ידי אדם נהגתה ומבוצעת בשיתוף פעולה עם התקשורת העולמית ובתמיכתם של ארגונים ירוקים ברחבי העולם שאינם מבינים שתמיכה באג'נדה שכזו רק נראית על פניה כירוקה. למעשה היא שחורה משחור.

אג'נדה זו נהגתה כדרך ליצור "אוייב משותף חדש" בדיוק לפי המילים של "מועדון רומא" שחיפשו "אוייב חדש שיאחד אותנו" ומצאו את האשם המושלם – האנושות עצמה.

"המלחמה בטרור" עדיין לא מיצתה עצמה כאמצעי לשליטה וניווט על דעת הקהל, אך אם הציבור ישוכנע שקיימת התחממות גלובלית, ודרך הפחדות לא מבוססות על תרחישי אימים שונים שייגרמו מהתחממות זו, יתמוך בשינוי המיסוי העולמי ויצירת מיסים חדשים על פליטת פחמן וסחר בין לאומי בפחמן, הדרך לממשלה כלל עולמית תיקח צעד נוסף קדימה.

וועידת קופנהגן, שהתבררה כפארסה מגוחכת ולא רק בגלל הפאשלה המביכה שקרתה לאל-גור, יקיר האליטות (אולי לשעבר…) בכך שהכריז שתוך 5 שנים כיפות הקרח ייעלמו, וטען שהנתונים הגיעו ממדען אקלים שהכחיש זאת מכל וכל, היא היתה מגוחכת כי ההתנגדות העולמית של פעילים סביבתיים נגד הוועידה המעונבת גרמה לרבים עוד יותר לפקוח עיניים.

בניגוד לעצימת העיניים של רבים ממשתתפי הוועידה…

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2690
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

11 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית