שבב שיבטיח שבלעתם את הגלולה המרה

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 6 בדצמבר 2009
  • 7,489 צפיות | 7 תגובות
עודכן לאחרונה: 6 בדצמבר 2009

חולים שאינם לוקחים כדורים בזמן, יוכלו בקרוב לסבול מהטרדות קבועות שיזכירו להם לקחת את הגלולה, ע”י מערכת אלקטרונית חדשנית המפותחת ע”י נובארטיס, חברת התרופות השוויצרית.

החברה בודקת טכנולוגיה שמחדירה מיקרו-שבב קטנטן לתוך כל גלולה שנבלעת ושולחת תזכורות לחולים ע”י הודעת טקסט אם הם שוכחים לעקוב אחר מרשם הרופא שלהם.

השותפות עם 'פרוטאוס ביומדיקל', שפתחה את הטכנולוגיה במקור, היא אחת מכמה שיתופי פעולה שמתפתחים ע”י נובארטיס בזמן שהיא וחברות תרופות מתחרות מנסות לשמור על מחירים גבוהים על תרופות חדשניות ע”י הבטחת העובדה שהן נלקחות בהוראת רופא. מחלקת 'פיצרס הלת' סולושנס' פיתחה שיטה לטלפן לחולים על מנת לעודד אותם לקחת תרופות.

ג'ו חימנז, ראש מחלקת התרופות של נובארטיס, אמר כי בדיקות שימוש במערכת שמשדרת מה-”שבב בגלולה” למקלט על הכתף – ל-20 חולים שמשתמשים בדיוואן, תרופה להורדת לחץ דם, העלה את הציות למרשם מ-30% ל-80% לאחר 6 חודשים.

הניסוי בא תוך כדי חשש גובר בקרב ממשלות ומבטחי בריאות שהם אינם רואים את השיפור בבריאות אותו מבטיחות חברות התרופות מכיוון שחולים לא לוקחים את התרופות שלהם על פי המרשם אלא אם הם נמצאים תחת פיקוח רפואי צמוד.

הגלולה האלקטרונית

הגלולה האלקטרונית

שיתוף הפעולה אצל החולים צונח לעיתים רבות במהירות, בעיקר אצל אלו שלוקחים תרופות עבור מחלות כרוניות כמו לחץ דם גבוה וסוכרת. זה קורה בגלל תופעות לוואי לא נעימות או בגלל שהחולים לא מפתחים תגובה במהרה ולכן הם לא שמים לב ליתרונות התרופה. אבל, כשהחולים מפתחים אחר כך צורה חמורה יותר של המחלה ונזקקים לאשפוז או לניתוח, התוצאה היא מאות מיליוני דולרים שמוצאים בשנה שלא לצורך.

“התעשייה הזאת מתחילה להתפוצץ,” אומר מר חימנז.

מר חימנז הדגיש כי נובארטיס עדיין תצטרך לעבוד מקרוב עם מפקחים ורופאים כדי להתגבר על כל החששות, ולנהל משא ומתן על חוזה בלעדי עם פרוטאוס על מנת להרחיב את הגישה. אך הוא סמוך ובטוח שמהלכים שכאלה להמריץ את שיתוף הפעולה של החולים יהיו נפוצים יותר בעתיד.

מקור: ft.com

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2579
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

7 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית