ראשי » אחוות סודיות » אתם כאן

אנדרטת ג'ורג'יה – התעלומה שלא נפתרה

האנדרטה המוזרה ביותר באמריקה משקיפה על עמק צחיח בצפון ג'ורג'יה. חמישה לוחות אבן מאסיביים של גרניט משוייף צומחים מתוך האדמה בתבנית שצורתה כוכב. הכיתוב על האנדרטה והמסתורין האופף את בנייתה הביאו רבים להאמין שהיא נוצרה בידי מסדר חשאי שנקרא "אילומינטי" או בידי מסדר "הבונים החופשיים" כהכנה לקראת סדר עולמי חדש שבמסגרתו רק אחוז קטן מהאנושות ישרוד.

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 1 בנובמבר 2009
  • 22,630 צפיות | 61 תגובות

דפים: 1 2

עודכן לאחרונה: 23 ביוני 2012

תחילת הבניה
בתחילת 1980, הגיע בולדוזר כדי להכין את הקרקע להנחת היסודות. חמישה עמודי גרניט הונחו בצורת גלגל ושימשו כיסודות האנדרטה. מנוף בגובה של 33 מטרים שימש כדי להרים את האבנים האדירות למקום. מימדי כל אחת מהאבנים הצידיות היו: כ-5 מטרים וחצי גובה, כ-2 מטר רוחב, כ-36 ס' עובי. העמוד המרכזי היה בעל מימדים זהים (רק חצי מהרוחב), ומימדי אבן הכיפה שהונחה על לוחות האבן היו: כ-3.5 מטר אורך, 2 מטרים רוחב, כ-36 ס' עובי. כולל אבני היסוד, משקלה הכולל של האנדרטה הגיע לכ-130,000 טונות. מכוסה בפלסטיק שחור כהכנה לחשיפתה ביום השוויון, האנדרטה התנשאה מעל הבקר שהמשיך לרעות בשלווה בהתקרב מועד החורף.

שרטוט של האנדרטה

שרטוט של האנדרטה

חילוקי דעות
האנדרטה יצרה חילוקי דעות עוד לפני חשיפתה הרשמית. חרושת השמועות הראשונה החלה בקרב חברי אגודת הגרניט של אלברטון שקינאו בחשיפה שלה זכה אחד מחבריהם. הם אמרו שפנדלי עצמו חבר למרטין הבנקאי ושניהם היו מאחורי כל סיפור האנדרטה. הרכילות הפכה לארסית עד כי פנדלי ומרטין הסכימו להיבדק בגלאי שקר במרכז הציבורי של אלברטון. השמועות שככו במקצת כאשר עיתון ה”סטאר” המקומי דיווח ששניהם עברו בהצלחה את הבדיקה. אך גל חדש של שמועות ותלונות החל להציף את הציבור כאשר התגלה מה היה המסר שנכתב על לוחות האבן. מרטין עצמו נזכר שחבריו שאלו אותו מדוע הוא שיתף פעולה עם עבודתו של השטן. הכומר המקומי, ג'יימס טראוונסטד, חזה שכתות יגיעו למקום והזהיר ש”יום אחד יקריבו כאן קורבנות.” אלה שלא האמינו לכומר ולנבואתו השחורה החלו לפקפק בעצמם כאשר סתת האבן שהיה אחראי על חקיקתן של כ-4,000 אותיות המסר שעל הלוחות, צ'ארלי קלאמפ, אמר שבזמן עבודתו על הלוחות הוא שמע “מוזיקה מוזרה וקולות שהפריעו לו”. הצוות שהקים את האנדרטה לא ידע מי מימן את בנייתה, אלא רק שזו היתה האנדרטה הגדולה ביותר באזור שהוקמה אי פעם.

הסרת הלוט

הצוות שבנה את האנדרטה לא ידע מי מימן אותה, רק שהיא היתה האנדרטה הגדולה באזור. וואיט מרטין בוחן את החקיקה האנגלית על אחד הלוחות לפני הסרת הלוט ב-1980. צילום: באדיבות פנדלי יוזמויות בע"מ

הצוות שבנה את האנדרטה לא ידע מי מימן אותה, רק שהיא היתה האנדרטה הגדולה באזור. וואיט מרטין בוחן את החקיקה האנגלית על אחד הלוחות לפני הסרת הלוט ב-1980. צילום: באדיבות מרטין יוזמויות בע"מ

הסרת הלוט מעל האנדרטה היתה ב-22 למרץ, 1980, והיא הפכה לחגיגה מקומית. חבר הקונגרס האמריקני, דאג ברנרד שמחוז הבחירה שלו כלל את אלברטון נאם מול קהל של 400 איש שזרם אל הגבעה וכלל צוותי טלוויזיה וכתבים מאטלנטה. פנדלי, סתת האבן והבעלים של מפעל הגרניט הפך לכוכב בן לילה. ובמילותיו של עורך עיתון ה”סטאר”: אלברטון הפכה לפתע למוקד תיירות.”, עם מבקרים מכל העולם שהגיעו כדי לחזות באבנים. “הגיעו אנשים מיפן ומסין, מהודו ומכל העולם שרצו לבוא ולראות את האנדרטה.”, אמר מרטין. ופנדלי ניפח את חזהו בגאווה באומרו: “שמתי את אלברטון על המפה!” הוא לא היה רחוק מהאמת שכן ב-2005, ספר התיירות של הנאשיונל גיאורפיק הכניס את האנדרטה לרשימת מוקדי התיירות באמריקה.

אך רבים מאלו שקראו את המסר על האנדרטה היו מאוד לא מרוצים. השורה הראשונה במסר היה כמובן המכשול העיקרי: “לכלכל אנושות אשר תהיה מתחת ל-500 מיליון איש בשווי משקל תמידי עם הטבע.” כבר אז היו 4.5 מיליארד על כדור הארץ, והמשמעות היא ששמונה מתוך תשעה אנשים יצטרכו למות. (היום מדובר ב-12 אנשים מתוך 13). ההוראה הזו הורחבה ע”י מסר מס' 2: “לכוון את הילודה בתבונה ע”י שיפור הכושר והרבגוניות.” לא נדרש מאמץ מיוחד לראות את האנלוגיה בין המסר הזה למה שהנאצים, בין היתר, ניסו להשיג. ההנחיה השלישית הנחתה את הקוראים: “לאחד את האנושות בלשון חדשה זהה.” המסר הזה שלח צמרמורות בגב הכמרים שידעו שבכתבי הקודש הנוצריים ישנה נבואה על זמן שבו תהיה לשון אחת זהה וממשלה כלל עולמית כהישגיו של האנטי-כרייסט. מסר מס' 4 הנחה: “לשלוט ביצר, אמונה, מסורת וכל הענינים באופן המתקבל על הדעת.” וגם הוא זיעזע את הכמרים והמנהיגים הרוחניים שכן אחד מעמודי התווך של הדתות הממוסדות הוא שהאמונה הנכונה מכוונת על-ידם. ששת המסרים האחרונים התקבלו על-ידי כולם ללא התנגדות. המסר השישי: “להגן על אנשים ואומות בחוקים הוגנים ובבתי משפט ישרים.” המסר השביעי: “לאפשר לעמים ממשל פנימי, משא ומתן בינלאומי יקבע בבית הדין העולמי.” המסר השמיני: “להמנע מחוקים קטנוניים ומפקידים חסרי תועלת.” המסר השמיני: “לאזן זכויות אישיות עם חובות חברתיות.” המסר התשיעי: “להעריך אמת-יופי-ואהבה בחיפוש הרמוניה עם האינסופי.” המסר העשירי והאחרון: “אל תהיו לסרטן עלי ארץ. השאירו מקום לטבע. השאירו מקום לטבע.”

אפילו בזמן שהמקומיים התווכחו על היתרונות היחסיים של הדיברות הללו, נראה היה כי הנבואות הנוראיות של טרווסטנד מתגשמות. בתוך כמה חודשים, כנס מכשפות מאטלנטה אימץ את האנדרטה כביתם הרחק מהבית, מקיימים מסעות עלייה לרגל בסופי שבוע לאלברטון לקיים טקסים פגאנים שונים (רוקדים ושרים וכל מיני דברים כאלה, אומר מרטין) ולפחות טקס נישואין אחד בין מכשפה למכשף. שום בני-אדם לא הוקרבו על מזבח האבנים, אבל ישנן שמועות כי למספר תרנגולות נכרת הראש. במאמר משנת 1981 בירחון 'דיווחי עב”מים' (UFO Reports) צוטט נוני באצ'לדר (מתואר במאמר כ”מדיום נודע מאטלנטה”) כצופה שהתכלית האמיתית של האנדרטה תחשף “ב-30 השנים הבאות”. כשנצפות מלמעלה, האבנים יוצרות את הצורה X, הצורה המדווחת בתצפיות על עב”מים כמנחת המושלם.

מבקרים המשיכו להגיע, אבל אחרי מספר חקירות שנכשלו בגילוי זהותו של ר.ק. כריסטיאן, התקשורת איבדה עניין. סקרנות התלקחה שוב, לזמן קצר, ב-1993 כשיוקו אונו תרמה שיר שנקרא “האבנים של ג'ורג'יה” לאלבום למען אמן האוונגארד ג'ון קייג', בו יוקו מזמרת את הדיבר ה-10 והאחרון כמעט מילה במילה: “אל תהיו סרטן עלי כדור הארץ – השאירו מקום לטבע – השאירו מקום לטבע”.
עשור מאוחר יותר, לעומת זאת, כשהקומיקאית רוזאן בר ניסתה לשלב את האנדרטה בסיבוב הופעות הקאמבק שלה,
נדמה היה כי לאף אחד לא אכפת.

כריסטיאן שמר על קשר עם מרטין, כותב לבנקאי כל כך בקביעות שהם הפכו לחברים לעט. מדי פעם, כריסטיאן היה מתקשר מטלפון ציבורי בשדה התעופה של אטלנטה לומר שהוא באזור, והשניים היו נפגשים לארוחת ערב בעיר האוניברסיטאית אתונה, 40 מייל ממערב לאלברטון. בשלב הזה, מרטין כבר לא הטיל ספק בחשאיותו של כריסטיאן. האיש המבוגר הסיט בהצלחה את סקרנותו של מרטין ע”י ציטוט מתוך “התבוננות בסטונהג'” של הנרי ג'יימס: “אתה יכול לשאול מאה שאלות על ענקי האבן הללו, המסותתים בחיספוס, כשהם מתכופפים בהתבוננות בחבריהם שנפלו, אך סקרנותך תצנח מתה בדממה האדירה ושטופת השמש העוטפת אותם.” "כריסטיאן מעולם לא הסכים לומר לי דבר על הקבוצה הזאת אליה השתייך,” אומר מרטין. מרטין קיבל את מכתבו האחרון מכריסטיאן בסביבות התקפות הטרור ב-11/9 והניח שהאיש, שהיה צריך להיות באמצע שנות השמונים לחייו, נפטר מאז.

ג'ו פנדלי מחברת "גרניט פנדלי" שבנתה את האנדרטה מדגמן בשביעות רצון מול יצירת המופת שלו. תמונה באדיבות: פנדלי יוזמויות בע"מ

ג'ו פנדלי מחברת "גרניט פנדלי" שבנתה את האנדרטה מדגמן בשביעות רצון מול יצירת המופת שלו. תמונה באדיבות: פנדלי יוזמויות בע"מ

סיפורו המסתורי של ר.ק כריסטיאן והעדרות המידע בנוגע למשמעותה האמיתית של האנדרטה היה מועד להפוך למוקד משיכה שאין לעמוד בפניו עבור כל אלה שראו את הרמזים לקיומה של ממשלת צללים והשליטה המוחלטת של האליטות. באופן לא מפתיע, שלושה עשורים מאוחר יותר אין מחסור במשקיפים שממהרים למלא את הפערים בכל מיני הסברים.

ביניהם נמצא פעיל בשם מארק דייס, מחבר הספר “מנשר ההתנגדות”. ב-2005 דייס (שהשתמש בשם בדוי משלו – “ג'ון קונר” – שנלקח מהדמות הראשית בסרטי “המחסל”) החל לדרוש שהאנדרטה “תנופץ למיליון חתיכות”. הוא טוען שלמצבה “יש שורשים שטניים עמוקים”, השקפה שזיכתה אותו בכיסוי נרחב, בעיתונות המודפסת ובאינטרנט. לדברי דייס, כריסטיאן היה חבר מדרגה גבוהה ב”חברה לוציפריאנית סודית” בחזית הסדר העולמי החדש. “העילית מתכננת לפתח טכנולוגיה מצליחה להארכת חיים בעשורים הקרובים שכמעט תעצור את תהליך ההזדקנות” אומר דייס, “והם מפחדים שעם האוכלוסיה הרבה שנמצאת כרגע על כדור הארץ, ההמונים ישתמשו במשאבים שהעילית רוצה לעצמה. האנדרטה היא עשרת הדיברות של הסדר העולמי החדש. היא גם דרך לעילית לסחוט כמה צחוקים על חשבון ההמונים שאינם מיודעים, כשהאג'נדה שלהם עומדת בהירה כאור השמש והזומבים אפילו לא מבחינים בה.”

באופן אירוני, מסריו של דייס רק יצרו יותר יחסי ציבור לאנדרטה. בעקבות כך, הגיעו מבקרים חדשים לאנדרטה, עובדה שגרמה לכך שהרשויות במחוז אלברט יהיו נכונים אף פחות מקודם להסיר את מוקד משיכת התיירים הגדול באזור. פיליס ברוקס, מנהלת לשכת המסחר של מחוז אלברט, הכריזה בנובמבר האחרון כי הזדעזעה כשהאנדרטה הותקפה ע”י ונדליסטים בפעם הראשונה אי פעם. בעוד דייס מכחיש כל מעורבות בהשחתה, נראה כי הוא נתן לה השראה: מרוססים על על האבנים היו מסרים כמו “ישו ינצח אתכם, עובדי השטן” ו”לא לממשלת עולם אחת”. השחתות נוספות קבעו כי המועצה לקשרי חוץ (CFR) “מנוהלת ע”י השטן”, שהתקפות התאומים היו פעולה מבפנים, ושהנשיא אובמה הוא מוסלמי.
המשחיתים גם התיזו פוליאורתן על האנדרטה, חומר קשה להסרה בהרבה מצבע. למרות ההתאמה בין הגראפיטי ודעותיו של דייס, הוא אומר שהוא מסתייג מן המעשים. “הרבה אנשים שמחו שדבר כזה קרה וראו את זה כהתייצבות כנגד הסדר העולמי החדש” אומר דייס, “בעוד אחרים שאינם מרוצים מהאבנים ראו במעשים משהו לא מועיל ולא הולם”.

מרטין נרתע בכל פעם שהוא שומע על “החברה הלוציפריאנית הסודית”. אבל בעוד הוא לא מסכים, הוא גם מודה שהוא אינו יודע בוודאות. “כל מה שאני יכול להגיד לכם זה שמר כריסטיאן תמיד נראה לי כבחור מאד הגון וכן.

פועל משתמש במבער מיוחד כדי לשייף את סלע הגרניט. תמונה באדיבות: פנדלי יוזמויות בע"מ

פועל משתמש במבער מיוחד כדי לשייף את סלע הגרניט. תמונה באדיבות: פנדלי יוזמויות בע"מ

דייס, כמובן, רחוק מלהיות האדם היחיד עם תאוריה לגבי האנדרטה, ג'יי וויינדר, שדרן רדיו לשעבר מסיאטל שהפך לצייד קונספירציות מלומד, השקיע זמן ומאמץ רבים באחת ההשערות הפופולריות ביותר. הוא טוען שכריסטיאן ושותפיו היו רוסיקרוציאנים, חסידי מסדר צלב הוורד, אגודה סודית של מיסטיקנים שנוסדה בגרמניה של סוף ימי הביניים וטוענת להבנה של אמיתות פנימיות בנוגע לטבע, ליקום ולממלכה הרוחנית שהוסתרו מאנשים רגילים. וויינדר טוען שהשם ר.ק כריסטיאן הוא לאות הערכה למייסד התנועה מהמאה ה-14, אדם שבתחילה נודע כפרייטר ק.ר.ק ומאוחר יותר בתור כריסטיאן רוזנקראוץ. סודיות, מציין וויינדר, הייתה סימן ההיכר של הרוסיקרוציאנים, קבוצה שהציגה את עצמה לעולם בראשית המאה ה-17 עם זוג מנשרים אנונימיים שיצרו סערה גדולה ברחבי אירופה, על אף העובדה שאיש מעולם לא הצליח לזהות אף לא חבר אחד בקבוצה. בעוד הדיברות על גבי האבנים בג'ורג'יה עומדות בניגוד לחזון אחרית הימים בנצרות השמרנית, הם מתאימות למדי לעיקרי האמונה של הרוסיקרוציאנים, ששמים דגש על היגיון ותומכים בקשר הרמוני עם הטבע.

לוויינדר גם יש תאוריה בנוגע למטרת האנדרטה. הוא מאמין שבמשך דורות הקבוצה העבירה ידע על מעגל של השמש שמגיע לשיא כל 13,000 שנים. בזמן שיא המעגל פליטות אדירות בעלות הילה יוצאת מגדר הרגיל אמורות להשמיד את הארץ. בינתיים, ארגון הצללים מאחורי האנדרטה מתזמר “תוהו ובוהו כוכבי”, וויינדר מאמין, שהתחיל בקריסת המערכת הכלכלית של ארה”ב לא מזמן ויביא, בסופו של דבר, לשיבושים באספקת הדלק והאוכל, מהומות ענק ומלחמות אתניות ברחבי העולם, שכולם מובילים לארוע הגדול ב-21/12/2012.
“הם רוצים להביא לירידה באוכלוסיה,” אומר וויינדר, “וזה מה שהם חושבים שיביא לכך. האנדרטה היא ההוראות שלהם לניצולים.”

כשהוא שומע את הרעיונות של וויינדר, מרטין מנענע בראשו ואומר שזה “מסוג הדברים שגורמים לי לרצות לספר לאנשים כל מה שאני יודע”. מרטין פרש כבר מזמן מבנקאות וכבר לא גר באלברטון, אולם הוא עדיין שומר הסוד הרשמי, והיחיד של האנדרטה. “אבל אני לא יכול לגלות”, הזקן מוסיף במהרה. “הבטחתי”.

מרטין גם הבטיח להשמיד את כל המסמכים המתעדים את עסקאותיו עם עם כריסטיאן, אעפ"י שהוא לא קיים את ההבטחה הזאת – לפחות לבינתיים. בקצה המוסך שלו נמצא פח פלסטיק גדול (למעשה, המארז הקשיח של מחשב IBM שהוא רכש ב-1983) מלא בכל המסמכים הקשורים באנדרטה שהגיעו לידיו, כולל המכתבים מכריסטיאן.

במשך שנים מרטין חשב שאולי הוא יכתוב ספר, אך כעת הוא יודע שהוא כנראה לא יכתוב. עוד משהו שהוא לא יעשה הוא להסכים לי (לכותב המאמר) להסתכל במסמכים. כשאני שואל אם הוא מוכן לקחת את מה שהוא יודע איתו לקבר מרטין אומר שכריסטיאן היה רוצה שהוא יעשה את זה בדיוק. “לכל אורך הדרך הוא אמר שמי שהוא ומניין הוא הגיע חייבים להשמר בסוד. הוא אמר שככה תעלומות עובדות.
אם אתה רוצה לשמור על העניין של אנשים, יש גבול למה שאתה יכול לגלות להם.”

היתר עטוף בדממה האדירה ושטופת השמש.

מקור: wired (הכתבה המקורית באתר ווירד הוסרה אולי בנסיון לטשטש את המידע – הקישור המצורף הוא לעותק השמור בשרתים של גוגל. אם גם קישור זה יוסר בעתיד, הנה הכתבה להורדה…)

דפים: 1 2

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2352
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

61 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית