ראשי » אחוות סודיות » אתם כאן

אנדרטת ג'ורג'יה – התעלומה שלא נפתרה

האנדרטה המוזרה ביותר באמריקה משקיפה על עמק צחיח בצפון ג'ורג'יה. חמישה לוחות אבן מאסיביים של גרניט משוייף צומחים מתוך האדמה בתבנית שצורתה כוכב. הכיתוב על האנדרטה והמסתורין האופף את בנייתה הביאו רבים להאמין שהיא נוצרה בידי מסדר חשאי שנקרא "אילומינטי" או בידי מסדר "הבונים החופשיים" כהכנה לקראת סדר עולמי חדש שבמסגרתו רק אחוז קטן מהאנושות ישרוד.

  • מאת צוות ויקי אמת אחרת | 1 בנובמבר 2009
  • 23,616 צפיות | 61 תגובות

דפים: 1 2

עודכן לאחרונה: 23 ביוני 2012
אנדרטת ג'ורג'יה

אנדרטת ג'ורג'יה

האנדרטה המוזרה ביותר באמריקה משקיפה על עמק צחיח בצפון ג'ורג'יה. חמישה לוחות אבן מאסיביים של גרניט משוייף צומחים מתוך האדמה בתבנית שצורתה כוכב. גובהו של כל לוח 4.87 מטר כאשר ארבעה מהם שוקלים יותר מ-20 טונות כל אחד. ביחד הם תומכים בלוח אבן השוקל יותר מאחד עשר טונות. כשמתקרבים למונומנט, קשה שלא לחשוב מיד על המקבילה שלו באנגליה, הסטונהנג', או אפילו על לוח הגרניט השחור מהסרט 2001: אודיסיאה בחלל. האנדרטה, שנבנתה ב-,1980 ממתינה בשקט לסוף העולם כפי שהכרנו אותו.

המבנה העצום הזה, שידוע בשם: אנדרטת ג'ורג'יה, היא מסתורין השרוי באפלה. איש אינו יודע מי מימן את בנייתו ולמה. הרמזים היחידים למקורו נמצאים בלוח קטן הממוקם לרגליו ובו תיאור מימדי האנדרטה והסברים על החורים והחריצים המורכבים שעל פניה, שמייצגים תנועות כוכבים ואת תנועת השמש. על לוחות האבן העצומים חרוטים מסרים מוזרים ב-8 שפות שונות, ביניהן אנגלית, ערבית, עברית, סוואהילית ועוד. מה שכתוב על הלוחות נראה כמו אידיאולוגיה מוזרה של העידן החדש. חלק מהמסרים מזכירים אאוגניקה, השבחה גזעית, כמו המסר: “לכוון את הילודה בתבונה, על-ידי שיפור הכושר והרבגוניות”; מסרים אחרים נשמעים כמו אמרות מיסטיות של העידן החדש כמו: “להעביר אמת יופי ואהבה בחיפוש הרמוניה עם האין-סופי”

התיאוריות הנוגעות למבנה עלום זה רבות. רוב העדויות מציירות תמונה שבה המסרים נועדו לניצולים של איזו קטסטרופה, או כפי שחלק טוענים, הנחיות ברורות לאליטות השולטות בעולם כיצד לכוון את העתיד לעבר “חזרה להרמוניה עם הטבע” שבה תופחת האוכלוסיה העולמית מ-7 מיליארד אנשים ל-500 מיליון אנשים ויצירת ממשלה כלל עולמית אחת עם בתי משפט מרכזיים וחוקים עולמיים. כבר יותר משלושה עשורים שהמבנה העצום והמוזר בג'ורג'יה גורר אחריו תגובות הנעות מהערצה מוחלטת לשאט נפש וטענה שמקור המסרים הוא השטן. תומכי המבנה ומסריו (אחת מהידועות שבהם היא יוקו אונו) היללו את המסר שקורא, לדעתם, לחשיבה רציונאלית והרמוניה עם הטבע. המתנגדים קראו למבנה עשרת הדברות של האנטי קרייסט.

מי שלא היו הארכיטקטים והמתכננים הסמויים של המבנה, הם ידעו מה הם עושים: האנדרטה בנויה בצורה הנדסית מופתית ומורכבת שעוקבת אחר תנועת השמש בדיוק רב. המבנה הצליח ליצור הערצה ופליאה והוא משך תומכים רבים המגנים עליו מפני רצונם של רבים לראותו הרוס ומושמד. זה ברור שיוצרי המבנה הכירו היטב את נפש האדם. אנשים יעריצו את מה שהם לא מבינים לפחות כמו את מה שהם מבינים.

אנדרטת ג'ורג'יה

אנדרטת ג'ורג'יה היא כנראה המבנה החידתי ביותר בארה"ב. לוחות גרניט עצומים שעליהם חקוקות הוראות לבניית ציווליזציה אחרי ש-90 אחוזים ממנה הושמדו. רק אדם אחד יודע מי בנה אותה ולשם מה, והוא לא מתכוון לספר... צילום: Dan Winters

ההתחלה
סיפורה של אנדרטת ג'ורג'יה התחיל בצהרי יום שישי ביוני 1979, כאשר אדם אלגנטי עם שיער כסוף הופיע במחוז אלברט. הוא עשה את דרכו למשרדי חברת אלברטון משייפי גרניט, והציג עצמו כרוברט ס. כריסטיאן. הוא טען שהוא מייצג “קבוצה קטנה של אמריקנים נאמנים” שתיכננו את בנייתו של מבנה אבן גדול ומורכב בצורה יוצאת דופן. הוא הגיע למחוז אלברט כי הוא ידע ששם מייצרים את הגרניט הטוב בעולם.

ג'ו פנדלי, נשיא חברת אלברטון, הנהן בחופזה ברצותו להמשיך בשגרת יומו. אך כאשר כריסטיאן תיאר את המבנה המתוכנן, פנדלי עצר את מה שעשה. לא רק שהאיש ביקש אבני גרניט בגודל שעוד לא נכרה במדינה, הוא רצה שהם ייחתכו וישויפו למין מבנה אסטרונומי עצום.

בשביל מה צריך את המבנה הזה? פנדלי שאל. כריסטיאן הסביר שהמבנה ישמש כמצפן, לוח שנה ושעון. בנוסף תידרש חריטה של מסרים בשמונה שפות שונות, העיקריות בעולם, והוא צריך להיות עמיד בפני כל קטסטרופה שהיא.

דיוק מתוכנן
נבנתה על מנת לשרוד את האפוקליפסה, אנדרטת ג'ורג'יה משמשת לא רק כהוראות לעתיד – לוחות הגרנט העצומים משמשים גם כשעון, לוח שנה ומצפן.

1 . האנדרטה יושבת בנקודה הגבוהה ביותר במחוז אלברט והיא מוכוונת לעקוב אחר תנועת השמש ממזרח למערב לאורך כל השנה.

2. ביום השוויון, מבקרים שעומדים בצד המערבי של חרך באבן שזכה לכינוי:“חרך הדואר” ממוקמים כך שהם רואים את זריחת השמש באופק.

3. חור בגובה העיניים שנקדח לתוך עמוד התמיכה המרכזי מאפשר לצופים בצד הדרומי לראות את כוכב הצפון.

4. חור בקוטר 7/8 אינץ' שנקדח בכיפת האבן מרכז קרן שמש על העמוד המרכזי ובצהרי היום מראה במדויק את היום בשנה.

סיור מצולם באנדרטה:

פנדלי כבר נפטר, אך זמן קצר לאחר שבניית האנדרטה הושלמה, שאל אותו כתב טלוויזיה שנשלח לסקר את האירוע מה הוא חשב כשהוא שמע לראשונה את תוכניתו של כריסטיאן. “חשבתי שעומד מולי משוגע. איל אוכל לגרש אותו החוצה?”, אמר פנדלי. הוא ניסה לרפות את ידיו של המבקר בנוקבו בסכום גדול פי כמה ממה שהיה גובה על פרוייקט כזה. העבודה תזדקק לכלים מיוחדים, מיכשור כבד ותשלום ליועצים, הסביר לו פנדלי. אך כריסטיאן בקושי הנהן ושאל כמה זמן תארך העבודה. פנדלי העריך שכשישה חודשים, לפחות. הוא לא היה חולם להתחיל אפילו פרוייקט כזה עד שהוא ישתכנע שכריסטיאן יוכל לשלם לו, ואז כריסטאן שאל אם יש בנקאי אמין בסביבה. פנדלי שלח אותו לחפש אחר וויאט מרטין, נשיא הבנק של עיירת גרניט.

מסרים חקוקים בשמונה שפות - המסר בעברית על אחד הלוחות

מסרים חקוקים בשמונה שפות - המסר בעברית על אחד הלוחות

מרטין הוא האדם היחיד היום חוץ מפנדלי המנוח שראה את כריסטיאן פנים אל פנים. “פנדלי צלצל אלי ואמר, 'יש כאן איזה משוגע שרוצה איזה אנדרטה משוגעת'”, מרטין אמר. “אך כשהבחור הופיע, הוא לבש חליפה יוקרתית מאוד, מה שגרם לי לקחת אותו קצת יותר ברצינות. הוא התבטא בבהירות, בבירור בעל חינוך טוב והשכלה.” מיד בפגישתם הראשונה אמר כריסטיאן למרטין ששמו הוא שם בדוי. הוא אמר שקבוצתו תכננה את הפרוייקט בצורה חשאית במשך 20 שנה והיא רוצה להישאר אנונימית לנצח. “וכשהוא אמר לי מה הוא וקבוצתו רוצים לעשות, כמעט נפלתי מהכסא,” מרטין אמר. “אמרתי לו, 'אני חושב שזה אותו הדבר כמו להשליך את הכסף הזה לביוב.' הוא רק הביט בי ונענע את ראשו, כאילו הוא ריחם עלי, ואמר, 'אתה לא מבין'.“

מרטין הוביל את כריסטיאן במורד הרחוב לכיכר העיר, היכן שניצבה אנדרטת מזרקה שכללה טבעת עם 13 לוחות גרניט, כל אחד בקושי בגובה של 70 סנטימטר, שסימלו את המתיישבים המקוריים. “אמרתי לו שזה הפרוייקט הגדול ביותר שעשינו באזור עד כה,” אמר מרטין. “זה לא הפריע לו כלל.” “בהבטיחו לחזור ביום שני, האיש עזב כדי לחכור מטוס ולחפש מהאוויר אחר אתרים מתאימים להקמת האנדרטה.”

כאשר חזר כריסטיאן לבנק ביום שני, מרטין הסביר לו שהפרוייקט לא יתחיל עד אשר הוא יוודא את זהותו האמיתית ו”יקבל בטחונות כספיים.” בסופו של דבר שני האישים הגיעו להסכם: כריסטיאן יגלה את שמו האמיתי בתנאי שמרטין ישאר המתווך היחיד, יחתום על הסכם סודיות שבו הוא יתחייב שלא למסור לעולם את המידע לנפש חיה, ויסכים להשמיד את כל המסמכים והעדויות הקשורים לפרוייקט כאשר יגיע לסיומו. “הוא אמר שהוא ישלח את הכסף מבנקים שונים ברחבי המדינה,” אמר מרטין, “בגלל שהוא רצה לוודא שאי אפשר לעקוב אחריהם. הוא הבהיר שהוא מאוד רציני בעניין החשאיות.”

לפני שעזב את העיר, שוב נפגש כריסטיאן עם פנדלי והציג בפניו קופסת נעליים עם דגם מעץ של האנדרטה בנוסף לכעשרה עמודים של הוראות נוספות. פנלי לקח את הדגם והמסמכים אבל נשאר ספקן. עד אשר מרטין צלצל ביום שישי לאחר מכן ואמר שקיבל הפקדת מקדמה של 10,000 דולר. לאחר מכן הפסיק פנדלי לפקפק, והחל לעבוד. “אבי אהב אתגרים,” אמרה בתו של פנדלי, מליסה פנדלי קורסו, “והוא אמר שזהו הפרוייקט המאתגר ביותר בהיסטוריה של מחוז אלברט.”

בניית האנדרטה החלה מאוחר יותר באותו הקיץ. קבוצתו של פנדלי תיעדה את הבניה במאות צילומים. פטישי אוויר נכנסו לעומק של כ-30 מטרים בתוך מכרה הפירמידה בעיירה, בחיפושם אחר סלעי גרניט גדולים מספיק כדי לשמש בבניה. פנדלי וצוותו עצרו את נשימתם כאשר לוח גרניט במשקל 28 טונות הורם מהאדמה. מבער מיוחד (למעשה כמו מנוע סילון ממוזער המשמש לחיתוך ושיוף סלעי גרניט) הובא לאלברטון כדי לנקות ולשייף את האבנים, וזוג סתתי אבן נשכרו כדי להחליקם.

פנדלי ומרטין עזרו לכריסטין למצוא מקום מתאים להקמת האנדרטה במחוז אלברט: גבעה שטוחת ראש. בעבור 5,000 דולרים מכר החוואי ווין מולינקס חלקה בת חמישה אקרים. בנוסף לתשלום, כריסטיאן הסכים לאפשר לבקר של החוואי לרעות בשטח האנדרטה לכל חייו, וחיי ילדיו. וחברת הבנייה של מולינקס קיבלה את עבודת היסודות.

כאשר הושלמה קניית האדמה, עתידה של האנדרטה הובטח. כריסטיאן נפרד לשלום מפנדלי במשרדי חברת גרניט בהוסיפו, “לעולם לא תראה אותי שוב.” ואז הוא פנה לעבר הדלת, בלי אפילו לחיצת יד.

מאותו רגע, תיקשר כריסטיאן רק דרך מרטין הבנקאי, בהוסיפו לאחר מס' שבועות שהבעלות על הקרקע ועל האנדרטה תהיה בידי מחוז אלברט, שעדיין מחזיקה בה כיום. כריסטיאן אמר שגאווה אזרחית תגן עליה במשך הזמן. “כל התכתובת עם מר כריסטיאן נעשתה מערים שונות ברחבי המדינה.”, אמר מרטין. “הוא מעולם לא שלח דבר מאותו המקום פעמיים.”

המפרט

זריחה: חרך חתוך בצורה מושלמת מאפשר לקרן אור לחדור דרך לוח האבן המרכזי ולציין את יום השוויון בשנה. צילום: Dan Winters

זריחה: חרך חתוך בצורה מושלמת מאפשר לקרן אור לחדור דרך לוח האבן המרכזי ולציין את יום השוויון בשנה. צילום: Dan Winters

המפרט האסטרולוגי של האנדרטה היה כ”כ מורכב שפנדלי נאלץ לשכור את שירותיו של אסטרונום מאוניברסיטת ג'ורג'יה כדי שיעזור בעיצוב. ארבעת הלוחות החיצוניים הוצבו בגבול תנועת השמש השנתית. העמוד המרכזי נזקק לשני מאפיינים מדוייקים ביותר: חור שדרכו ישתקף כוכב הצפון במשך כל השנה, וחרך שדרכו ניתן יהיה לראות את זריחתה של השמש ביום השוויון. המרכיב העיקרי של האבן שהונחה מעל הלוחות היה חור בקוטר 7/8 האינץ' שדרכו תחדור קרן שמש בצהרי היום בכל יום, בהאירה על העמוד המרכזי בצורה כזו שתציין כל יום בשנה.

אולם האלמנט המרכזי באנדרטה הוא חקיקתו של מסר בשמונה שפות על כל אחד מהצדדים החיצוניים של הלוחות המרכזיים; אנגלית, ספרדית, רוסית, סינית, ערבית, עברית, הינדית וסוואהילית. מסר נוסף שנחקק על אבן הכיפה נכתב בארבע שפות נוספות: הירוגליפית מצרית, יוונית קלאסית, סנסקריט ושפת בבל העתיקה. במסר הזה נאמר: “ויהיו אלה מצפן לעידן ההגיון”. האו”ם עזר בתרגום חלק מהמסרים ללשונות השונות, בעיקר למסר בשפות העתיקות.

דפים: 1 2

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=2352
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

61 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית