ראשי » היסטוריה ודת » אתם כאן

הציונות והיהדות במלחמה

מה שלא ידעתי הוא שגם להרצל, לבן-גוריון ולזאב ז'בוטינסקי; שעד היום החשבתי אותם כאנשים נאורים, חוזי המדינה ובוניה, אנשים שיש להעריך; יש מהמשותף עם הבורות הנאצית, הרצחניות המוסלמית, והחושך הקאתולי.

  • מאת מנהל הפרויקט | 13 ביוני 2009
  • 15,522 צפיות | 87 תגובות
עודכן לאחרונה: 16 באפריל 2012

אם אמונה באלוהים, ביוצר המציאות והחלום או בנשמה נצחית מאפיינת אדם דתי, אז אני מחשיב עצמי כדתי. למרות שאני מעדיף להסתכל על האמונה הזו לא כעל אמונה דתית אלא כעל אמונה רוחנית.
בעיניי, דת היא רוחניות צבועה.
יותר מדי הרג, רצח, השמדה, שלילת זכויות האחר, כפייה של דוגמות, צרות עין, פחד ושנאה נובעים מהפרשנות של הידע הטהור שנמצא בבסיס הדתות הגדולות – היהדות, הנצרות והאיסלאם.
את ההתקלקלות של הדת המחיש בצורה ברורה ישו כאשר הרס את דוכני החלפנים בבית המקדש. אני חושב שהוא צדק. ואני חושב שהנצרות היום היא צל חיוור של הרוחניות המקורית של ישו.
למרות כל זאת, אין כל ספק שהדתיות היהודית היתה אחד מגורמי השנאה שהוציא אנשים מדעתם וגרמה להשמדתם של מיליוני יהודים. אדם עם זקן, כובע מצחיק וגלימה שחורה גרם לשדי הפחד לצאת ממחבואם והיטלר ניצל זאת עד תום.

מה שלא ידעתי הוא שגם להרצל, לבן-גוריון ולזאב ז'בוטינסקי; שעד היום החשבתי אותם כאנשים נאורים, חוזי המדינה ובוניה, אנשים שיש להעריך; יש מהמשותף עם הבורות הנאצית, הרצחניות המוסלמית, והחושך הקאתולי.

אני רוצה להבהיר שאני מסתייג מחלק מהדברים שמוצגים בסרט.
ברור שיש בו אלמנטים של החזרה בתשובה ואני מקווה שהצופים בו ידעו לסנן את המוץ הדתי מתבן המידע שמוצג בו.
אך אם תצפו בו בחשיבה פתוחה וביקורתית, בטוחתני שהראיה והחשיבה שלכם, על האנשים שרחובות רבים כ"כ קרויים על שמם במדינת ישראל, חוזי המדינה ובוניה, תשתנה.

לצפיה בסרט

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=1283
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

87 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית