ראשי » בריאות » אתם כאן

תמיפלו / Tamiflu ושפעת החזירים – השקרים, האמיתות ומי שמרוויח מכל זה

תמי-פלו (oseltamivir phosphate) היא תרופה שאושרה לטיפול במקרי שפעת ללא סיבוך מסוגים A ו- B בילדים מגיל שנה ומעלה. היא גם מאושרת לטיפול בנערים מגיל 13 ומעלה כטיפול מניעתי נגד שפעת. התרופה היא חלק מקבוצת תרופות שנקראות נוגדי שפעת שעובדות ע"י חסימת אנזים ויראלי שעוזר לנגיפי השפעת לחדור לתאים בדרכי הנשימה.

  • מאת מנהל הפרויקט | 13 במאי 2009
  • 23,232 צפיות | 14 תגובות
עודכן לאחרונה: 17 במאי 2011

תמי-פלו (oseltamivir phosphate) היא תרופה שאושרה לטיפול במקרי שפעת ללא סיבוך מסוגים A ו- B בילדים מגיל שנה ומעלה. היא גם מאושרת לטיפול בנערים מגיל 13 ומעלה כטיפול מניעתי נגד שפעת. התרופה היא חלק מקבוצת תרופות שנקראות נוגדי שפעת שעובדות ע"י חסימת אנזים ויראלי שעוזר לנגיפי השפעת לחדור לתאים בדרכי הנשימה.

לפי פרסומים באסוסיאטד פרס, לפחות כלכלן אחד מעריך את שווי השוק של התרופה ב-388 מיליון דולר במכירות של התמי-פלו בעתיד הקרוב, וזה בלי שום צורך במגיפה פנדמית.

יותר מחצי תריסר של חברות המייצרות תרופות המטפלות או מונעות שפעת, דיווחו על עליה חדה ברווחיהן בתוך ימים מהפרסום על שפעת החזירים, וניתן להניח שהמגמה אף תגדל אם המגיפה תמשיך להתפשט.

"מגיפת" שפעת החזירים הגיעה בזמן נוח מאוד מבחינת הממשלות שצריכות בקרוב להיפטר ממלאי בשווי מיליארדי דולרים של מיליוני מנות תמיפלו שתאריך התפוגה שלהם עומד לפוג.
ממשלת ארה"ב הזמינה 20 מיליון מנות, שעלו 2 מיליארד דולר, באוקטובר 2005, ובערך באותו הזמן הזמינה ממשלת בריטניה 14.6 מיליון מנות.
ואילו אצלנו בישראל פורסם שהממשלה הקצתה 200 מיליון ש"ח לקניית התרופה באוקטובר 2005.

יצרנית התרופה Tamiflu, חברת התרופות רוש, הצהירה שזמן המדף של התרופה עומד על 3 שנים.

ברגע שהוכרז על מצב חירום בארה"ב בגלל המגיפה לכאורה של שפעת החזירים, 25 אחוז – כ12 מיליון מנות – של תמיפלו ותרופה נוספת, רלנזה, שוחררו מהמאגר הלאומי. כמה נוח שזה קרה בדיוק בזמן סוף התפוגה של התרופה…

יש לזכור שהתרופה תמיפלו לא תוכננה לטפל בשפעת החזירים אלא בזנים של שפעת העופות וזני השפעת הרגילים.
בנוסף, התרופה יעילה רק אם נלקחת תוך 48 שעות ממועד ההדבקה.
בעוד שתסמיני השפעת יכולים להופיע אחרי 4 ימים ממועד ההדבקה.

ציטוט מהערך של שפעת בויקיפדיה:

אין תרופה למחלת השפעת, גם לא תמיפלו – תרופה ותיקה באופן יחסי שהתפרסמה עם התפרצות שפעת העופות, ולו רק משום שיש צורך לקחת את התרופה בתוך 48 שעות לאחר ההידבקות, בעוד שתסמיני המחלה מתחילים בדרך כלל להופיע רק לאחר זמן זה, מה שמותיר את התרופה חסרת יעילות לחלוטין לטיפול במחלה לאחר התפרצותה. עם זאת, מדינות רבות בעולם ובהן מדינת ישראל השקיעו מיליוני דולרים רבים ורכשו את התרופה, בעיקר כטיפול מונע עבור צוותים שעשויים להתעסק עם עופות החולים בשפעת העופות או עם בני אדם החולים בשפעת.

לתמיפלו יש הרבה תופעות לוואי, הכוללות מוות.
בנוסף התרופה יעילה רק בהפחתת הסימפטומים וזאת ל-36 שעות במקרה הטוב.
ובממוצע, לקיחת התרופה מקצרת את משך המחלה ביום אחד בלבד.

אנא הבינו שתרופת התמיפלו איננה תרופה בטוחה לשימוש.
תופעות לוואי רציניות הכוללות, רעד בלתי נשלט והזיות בנוסף לארבעה עשר מקרי מוות של ילדים ובני נוער בגלל בעיות פסיכוטיות וזיהומים במוח.
מחקר יפני פרסם את הנושא אך אף אחד לא הקשיב.

למעשה, יפאן אסרה על שימוש בתמיפלו לילדים ב-2007.
רשות התרופות והמזון האמריקנית החלה לחקור ב-2007, 1800 מקרים חריגים שדווחו הקשורים בתרופה.

תופעות לוואי נוספות הקשורות לתרופה כוללות:

  • בחילות
  • הקאות
  • שלשול
  • כאבי ראש
  • סחרחורות
  • עייפות
  • שיעול

בסך הכל, אותם הסימפטומים שאתם מנסים למנוע, לא?

בנוסף, חלק מהחולים בשפעת נמצאים בסיכון גבוה יותר לזיהומים חיידקיים משניים כאשר הם לוקחים את תרופת תמיפלו, וזיהומים חיידקיים משניים, היו כנראה הסיבה האמיתית לכמות המתים ממגיפת השפעת הגדולה ב-1918.

אז מדוע מישהו ירצה לקחת תרופה שיש סיכוי שתהרוג אותו, נאסרה לשימוש ביפאן, מלאה בתופעות לוואי הדומות לסימטומים של השפעת עצמה ושיכולה במקרה הטוב להפחית את הסימפטומים של המחלה למשך 36 שעות?

זה פשוט לא הגיוני…

מי מרוויח מתמיפלו

אז מי המרוויח העיקרי מתמיפלו? מי מחזיק במניות התרופה? ומי שמח מאוד ממגיפה כמו שפעת החזירים שמשמעותה מיליונים רבים נוספים לחשבון הבנק שלו?

דונלד ראמספלד, מזכיר ההגנה האמריקני בממשל פורד ובממשל בוש.
ג'ורג' שולץ, חבר בקבוצת בילדרברג.
את הקשר בין קבוצת בילדרברג לממשל אובאמה ולבנק הפדרלי תוכלו לראות בסרט ההונאה של אובאמה.

מקור ומידע חשוב נוסף בעניין שפעת העופות: Marcola

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=1048
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

14 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית