ראשי » בריאות » אתם כאן

חיסונים לא מזוהים ניתנים לחיילים בארה"ב – מס' מתים לא ידוע, אלפים חולים

הכתבה הבאה מתארת מקרה אחד כזה של חייל במארינס שקיבל חיסון שלא נרשם בתיקו הרפואי ושגרם לו בתוך מס' ימים למחלה קשה ובסופו של דבר למצב של אי-ספיקת כליות, לאשפוז ממושך ולכמעט מוות.

  • מאת מנהל הפרויקט | 14 במרץ 2009
  • 8,682 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 2 במרץ 2012

כבר הרבה שנים שיש שמועות ודיווחים ממקורות שונים על חיסונים לא מזוהים שניתנים לחיילים בארה"ב במסגרת ניסויים שונים.

בארץ היה מקרה של חיסון "סודי" שניתן לחיילי צה"ל. מס' חיילים אושפזו לאחר שהחיסון פגע קשות בבריאותם.
השערוריה נחשפה בתוכנית התחקירים "עובדה" בערוץ 2. במסגרת התוכנית העידו חיילים מיחידות מובחרות כי לאחר שקיבלו מספר מנות חיסון של התרכיב הסודי (חיסון נגד נגיף האנטרקס), הם חלו במחלות ריאה ועור. מערכת הביטחון, כך טענו, לא חשפה בפניהם או בפני רופאיהם האזרחיים את התרכיב הסודי כדי שניתן יהיה לקדם את החלמתם. עתירה הוגשה לבג"ץ נגד מתן חיסונים לחיילים במסגרת ניסויים סודיים.

כתבת החדשות שלפניכם מתארת מקרה אחד כזה של חייל במארינס שקיבל חיסון שלא נרשם בתיקו הרפואי ושגרם לו בתוך מס' ימים למחלה קשה ובסופו של דבר למצב של אי-ספיקת כליות, לאשפוז ממושך ולכמעט מוות.
בסרט מתראיין בעילום שם ובפרצוף מוסתר קצין רפואה בכיר שאומר שישנם אלפי חיילים בצבא האמריקני שמקבלים חיסונים לא מזוהים ונסיוניים שגורמים לתופעות לוואי קשות אצל החיילים ושבמספר מקרים, זה אף גרם למותם של כמה מהם.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=749
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית