צפו בפלאי הטבע הנדירים

  • מאת מנהל הפרויקט | 11 במרץ 2009
  • 15,893 צפיות | 11 תגובות
עודכן לאחרונה: 17 באפריל 2013

פלאי הטבע הקלאסיים הם אדירים וקשה לפספס אותם. קניוני ענק, הרים עצומים ועוד…
אך לעתים קשה לראות או למצוא רבים מתצוגות הטבע המופלאות ביותר שישנם.
כמה מהם נדירים ביותר וכמה ממוקמים במקומות שקשה מאוד להגיע אליהם.
מסלעים זזים לענני ענק מרהיבים, מגאות אדומה לקשתות אש, מוצגים בפניכם שבע
מפלאי העולם הטבעי.

סלעים זזים:

סלעים זזים במדבר

סלעים זזים במדבר

המסתורין האופף את הסלעים הזזים ממדבר עמק המוות היו מקור לחילוקי דעות מדעיים במשך עשרות בשנים. ידוע על מקרים שסלעים השוקלים לעתים אף מאות קילוגרמים זזו מאות מטרים בכל פעם. מס' מדענים העלו את הסברה ששילוב של רוחות עזות ומשטח קרח חלקלק אחראים על התופעה המשונה אך הסבר זה אינו מסביר כיצד סלעים במשקל דומה שהתחילו במקום זהה הגיעו למרחקים שונים ואף נעו בכיוונים לגמרי מנוגדים.
גם חישובים פיסיקליים שנערכו שללו את התיאוריה הזו מכיוון שנדרשת רוח במהירות של מאות קילומטרים בשעה כדי להזיז סלעים במשקל כזה, למרחק כזה.
התופעה נשארה עדיין בלתי פתורה.

צוקי הלבה המדהימים:

צורות של סלעים

צורות של סלעים

כאשר שכבה עבה של לבה מתקררת היא מתכווצת בצורה אנכית אך נסדקת בצורה סיבובית לכיוון הזרימה ביוצרה צורות גיאומטריות מופלאות – במרבית המקרים, רשת של צורות הקסגוניות שנראות כמעט עשויות בידי אדם.

אחת מהדוגמאות המפורסמות של מקרה כזה היא הצוק האדיר על חופה של אירלנד. (בצילום למעלה) למרות שהדוגמה הגדולה והמוכרת ביותר היא "מגדל השטן" בוויאומינג, ארה"ב.

חורים כחולים – בלוהול

חורים כחולים - בלוהול

חורים כחולים - בלוהול

החורים הכחולים הם ירידות פתאומיות במשטח הימי שמקבלים את שמם מהגוון הכחול עמוק שלהם כאשר מביטים בהם ממבט על בהשוואה למים הסובבים אותם. עומקם יכול להגיע למאות מטרים וחלקם משמשים למקור משיכה לצוללנים. לעתים קרובות החורים הכחולים חסרי דגים או צמחים בגלל היעדר חמצן שנובע מחוסר בזרימת מים.
בכמה מהחורים הכחולים התגלו מאובנים שמורים במצב מצויין בגלל אותה הסיבה בדיוק.

גאות אדומה

גאות אדומה

גאות אדומה

גאות אדומה ידועה גם בשם "פריחת האצות" – היווצרות כמות עצומה ופתאומית של אצות צבעוניות שיכולות להפוך משטחי אוקיינוס או חום שלמים לצבע אדום דם.
למרות שחלק מהאצות לא מזיקות, במקרים מסויימים הן רעילות מאוד ויכולות לגרום לתמותת דגים, ציפורים ויונקים ימיים. בכמויות קטנות האצות הללו אינן קטלניות כלל.

מעגלי קרח

מעגלי קרח

מעגלי קרח

למרות שהצורות הללו מהוות מקור לא אכזב לתיאוריות קונספירציה שונות, המדענים מסבירים אותם באדוות שיוצרות תנועה סיבובית כאשר הקרח נוצר.
היו מקרים שבהם נצפו מעגלי קרח בגדלים של עשרות מטרים והם יכולים להיווצר גם בקבוצות כמו בתמונה למעלה.

עננים מפלצתיים

עננים מפלצתיים

עננים מפלצתיים

נאמנים לשמם, עננים מפלצתיים לעתים טומנים בחובם סערות ענק או מצבים אטמוספריים קיצוניים. בדר"כ הם מורכבים מקרח, הם יכולים להשתרע למאות קילומטרים בכל כיוון וצורות סטאטיות כגון אלו שבצילום יכולים להישאר עד 15 דקות.

קשתות האש

קשתות האש

קשתות האש

קשתות האש המדהימות הללו הן תוצאת צירוף מקרים נדיר של זמן מסויים, זווית מסויימת של השמש ועננים מסויימים. קריסטלים בתוך העננים שוברים את קרני האור לספקטרום הצבעים הזה אך רק אם הם מסודרים בצורה מסויימת, יחסית לקרקע.
בגלל הנדירות של צירופי המקרים הללו, קיים תיעוד מצולם מועט של התופעה.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=726
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

11 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית