ראשי » בריאות » אתם כאן

ניצחון משפטי להורי ילד אוטיסט בתביעה נגד יצרנית החיסון המשולש

  • מאת מנהל הפרויקט | 3 במרץ 2009
  • 7,735 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 7 במאי 2012

למרות שאלפי הורים לילדים אוטיסטים טוענים שהחיסון המשולש נגד אדמת-צהבת-חזרת שניתן לילדם גרם לאוטיזם, עד כה כמעט כל התביעות שהוגשו לבית המשפט נדחו על-ידו בטענה שלא נמצא קשר מספיק בין החיסון למחלה.

חברות התרופות ושירותי הבריאות בעולם, ביחד עם תמיכה מאסיבית של התקשורת, השתמשו בפסיקות הללו כהוכחה, לטענתם, שמתנגדי החיסונים נחלו מפלה ניצחת ושכעת ברור מעבר לכל ספק שחיסונים בטוחים לשימוש.

היום מתברר שלפחות בשלושה מקרים, הורים הצליחו להתמודד מול סוללות עורכי הדין של חברות התרופות ויצרניות החיסון בנוסף לדעת הקהל ולחץ ציבורי שלילי, וזכו בתביעות שבהם הגיעו לפשרה עם יצרניות החיסון וקיבלו פיצויים כספיים כשהם מצליחים להוכיח מעבר לכל ספק קשר בין מתן החיסון המשולש לאוטיזם בו לקה ילדם.

החיסון המשולש נגד מחלות האדמת, החצבת והחזרת ניתן בדר"כ לילדים בגיל שנה בנוסף למנת דחף נוספת בגיל 4 או 5.
החיסון מיוצר ע"י חברת מרק, יצרנית חיסונים רבים ביניהם חיסון נגד סרטן צוואר הרחם שגם לו מתנגדים רבים הטוענים לסכנות שנשקפות ממנו.
את החיסון החלו לייצר בשנת 1963 כשאת מנת הדחף החלו לשווק בשנות ה-90.
החיסון מכיל כספית כחומר משמר, שנחשבת חומר רעיל במיוחד למערכת העצבים בגוף.

הורי הילד שזכו בתביעה קיבלו יותר מ-800 אלף דולר כפיצוי מיידי בנוסף ל-30-40 אלף דולר בכל שנה לטיפולים תומכים בילדם.
בית המשפט קבע שהחיסון המשולש גרם לנזק מוחי חמור שהוביל להיווצרות מצב אוטיסטי.

בצורה רהוטה וברורה קבע השופט, ריצ'ארד אבל, שמשפחתו של הילד הצליחה להוכיח קשר ברור בין מתן החיסון לפגיעה המוחית. הוא אמר: "החיסון המשולש המדובר גרם למצב שממנו סובל הילד כיום ושממנו ימשיך לסבול בעתיד."

בסיכום המשפט אמר השופט שהעותרים הוכיחו שהחיסון המשולש גרם באופן ישיר למחלת ה-ADHD שהוא מצב דמיאלינטיבי הכרוך בתחלואה נוירולוגית חד שלבית,
או במילים פשוטות יותר מחלת עצבים חמורה, שהובילה ליצירת מצב אוטיסטי בילד.
בית המשפט קבע, לאחר קריאת כל המסמכים ושמיעת כל העדויות, שמחלת ה-ADHD נגרמה בצורה ישירה ובקשר מתמשך ממתן החיסון ושדרגת החומרה של המחלה יצרה עיכוב התפתחותי חמור בילד עד למצב של אוטיזם.

מקרה זה אינו מקרה יחיד של ניצחון משפטי להורים שתבעו פיצויים מנזק שנגרם לילדם מחיסונים. היום ידוע על עוד 3 מקרים לפחות שבהם קבע בית המשפט כי הוכח קשר ישיר בין החיסון לאוטיזם ושבהם קיבלו ההורים פיצויים מהמדינה או מחברות התרופות.

בנוסף, תחקיר של חברת החדשות – CBS מצא שמאז 1988, בית המשפט קבע פיצויים כספיים, לעתים במיליוני דולרים, לאלף שלוש מאות (!) משפחות עם ילדים שסובלים מנזק מוחי חמור כתוצאה מהחיסונים. ברוב המקרים, בחרו עורכי הדין של העותרים להתרחק מהטיעון המסובך של קשר בין מתן החיסון לאוטיזם ולבחור בקו פשוט יותר להוכחה משפטית של קשר בין מתן החיסון לנזק מוחי.
אוטיזם הוא סינדרום התנהגותי יותר מאשר נוירולוגי ולכן קשה יותר להוכיח כי הוא נגרם מגורם יחיד כמו חיסונים.

התיקים הרפואיים הקשורים לממצאים מספרים באופן ברור מה קרה.
במאות המקרים הללו, הילדים חוו את כל הסימפטומים הקלאסיים לעיכוב התפתחותי ומצב אוטיסטי.
אחרי מתן החיסון, ילד שהיה בריא לחלוטין החל לסבול מחום גבוה, התקפים, ומחלות אחרות.
באופן הדרגתי, במשך כשלושה חודשים, נוצרה הדרדרות, איבוד היכולת לדבר, חוסר יכולת ליצור קשר עין, הטחה חוזרת ונשנית של הראש בקירות וצרחות.
רבים מהילדים הללו קיבלו את האבחנה של אוטיזם, אך המילה הטעונה כ"כ לא הופיעה בתיקי המשפט שלהם.
מסתבר שבתי המשפט מעדיפים לפסוק פיצויים להורים שטוענים שילדם סובל מנזק מוחי בעקבות החיסונים בתנאי שהמילה "אוטיזם" לא מוזכרת בתיק.

למרות שבית המשפט פסק במקרים אלו באופן חיובי לטובת העותרים שטענו שהחיסון פגע בילדם, ברוב המקרים הוא עושה ככל שביכולתו כדי להגן לא על ההורים והילדים שנפגעו אלא על חברות התרופות, יצרני החיסונים ומדיניות החיסונים של המדינה עצמה.
הפיצויים בפסיקות אלו לא יצאו מכיסם התפוח של חברות התרופות אלא ממס בסך 75 סנט שמוטל על כל חיסון וחיסון.

מקור לידיעה: The Huffington Post

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=685
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית