ראשי » בריאות » אתם כאן

תרופה פסיכיאטרית נפוצה מגבירה את הסיכון לחלות בסכרת – חברת התרופות העלימה מידע כדי לא לפגוע ברווחיות התרופה

  • מאת מנהל הפרויקט | 27 בפברואר 2009
  • 8,152 צפיות | תגובה אחת
עודכן לאחרונה: 5 באוקטובר 2010

חברת התרופות אסטרה-זנקה, יצנית תרופת הסרוקוול לטיפול בהפרעות פסיכוטיות, העלימה מידע ממחקרים שמראים קשר משמעותי והגברת הסיכון לחלות בסכרת לנוטלי התרופה. התרופה נמכרת בישראל.
אי-מיילים של עובדי החברה שנחשפו במסגרת תביעת ענק מגלים שחברת התרופות אסטרה-זנקה החביאה לפחות 3 מחקרים שקושרים בצורה משמעותית בין לקיחת תרופת הסרוקוול ומחלת הסכרת.
עיתון הוול סטריט ג'ורנל מדווח גם כן ש: "אסטרה-זנקה הורתה לנציגי המכירות שלה לומר לרופאים שהתרופה העוצמתית שלה לטיפול בהפרעות פסיכותיות, סרוקוול, לא גורמת לסכרת למרות שרופא שעובד בחברה אמר לפחות במקרה אחד, שנים לפני כן, שקיימת סכנה ממשית לחלק מנוטלי התרופה."

גם היום, חברת התרופות ממשיכה להתחמק מאחריות, לכאורה משקרת בצורה בוטה, באומרה: " אף אחד מהמסמכים לא יכול להסתיר את העובדה שאסטרה-זנקה פעלה באופן אחראי בייצור ושיווק הסרוקוול" (דובר החברה טוני ג'ול, כפי שדווח באתר: Bloomberg.com)

חברת התרופות מתמודדת כיום מול 9,000 תביעות שונות הקשורות לתרופת הסרוקוול, תביעות שמערבות יותר מ-15,000 איש שאומרים שהחברה שיקרה בקשר לסיכונים ללקות בסכרת עקב נטילת התרופה. זו עובדה ידועה בעולם הרפואה שתרופות לטיפול בדיכאון והפרעות פסיכותיות מפריעות למטבוליזם של הסוכר בדם ומקדמות יצירת מצב סכרתי אצל החולים.
אך חברות התרופות וה-FDA (רשות התרופות והמזון האמריקנית) ממשיכות לשווק אותן ללא מפריע למיליוני אנשים בעולם.
ה-FDA מעניק חותמת גומי לתרופות על-סמך מחקרים שהחברות עצמן מממנות, ניגוד אינטרסים ברור אך רווחי…

מקור: NaturalNews

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=670
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

תגובה אחת »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית