ראשי » סביבה ואקלים » אתם כאן

הסכנה של הנורות החסכוניות

"למרות שנורות אלה נחשבות "ירוקות" וידידותיות לאיכות הסביבה, אין הדבר כך. נורות פלורסנט על סוגייהן עובדות על בסיס ריאקציה בין זרחן לאדי כספית. מעבר לרעילות הזרחן, אדי הכספית המבוססים על מתכת הכספית, הינם רעילים במיוחד

  • מאת מנהל הפרויקט | 6 בנובמבר 2008
  • 9,898 צפיות | 12 תגובות
עודכן לאחרונה: 13 במאי 2011

רוב הסיכויים שבביתכם מותקנות אחת או יותר מהמנורות חוסכות האנרגיה הידועות בשם העממי – מנורות פלורסנט.בשנים האחרונות ובעקבות העלייה במודעות הסביבתית הושקו קמפיינים נרחבים שעודדו קנייה של מנורות חוסכות אנרגיה.על פניו, אכן יש יתרון למנורות אלו על מנורות הלהט הקונוונציונאליות.הן חוסכות פי 4 אנרגיה ממנורה רגילה ואורך החיים שלהן גדול בהרבה.אבל,
"למרות שנורות אלה נחשבות "ירוקות" וידידותיות לאיכות הסביבה, אין הדבר כך. נורות פלורסנט על סוגייהן עובדות על בסיס ריאקציה בין זרחן לאדי כספית. מעבר לרעילות הזרחן, אדי הכספית המבוססים על מתכת הכספית, הינם רעילים במיוחד וידועים כמי שמחוללים מחלות קשות ופגיעה נוירולוגית במי שבא איתן בפגע.נורת פלורסנט אשר מושלכת לפח כפסולת ונשברת, מפזרת את החומרים הרעילים האלה לאוויר ולקרקע ואנו נושמים אותם. תריסר נורות פלורסנט מכילות כמות אדי כספית היכולה לזהם באופן בלתי ראוי 2 בנייני מגורים גדולים.מאות ואלפי נורות כאלה מגיעות כפסולת לאשפה ומזהמות את הקרקע ומי התהום באופן בלתי הפיך ומבלי שניתן לראות את הזיהום."
גיא הוד, אתר 'כנסת2'
אז מה עושים?
1. שולחים מכתבים לחברי הכנסת ודורשים מהם לחוקק חוק
שמחייב כל חנות שמוכרת נורות כאלה להציג מתקן לאיסוף ומחזור של הנורות.
2. עד שחוק כזה יחוקק, בסוף השימוש לזרוק את הנורות עטופות היטב בשתי שקיות ניילון אטומות כדי למזער את הנזק הסביבתי.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
https://www.emetaheret.org.il/?p=1
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל! »

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד. אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם. בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר, התייעצו עם רופא מוסמך. כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים. זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

12 תגובות »

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל »

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
  • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית