המלחמה בחופש המידע עולה מדרגה – פייסבוק וטוויטר יצנזרו ידיעות "לא מאומתות"

 • מאת מנהל הפרויקט | 15 בספטמבר 2016
 • 5,615 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 15 בספטמבר 2016

טבעת החנק על חופש המידע ברשתות החברתיות עומדת להתהדק עוד בקרוב.

אתר YNET (שהוא כמובן אות ומופת להגינות תקשורתית ומידע אמין ומבוסס) פרסם ידיעה על כוונת פייסבוק וטוויטר "למגר את התופעה של ידיעות מזוייפות ברשתות החברתיות".

איך בדיוק הענקיות יעשו את זה?

פייסבוק וטוויטר הודיעו על שיתוף פעולה שקורם עור וגידים עם רשת First Draft , קואליציה של יותר מ-30 רשתות חדשות וטכנולוגיה אשר משתפות פעולה כדי לנסות ולמגר את "תופעת הידיעות המזוייפות" שמתפרסמות ברשתות החברתיות מדי יום.

קואליציית FIRST DRAFT מונה כ-30 רשתות תקשורת כאשר הבולטות הן: Facebook, Twitter, YouTube, the New York Times, BuzzFeed News, the Washington Post, CNN.

לרשימה המלאה ראו כאן.

בדף המידע של הקואליציה ניתן לקרוא על חזונה:
First Draft is dedicated to improving skills and standards in the reporting and sharing of information that emerges online, including eyewitness media and fake stories.

פירסט דראפט חרתה על דגלה את שיפור הכישורים והסטנדרטים של דיווח חדשותי ושיתוף של מידע שמקורו ברשת, כולל מידע מעדי ראיה וסיפורים מזוייפים.

על-פניו, צעד מבורך. כמות הסיפורים המזוייפים או הלא מאומתים שמתפרסמים ומשותפים ברשתות החברתיות הוא אדיר. כל שיתוף או ציוץ יכול להוביל לאלפי אנשים שמאמינים במה שפורסם מבלי לבדוק או לאמת את הידיעה בעצמם. הבלבול שנוצר מונע מידיעות אמת חשובות להגיע לציבור. לכן, צעד כזה נשמע בהחלט הגיוני ונכון. אך כשמסתכלים קצת מעבר לערפל התקשורתי, יכולים לראות גם כמה שוניות חדות האורבות באופק.

נתחיל מזה שמי שיקבע אם ידיעה היא אמיתית או מזוייפת הן חברות הקואליציה, ואם נכנסתם כדי לראות מי הן, אתן יכולים להתחיל כבר לזוז בחוסר נוחות. רשתות תקשורת ההמונים האמריקניות נשלטות ברובן המוחלט על-ידי מספר קטן של טייקונים ותאגידי ענק.

ב-1983, כ-90 אחוזים מרשתות התקשורת האמריקנית היו בבעלות ושליטת 50 חברות שונות.

ב-2011 כ-90 אחוזים מרשתות התקשורת האמריקנית נמצאות בבעלות ובשליטת 6 חברות ותאגידי ענק. כך לפי אתר Business Insider.

אשליית הבחירה או חופש המידע מעולם לא היתה חזקה יותר.

כוחה של המילה בשינוי המציאות או הדוגמות המחשבתיות היה ידוע כבר מראשית המצאת הכתב, או אפילו לפני.

על בסיס כוחה האדיר של המילה והמסר נבנו הדתות הגדולות.

כחרב פיפיות, כוח זה יכול לשמש לבניה ולהעצמה או לשליטה והשתתת פחד. היכן כלי התקשורת ממוקמים היום על הסקלה הזו לדעתכם?

כבר ידוע שתפקידן של הרשתות החברתיות בעיצוב דעת הקהל הוא אדיר. פייסבוק וטוויטר שיחקו בעמדות מפתח במהפכות המשמעותיות שקרו בעולם בעשר שנים האחרונות.

facebook

היכולת לסחוף קהל של מיליונים להאמין במסר או להביא אותם לפעולה הוא חלומו הרטוב של כל דיקטטור. אך לפחות עד כה, כוחו של היחיד, הפיון הפשוט, השתווה לכוחו של הטייקון, או "המלך". סטטוס אחד מרגש שנוגע בנימי נפשם של הקוראים יכול להביא לפעולה בלתי רצויה מבחינת הכוחות השולטים, ואף לעצב את דעת הקהל בכיוון הפוך ולהרוס עבודה של שנים.

אך פייסבוק הולכת כבר כמה שנים בנתיב שיביא אותה בסופו של דבר לידיהם החמדניות של קובעי המדיניות שלא מעוניינים בשינוי חברתי אמיתי.

ההחלטה לצנזר או למחוק ידיעות שכלי התקשורת הממסדיים יחליטו שהן אינן אמיתיות תהיה המסמר האחרון בארון הקבורה של חופש הביטוי, שכבר שנים גוסס. כלי התקשורת הממסדיים כבר מזמן אינם כלבי השמירה של הדמוקרטיה, הם הפכו להיות הפודלים שמשעשעים את מי שמושך בחוטים או את מי שמשלם להם לקפוץ לתוך החישוק.

חסימה מוחלטת או צנזורה מלאה של תכנים איננה אפשרית היום בעידן שבו לכל אחד יש מצלמה בכיס, ויכולת לשדר את התמונה בזמן אמת, אך גם אם 50% מהמידע יחסם או יצונזר, זו תהיה מכה קשה לחופש הביטוי והמידע ברשת האינטרנט.

אז חברים, התחילו לחפש חלופות אחרות לפייסבוק ולטוויטר. ייתכן שבקרוב מישהו יחליט עבורכם איזה מידע נכון או לא.

 

 

 

 

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=13473
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

 • פרענק

  כמו בבאים לבנקאים ?

  http://room404.net/?p=69648

  הגב לפרענק
 • howlin' wolf

  עד עכשיו (((הם))) ניסו להילחם בתופעת חופש המידע האינטרנטי, על ידי הפצת דיסאינפורמציה ואופוזיציות נשלטות. הטקטיקה הזאת לאט לאט מתפוררת,הרבה אנשים מפיצים וקוראים מידע אותנטי תוך כדי הפעלת חשיבה ביקורתית ושיקול דעת. בנוסף הבסיס האינטלקטואלי הרעוע עליו הגלובליסטים מפיצים את שקריהם הולך ומתמוטט. התשקורת כבר חשפה את עצמה וויתרה על אשלית האוביקטיביות שמאחוריה הסתתרה כל השנים כדי לתקוף את טראמפ והימין האלטרנטיבי שתופס תעוצה חסרת תקדים באירופה ובארצות הברית. אנחנו רק יכולים לצפות שבזמן הקרוב הם יהפכו ליותר אלימים ויותר נוקשים לגבי הצנזורה שלהם.

  בשלב הזה,חשוב מאוד שנפיץ כמה שיותר מידע עדכני ואקטואלי. חשוב עוד יותר שנזהה טוב טוב את האויב מולו אנו עומדים. הרי אלה הגלובליסטים אשר חודרים תחת כל שלטון אוטונומי בכול מדינה לטובת ממשלה עולמית אבסטרקטית שמבוססת על כלכלה בינלאומית ו stock exchange. בתור ישראלים גם לנו כמו למדינות אירופה יש אינטרס חזק להילחם באותם נוכלים שרק ניצלו אותנו מאז קום המדינה ולא איפשרו לנו להגשים את חזוננו הלאומי. והפכו אותנו לנאצים החדשים.מדינת ישראל מאז הקמתה שימשה בתור כלי לבנקאות הבינלאומית. כולנו צריכים להתאחד סביב דגל הלאומיות נגד הגלובליזם!

  הגב לhowlin' wolf
  • פרענק

   העניין הוא שמאז קום המדינה אנחנו נשלטים ע"י הבונים החופשיים.
   למעשה תל אביב הוקמה ע"י הבונים החופשיים.

   https://www.youtube.com/watch?v=gOeSc5QNI7g&t=27m16s

   הגב לפרענק
  • aleph 111

   !

   אני מניח כשאתה מדבר על הימין האלטרנטיבי אתה מדבר על מפלגות ימין כגון AfD -Alternative für Deutschland – אלטרנטיבה לגרמניה, שהצליחה להתברג לראשונה למועצה האזורית של ברלין (14.1% תמיכה), עם נציגים נוספים ב-10 מדינות מחוז (מתוך 16) בגרמניה.

   אני מניח שבמבט שטחי וכוללני אל עבר מצע מפלגות הימין האלטרנטיביות, הצצות וצוברות תאוצה בכל רחבי אירופה, הנשענות ברובם על אירוסקפטיות, שמרנות, אנטי-איסלאמיזציה, התנגדות לנישואים חד-מיניים, ועד פירוק גוש האירו…ככתוצאה ממה שהם בוחנים האסקפיזם הנאור עד סהרורי השמאלני הנוטה לדמיין עולם נטול פרספקטיבה נוכחית היסטורית, פוליטית או חברתית.

   אני מניח שמעבר למשמעות הנגטיבית ברובה לאסקפיזם גם פעולות יומיומיות הנחשבות כבריאות (אכילה, שינה, התעמלות גופנית, וכולי) כאשר הם מובלות אל עבר האקסטרים, ומשני עבריו, יובילו אף הם אל עבר שדרות האסקפיזם ההרסני. יחד עם זאת חוקרים ופסיכולוגים רבים (כגון פרויד ותאודור פונטאנה) נוטים לסבור שמנת מה של אסקפיזם הינה נחוצה והכרחית לבריאות הנפש הכללית, עקב הלחצים והמתחים המרובים בהם אנו מתמודדים בשגרת היומיום.

   האסקפיזם החברתי "הירוד" מוביל אל צרכנות יתר, התמכרות למדיה הדיגיטלית, קולנוע והערצת מפורסמים, דתות, וכולי, המשמשים כסם הרדמה לעדרי הימין והשמאל כאחד, אבל עם תוצאות הפוכות ונגדיות, כאשר לעניות דעתי ככל שתודעת היחיד או הקבוצה נעה אל עבר הקיצון מן העבר המוביל אל האלפא או האומגה (שבעצם שניהם אלפא דו-פרצופי), ממזרח או ממערב, ימצא מכנה משותף תודעתי (יתכן מאד אף אשלייתי) בין הניגודים, ראה למשל החבירה בין השמאל הרדיקלי לאיסלאם הקיצוני שלכאורה מצויים משני העברים ההופכיים והניגודיים.

   אני מניח שאני אישית מביט אל עבר הגלובליזציה חסרת המעצורים ההולכת אף היא וצוברת תאוצה כנהר שוצף וקוצף, אם זה עקב קריסתו של הגוש הקומוניסטי ונפילתה של ברית המועצות שהלכה למעשה הותירה את ארה"ב כמעצמת על יחידה שכפתה את עמדתה על מדינות העולם. התפתחויות מרחיקות לכת תחבורתיות, טכנולוגיות ותקשורתיות. עוצמה זאת איפשרה לארה"ב לקדם קווי מדיניות עולמיים התואמים "לכאורה" לעמדתה הליברליסטית והפלורלית, עם דחיפה כוחנית ודורסנית אל עבר שוק סחר-חפשי (666) עולמי, בעזרתם של ארגוניים עולמיים, אם זה הבנק העולמי, קרן המטבע הבינלאומית, וכולי, שלמרות שמם העולמי או הבינלאומי הם הלכה ולמעשה נועדו לייצג ולשמר את עמדתה/מעמדה וההגמוניה של ארצות הברית וגרורותיה. תיאוריה זאת קרויה בחוגי הכלכלה, ההיסטוריה ומדעי המדינה כ- The Liberal Hegemony האמורה לטענתם להוביל אל עבר – Hegemonic stability theory.

   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%92%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA

   אני מניח שאם חודרים אל עובי הקורה של תופעת הגלובליזציה אזי חוזרים ראשית אל אדם סמית (555) מהמאה ה-18, אבי הכלכלה המודרנית, כאשר ספרו משנת 1776 (השנה המצוינת גם על שטר הדולר האמריקאי) "מחקר בדבר טבעו וסיבותיו של עושר האומות", מכיל את רעיונותיו שהשפיעו במידה עצומה מאז ועד היום בתחום הכלכלי. מעניין לציין שרק ג'ון נאש המשוגע הסכיזופרני הבחין בעובדה שהמלך הוא עירום ואף ניסה בכל כוחו לשנות את הפרדיגמה המעוותת, אני אישית מניח שהוא הגיע אל עבר רעיון רוחו דווקא דרך האסקפיזם התודעתי העמוק בו הוא היה שרוי בשני עברי תודעתו, דבר שנתן לו ראשית הצצה אל עבר בעיות השיווי משקל בתורת המשחקים, ומשם אל ההוכחה כי לשחקן הראשון במשחק ההקס יש אסטרטגיה מנצחת.
   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%95%D7%99_%D7%9E%D7%A9%D7%A7%D7%9C_%D7%A0%D7%90%D7%A9

   אני אישית לא סבור שהבעיה היא בגלובליזציה או בהתפתחויות המרשימות בשאר הענפים הנלווים, אלא בשיטות האגואיסטיות הפועלות בתכסיסים ובתחבולות שונות של הקבוצה (או הקבוצות הניגודיות המתמודדות כפי שהיה בזמן הגוש הקומוניסטי והמלחמה הקרה) על ההגמוניה השלטונית…דבר המייצר בקרב אחוזים הולכים וגוברים בקרב העדרים הניגודיים חושך ואפלה תודעתיים, כאשר הלכה למעשה ככל שקבוצה או יחיד יהיו קרובים לצלחת, כך גם אחוזי האור שיהיו פתוחים להשגתו (למרות שיש יוצאים מן הכלל אם זה בתוך קבוצות המצויות במדינות פלורליות, ועד מדינות וגושים). ולכן ובמידה ונכון הדבר אזי השאלה הראשונה שנשאלת היא…האם הקרבה אל האור המצוי נכון לעכשיו במערב מייצרת בתורה את החוסר ההולך וגובר ברמות האור בשיווי המשקל העולמי?
   אני מניח שבתמונה מצומצמת אך עדין כוללנית ומפוקסת אפשר להבחין במדינת ישראל הפלורליסטית על ההבדלים בין יהודים לערבים, וכן בין יהדות המזרח למערב (כיום ו"בעבר" כאשר התמונה הייתה הפוכה).

   בנוגע לדבריך אודות התקשורת הגלובליסטית ברובה שתנסה לעבור ממלחמה בתופעת חופש המידע האינטרנטי לצעדים יותר קיצוניים, נוקשים ואלימים, אזי אני אישית לא צופה לצעדים מרחיקי לכת בנידון מכיוונם, לפחות נכון לעכשיו (אם כבר אזי בעיניהם הדבר יהיה אפשרי אולי רק אחרי הראגנארוק). שכן כל הצעדים הללו הם חסרי תועלת ועקרים מול נהר המידע הגואה המצוי בשלהי הגל השלישי נכון לעכשיו, ואני אישית סבור שאלו במעלה הפירמידה מודעים לכך לחלוטין.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Waves_of_Economic_Development

   הי פרענק 🙂

   תל-אביב = 445 ונהר כבר (222)

   יחקאל 1:1
   וַיְהִי בִּשְׁלֹשִׁים שָׁנָה, בָּרְבִיעִי בַּחֲמִשָּׁה לַחֹדֶשׁ, וַאֲנִי בְתוֹךְ-הַגּוֹלָה, עַל-נְהַר-כְּבָר; נִפְתְּחוּ, הַשָּׁמַיִם, וָאֶרְאֶה, מַרְאוֹת אֱלֹהִים.

   יחזקאל 3:10
   וַיֹּאמֶר, אֵלָי: בֶּן-אָדָם–אֶת-כָּל-דְּבָרַי אֲשֶׁר אֲדַבֵּר אֵלֶיךָ, קַח בִּלְבָבְךָ וּבְאָזְנֶיךָ שְּׁמָע. יא וְלֵךְ בֹּא אֶל-הַגּוֹלָה, אֶל-בְּנֵי עַמֶּךָ, וְדִבַּרְתָּ אֲלֵיהֶם וְאָמַרְתָּ אֲלֵיהֶם, כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה: אִם-יִשְׁמְעוּ, וְאִם-יֶחְדָּלוּ. יב וַתִּשָּׂאֵנִי רוּחַ–וָאֶשְׁמַע אַחֲרַי, קוֹל רַעַשׁ גָּדוֹל: בָּרוּךְ כְּבוֹד-יְהוָה, מִמְּקוֹמוֹ. יג וְקוֹל כַּנְפֵי הַחַיּוֹת, מַשִּׁיקוֹת אִשָּׁה אֶל-אֲחוֹתָהּ, וְקוֹל הָאוֹפַנִּים, לְעֻמָּתָם; וְקוֹל, רַעַשׁ גָּדוֹל. יד וְרוּחַ נְשָׂאַתְנִי, וַתִּקָּחֵנִי; וָאֵלֵךְ מַר בַּחֲמַת רוּחִי, וְיַד-יְהוָה עָלַי חָזָקָה. טו וָאָבוֹא אֶל-הַגּוֹלָה תֵּל אָבִיב הַיֹּשְׁבִים אֶל-נְהַר-כְּבָר, ואשר (וָאֵשֵׁב)–הֵמָּה, יוֹשְׁבִים שָׁם; וָאֵשֵׁב שָׁם שִׁבְעַת יָמִים, מַשְׁמִים בְּתוֹכָם. טז וַיְהִי, מִקְצֵה שִׁבְעַת יָמִים

   אני מניח…

   הגב לaleph 111
  • אבי נחמד

   ככל שה"גדולים" מנסים לכסות מאיתנו את הנתונים . הרי עבודתו של כל אחד לחפור יותר לעומק למצוא עוד ועוד חורים במערכות לעבור למחוזות שונים ולבדוק עוד ועוד נתונים על פשעים וכו' כמו כן כל אחד צריך למצוא ולייצר עוגנים חדשים הן ברמה הרוחנית והן העסקית וכו' שנוכל להתתנתק לגמרי מהמים המלוכלכים שמשקים אותנו. ולמצוא יותר ויותר בארות נקיים . זו עבודה פרטית של כל אחד לתת מהיצירה והחשיפות והחשיבות שלו לכולם.

   הגב לאבי נחמד
 • howlin' wolf

  היי אלף כרגע הדבר החשוב הוא לסכל את תוכנית קלרגי שנראה שנמצאת בעיצומה בימים אלו. אני אישית מוכן לקבל כל חושך תודעתי ואלימות במידה והיא תסכל את הגנוסייד שהחולי נפש הללו מתכננים. אתה יכול לקרוא לזה יצר ההישרדות שלי.

  הגב לhowlin' wolf
 • howlin' wolf

  מעבר לזה מה אתה חושב… אנשים רבים טוענים שבחישוב גודל האוכלוסייה וכמות המשאבים המעטים שברשותנו. אנחנו צפויים לקריסה כלכלית גלובלית?
  כלומר רגנארוק…אני אישית עוד לא מוכן להתרחשות הזו. מעניין באמת כמה זה קרוב

  הגב לhowlin' wolf
  • aleph 111

   הי זאב,

   יצא לי לקרוא לאחרונה כתבה בוושינגטון פוסט אודות השינויים ב-26 השנים האחרונות מאז נפילת החומה בגרמניה, וכיצד צלח האיחוד בין שני קבוצות עדרים שציר הזמן שלח אל עבר קטבים שונים במידות ורמות שונות בין היחידים המכילים את הקבוצה השלמה.
   אני מניח שהפלישה המוסלמית אל עבר אירופה תחדד את השינוי התפיסתי הניגודי, ולפיכך תפלג את אירופה מיסודותיה.
   https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/10/03/germany-reunified-26-years-ago-but-some-divisions-are-still-strong/?tid=pm_world_pop_b#comments

   לי אישית דעתך בנושא מובנית לחלוטין…כמובן שישנה גם דעה הפוכה ונגדית לדעתך, וגם היא מובנית לי לחלוטין, ואני אישית מסכים גם עימה.

   בנוגע לדבריך אודות החשיבות לסכל את תוכנית קלרגי…

   ובכן, כידוע לאחר מלחמת העולם הראשונה הרוזן האוסטרי ריכרד ניקולאוס גראף פון קודנהובה-קלרגי שאף להקים אירופה מאוחדת וקתולית (או על פי החזון של הבונים החופשיים יהיה אשר יהיה), ומהצד השני והנגדי טרוצקי ואנשיו רצו להקים מקבילה מזרחית של "ארה"ב של אירופה" (או על פי החזון של הבונים החופשיים מהעבר הזה). כאשר אופציה שלישית היא החזון אותו חזון, ואופציה רביעית היא שהבונים החופשיים לא גורם משמעותי בפן הכולל.
   בין אם מדובר בפנטזיה רומנטית ואכזרית של פילוסופים והוגי דעות, סופרים פקידי ממשל או כלכלנים, לבין סוף מעשה במחשבה תחילה. אין ספק שהרעיון עצמו של איחוד אירופה קיים לפחות עוד מימי נפילתה של האימפריה הרומית בעת הנהירה אל עבר אירופה במאה הרביעית לספירה (נדידת העמים).
   איחוד אירופה ע"י האימפריה הרומית שגם היא הנהיגה מטבע אחיד (הססטרטיוס) שהצליח לשרוד מאות שנים הודות לשליטה צבאית ותרבותית בשילוב עם אוטונומיה יחסית בארצות ובעמים שהיא כבשה על פי הסטנדרטים שהיו מקובלים באותה התקופה, ולהיפך התגובה מנגד למורדים בשיטה (או אם תרצה אז תחזור אחורנית עד אלכסנדר מוקדון והאימפריה היוונית, וחוזר חלילה).
   https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%95%D7%A1

   אני מניח שרעיון האיחוד תחת דגל מסוים לא פסח מדמיונם של גדולי הכובשים והמצביאים, מלכים ומדינאים, ועד הוגים משוררים וסופרים, מאז ועד היום. הוותיקן, מלך בוהמיה גיאורג, ויליאם פן האנגלי (מייסד פנסילבניה ומאבות האומה האמריקאית), ג'ורג וושינגטון, אירני קסטל (סן פייר), נפוליאון וויקטור הוגו , צ'רצ'יל והרשימה ארוכה למדי.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Charles-Ir%C3%A9n%C3%A9e_Castel_de_Saint-Pierre

   Latin Monetary Union
   https://en.wikipedia.org/wiki/Latin_Monetary_Union

   בנוגע לאפשרות של קריסה כלכלית גלובלית…אני מניח שניצנים נראו בארץ…כך או כך במידה ותרחישי ראגנארוק (אנרכיה כוללת) הינם אופציה אפשרית אזי אני אישית מניח שזה יהיה שילוב של כמה וכמה סיבות ומניעים שונים, שיובילו למקרה אחד בודד שיבעיר את האש שתתלקח כאש בשדה קוצים כפי שקרא בשנת 1914 ברצח פרנץ פרדיננד.

   דויטשה בנק: גדול מכדי ליפול, אבל לא מכדי להפיל

   השבוע נגע שוויו של דויטשה, שהיה הבנק הגדול באירופה, בשפל של 33 שנה. שילוב של יוהרה ניהולית ומעורבות בכל פרשת שחיתות אפשרית הוביל את הענק הגרמני להתנדנד באופן מסוכן ולאיים על המערכת הפיננסית העולמית
   http://www.calcalist.co.il/mar.....16,00.html

   הגב לaleph 111
 • howlin' wolf

  פרענק, ישוע בזמנו בעט בתחת של הסוחרים(הבנקאים של אז) החוצה מבית המקדש. גם אם העסק רקוב מהיסוד עדיין אפשר לבצע הדברה של מזיקים

  הגב לhowlin' wolf
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית