ראשי » בריאות » אתם כאן

אופס! החיסון בתרסיס נגד שפעת חסר כל תועלת

אופס, טעינו. בעצם אין אפקטיביות כלל לחיסון שפעת הניתן בתרסיס דרך הפה.

 • מאת מנהל הפרויקט | 23 ביוני 2016
 • 4,666 צפיות | 12 תגובות
עודכן לאחרונה: 23 ביוני 2016

אזהרה – את הידיעה הזו כנראה שלא תקראו ב-YNET או בישראל היום.
עם תום עונת השפעת מתברר שחיסוני השפעת לא היו ממש יעילים בהפחתת התחלואה. כבר עונה שלישית ברציפות…
אך גם אם הכותרת הזו לא תגיע לציבור הרחב, כותרת אחרת ודאי שלא.
תוצאות מחקר ענק שבוצע על יותר מ-2,300 ילדים מראות שחיסון נגד שפעת הניתן בתרסיס לתוך הפה אינו יעיל כלל בהפחתת תחלואה או תמותה משפעת.
החיסון הניתן בתרסיס נקרא FluMist והוא מכיל נגיפי שפעת חיים ומוחלשים (בצירוף קוקטייל כימיקלים רעילים).
תוצאת המחקר עומדת בניגוד מוחלט לתוצאות הפנטסטיות (כמה מפתיע) שעלו ממחקרי האפקטיביות של החברה המייצרת את החיסון (בין 77% ל-91% אצל ילדים).

פאנל ממשלתי מונה לבחון מדוע יש פער גדול כ"כ בין הבטחות היצרן לתוצאות בפועל – אולי יש הסתגלות של הילדים לחומר בחיסון, אולי זני השפעת הפגינו עמידות יוצאת דופן. האמת שהסיבות לא ממש משנות. מה שמשנה בסיפור הזה הוא ההבדל התהומי בין הצהרות היצרן והתמיכה שהוא קיבל מה-CDC לבין המציאות בשטח.

לא מדובר בהבדל זניח. אפס אפקטיביות בפועל מול יותר מ-77% אפקטיביות במחקר של היצרנית.

המחיר שהילדים הקטנים ישלמו על משחקי הסטטיסטיקה הללו, ואולי אף שחיתות פושעת וזיוף נתונים של היצרנית, ישאר כרגיל מטואטא מתחת לשטיח, וקרוב לוודאי שאף בכיר לא יאבד את כסאו מתחת לעכוזו המדושן.

אז בחורף הבא, כשמערכת הבריאות הישראלית תתחיל שוב במסע ההפחדה שלה, זכרו את הכתבה הזו.
תנו לקטנים שלכם תזונה טובה, ויטמין C, מנוחה ואהבה ותשאירו למערכת החיסון המושלמת שלהם לעשות את העבודה – בלי כספית, בלי אלומיניום, בלי פורמלין, בלי נזקים נוירולגיים או שיתוק.

או שתתנו למערכת השיווק המשומנת של תאגידי התרופות להשפיע עליכם.

כמו תמיד, הבחירה היא בידכם.

מקור: The washington post

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=13418
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

12 תגובות »

 • אברהם יצחק

  למה הפורום של "אמת אחרת" נסגר ?
  משום שהאתר נתן יד לביזוי התורה ותלמידי חכמים, הכפשת היהדות ואלוהי ישראל.
  לאחר שלא פעלתם ולא מנעתם את התגובות המבזות שהופיעו בפורום, החלה מלחמת אחים בין הגולשים שהביאה לסגירת הפורום.

  כפי שנאמר:
  "חרבם תבוא בליבם וקשתותם תשברנה"

  זה העונש שלכם.
  תלמדו את הלקח!

  בברכה,
  אברהם.

  הגב לאברהם יצחק
  • aleph 111

   הי אברהם יצחק,

   אני מניח שאתה מכליל בתגובתך גם אותי,יצביע נא אדוני הנכבד אל עבר המקומות בהם לפי טענתך בוצע הביזוי וההכפשה.

   מספר תהיות:

   א. למה זה תפנה אל מנהל האתר לאחר סגירת הפורום,והיכן היה אדוני לכל אורך שעת המעשה להגן על קדוש ישראל?

   ב. ספר (כל ספר) הינו חפץ, ולפיכך אינו יכול להתבזות…אי לכך לכל היותר המבזה יכול להתבזות בעצמו.

   ג.תלמידי חכמים? תמהני למי מתכוון אדוני…האם אדוני מתכוון אל פותח הפוסט "פרשת השבוע"? שכן הוא בעצמו הצהיר שאיננו בר אסמכתא, ובכלל האם תלמיד חכם לא אמור להתעלות כנגד הטיעונים מנגד (כל טיעון)?
   ואם כבר מדברים על תלמידי חכמים הספונים באהלה של תורה אזי לעניות דעתי אין מדובר בתלמידי חכמים אלא בתלמידי גאונים…אחרי הכל המגזר החרדי המתבדל והמנוון ברובו אינו נושא בנטל הקיומי וסוחט תקציבים כבור ללא תחתית מאותו מעמד הביניים ומטה שאתה יוצא כנגדו.
   בראשית 14:22 "וַיֹּאמֶר אַבְרָם, אֶל-מֶלֶךְ סְדֹם: הֲרִמֹתִי יָדִי אֶל-יְהוָה אֵל עֶלְיוֹן, קֹנֵה שָׁמַיִם וָאָרֶץ. כג אִם-מִחוּט וְעַד שְׂרוֹךְ-נַעַל, וְאִם-אֶקַּח מִכָּל-אֲשֶׁר-לָךְ; וְלֹא תֹאמַר, אֲנִי הֶעֱשַׁרְתִּי אֶת-אַבְרָם.

   ד. אני מניח שישנו הבדל משמעותי בין הכפשה לביקורת לגיטימית.

   ה. בנוגע לביזוי והכפשת אלוהי ישראל, אני מניח שהאלהים שלי אישית במידה והוא קיים איננו מיקי מאוס.

   אמר רִבִּי שמעון

   א.

   אמר רִבִּי שמעון: סוד האמונה שהיא מתחילה מן הכפירה, ומבלעדי הכפירה אין לה כלום. שעל כן נאמר: "וְהַחָכְמָה מֵאַיִן תִּמָּצֵא" (איוב כ"ח, י"ב), והחוכמה היא התורה המתחילה מן האַיִן, ורק שם יכול אדם למצוא אותה. וכן נאמר: "אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים" (תהלים י"ד, א'), שהאמונה מתחילה בדיוק מן הנקודה הריקה, שאין אלהים, ואז מתחיל אדם לבנות עליה מגדל, עד שהוא מגיע עם ראשו לשמיים. ממש כפי שהאיש השלם במידות מתחיל מן הנבל, ומבלעדיו אין לו כלום, "כִּי אָדָם אֵין צַדִּיק בָּאָרֶץ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה-טּוֹב וְלֹא יֶחֱטָא" (קהלת ז', כ'), שאם לא יחטא ויהפוך לבו לא יוכל כלל להיות צדיק. ורק כאשר אתה כופר ואחר כופר בכפירתך אתה נקרא מאמין, ואם לא כפרת כלל אין אתה יכול להיקרא מאמין כלל. ודמעות המאמינים שכלל אינם יכולים להיקרא מאמינים, ודמעות הכופרים שלא כפרו בכפירתם, דמעותיהם ספורות לפני בורא עולם.

   ב.
   אמר רבי שמעון: אין תורה ללא מתן תורה. כתבו מתנגדיו: אמר רבי שמעון אין תורה. ענה להן רבי שמעון: צדקתם ממני, תורה "מֵאַיִן תִּמָּצֵא" (איוב כ"ח, י"ב).
   http://www.haokets.org/2016/06.....%9E%D7%AA/

   אמר רִבִּי שמעון

   א.
   אמר רִבִּי שמעון: חברים הרבה קיבצתי לחבורתי, והייתי מניח דברי שיוותרו על-פה עמם, ואם נחרטים הם בלב התלמידים אזי הם נזכרים, ואם פורחים הם כעשן אזי הם נשכחים, ואין אני נוטל קולמוס וקלף וכותבם, שאם הם נזכרים לשם מה לכתוב, ואם הם נשכחים לשם מה לכתוב. שאין לך ספרים שכותב בהם אדם תורתו שלו שאין בהם פגם גמור, שצריכה תורתו של אדם להיכתב על-ידי אחר, עדיף על-ידי אחרים רבים, עדיף על-ידי מי שאינם מקבלים עליהם דבריו ורעיוניו. שעל-ידי שיספרו רבים תדע כיצד כשאמר כך זה שמע וכך זה שמע ולא כך, ויהיה הדיבור חי והמילים משתנות, ותלמד שכל שאמרו אכן אמר, שדיבר בשבעים לשון, של יום ושל לילה. ואמרו תלמידיו: לא הותרנו דיבור אחד מדברי רבי שמעון שיפרח באוויר, שכל תורתו קודש, ואין בה דבר אחד לבטלה, אף על גב שהזהירנו שעל תלמיד לברור ולשפר דברי מורה, שאם לא כן ספרו יהיה כספר חייו שאין לאיש מלבד האדם החי עצמו ואלוהיו פנאי לקוראו כולו, מראש ועד סוף.

   ב.
   אמר רִבִּי שמעון: פעם אחת עליתי לישיבה של מעלה, וביקשתי לפגוש ראש ישיבה של מעלה ופגשתי מזכירו. שאלתי כמה ספרים חיבר ראש ישיבה של מעלה וענה לי מזכירו שאין ראש הישיבה עסוק בכתיבת ספרים אלא במחיקתם, ועד עתה מחק אלפיים ספרים. ואני מימי לא חיברתי ספר, אך גם למחוק לא הצלחתי.
   http://www.haokets.org/2016/05.....%A2%D7%95/

   שטים=359=שטן
   http://forum.emetaheret.org.il.....tml#p58200

   איוב 28
   http://www.mechon-mamre.org/i/t/t2728.htm

   אחלה יום אברהם יצחק.

   הגב לaleph 111
  • פרענק

   הוּא הָיָה אוֹמֵר, עֲשֵׂה רְצוֹנוֹ כִּרְצוֹנֶךָ, כְּדֵי שֶׁיַּעֲשֶׂה רְצוֹנְךָ כִּרְצוֹנוֹ. בַּטֵּל רְצוֹנְךָ מִפְּנֵי רְצוֹנוֹ, כְּדֵי שֶׁיְּבַטֵּל רְצוֹן אֲחֵרִים מִפְּנֵי רְצוֹנֶךָ. הִלֵּל אוֹמֵר, אַל תִּפְרוֹשׁ מִן הַצִּבּוּר, וְאַל תַּאֲמֵן בְּעַצְמָךְ עַד יוֹם מוֹתָךְ, וְאַל תָּדִין אֶת חֲבֵרָךְ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ, וְאַל תֹּאמַר דָּבָר שֶׁאִי אֶפְשָׁר לִשְׁמוֹעַ שֶׁסּוֹפוֹ לְהִשָּׁמַע. וְאַל תֹּאמַר לִכְשֶׁאֶפָּנֶה אֶשְׁנֶה, שֶׁמָּא לֹא תִפָּנֶה:

   הגב לפרענק
  • יעקב

   אז תאמר לי אדון ירא שמיים מכובד –
   איך זה שחילונית השיגה הישג מרשים וחרדי ביטל אותו? (גרמן וליצמן. הפלרה)
   ואיך זה שדרעי (ירא שמים) מחייב אותנו למאגר ביומטרי?

   הפורום נסגר כי יש מדיות אחרות כמו פייסבוק.
   ואתרים אחרים כמו המקום הכי חם

   הגב ליעקב
   • aleph 111

    הי יעקב,

    אז מה היה לנו פה…אברהם יצחק ויעקב, ממש שלשת האבות חחח

    אני מניח שאם ישנו הקשר בין ההפלרה לדת אזי איננה בדרך השטחית שהצגת בפנייתך לאברהם יצחק.

    לעניות דעתי גם ליצמן וגם גרמן צודקים…כאשר ההבדל בין הגישות השונות בנושא נעוץ בהבדלי הגישה ומיקוד בין אוכלוסיות בשכבות סוציו-אקנומיות שונות.
    ליצמן נותן עדיפות ראשונה ומתמקד בשכבות החלשות ומוחלשות, ומשפחות מרובות ילדים. לעומת גרמן המתמקדת יותר בשכבת מעמד הביניים.

    לעניות דעתי פתרון הביניים בנושא הוא לבטל את חובת ההפלרה הגורפת ולהפעילה רק באזורים מסוימים של אוכלוסיות מהשכבות הסוציו-אקונומיות התחתונות.

    הפתרון הסופי הוא תיקון עולם…עד אז אני אישית עם ליצמן 🙂

    הגב לaleph 111
    • freeThinker

     אלף יקירי,

     ברשותך לא אכנס למלחמות הדת בכלל או "מלחמות היהודים" בפרט כי אין לזה סוף וזכותו של כל מאמין להאמין במה שירצה. אבל בנוגע להפלרה אני חולק על דעתך לחלוטין. ההפלרה היא כפייה של תרופה על אוכלוסיה שלמה ללא הבדלי מין, גזע, גיל או מצב בריאותי. זהו פשע שכבר הוכח ככזה ברחבי העולם במדינות בהם הייתה הפלרה והופסקה. לו באמת הייתה בעיה של עששת היה ניתן לפתור אותה באמצעות משחת שיניים מיוחדת למטרה זו במקום הרעלה שיטתית של מי השתיה שלנו עם תוצרי לוואי של תעשייה האלומיניום.

     ההפלרה לא נועדה בכדי להפחית את רמת העששת במדינה אלא כדי לפגוע במוחותיהם של מי ששותה את מי הברז במדינה (רמז: אלו לא אנשים שהפרוטה מצויה בכיסם) וההוכחה לכך היא מבחן התוצאה. רמת העששת לא ירדה משמעותית למרות שנים רבות בהן ההפלרה הייתה בתוקף. בדוק שנית את החומרים שמכניסים לנו למים בתהליך ההפלרה ותראה שלא היית מאחל לאף קבוצה באוכלוסיה לקבל מים מופלרים, בטח לא לקבוצה שציינת, שגם ככה כבר נדפקה מכל כיוון אפשרי.

     עצם זה שאתה עם ליצמן בנושא זה יכול רק להצביע על אחד משני דברים:
     1. אתה רשע. 2. אתה לא בקיא בנושא ההפלרה, השלכותיה, סכנותיה, הרכבה וההיסטוריה שלה.

     מכיוון שפסלתי את מספר 1 מה שנותר לך לעשות זה ללמוד את הנושא. ויפה שעה אחת קודם… 🙂

     הגב לfreeThinker
     • aleph 111

      הי חושב חופשי,

      התגעגעתי אליך 😉

      אשמח מאד לנהל את דיון בנושא, אך לצערי לא יתאפשר הדבר עקב העובדה שזמן פרסום כל תגובה שלי לוקח מספר ימים (כנראה בגלל שאני משתמש בקישורים)…And it’s killing my mojo 🙂

      הגב לaleph 111
 • מיש

  חסר כל תועלת למי?
  למי שרוצה להרעיל ילדים התועלת הושגה.
  הרי החיסונים לא נועדו להבריא או למנוע מחלות באמת…

  הגב למיש
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית