ראשי » בריאות » אתם כאן

האם בשבוע הבא תוחזר הפלרת המים בישראל?

 • מאת מנהל הפרויקט | 10 במרץ 2016
 • 4,096 צפיות | 9 תגובות
עודכן לאחרונה: 10 במרץ 2016

ביום רביעי הבא ה- 16 במרץ 2016 תתכנס וועדת הפנים והגנת הסביבה כדי לדון בבקשתו של יעקב ליצמן, שר הבריאות, להחזיר לאלתר את חובת הפלרת מי השתיה בישראל.

זו הדקה ה-90.

משמעות החזרת ההפלרה היא נסיגה לאחור בהתקדמות המשמעותית שהושגה בשנים האחרונות בדרך להשבת מי שתיה נקיים מכימיקלים רעילים.

במאמצו להשבת חובת ההפלרה, שר הבריאות ליצמן מסתמן כאחד משרי הבריאות הגרועים שהיו בישראל וכמי שיהיה האחראי הישיר למחדל ההפלרה.

למי שלא יודע, ישראל היא המדינה היחידה בעולם, חוץ מאירלנד, שהיתה בה חובת הפלרת מי שתיה.

במשך שנים הוזרמו תוצרי לוואי של מפעלים כימיים ותעשיות דשנים לתוך מי השתיה בישראל בתואנה שזה "טוב לבריאות השיניים".

למרות שמחקר שמשרד הבריאות הזמין בעצמו לבדיקת העניין מצא החמרה במצב בריאות השיניים בשנים שבהם היתה חובת הפלרה בישראל, שר הבריאות ליצמן מנסה למכור לציבור את הטענה ההזויה שהחדרת שפכים כימיים למי השתיה היא דבר ראוי ובריא.

אם ההפלרה תחזור יכול להיות שייקח שנים כדי לבטל אותה שוב. שנים של הרעלה המונית ואיטית, של התגברות המחלות של כולנו ושל כל היקרים לנו.

98% ממדינות אירופה אינן מפלירות את המים, למעשה בכל מדינות העולם אין חובת הפלרה של מי השתיה, חוץ מאירלנד.

fluoride_poison

החזרת הפלרת המים והחדרת כימיקלים רעילים ביותר למי השתיה היא בכיה לדורות וכל חבר וועדה שיצביע בעד יהפוך באותו רגע לאחראי של הרעלה המונית, לא רק של אזרחי ישראל אלא גם של הסביבה כולה.

אם יש מישהו שמכיר מישהו שיכול להשפיע ואתם יכולים להתקשר אליו ולעורר אותו לפעולה, זה הזמן!

זה המייל של וועדת הפנים: v_hapnim@knesset.gov.il

שלחו להם מייל (שמרו על תרבות ניסוח, מבלי להתקיף) וספרו להם עד כמה אתם מודאגים מכוונת שר הבריאות להחזיר את הרעלת המים בישראל.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=13368
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

9 תגובות »

 • דוד

  ארסן – חומר מהרעילים ביותר שיש, וגם מסרטן ממדרגה ראשונה.

  "ארסן מהווה את אחת המתכות המסוכנות לבריאות, יותר מאשר כספית, עופרת וקדמיום", אומר ד"ר שון פורטל. בצריכה ארוכת טווח: מחלות לב, סוכרת, סרטנים שונים וכן עיכוב גדילה, התפתחות המוח ומערכת העצבים בעוברים שאמם צרכה מזונות המכילים הרבה ארסן", מציין ד"ר פורטל.

  לדברי ד"ר מאור, ארסן יכול לגרום לסרטן ריאות, סרטן של שלפוחית השתן, סרטן בעור וגם של הכליות והכבד. ארסן קשור גם לסרטן של הערמונית, סכרת ולמחלות קרדיו וסקולריות של לב וכלי דם. בנוסף, החומר משפיע על מערכת הרבייה של גברים, ובכלל על מערכת החיסון. ככל שהחשיפה לכמות הארסן גדלה, כך גדלה הסכנה.

  יש תיאום בין חשיפה של ארסן במי השתייה לבין ירידה במנת משכל של ילדים.

  לפי ארגון הבריאות העולמי ישנה המלצה שכמות הארסן במי השתייה לא יעברו את 0.01 מיליגרם. (מיליגרם שווה אלפית הגרם). מחקרים עדכניים יותר מראים שצריכת מים באופן ממושך אפילו בשעורים נמוכים של 0.00017 מיליגרם ארסן יכולים להוביל לרעילות ארסן.

  לאחרונה היו כתבות בתקשורת הישראלית שדיברו על ריכוזים גבוהים של ארסן באורז ובעיקר באורז מלא גם אם השיעורים הם של 0.08 עד 0.2 מיליגרם לקילו.

  לאור הנתונים האלה נשאלת השאלה למה משרד הבריאות דורש להכניס למי השתייה של תושבי ישראל ארסן שהוא מרכיב בחומצה הפלואורוסיליצית (פלואוריד תעשייתי). עד 400 מיליגרם ארסן לליטר חומצה. האם מישהו פה מנסה במתכוון להרעיל את התושבים?

  הגב לדוד
 • יודע דבר

  בס"ד

  האם יש מאמר קצר וממצה את הנושא? זאת כדי שנתבע את ליצמן בבית דין תורני.

  בתודה

  הגב ליודע דבר
 • כבוד השר החרדי אינו אלא בובה על חוט. אין לו מושג ירוק בנושאים רפואיים ומדעיים – עיקר הכשרתו היא בכתובים הקדושים… ובהעברת תקציבים למגזר שלו.

  מי שנותן את הטון בישראל בסוגיית ההפלרה, ובכלל, בכל מה שנוגע למדיניות בריאות הציבור, אלו הם הפקידים הגבוהים והמומחים ברפואה, להלן "הפרופסורים מהדסה", כפי שמכנים אותה בחבר'ה. אלו הם טיפוסים כגון פרופ' הרולד סגן כהן, פרופ' זוסמן, פרופ' טד טולצ'ינסקי… אלו הם הקובעים את מדיניות הבריאות בישראל.

  זה לא ממש יועיל "לכסח" את כבוד הרב, מכיוון שמאחוריו עומדים הפרופסורים ומחזקים אותו "בחייך כבוד הרב, מה הם יודעים, אלו… ערימה של היפים בורים, שניזונים בעיקר מאתרי קונספירציות בחו"ל… אך אנו, הפרופסורים, מביאים לך את המידע האקדמי-מדעי האמיתי והמדוייק ביותר, ולכן אתה יכול לסמוך עלינו כשאנו אומרים לך שהפלואוריד הוא אחלה מנאחלה ועושה רק טוב"… משהו ברוח זו.

  מה שבלבל אותנו היה המהלך של יעל גרמן, שהשתמשה בסמכות שלה כשרה כדי לכפות תקנות מים חדשות אשר אוסרות את ההפלרה. אך הגברת היא סופר-נדירה בנוף השלטוני, מכיוון שכולם כולל כולם שם, הם האמ-אמ-אמא של נלהבי-הפלרה, ולכן, עוד לא התקרר הכסא של השרה וכבר ממלא מקומה ממהר להפוך את החלטתה, בהתאם להמלצות רופאיו, הפרופסורים הנכבדים מהדסה.

  ומניין הגיעה אותה גברת, וההתנגדות להפלרה? יש לזכור שהיא אחת הפעילות היותר וותיקות נגד ההפלרה בישראל – כבר ב-2002, במסגרת תפקידה כראש העיר של הרצליה, היא התנגדה להפלרה בעירה, ואף ניסתה את מזלה בבג"ץ… שנכשל. כך שבעצם זו סגירת מעגל אירונית, שהפעילה האנטי-הפלרה הזו מצאה עצמה בתפקיד היחידי במדינה שיכול לבטל את ההפלרה במחי חתימה אחת… ובמחי אותה חתימה, היורש שלה יבטל את הביטול. מה לעשות, זה החוק בארץ.

  וכך מנמק משרד הבריאות את השבת ההפלרה:
  http://www.health.gov.il/subje.....-2015.aspx

 • דרור

  כבר לא ברור מי האויבים שלנו

  הגב לדרור
 • רן

  שרי הממשלה הנוכחית פועלים כאילו הרגע הם הקימו מדינה. כאילו כלום לא היה לפניהם והם ורק הם שומרים בידיהם את החכמה והתבונה והידע מה נכון לעשות ומה לא.
  חוקים שנחקקו רק לפני שנה-שנתיים (ע"י ממשלה בראשות הליכוד), נמחקים בהינף יד כאילו שהמחוקקים לא ישבו לילות כימים, זימנו מומחים ודנו ארוכות בכל נושא עד שהגיעו לשלב של חקיקה בפועל. מדינה לא יכולה להתנהל על פי קפריזות. מדינה שמנוהלת באורח תקין לא מבצעת מהפכות חדשות לבקרים אלא פועלת תוך שמירת המשכיות לממשלות קודמות, להחלטות קודמות ולחוקים קיימים. דומני שהשר ליצמן, עקב היותו יהודי חרדי שאמון על שמירת מסורת ותקנות שתיקנו פוסקים לפני מאות ואלפי שנים, אמור להיות מודע לצורך לכבד פוסקים בדיני בריאות והלכות מדינה. גם אם נפסקו לפני שנה שנתיים אין להפחית מרצינות הפסיקה שהתקבלה בכובד ראש ובהמלצת מומחים.

  הגב לרן
 • משה

  צריך לתבוע אותו לבית דין שיורו לבטל את ההפלרה

  הגב למשה
 • דניאל יעקבסון

  http://www.atzuma.co.il/maimhaim

  הגב לדניאל יעקבסון
 • ליאור

  מה בסוף הוחלט מחזירים או לא מחזירים את הרעל למים??

  הגב לליאור
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית