- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

נחשף קבר אחים קתולי באירלנד, עם שרידיהם של 796 ילדים

הנזירות הקתוליות שמנהלות את מסדר בסבורו בקאונטי קורק שבאירלנד, טוענות שנאמר להן ב-2013 להשמיד את תיקי החיסונים שנערכו כניסויים בילדים תחת חסותן.
הנזירות העלו את הטענה באמצעות עורכי דינן במכתב לטוסלה מינואר השנה, שפורסם תחת חוק חופש המידע.
נאמר כי ההוראה הונפקה למסדר על ידי הוועדה לחקר התעללות בילדים (CICA) – שבאותו הזמן בחנה את החיסונים שנערכו בילדים כחלק מניסוי רפואי, עד שפעולה משפטית הפסיקה את החקירה.

הצו ניתן בתביעה בתגובה למכתב שנשלח על ידי העוזרת לעובדת הסוציאלית הראשית, פרל דוילי באוגוסט 2014 ששאלה סדרת שאלות ביחס למידע שהועבר על ידי המסדר לטוסלה בשנת 2011. המכתב נשלח כשהממשלה הציעה לחקור את הבתים לאם ולתינוק.

 

במכתב נאמר:
"הקהילה מסרה את כל הרשומות שנערכו למנהל שירותי הבריאות (HSE). הקהילה נוהלה על ידי ועדת החקירה לניסויי החיסונים בשנת 2013, אנו מאמינים (שעל מנת) להשמיד את כל המסמכים שברשותם או בשליטתם בנוגע לניסויים ".

סך של 23 שאלות הועלו בנוגע לתמותת התינוקות, קבורתם, דו"חות כספיים ורשומות החיסונים.
גב' דוילי שאלה את הנזירות היכן הרשימה "השלמה" של רשומות החיסונים. היא גם שאלה איך נבחרו הילדים, אם הושגה הסכמת האימהות ואם כן, היכן היו טפסי ההסכמה הללו.
בתגובה באמצעות עורכי דינן, חמישה חודשים לאחר מכן, טענו הנזירות, שקיבלו הנחיה מ-CICA להשמיד "את כל המסמכים" הנוגעים לניסויי החיסונים.

עם זאת, ב-CICA הכחישו הנפקת "כל הנחיה כזו".

BessboroughLittleAngelsPlot_large [1]

796 ילדים שמתו בין השנים 1925 ו-1961 נקברו בקברי אחים.

בשנת 2014 התגלה קבר אחים קתולי בבית המנוהל עבור אמהות לא נשואות, בטואם, מחוז גלוואי, על ידי פעילים מקומיים. 796 ילדים שמתו בין השנים 1925 ו-1961 נקברו בקברי אחים. בבתים מסוג זה, שוכנו נערות מגיל 12 שהרו כתוצאה מאונס וכן נערות שהרו מחוץ לנישואין יחד עם ילדיהן.

בעקבות גילוי נורא זה הוקם צוות חקירה לבתים לאם ולתינוק. בצוות של שלושה נציבים ומנהלת אותו השופטת איבון מרפי. הם חוקרים את מה שקרה ליותר מ -35,000 נשים וילדים שהושמו בבתים כאלה המפוזרים ברחבי אירלנד, בין השנים 1922 עד 1998. החקירה בוחנת את נסיבות המוות של האמהות והילדים בבתים, את הקבורה, את ניסויי החיסונים שבוצעו בילדים, איך סיימו הדיירים את שהותם שם, כיצד טופלו ולאן הלכו לאחר מכן, כל זה יהיה חלק מחֲקִירָה ענקית זו.

דיירים לשעבר (אימהות ותינוקות) מחלק מ-14 הבתים הפזורים ברחבי אירלנד, החלו במתן עדויות אישיות. הדו"ח המלא צפוי להתפרסם באוגוסט 2016.

מקורות:
http://www.irishexaminer.com/ireland/bessborough-order-claims-it-was-told-destroy-vaccine-files-in-2013- [2]

http://www.irishexaminer.com/ireland/bessborough-order-claims-it-was-told-destroy-vaccine-files-in-2013-370082.html [2]

370082.html [2]http://www.irishexaminer.com/ireland/girls-pregnant-due-to-rape-put-in-bessborough-in-1980s-369168.html [3]