ראשי » בריאות » אתם כאן

האחראית לבריאות הציבור בנושא הסלולרי: "התקן חסר כל משמעות בריאותית"

 • מאת מנהל הפרויקט | 28 בנובמבר 2015
 • 1,960 צפיות | 2 תגובות
עודכן לאחרונה: 28 בנובמבר 2015

פרופ' סיגל סדצקי, האחראית לבריאות הציבור בנושא הסלולרי בישראל, אמרה בראיון טלוויזיוני, שהתקן שהיא אימצה, הווה אומר התקן התרמי, שכלל הציבור מניח שהוא מגן עליו מפני נזק בריאותי כלשהוא, הוא שרירותי וחסר כל משמעות בריאותית. הוא לא נקבע על סמך השפעות בריאותיות. בהמשך ציינה כי היא מברכת על התקן התרמי. מה זה אומר? זה אומר שכל אדם בישראל ובעולם אשר מצמיד את הסלולרי שלו למוח, על אחריותו להבין (כדבריה בראיון- "צריך להבין"), שאין לזה שום משמעות בריאותית. כל הפן הבריאותי פה לא רלוונטי כאשר מדברים על התקן לטלפונים סלולריים.

כפי שניתן לראות מהתוכנית, הדבר לא הובן למראיינת. אבל חשוב שיובן על ידי הציבור,
למי שאכפת ליידע את הציבור על המשמעויות של הפעם הראשונה בהסטוריה, שבה האדם מצמיד משדר לראשו. הדבר מעיד על הבטחון הרב שנותנת האוכלוסיה במערכת הבריאות, שתגן על היקר מכל- המוח.

האם יש בסיס לאמון שאנשים נותנים בבטיחות הטכנולוגיה ובמערכת הבריאות?

Share on Facebookמה שקראתם חשוב לדעתכם? שתפו אותו כעת
כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=13235
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

2 תגובות »

 • אמיר

  יש תופעות ברורות לקרינה אלקטרו מגנטית על הגוף.
  ולא רק בגלל הסלולרי, מיידע זה כנראה לא ממש יגיע לציבור בדיוק כמו שמיקרו גל עדיין בשימוש או ציפויי טפלון ורעלים אחרים – למה ללכת רחוק מכניסים לאנשים חומצה רעילה למי השתייה.

  הגב לאמיר
 • עמית

  קרינה של טלפונים סלולריים הינה קרינה בלתי מייננת מה שזה אומר זה שהקרינה לא יכולה להוציא אלקטרונים מאטומים שזו הדרך שקרינה אלקטרומגנטית מסרטנת.
  ישנה קבוצה מסוימת של מדענים שטוענים שקרינה בלתי מייננת יכולה לגרום לתופעה הזו כשהיא מגיעה בכמויות גדולות מאוד לאורך זמן ארוך מאוד וגם הטענה הזאת נטולה במחלוקת ולא הוכחה עדיין וגם אם היא נכונה הנזק שהקרינה הזאת עושה קטן והסיכוי שהוא יגרום לסרטן קטן מאוד.
  נ"ב אני עדיין לא ממליץ להצמד לנייד בשינה רק כי לא כדאי לקחת סיכונים אך עדיין אני לא חושב שצריך להגזים.

  הגב לעמית
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 

קבלו ידיעות ישר למייל!

קבלו ידיעות למייל!
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית