- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

לומן – פנס המופעל על חום הגוף, אין צורך בסוללות

הנה מוצר שאנשים כאן עשויים להיות מעוניינים בו.
באתר מימון ההמונים קיקסטארטר, ממציא בשם רוסט זואורסקי מנסה לממן את המצאתו לפנס הנקרא "לומן" שאינו זקוק לסוללה, אבל פועל על חום גוף.
הוא טוען שפיתח גנרטור תרמי אשר מייצר מספיק אנרגיה להפעלת נורת LED בפנס. כל מה שדרוש זה להניח את האצבע על הפנס והקסם קורה.

בדף הפרויקט [1] רוסט מספק כמה פרטים על הטכנולוגיה:

ההמצאה שלי משתמשת בהפרש החום בין הגוף שלנו לסביבה כדי להפעיל גנרטור זעיר שמייצר חשמל להפעלת הפנס. גוף המתכת של ה"לומן" משמש כמעין רדיאטור… כפי שאתם מבינים איננו יכולים לייצר אנרגיה רבה רק בנגיעה בנקודה אחת קטנה, אולם ההפרש בין טמפרטורת הגוף לטמפרטורת הסיבה נוצר חשמל בהספק של 3mA – 3V. כאשר ההפרש גדול – עודף האנרגיה מאוחסן בקבל וכך ניתן להפעיל את הפנס בכל זמן שתזדקקו לו. כמות כזו של אנרגיה מספיקה להפעלת נורת LED.

Luman [2]

בנוסף לפונקצית הפנס, יש עוד תכונה אופציונלית ללום – אתם יכולים להזמין גרסה שבה יש בקבוקון טריטיום, חומר אשר זוהר בחושך במשך עד 10 שנים, ולכן כאשר תצטרכו למצוא את הפנס בחושך תוכלו לראות אותו.

Luman2 [3]

העלות לפנס הלומן היא 35$ לגוף אלומיניום, ו -45$ עבור גוף טיטניום. אם תשלמו $15 יותר תקבלו גם בקבוקון טריטיום.

luman4 [4]

זכרו, זהו פרויקט קיקסטארטר – כך שמדובר במוצר בייצור עצמי ללא שום אחריות או בדיקה של צד שלישי. הפנס עדיין לא מיוצר בייצור המוני, ואם תהיה דרישה גדולה (וכמו שזה נראה כרגע יש) זה יכול לגרום לעיכובים באספקה.
ואני תוהה אם יש בעיות בטיחות לגרסה הכוללת טריטיום…

luman3 [5]

עד כה הפרויקט עבר בהרבה את יעד הגיוס המקורי של 5,000$ והוא עומד כרגע על מעל 80,000$ בהתחייבות של משקיעים.

הנה וידאו: