ראשי » בריאות » אתם כאן

בדרך לחיסוני חובה בארה"ב? הצעת חוק לחיסון כללי של הילדים הוגשה לקונגרס

חוק מספר H.R.2232 הנקרא גם בשם: "חוק חיסון כל הילדים" הוגש לקונגרס האמריקני. אם החוק יעבור, הורים שירצו להכניס את ילדיהם לבתי הספר בארה"ב ידרשו לחסנם קודם לכן.

 • מאת מנהל הפרויקט | 17 במאי 2015
 • 2,492 צפיות | 10 תגובות
עודכן לאחרונה: 17 במאי 2015

זכרו את השם: "חוק חיסון כל הילדים 2015". ייתכן שזוהי נקודת המפנה בדרך לחיסונים כפויים של כלל האוכלוסיה בארה"ב ובהמשך בשאר מדינות העולם.

לפני שבועיים הוגש חוק מספר H.R.2232 בבית הנבחרים האמריקאי.
את החוק הגישה חברת הקונגרס פרדריקה וילסון.

החוק קובע שכל הילדים הלומדים בבתי הספר ברחבי ארה"ב, בבתי ספר יסודיים כמו גם בבתי ספר תיכוניים, יחוייבו להיות מחוסנים לפי תוכנית החיסונים של ה-CDC (המרכז האמריקני לבקרה ומניעה של מחלות).

child vaccine

נוסח החוק קובע כי התנאי היחידי שיאפשר לילד לא מחוסן ללמוד בבתי הספר הוא בהצגת אישור רפואי שבו יכתוב הרופא כי החיסון עלול לגרום לפגיעה בריאותית משמעותית בילד. (שזה אירוני לאור העובדה שחיסונים אחראיים במקרים רבים למוות ולסיכונים בריאותיים משמעותיים ביותר בילדים.)

חברת הקונגרס ווילסון אמרה כי חיסונים הוכחו כיעילים ובטוחים:

חברת הקונגרס מרת פדריקה ווילסון שהגישה את הצעת החוק "חיסון כל הילדים 2015"

"כמנהלת בית ספר לשעבר, אני יודעת את חשיבות חיסוני הילדים. מחקרים הראו כי חיסונים הינם בטוחים, הם שומרים על בריאות הילדים, מצילים חיים ומגנים על הדורות הבאים." ווילסון אמרה בפברואר השנה.

"ילדים שאינם מחוסנים מציבים את עצמם ואת סביבתם בסכנה של הידבקות והפצה של מחלות הניתנות למניעה. זו הסיבה מדוע הגשתי את הצעת החוק הזו. כי חיסוני חובה של תלמידים יצילו חיים ויגנו על הדורות הבאים."

ווילסון לא התייחסה לעובדה שבמקרים רבים ילדים שחוסנו היו אלה שהפיצו מחלות נגדן הם חוסנו ובכך גרמו לתחלואה כללית בסביבתם.
היא גם לא התייחסה לעובדה שעד כה נפסקו פיצויים בסך יותר משני מיליארד דולרים לקורבנות שמתו או נפגעו קשה כתוצאה מחיסונים, כך לפי הודעה רשמית של המרכז למעקב אחר חיסונים בארה"ב.

כדי שהחוק יעבור ידרשו עוד שימועים והצבעות לפני שהנשיא אובמה ידרש לחתום עליו, דבר שיקרה ככל הנראה ללא שום התנגדות מצידו, כך לפי הצהרות עבר.

ובתזמון מפתיע, גם בישראל מקשיחים עמדות

בתזמון מפתיע (או שלא), ההסכם הקואליציוני שנחתם בין יהדות התורה לליכוד בשבועות האחרונים כולל סעיף שמתנה מתן קצבאות ילדים בחיסון ילדים. בסעיף, שנחתם בעקבות דרישתה של מפלגת הליכוד, נכתב: "משרד הבריאות יקבע נהלים לגבי חיוב קבלת חיסונים הנדרשים לילדים. חוק הביטוח הלאומי יתוקן וייקבע בו כי לא יינתנו קצבאות ילדים במקרים שבהם הורה מסרב כי ילדיו יקבלו את החיסונים".
ח"כ ליצמן מיהדות התורה ששימש כסגן שר הבריאות לפני שרת הבריאות גרמן ידוע בתמיכתו בחיסונים, אך מאחר ובציבור החרדי אחוז גבוה של לא מחסנים הוא ביקש להתנות את הסעיף בתנאים שיאושרו בידיו.

גרמן, אגב, היתה זו שבזמן כהונתה כשרת הבריאות התנגדה להחלת סנקציות על הורים שבחרו שלא לחסן את ילדיהם.

האם הצעדים האחרונים הללו מהווים שינוי מגמה בדרך לעולם אוטופי (בעיני תומכי החיסונים) או לעולם פאשיסטי (בעיני מתנגדי החיסונים)?
זאת נדע בעתיד הלא רחוק בוודאי.

ספרו לנו בתגובות מה אתם חושבים על הצעת החוק

H. R. 2232 – The Vaccinate All Children Act of 2015

התמונה נוצרה ע"י AKARAKINGDOMS באדיבות FreeDigitalPhotos.net
כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12914
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

10 תגובות »

 • מוטי הרשקוביץ

  באופן אישי לא מאמין בתועלת של החיסונים. קראתי המון חומר בנידון ומסקנתי האישית שהחיסונים מזיקים לבריאות. עצוב לשמוע שמנסים לכפות על הורה מתן חיסון. במאות הקודמות כפו על אנשים לבצע חיסון ומידה ולא עשו זאת אותם אנשים נכלאו. דוגמה לכך היה החיסון לאבעבועות שחורות שגרם להמון אנשים להתאשפז בבתי חולים פסיכיאטרים. אנשים נוטים להאמין שהממשלה קרי משרד הבריאות יודעים מה הכי טוב להם. לצערי האמת שונה ומעורבים פה גורמים כלכליים ואינטרסים של חברות החיסונים לשמר את המצב ואף להוסיף כל פעם חיסון חדש. ממליץ לכולם לקרוא את הספר האמת על החיסונים שכתב רופא אנגלי שהיה בעבר בעד חיסונים.

  הגב למוטי הרשקוביץ
  • מישהוא

   למה אתה חושבים שדברים נעשים רק משיקולים כלכלים לא משיקולים זדוניים נטו!

   הגב למישהוא
 • truther

  במידה והחוק הזה יעבור יש לזה חצי נחמה: במידה וילד ייפגע מהחיסון יוכלו ההורים שלו לתבוע את ממשלת ארה"ב (שהרי החיסון הזה חובה. לכאורה אין להם דרך אחרת להתחמק מחיסון הילד)

  הגב לtruther
  • אוריה מנטקה

   אין בזה שום חצי נחמה. שום פיצוי כספי לא יפצה את ההורים ואת הילד שיפגע כתוצאה מהחיסון. בריאות שכלית, פיזית ונפשית זה הדבר הכי חשוב עלי אדמות.
   אני מקווה שכמות האנשים שלא מחסנים גדולה יותר מאלו שמחסנים ואז אולי בתודעתנו נצליח לפסול את החוק הזה מלעבור.
   אמן אמן ואמן

   הגב לאוריה מנטקה
 • ג'אסטין

  החיסןנים הורגים.אנחנו גרים בסביבה שבה זקנים בדואים שמקבלים חיסונים נגד שפעת מתים זמן קצר אחר כך. כשהיינו צעירים קבלנו שלושה חיסונים.זה פחות או יותר דפק אצלי את בלוטת התריס שאני סובל מתפקודה הלקוי עד הים.התופעה החמירה לקראת שנת אלפיים בגלל הוספת הפלואור למים ומאז אני חייב תוספי תירוקסין כדי לתפקד.היו םדוחפים לילד שמערכת החיסון שלו עוד לא הושלמה עשרות חסונים בטענה האבסורדית והקפקאית שילד לא מחוסן מפיץ מחלות לסביבה.אם כלם מחוסנים איך יתכן שידבקו במחלות אלה?
  החיסונים כנראה אחראים לעליה המטורפת באוטיזם מות בעריסה ומחלות סופניות כמו לוקימיה אצל ילדעם מחלות שכמעט לא היו קימות לפני שהתחילו ב'חיסונים'.

  הגב לג'אסטין
 • ג'אסטין

  ושלא תחשבו שזה רחוק מפה. כמו כל דבר אחר הם מנסים אותו בארץ האפשרויות לרצח הבלתי מוגבלות ואחר כך משוקרים את זה לכל העולם.חיבים להרוג אותם כשהם קטנים כך הרסו את אמריקה עם הפראקינג-כריה אלימה ורעילה של גז ועכשיו מכניסים את הזוועה הזאת לישראל.לא יקום ולא יהיה!!!

  הגב לג'אסטין
 • מומחה לקנוניות

  זה מתאים הרבה מהלא מחסנים לא שולחים את הילדים לבית ספר.

  הגב למומחה לקנוניות
 • מומחה לקנוניות

  בוא נקדם חוק חופש ההתחסנות שבוא שואלים כל הורה תמיד אם הוא רוצה לחסן.

  הגב למומחה לקנוניות
 • אנטי

  כל פעם אני לא רוצה שיחסנו אותנו ובכל פעם מחסנים
  .
  הפפילומה על גופתי המתה…

  הגב לאנטי
 • יהושע

  ראיה חיה צפו בתרופו הון שלטון
  http://www.globes.co.il/news/a.....rearticles

  תמונה של רה"מ עם אנשי טבע והמעבדות . הובא בוואלה 1.8.2015

  הגב ליהושע
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית