ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

ראיות לקיומה של נשמה וגלגול נשמות

 • מאת אוולין כ"ץ כוהן-צדק | 8 באוקטובר 2014
 • 8,573 צפיות | 49 תגובות
עודכן לאחרונה: 9 באוקטובר 2014

הקדמונים האמינו ללא-עוררין שהנשמה היא נצחית. לכן חנטו את מתיהם וקברו אותם עם רכושם ועם פסלונים שהיו אמורים לשרתם בעולם הבא.

התנ"ך מספר על בעלת-האוב – או מדיום – מעין-דור, שהצליחה להעלות את רוחו של שמואל הנביא מן המתים ולהפגישו עם שאול המלך, למרות שזה היה אז מעשה בלתי-חוקי.

בברית-החדשה מתואר מפגשו של ישוע על הר-התבור עם רוחותיהם של משה רבנו ואליהו הנביא, והוא עצמו חזר מן העולם הבא אחרי שנצלב, ורוחו עלתה לשמיים.

ב"בהגוואד-גיתה" – "שירת-האל" – פסגת הכתובים ההינדיים, מסביר האל קרישנה לארז'ונה ההססן, שעליו לצאת למלחמה בקרוביו הרשעים ולא לרחם עליהם, כי הנשמה אף-פעם לא מתה, אלא מתגלגלת בגופים חדשים.

הוכחות פילוסופיות

משל-המרכבה  מנקודת-מבטה של הנפש ה"מתבוננת"

משל-המרכבה  מנקודת-מבטה של הנפש ה"מתבוננת"

הבודהיסטים הסבירו את הישארות הנפש ע"י משל המרכבה, המסמלת את גוף-האדם, שהוא למעשה המכונה של הנשמה. הסוסים הפראיים המושכים אותה לכל-עבר הם הדחפים, התשוקות והרגשות השונים. הרכב המנסה לשלוט בהם ולהובילם בדרך שנבחרה הוא השכל. אך האדון, שבוחר את הדרך, אך יושב לו בפנים בחוסר-מעש ומתבונן בעולם באדישות לכאורה, הוא הנפש עצמה. לפי משל זה, אם נפרק את המרכבה לחלקיה – נוציא את הגלגלים, את השלדה ואת המושבים, נגלה, שלמעשה היא לא ממש קיימת.

משל דומה הוא משל ערימת האורז. הערימה אינה קיימת באמת, היא בס"ה אוסף של גרגרים בודדים. אם נוציא גרגיר אחר גרגיר הערימה פשוט תיעלם.

האוקיינוס מורכב מטיפות

soul2

כך אפשר להמשיל גם את הים לאוסף-טיפות. כים יש לו כוח עצום, הוא מקור-החיים, ויכול גם להטביע את העולם כולו. אך למעשה הוא רק אוסף של טיפות, ולפי ניתוח מרכיביה של טיפה אחת אפשר לגלות ממה הוא מורכב.

אפלטון היווני, שחי כמאתיים שנה אחרי בודהא, סיפר את משל-המרכבה בצורה קצת שונה. שם האדון והרכב היו אותה הדמות, כלומר הנפש התאחדה עם השכל, ומשני הסוסים אחד היה פראי לגמרי, אך השני מתורבת. בכך טען אפלטון, שחלק מן הדחפים כלל אינו ניתן לחינוך. אך לגבי הגוף כולם היו תמימי-דעים – הוא בס"ה אוסף של מרכיביו, וכולם נידונים לכליה.

כיום המדע הוכיח, שגם אדם עיוור וחרש, קטוע גפיים ואף אונות במוח, מושתל כליות, כבד ואפילו לב, לא משתנה בבסיסו.

אפילו השפה שלנו מעידה על קיומה של הנפש. איננו אומרים: "אני כואב בראש", או "אני סובל באזור הראש", אלא "ראשי כואב", או "כואב לי הראש". בראשו של מי, אם-כן, מדובר? למי כואב הראש הזה? לנפש, כמובן. הנשמה היא זאת שקוראת לעצמה "אני", והיא איננה מזדהה עם איבריה, אלא מתייחסת אליהם כרכוש בלבד, ממש כמו חלקי-מכונה.

עד היום יש רבים שמקריבים מנחות-מזון לרוחות, וממשיכים לסגוד לפסלים, המשמשים לדעתם כמשכן פיזי לנשמות אבותיהם הנפטרים, כשהם באים לביקור, או אף לאלים  חסרי הגוף הגשמי.

אך גם המדע מגלה לאט-לאט, שהנשמה אכן קיימת ואפילו נראית לעין.

חוויות בזמן מוות קליני – NEAR-DEATH EXPERIENCES

 ד"ר אליזבת קובלר-רוס

ד"ר אליזבת קובלר-רוס

במסגרת תפקידה כפסיכיאטרית גילתה דוקטור אליזבת קובלר-רוס  ELIZABETH KUBLER-ROSS, שחולים שמתו מוות קליני ו"חזרו לתחייה" ספרו שיצאו מגופם, ראו מלמעלה את מאמצי-ההחייאה שנערכו להם, ואף חוו הרפתקאות מרתקות עד שהתעוררו. הם חצו מנהרות חשוכות עד שהגיעו לאור שמיימי, שם חיכו להם נשמות קרוביהם המתים, לקחו אותם לסיבוב בגנים מרהיבים, והסבירו להם שהמוות הוא רק מעבר מעולם אחד לעולם אחר.לבסוף פגשו המטופלים בדמויות מלאכיות, שהודיעו להם שעליהם לחזור לעולם הזה. הרופאה תיעדה כ-60 מקרים כאלה בספרה ON DEATH AND DYING,       "החיים לאחר-המוות", והוא הפך במהירה לרב-מכר הסטורי.

רופאים אחרים שקלו את גופם של חולים סופניים מיד לפני פטירתם, ומיד לאחריה, וגילו שיש הבדל במשקל. לפי מחקרם שוקלת הנפש כעשירית הגרם.

תקשור ורוחות-רפאים

רוח-רפאים בכנסיה... ששוקלת עשירית הגרם...

רוח-רפאים בכנסיה… ששוקלת עשירית הגרם…

לצד מדיומים ישנן גם כנסיות רבות שעוסקות בתקשור עם עולם-הרוחות. מלבד הודעות מפוברקות יש גם כאלו המשכנעות אנשים בקהל, שזוכים לשמוע מיקיריהם הנמצאים בעולם הבא סודות שרק הם ידעו. אך רבים מצליחים לראות רוחות-רפאים גם בלי להאמין בקיומן. תיירים בלתי-משוחדים מדווחים גם כיום על רוחה של המלכה אליזבת הראשונה, שנפטרה ב-1603, שנצפית משוטטת באתרים העתיקים בלונדון. רוחות נוספות, במיוחד של אנשים שמתו מוות בלתי-טבעי, במיוחד בדמי-ימיהם, מופיעות מתוך הערפל האנגלי בגנים ובטירות. ההסבר לכך הוא, שכמו פרי-בוסר, שעדיין לא מוכן לאכילה, נפשם דבקה בבשר ביתר-תוקף, והזעזוע לשאחר תאונה או רצח משאיר את הרוחות על פני האדמה. הן חוזרות על הטראומה שוב ושוב,  ואחרות פשוט לא קולטות שהן חסרות-גוף.

מדיומים-מתקשרים מפורסמים

 המדיום אדגר קייסי וחזיון אטלנטיס

המדיום אדגר קייסי וחזיון אטלנטיס

אדגר קייסי

הטראנס-מדיום האמריקאי האגדי אדגר קייסי EDGAR CAYCE היה נרדם על ספתו, ובעודו ישן, או למעשה חסר-הכרה, היה שומע את הפתרונות לבעיות שהציגו לפניו מטופליו מוכתבים לו מפי ישויות חסרות-גוף פיזי, או רואה אותם בחזיונותיו. כך הצליח להציל רבים ממחלות, ואף לפענח תעלומות אישיות.

ג'יין רוברטס מתקשרת את סת'

ג'יין רוברטס מתקשרת את סת'

ג'יין רוברטס

מדיום מפורסמת אחרת היתה האמריקאית ג'יין רוברטס, JANE ROBERTS שלא היתה נרדמת, אלא לובשת את זהותו של הרוח סת' SETH.

הוא היה מדבר דרכה ומכתיב לבעלה, גם בנוכחות אנשים זרים, ספרים רבי-מכר, שבהם סיפר על החיים מחוץ לגוף פיזי.

 

 

ג'יין רוברטס מתקשרת את רוחו של סת':

 

הטראנס-מדיום פיליס שלמר והחוצן תום ממועצת-התשעה

הטראנס-מדיום פיליס שלמר והחוצן תום ממועצת-התשעה

פיליס שלמר

פיליס שלמר, PHYLLIS SCHLEMMERיהודיה אמריקנית שעשתה עלייה לארץ, היתה טראנס-מדיום שתקשרה חוצן בשם , תום, שסיפר לה שהוא משתייך למועצת-התשעה ששומרת, בין היתר, על כדור-הארץ, הנחשב לייחודי בכל רחבי-היקום בזכות הגיוון הרב של החיים על פניו. תום הכתיב לה בין היתר את הספר "קורס לניסים".

המדיום ג'יי-זי נייט

המדיום ג'יי-זי נייט

ג'יי זי נייט

מדיום אמריקאית ידועה שעדיין מתקשרת היא ג'יי.זי.נייט, J.Z.KNIGHT, שמדברת בשם רמת'ה – RAMTHA, רוח שחיה לפני כ-35,000 שנה, כשכדור-הארץ נחלק לשתי יבשות עיקריות – אטלנטיס ולמוריה. הוא היה למורי שנלחם באטלנטים, ושמו נובע מ"רם" – "אל" בשפתו.

רואת-הנסתרות אליזבת הייך

רואת-הנסתרות אליזבת הייך

אליזיבת' הייך

אליזבת הייך ELISABETH HAICH חיה בין המציאות המעשית של חייה בהונגריה של מלחמת העולם השניה ולאחר מכן בשוייץ, לבין המציאות החלומית של גלגולה כנסיכה מצרייה לפני אלפי שנים. כך היא היתה משוחחת עם רוחו של מדריכה דאז – הכוהן המצרי הגדול פתח-חותפ  PTAH-HOTEP– "האל פתח מרוצה" – ואת זיכרונותיה היא הנציחה ברב-המכר המופתי שלה "התקדשות".

רוזמרי בראון

האנגליה רוזמרי בראון

האנגליה רוזמרי בראון

ROSEMARY BROWN, שמעולם לא התעסקה בענייני רוחות, הופתעה יום אחד לראות בחדרה איש בתלבושת מיושנת, שבישר לה שהוא רוחו של המלחין הנודע ליסט. הוא הסביר לה, שהוא בא להכתיב לה מוזיקה חדשה משלו, כדי לבשר לאנשים בעולם הזה שהנשמה היא נצחית. לעובדה שרוזמרי כלל לא ידעה לנגן לא היתה חשיבות. כיוון שהיא גרה בבית הוריה, והיה שם במקרה פסנתר ישן, המלחין "לבש את ידיה כמו כפפות", והתחיל לנגן דרכה ולהכתיב לה מצירותיו. במשך השנים הגיעו רוחות נוספות להשתמש בשירותיה של הגברת בראון, והיא "כתבה" יצירות רבות ואף ציירה בסגנונו של ואן-גוך. סיפורה התפרסם בכל העולם, והיצירות נבדקו ע"י מומחים ונמצאו מתאימות לגמרי לסגנונותיהם של המלחינים ש"הכתיבו" אותן. כמו-כן נבדקה הביוגרפיה של הגברת ע"י חוקרים ועיתונאים, והם אשרו שהיא מעולם לא למדה מוזיקה או בעצם שום דבר אחר. היא התפרנסה בקושי מבישול ועבודות-נקיון. בסופו-של-דבר נכתב עליה ספר שהפך לרב-מכר עולמי, יצירותיה נוגנו והוקלטו ע"י מוזיקאים מפורסמים, ובאנגליה אף הוקמה  חברת-הקלטות, שהצליחה להקליט באמצעים מודרניים קולות של כ-50 רוחות, ביניהן גם אלו שבאו לבקר את רוזמרי בראון. הקלטות אלו נבדקו גם הן ע"י מומחים, ואיש לא הצליח להפריך את האותנטיות שלהן.

רוזמרי בראון בראיון, מתקשרת את המלחין בטהובן:

זכרונות על גלגולים קודמים

בעקבות מלחמת העולם השניה, שבה מתו רבים בדמי-ימיהם, התגלו מקרים, שבהם ספרו ילדים קטנים על "חוויותיהם בחייהם הקודמים", כטייסים שהופלו, למשל. הם זכרו את שמותיהם ואת מקומות-הולדתם הקודמים, וציירו במפורט את מה שעבר עליהם בחייהם שנקטעו. ההורים והחוקרים בדקו את הממצאים, המשפחות הקודמות אותרו, והפרטים שמסרו הילדים התבררו כנכונים.

הילד ג'יימס נזכר בגלגולו הקודם כטייס שהופל במלחמה:

היפנוזה וגלגולים קודמים

 ד"ר בראיין וייס והמנהרה לעולם הבא

ד"ר בראיין וייס והמנהרה לעולם הבא

הפסיכולוג האמריקני ד"ר בראיין וייס BRIAN WEISS נהג להפנט את לקוחותיו כדי לברר מה באמת מציק להם. כך  הניבו חדירותיו לתחומי תת-ההכרה פרי בלתי-צפוי. אחת מלקוחותיו התחילה לספר על חוויות מגלגול קודם. אחרי כמה פעמים בהן חזרה על סיפורה, הפסיכולוג התחיל להאמין לה. הוא ניסה להחזיר עוד לקוחות אחורה בזמן, והסתבר לו, שלכולם היו גלגולים קודמים, שעליהם ספרו לו כשהיו מהופנטים. כמה מהם חוו טביעה, מוות באסון-טבע, או תאונות-דרכים קטלניות, או נשרפו כשהם לכודים באולם הומה אדם ולא יכלו להימלט, וטראומות אלו השאירו בנפשותיהם צלקות גם בגלגולים הבאים. אחרים חוו פרידה כואבת מקרוב אהוב, והמשיכו לחפשו בחיים הבאים. שניים כאלה אף נפגשו בקליניקה של ד"ר וייס והתחתנו לאחר מכן. המהופנטים ספרו לפסיכולוג, שנפשות המכירות זו את זו – גם כאוהבות וגם כאויבות – שייכות לקבוצה, וחוזרות לחיות יחד בגלגולים הבאים כדי לפתור את בעיותיהן, או כדי לעזור זו לזו להתקדם. אחרי לבטים רבים פרסם ד"ר וייס את תגליותיו בספר, שהפך מיד לרב-מכר.  בתחילה הוא הושעה מעבודתו, אך אחרי בדיקות ומחקרים בנושא נאלצו גם המתנגדים לשיטתו להודות, שהיא פועלת. מאז הוא כתב רכי-מכר רבים, ושיטת הגילוי של גלגולים קודמים בהפנוט ע"י פסיכולוג מוסמך הפכה בארה"ב לטרנד חוקי לחלוטין ונפוץ מאד.

ד"ר מייקל ניוטון על שער ספרו

ד"ר מייקל ניוטון על שער ספרו

ד"ר מייקל ניוטון, MICHAEL NEWTON גם הוא פסיכולוג מהפנט, החליט להתרכז יותר בתקופה העוברת על הנשמה בין הגלגולים בגוף פיזי, כשהיא למעשה "מרחפת לה בעולם הבא", וגילה, ששם שורר סדר מופתי. הנשמות הצעירות נולדות מתוך "ענן אלוהי" שאי-אפשר להסבירו, והן בעלות צבע לבן-צהבהב. לנשמות יש צבעים שונים לפי דרגות התפתחותן, כשהסדר עולה מצהוב לירוק, לתכלת, לכחול כהה, לסגול, לכסף, לזהב, וללבן מבריק. המידע לגבי הצבעים לא היה מדויק, כי רוב המהפנטים היו בדרך-הטבע בעלי נשמות בינוניות. אך הן ספרו, שהנשמות לובשות "גלימות-אור" צבעוניות לפי מעמדן, ועונדים "מדליונים" עם ציורי חיות וסמלים הנדסיים כגון חרוטים, עיגולים ופירמידות, המייצגים דרגות התפתחות וסמכות. המהופנטים ספרו על מועצת-קבלה של רוחות נעלות המראיינות את הנפטרים ושולחות אותן ללמוד. הנשמות מרוכזות יחד לפי הישגיהן, ממש כמו בכיתות.  לדברי המטופלים, העולם הבא מורכב מרבדים שונים, חלקם פחות נעימים, שבהם הנשמות מלטשות ומנקות את עצמן, ואחרים, שבהם הנשמות משחקות, מבלות, ולומדות ליצור חפצים, פרחים ואפילו בעלי-חיים, שממש קמים לתחייה, לפחות בעולם ההוא. הנשמות בונות לעצמן בתים וגנים ככל העולה בדמיונן, ויכולות לשמוע ואף להשמיע קונצרטים, הכוללים תצוגות צבעוניות מרהיבות. בסופו של דבר, כשמגיע זמנן לשוב לעולם הזה, הן מובלות להיכל מיוחד, שבו מוקרנות לפניהן האפשרויות השונות לחייהן הבאים. הן יכולות לבחור מתוך כמה תסריטים, וכך הן מודעות מראש לנקודות-המפנה שבהן יתקלו בחייהן עלי-אדמות, ולדמויות העיקריות שבהן יפגשו ואתן יחיו. בתהליך החזרה לארץ נמחק המידע הזה, כדי שיוולדו כ"דף חלק", ויצליחו במשימותיהן בכוחות-עצמן.

ד"ר ניוטון כתב כמה ספרים שהפכו לרבי-מכר עולמיים, והתקבלו בברכה ע"י חבריו למקצוע. תגלית חשובה ומרגשת שלו היא, שאפילו רוצחים המוניים לא נענשים באש-גיהינום נצחית. הם חוזרים בצורה הפוכה, כרופאים המצילים מאות חיי-אדם, או ככבאים המקריבים את עצמם להצלת אחרים, וכך הם מכפרים על  פשעיהם הקודמים. כמו-כן ניתנת זכות-הבחירה בין חיים סתמיים בגוף בריא לבין התפתחות מואצת בגוף נכה, וכך נולדים אנשים מתוך בחירה בגוף מעוות, ודרכו הם לומדים לקחים יחודיים. כך מסתבר, שלתורת הקארמה העתיקה יש פנים רבות, ודווקא אלה החיים בעוני, בכיעור ובכאב עשויים להיות בעלי נשמות יותר מפותחות, ואף להרוויח מחייהם העצובים הרבה יותר, לפחות במישור הרוחני.

העין השלישית

בלוטת-האיצטרובל- ה"עין השלישית"

בלוטת-האיצטרובל- ה"עין השלישית"

במאה הקודמת התפרסם ספר בשם "העין השלישית" – אוטוביוגרפיה של נזיר בודהיסטי טיבטי בשם לובזאנג ראמפה. LOBZANG RAMPA לדבריו הוא נבחר לנזירות כילד בן שבע, נותק ממשפחתו והובא למנזר הפוטאלה – POTALA מרכז השלטון הטיבטי לפני הכיבוש הסיני. כרואי-נסתרות ידעו המנהיגים הטיבטיים, שארצם תיכבש ע"י הסינים בעוד כמה עשרות שנים, וברצונם להנציח את תרבותם הדועכת הם בצעו בילד הקטן ניתוח לפתיחת העין השלישית, כדי שיוכל גם הוא לראות נסתרות.

לפי המדע המודרני, העין השלישית אכן קיימת במרכז-המוח, והיא נקראת בלוטת-האצטרובל. PINEAL GLAND החוקרים מצאו בה פיגמנט זהה לזה המצוי בעיניים החיצוניות, כלומר, צבע חום אצל בעלי עיניים חומות, צבע ירוק אצל בעלי עיניים ירוקות, וכולי. כך הועלתה הסברה, שבלוטה זו שמשה פעם כעין חליפית, ממש כמו שיני-חלב ושיני-בשר. מבלוטה זו יוצאים שני מעברים לכיוון העיניים החיצוניות, אך בדרך-כלל הם סתומים.

הילה, או גוף אלקטרו-מגנטי  בצילום ממוחשב

הילה, או גוף אלקטרו-מגנטי  בצילום ממוחשב

הנזירים הטיבטיים החדירו למוחו של לובזאנג דרך מצחו מחטי כסף ארוכות, ניקו את המעברים האלה ודקרו את הבלוטה. אחרי הניתוח נפתחה עינו השלישית, והילד התחיל לקרוא מחשבות ולראות הילות. כיום יודעים המדענים, שהילה היא פשוט תוצאת "הבעירה האיטית". הגוף החי יוצר חום מתוך הטמעת מזונו, והחום הזה יוצר גוף אלקטרו-מגנטי שאינו נראה לעין חשופה, אך נקלט במצלמות רגישות. לצבעיו השונים יש, כמובן, משמעויות שונות, ורואי-נסתרות כגון לובזאנג ראמפה עצמו, רודולף שטיינר, אליזבת הייך, שאפיקה קאראגולה ועוד, תיארו את מסקנותיהם בספריהם. הצבע האדום המופיע בהילה מצביע על פעלתנות פיזית החל מתשוקה ועד לכעס, הצהוב מאפיין פעילות שכלית, הכחול רגוע ומרגיע, הסגול פועל למען הזולת, וככל שהצבעים נוצצים וטהורים יותר – הנשמה יותר מפותחת.

רמזים לגלגולים קודמים בחיי היומיום

 חברה "דמיונית" מעולם-הרוחות

חברה "דמיונית" מעולם-הרוחות

אך גם בלי מדיום, היפנוזה וניתוחים אפשר לגלות אילו חוויות עברו על נשמתנו לפני הגיעה לגופנו. צריך לשים לב לכישורים יוצאי-דופן, כגון ילד שמצייר בצורה בוגרת, ומעלה בציוריו תמונות שלא ראה מעולם – בקתות של אפריקנים, ארמונות הודיים, מטוסים נופלים, כלי-נשק משוכללים, תלבושות עתיקות. כמו-כן אם מישהו זוכר שהיה לו בילדותו "חבר דמיוני", כדאי לו לשים-לב מה סיפר לו אותו חבר. יכול להיות שאלו היו חוויות מן העולם הבא, ושה"חבר" הזה היה פשוט רוח. כמו-כן אם מישהו מגיע לפריז, למשל, ומתאכזב למצוא אותה אפורה ומזוהמת, כי הוא זוכר את קירות-האבן הלבנים ואת הכרכרות של פעם, לפני שהיתה מכוסה בעשן של מכוניות, סביר להניח שהוא חווה זיכרון מגלגול קודם. כמו-כן כשמישהו מגלה תפיסה לשפות מסויימות ומתחיל פתאום לדבר ספרדית שוטפת, למשל, אחרי שבוע בברצלונה, סביר להניח שזוהי תופעת "דז'ה וו", שפירושה בצרפתית "כבר נראה" – כלומר, זיכרון שהנשמה כבר ראתה פעם, בעברה הרחוק. גם חרדות בלתי-הגיוניות, כגון פחד-מוות מכרישים או מסוסים, שהאדם מעולם לא פגש, או אף משחייה, למשל, וכן חלומות חוזרים ונשנים, שמופיעים בצורה ברורה יותר מן המקובל, עשויות להוות אידיקציה לטראומה לא-פתורה מגלגול קודם.

אפילו נטייה בלתי מוסברת לסגנון מסוים בספרות, או משיכה עזה לתקופה הסטורית כלשהי – כל אלו עשויות להיות הוכחות להישארות-הנפש. אמנם הן מעודנות מאד, "חסרות שיניים ובשר", אך הן מספיקות למי שמתחבר אל העולמות הדקים שמעבר לקיום הגשמי, ויודע שאנחנו לא חיים בוואקום.

ספרים מומלצים הקיימים בעברית:

 • ספריו של ד"ר בראיין וייס
 • שני ספריו של ד"ר מייקל ניוטון: "מסע הנשמות", "גלגולן של נשמות"
 • ספר-המופת של אליזבת הייך: "התקדשות"
כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12697
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

49 תגובות »

 • דוד

  איך אפשר לעשות את הניתוח שעשו לילד ההוא בבלוטת האצטרובל,
  או לפחות לנקות אותה לרמה של להגיע לקריאת מחשבות והילות?
  מאמר מעולה אגב, תודה!

  הגב לדוד
 • אלי

  הבאתם כאן רשימה של גדולי-ארץ.יש גם מאות מישראל.
  טובה בארי היא אחת מהם.וגם אדריאן דביר עליו השלום ועוד..

  הגב לאלי
  • שרה

   אלי,
   אתה מדבר על אנשים בתקשור וטיפול עם חוצנים. לא שייך לנושא הכתבה.

   הגב לשרה
   • אלי

    לפעמים הם מושכים חוויות ונושאים מהגלגול של המטופל.ולפעמים הם עובדים ישירות עם הנשמה.
    הטיפול לפעמים מתבצע עם יישויות ו'בעלי תפקידים' אחרים.
    אז כן,גם הנושא הזה נכנס לכתבה.
    לא נשכח על הדרך והצמיחה האישית שעובר המטפל.
    בכול אופן קטונתי מלחול על מישהו כאןל

    הגב לאלי
 • אוולין

  תודה לאורי, רוסטיסלב, דוד ואלי!
  מובן שיש רבים וטובים, אך אי-אפשר להזכיר את כולם במאמר אחד… כמו-כן איני מכירה את כולם, ואשמח לשמוע על עוד חוקרים בתחום. מי שמתעניין בנושא וקורא את תגובותיכם המשלימות יוכל בעצמו לחפש חומר על החוקרים הנוספים שאתם מביאים. אם תוכלו, השאירו את השמות שאתם מוסיפים גם באנגלית כך שיהיה יותר קל למצוא עליהם חומר בגוגל.
  לגבי הניתוח שעשו לילד לובזנג רמפה בטיבט, דוד – זה קרה לפני כמאה שנה, בטיבט הרחוקה, ולא ידוע לי על ניתוח דומה המתרחש פה במערב… כמו-כן לפי המסופר, הילד היה בעל כישורים ספיריטואליסטים עוד לפני-כן, לכן הוא נבחר לנזירות, שהיא שם כבוד גדול, כך שהחדרת מחט-הכסף הספיקה כדי לפתוח את המעברים שלו. יש הרבה מדיטציות למטרה זו, כמו למשל תרגיל-הנשימה ביוגה הנקרא "בהאסטריקה" – "מפוח" – הגורם להיפר-ונטילציה קלה וכך עשוי לפתוח את הבלוטה. גם תרגול ה"פאלון-גונג" הסיני עושה זאת, אבל הכל בערבון מוגבל, כמובן…. חג שמח!!

  הגב לאוולין
 • אוולין

  לשרה ולאלי!
  הצדק עם אלי, אמנם אין מקום במסגרת כתבה שמוגבלת לאלף או אלפיים מילים להביא מאות שמות, אבל במקרה לא רק שמעתי על אדריאן, אלא אפילו יש לי או היה לי ספר שלו, והוא מאד מעניין. השמות שהבאתי כאן הם מומחים עולמיים שספריהם נמכרו במליוני עותקים. אבל בלי קשר, תקשור עם חוצנים בהחלט מוכיח את הישארות-הנפש. יפה שציינת את השמות, אלי. מי שמכירם ידע להעריכם, ומי שמתעניין יחפש חומר וימצא. אולי אף בעזרתכם. שנה טובה לכם ותודה על ההערות וההארות!

  הגב לאוולין
 • דויד

  היי אוולין.
  תודה על המאמר.
  יש לי כמה בעיות עם המאמר כראיות להוכחת הנשמה. אני יודע שראיות אלו חסרות בשר ושיניים כפי שציינת אך עדיין ישנם כמה בעיות בסיסיות.

  ״הוכחות פילוסופיות״
  משלים נהדרים ותודה לך עליהם( לי חדשים). לאותה תקופה הם אולי שימשו כמקור השראה לנשמה אבל בזמנינו לי הם מסבירים יפייפה ממה ואיך היקום מורכב.
  ממקרו למיקרו. למשל המים ניתן להוסיף כי טיפה של מים עשוייה ממולוקולות העשוייות מאטומים ומסבאטומים.

  אדם יכול לשרוד בלי גפיים ואם לתמצת בלי חמשת חושיו. אדם אפילו יכול להחליף לב אבל אינו יכול להחליף מוחו או לתפעל בלעדיו.
  האם הנשמה היא תוצר של המוח או להפך?
  אם אכן היא תוצר של המוח, אז בזמן הפסקת פעולה של המוח כך גם הנשמה מפסיקה לפעול.

  ״חוויות בזמן מוות קליני״
  אמונה היא כלי מאוד חזק הפועל על מקרים אלו.
  במרבית המקרים אותם אנשים החוו חוויות אלו, הם אנשים מאמינים נוצריים או נולדו לתוך האמונה הנוצרית אשר נותנת הסברים מה קורה בזמן מוות לדוגמא: מנהרות עם אור בקצה, מלאכים, שפיטה וכולי.
  מוח הוא כלי מדהים ואין אנו יודעים עדיין איך הוא פועל בזמן מוות.
  ישנם סיפורים שונים מחוויות אלו אך הם שונים עקב אמונות שונות.

  אם כוונתך לניסויים אשר בוצעו בשלהי המאה 19 בנוגע לשקילת גופות, ישנה בה בעייה. החוקרים התבססו על כ4 מקרים בה הייתה ירידה במשקל אך התעלמו ממספרים רבים אשר בהם לא הייתה ירידה.
  הם הודו לאחר מכן שהניסוי אינו עומד בפני ניסוי אמפירי מוצק.
  לא ידוע לי על ניסויים מוצקים אשר התרחשו לאחר, אם קיים אשמח לשמוע פרטים.

  ״תקשור ורוחות רפאים, מידיומים-מתקשרים״
  ישנם רבים אשר טוענים שביכולתם לתקשר ולשמש כמידיום רוחני, ועם זאת ישנם רבים מקרים אשר בהם טכניקה אשר ניתנת ללימידה, היא בעצם התקשור.
  אין לי לדעת באמת האם אותם אנשים מסוגלים כי המקור היחיד שיכול להפריך או לאמת זאת היא הם.
  לא חסר אנשים אשר הולכים בעקבות הצלחה וכסף.

  המוח הוא דבר נפלא ואין לנו ידע עדיין איך הוא ברובו פועל ומהם דרכיו אשר מפרשות את המציאות.
  מקרי סכיזופרנייה רואים דמויות שלהן נראות כאמיתיות, באותו אופן ניתן להגיד שאלו הן רוחות או מלאכים וכולי, אבל ידוע לנו שאין זו המציאות וכי מוחו מייצר דמויות אלו. כך דומה מקריהם של ילדים אשר מחזיקים דמויות דימיוניות עד שלהם אין יותר תפקיד בחייו של הילד.
  מוחו של ילד הוא עדיין צעיר ומתפתח, רבות המקרים בהם ילדים חווים חוויות אלו הם ילדים אשר באותם זמנים הם היו זקוקים מנטלית, חומרית למשהו. המוח פועל לעזרה.
  גם במקרי סכיצו זה אותו סיפור. המוח מסוגל לייצר מציאות חלופית על מנת לשפר את תפקודו המנטלית.

  היקום הפיזי.
  הנשמה מתקיימת ביקום ולה ניתנה מושג הניצחיות. אם הנשמה היא נצחית אז כך גם היקום הוא נצחי.
  לנו ידוע שהיקום אינו נצחי, ליקום שלנו יש התחלה כלפני 14.7 מיליארד שנים במפץ הגדול, סוף היקום אינו ידוע.
  היקום הוא פיזי ומה שלא פיזי צריך להיות מחוץ ליקום.
  נשמה היא אינה עניין פיזי.
  נשמות אשר נמצאות בעולם הבא, אפשר להסביר נשמות אשר אינם נמצאות ביקום המוכר לנו וניתן להניח שאותן נשמות נמצאות מ״אחורי המפץ הגדול״, או חזרו למקור של המפץ הגדול.
  אין לנו שום ידע בנוגע לאותו מקור, האם קיים, מהו מרחבו, האם חוקים פיסיקלים מותאמים שם וכולי.
  איך בדיוק לאותם מידיומים יש את האפשרות לראות מעבר לעולם הפיזי?
  אין להם שום יכולת לדעת מעבר לעולם הפיזי בו הם חיים. צבעים, גנים, מלאכים, בעלי חיים, קרובי משפחה וכולי, אותם דברים אשר הם טוענים שרואים, הם דברים אשר קיימים רק באותה מציאות אשר בה הם נמצאים.
  לאדם אין שום דרך ואפשרות להסביר מיהו אלוהים, ממה מורכב ומהם דרכיו, אך זה לא עצר אותו מלפרש את אלוהים כמשהו או מישהו. אלוהים, בורא וכולי אשר התחיל את המפץ הגדול נמצא במציאות שאינה תואמת למציאות שלנו. כל עוד אנו לא יודעים, אותה מציאות מתקיימת בלי אותה פיסיקה, כימיה וביולוגיה אותה אנו קיבלנו.

  לגבי אותם ספרים רבי מכר קשה לי להאמין שאותם סופרים אינם השתמשו בדמיונם בלכדי להביא את ספריהם ליותר מעניינים.

  רוצה לסיים בשאלה.
  מהי תודעה בעינייך והאם ישנו הבדל בין נשמה לתודעה?

  מודה לך שוב אוולין על נושאים מרתקים אלו.

  הגב לדויד
 • מיכל

  וואו.. תודה על כתבה מרתקת, אוולין, סגרת לי כמה קצוות .. במקביל פתחת לי כמה דלתות..
  מה הדרך ליצור איתך קשר ישיר?

  הגב למיכל
 • אתאיסט

  הכותרת – ראיות לקיומה של נשמה וגלגול נשמות

  איפה הראיות???
  אני רק ראיתי רשימה של אנשים שטוענים שהם מתקשרים עם מתים.

  הרשו לי לשאול שאלה,
  נטען במאמר כי "מישהי עברה מוות קליני וראתה את מאמצי ההחייה".
  איך היא ראתה???
  עם איזה איבר בדיוק?
  הרייאה, הינה תפיסה של גלי האור על ידי העיניים והעברתם למוח.
  לנשמה אין עיניים ואין מוח, איך מתבצעת הרייאה???

  יש הרבה סתירות במאמר הנ"ל, אבל זו אחת מהן.

  הגב לאתאיסט
  • כשאתה "שומע" את המחשבות שלך, בעזרת איזה איבר אתה "שומע" אותן?

   • אתאיסט

    אני לא "שומע" מחשבות שלי… אני חושב מחשבות שלי.
    אני גם לא "רואה" מחשבות שלי.
    אבל בתשובה לשאלתך, זה בעזרת המוח (שעד כמה שידוע לי לא קיים בנשמות ובגופים לא גשמיים).

    הגב לאתאיסט
    • חשיבה היא שמיעה פנימית, בעזרת איבר שאינו עור התוף.
     דמיון הוא ראייה פנימית, בעזרת איבר שאינו קרנית העין.

     • חסר דת אחר

      חשיבה ודמיון זה אותו הדבר.

      אין הוכחה(!) מדעית(*) אחת שתומכת במוות קליני. יש כל מיני פסודו מחקרים שטוענים(!) אך לא מוכיחים מוות קליני.

      *מדעית – שעומדת בסטנדרטים בסיסיים של מחקר רציני ואמין המגובה בהוכחות ולא בגיבוב של טענות וסיפורים ללא יכולת לאמת או להפריך

      הגב לחסר דת אחר
 • גלעד

  לפי הבהגוד גיתה והשרימד בהגותם, לנשמה יש גוף רוחני עם איברים וחושים. הם טהורים לחלוטין מאנוכיות. זה המצב הטבעי של הנשמה. כרגע הנשמה כלואה בגוף חומרי על ידי כך שהיא מזדהה עם חושים חומריים שנגועים באנוכיות ובאיברים גשמיים שהם הגוף הגס. כל זמן שהיא צוברת עוד ועוד תשוקות אנוכיות, היא עוברת מגוף לגוף כדי שתוכל לממש את תשוקותיה. היא יכולה להשתחרר ממעגל זה הקרוי סמסרה על ידי כך שהיא תתחיל לתרגל ברצינות חיים רוחניים ולהתעלות למישור הרוחני, כך תזכה בחזרה בגופה הרוחני ולא תצטרך להמשיך להתגלגל מגוף לגוף.

  מהבהגוד גיתה פרק 15 פסוק 8:
  "ישות החיים (הנשמה) שבעולם החומרי נושאת מגוף לגוף את תפיסות חייה השונות, ממש כשם שאויר נושא ניחוחות. כך מקבלת גוף מסוים ונוטשת אותו, ושבה ומקבלת אחר."

  הגב לגלעד
 • דויד

  אתאיסט שלום.
  שאלה טובה שאלת.
  הטיעון הנגדי הוא שאם הנשמה תתברר כאמיתית, היא זאת בעצם שחווה את החוויות דרך המוח אשר קולט מידע מחמשת החושים ומפרש אותם.
  ואותה נשמה היא בעצם אתה.

  במקרי out of body experience, זהו אותו סיפור ואפשר לשאול את אותה שאלה.
  אני אישית איני חוויתי חוויה זו אבל מכיר מישהו אשר כן חווה. הוא סיפר לי שהוא הייה בקצהו העיליוני של החדר והסתכל על עצמו ישן. ישנם אלפי מקרים של חוויה זו.
  אני אישית מאמין לו.
  עניין הנשמה הוא מרתק ורב סתירות ויש עוד מה לגלות:)

  הגב לדויד
 • אוולין

  שלום דויד ואתאיסט!
  קשה לי לענות לכם, כי זה מרגיש לי כמו לדבר צרפתית, למשל, עם מישהו שלא מאמין שקיימת שפה כזאת. "מה זה הקשקטוש הזה?" הוא ישאל אותי? "מה את מברברת שם? את לא מבינה שאין שפה כזאת?"….
  אז מה, רק המפץ הגדול קיים? וקרה בדיוק לפני כך וכך שנים? סליחה, אבל מי הוכיח את זה? אולי המפץ הזה היה פשוט בועה זעירה שצפה בחלל אינסופי והתפוצצה, ואנחנו בזעירותינו חושבים שזה כל מה שיש?… כבר אמר בודהא, שבכל גרגיר חול קיימים אלפי עולמות. ובכל אחד מן העולמות האלה קיימים אינספור גרגרי חול… וחוזר חלילה.
  לנשמה יש כמובן עיניים רוחניות ואזניים רוחניות, כלומר הן עשויות מחומר כל כך קלוש ואתרי, שאי אפשר לראותו בעיני-בשר. מה, נראה לכם שכל מה שיש זה הספקטרום המצומצם של שבעת צבעי הקשת? מה, עוד לא שמעתם על גלי רדיו? גלי גמא? קרניים אינפרא אדומות? קרניים אולטרא סגולות? קרני רנטגן? למה שלא תהיה נשמה שיש לה עיני רנטגן? ולמה שאתם עם הגוף האנושי הזה עם שלושת ממדין העלובים תצליחו להוכיח את זה? מי אנחנו? תולעים זעירות ביקום מלא סודות שגדולים עלינו פי מיליונים!… האם תא קטן בגופנו יכול להוכיח את קיומנו? אנחנו כל אחד תא קטן בגופו של היקום. קצת צניעות לא תזיק. צניעות רק תורמת להרחבת אופקים. יש דברים שבחיים לא נצליח להסביר, כי אנחנו לא ברמה של העליונים האלה שמקיפים אותנו בלי שנצליח לראותם. אם אין נשמה ואין גלגולים, איך תסבירו את חוויותיה של רוזמרי בראון? עוזרת בית שמעולם לא נגעה בפסנתר מתקשרת את בטהובן – האם זה חלום שלה? דוקטורים לפסיכולוגיה ופסיכיאטרים כותבים על גלגול נשמות – האם זאת המצאה שלהם? האם היו מסתכנים שיזרקו אותם לכל הרוחות עם המצאות כאלו? פסיכיאטר הוא איש מדע לכל דבר. אגב, בריאן וויס הוא יהודי ולא נוצרי. כך גם היתה פיליס שלמר. לגבי המוח – היו מקרים של חיילים שהיו צריכים לחתוך להם תתיכות מן המוח ועדיין הם נשארו כמו שהיו, אם כי תפקדו פחות. היו מקרים שחתכו לחולי נפש אלימים אונות מן המוח – ניתוח הנקרא "לובוטומי". הם נרגעו, אך תפקדו. המוח הוא המכונה שדרכה מתקשרת ההשמה עם הגוף. ברור שמכונית לא תיסע בלי מנוע. אך המנוע הוא לא הנהג. כתבתי שההוכחות האלו מתאימות רק למי שכבר נפתחה לו קצת העין השלישית, ויש לו אמונה במה שמעליו. מי שמתעקש לטעון שאין כושים כי הוא אף פעם לא ראה כושי? שתהיה לו שנה טובה…. אני מאחלת לומכל לבי חוויה מתקנת. אי אפשר להתווכח על הדברים האלה. כל אחד צריך לעשות את חשבון הנפש שלו לגבי מה שהוא מאמין….אמונה אינה עניין של שכנוע חיצוני. כשהנשמה בשלה לכך, היא נותנת סימנים… בהצלחה!!!

  הגב לאוולין
 • אוולין

  לגלעד – אתה צודק לגמרי, והלוואי וכלום היו נחשפים לכתבים ההודיים העתיקים ומחכימים….תודה לך ושנה טובה!

  הגב לאוולין
 • אוולין

  לאתאיסט – אופייני לאתאיסטים לחפש סתירות בכל דבר, פשוט כי הם אינם מאמינים בכלום, אז הם חושבים שהכל באמת ריק וחלול… גם בלי שתאמין בנשמה, אני רואה שאתה מתמצא בדיוק במה שיש לה ובמה שאין לה…מנין לך שלנשמה אין עיניים ואין מוח?… הנשמה אינה חתיכת צמר גפן אלא המטריצה האלקטרו-מגנטית שעליה בנויות המולקולות המרכיבות את מה שאתה רואה בראי – באופן זמני וממש קצרצר לעומת הנצח, שממנו נהנית הנשמה. אנשים כל כך מתוחכמים כמו אנשי המחשבים והמדע של ימינו כבר יודעים שיש לכולנו גוף אלקטרו-מגנטי, שאינו נראה בעין חופשיה, אך נקלט באמצעים משוכללים כגון מצלמות מסוימות… אז למה לעשות את עצמך עד כדי כך בור? זה לא קשור לאמונה אלא לעובדות פיזיות!!! מה , גם לזה לא תאמין?… הנשמה היא בעלת כלים הרבה יותר מפותחים מאשר גוף הבשר. הגוף הזה הוא רק מעטפה אטומה שמבודדת את הנשמה כדי שתוכל להתרכז במשימות הפשוטות הניתנות לה בעולם הזה. אחרי השחרור – או המוות, נשמה מפותחת יכולה לחזור לעולמות יותר גבוהים. תקשיב שוב למה שאומרות רוזמרי – וג'יין – בשם הנשמות חסרות הגוף שהואילו בטובן לנסות לעזור לנו דרכן. אולי תצליח לשמוע משהו מעבר לאתאיזם שלך… אולי הנשמה שלך תתעורר סוף סוף! 🙂

  הגב לאוולין
 • אוולין

  מיכל, שלום, תודה על תגובתך!
  את יכולה להשאיר לי פה את המייל שלך, או לבקש ממנהל האתר שיתן לך את המייל שלי, ואז נתכתב ונראה במה העניין. שנה טובה!

  הגב לאוולין
 • אתאיסט

  אוולין,
  ראשית אני לא האשמתי אף אחד בבורות, את רוצה להאמין, תאמיני בבקשה..

  שנית, כל הטיעונים שלך לא רק שלא רלוונטיים, הם מוטעים ומטעים.
  אין דבר כזה גוף אלקטרומגנטי, לא הוכח וגם לא יוכח בעתיד כי אין.
  פסיכיאטר שייטען להימצאות הנשמה יועף מכל מדרגות האקדמיה בבעיטה, כי תפקידו של הפסיכיאטר להתעסק בכימיה של המוח.
  בשביל שנוכל לראות אנחנו חייבים עיניים. אם יוציאו לך עין, לא תוכלי לראות. ברגע שהנשמה שלך יצאה אל מחוץ לגוף אני בספק רב שהיא לוקחת את העיניים איתה כי אחרת היינו רואים עיניים מתעופפות בחלל כל הזמן.
  ובקשר למה שאנחנו לא מסוגלים לראות )בעזרת עינינו( כל דבר אפשר לראות בעזרת מכשור. כל עוד יש לדבר מסה או מטען אנחנו נועל לזהותו. ברגע שאין לו מסה מטען כרי שהוא לא יכול להיות אלקטרומגנטי…

  בקיצור, מה שהמלצת לי אני אמליץ לך. לכי ללמוד קצת פיזיקה וביולוגיה וכימיה, אולי תצליחי לסגור את העין השלישית שלך ותפתחי את העיניים האמיתיות שלך ותצליחי לראות עד כמה העולם הזה יפה ועד כמה הדאגה לעולם הבא היא בזבוז זמן…

  הגב לאתאיסט
  • מעניין אם התגלגלת פעם כאחד מהפיזיקאים שאמרו לנילס בוהר או לאלברט איינשטיין: "קוואנטים? אין דבר כזה. חלקיק הוא חלקיק וגל הוא גל!"
   ואם לא התגלגלת ככזה, אולי היית מדען בתקופתו של גלילאו שתקף אותו על רעיונו ההזוי והבלתי אפשרי שהירח עגול.

   בקיצור, זה לא מדעי במיוחד לטעון "אין דבר כזה".

   נתראה בעולם הבא ידידי.

  • אורסולה

   תגובה לאתאיסט בקשר לעינים. האישון משמעותו איש קטון . ה- ו"ן הן לשון הקטנה. ה"איש הקטן" הוא נקב שחור דרכו כביכול העין רואה ע"י פיתוח המידע בדעת שבגזע המוח מאחור הקשור למוח, הקשור לנשמה הבלתי נראית. אין דבר כזה ראיה פיזית ממש , כאילו היית אומר שעין זכוכית באמת רואה. זה ענין אחד. דבר שני כל נושא הגילגולים וכבר נאמר כאן שהגוף הוא רק נרתיק לנשמה . כדי לדון בנושא זה , צריך לעיין בפרושים של האר"י ז"ל בספרו "שער הגלגולים" וספרים נוספים על מה שמובא בתורת ישראל בכמה מקומות : נאמר שה' "פוקד עוון אבות על בנים": בדיברות שנאמרו במתן-תורה הראשון ( שמות כ4, דברים ה8): "לֹא תִשְׁתַּחֲוֶה לָהֶם וְלֹא תָעָבְדֵם, כִּי אָנֹכִי ה' אֱלֹהֶיךָ אֵל קַנָּא פֹּקֵד עון אבת עַל בָּנִים עַל שִׁלֵּשִׁים וְעַל רִבֵּעִים לְשֹׂנְאָי" שאלהים דן את האדם "על שילשים ועל ריבעים",דהיינו, שאם אדם חי את שנות חייו בלא להשלים המטרה שלשמה הגיע, נעשה עמו חסד לחזור פעם נוספת עד 3 פעמים כדי להשלים ולתקן וזה נקרא גלגול. אם נצרך כבר לבוא בפעם רביעית, וכתוב "על ריבעים לשונאי" , גילגול רביעי זה לא יהא בטובתו בלשון המעטה. יש לנו תורת משה . למה להסתמך על תורות זרות שהם לקחו מאתנו. חשוב מאד לקרוא וללמוד אותם.

   הגב לאורסולה
  • Gromm

   אתאיסט,
   איך אתה מסוגל לחשוב שמה שיש, זה כל מה שיש? כלומר כל מה שהחושים שלך קולטים, ובדר"כ מקבלים פירוש סובייקטיבי.

   את אותה הטענה שלך גם אמרו על העולם המיקרוסקופי ועל תקשורת טלפונית עד שהתגלו עם המכשור המתאים. המדע יכול לראות את מה שפה עם הכלים שהם מפה. לראות את מה ש"שם" לא תראה עם מכשיר אלא עם עצמך. לטעון אחרת זה להגיד שהכל סטטי ולא משתנה.

   הגב לGromm
 • דויד

  אוולין שלום.
  עניין המפץ הגדול אינו מוכח במאה אחוז אבל עם זאת ישנם גילויים אשר מאששים תאורייה זו. היקום מתפשט ומתרחב- שאלה הגיונית תהייה, ממה היקום מתרחב?
  גילויי קרינה קוסמית אשר מראה לנו איך היקום ניראה ע300,000 שנה אחרי המפץ.
  לאחרונה גילו גלי גרביטצייה ראשונים אשר מראים מה ואיך התחילה ההתפשטות.
  כמו שקיימים דוגמאות איך ארכיאולוגים מצליחים לגלות גילאים של עצמות וכולי כך גם פיזיקאים ואסטרולוגים בשיטות שונות הצליחו לקבוע זמן הפלנטה או היקום.
  אני לא תומך ברעיון שהיקום הינו דבר היחידי שקיים מסיבה פשוטה של יש מאין, וכך גם רבים מתחום המדע ולכן ישנן תאוריות המנסות להסביר תופעה זו.

  מוכר אני עם קרני גמא ושאר הדוגמאות שנתת וענית לי בכך שאין ביכולתינו, במימדינו לראות תופעות שונות, אז איך בדיוק אותם מידיומים הצליחו? האם אפשר לפתח דרך העין השלישית או בדרכים אחרות, ראייה שאינה ניתנה לנו באבולוצייה האנושית?
  אדם לא רואה קרניים אולטרה סגולות אבל נחשים כן, כך האבולוצייה התרחשה.

  כמו שישנם אנשים מתחומים של פסיכיאטרייה, פסיכולוגייה או מידיומים כאלו ואחרים, ישנם גם אנשים אחרים מאותם תחומים או מתחומי חקר המוח וביולוגייה אשר נותנים הסברים שונים.
  לדוגמא שנתתי במאמר הקודם וחשוב להבין שאלו אנשי מקצוע אשר טוענים שעניין הנשמה אינו נחוץ לאדם. תחומים אלו מראים ומסבירים שכל העולמות אשר נמצאים באדם הם בעצם חיוותים כימיים. אלקטרומגנטיים אשר מפעלים אותו ולא יותר מזה.
  אז למי להאמין?
  אני אישית תומך בלא לפתח אמונה לפחות לא ישר. אמונה לדעתי מגבילה ומגדירה את החשיבה.

  לגבי רוזמרי בראון. כל מה שראיתי, סרטון בן חמש דקות אשר מראה לי אישה המנגנת בפסנתר. אין שום מושג אם היא ידעה לנגן לפני כן וכולי. גם בארץ קיימים אנשים הטוענים כך וכך. העיניין הוא שאנשים אלו עדיין ממשכים לטעון. יצירות של בטהובן או ואן גוך היא יכלה לייצר אבל תקשור עם אלברט איינשטיין לא הניב כלום? אמנית יכולה לצייר או לנגן אבל משהו מורכב כמו מתמיטקה או פזיקה, אין צורך.

  גוף אלקטרו מגנטי לא מוכיח נשמה או מטריצה נשמתית, הוא מוכיח שהגוף הוא אלקטרו מגנטי. ידוע לנו שהלב מייצר פולסים חשמליים, העברת מידע בין ניורונים מתבצע דרך סיגנליים אלקטרו מגנטים, המוח שולח פקודות דרך סגנליים כאלו וכולי.

  הגב לדויד
 • אוולין

  אתאיסט יקר!
  אני לא נמצאת כאן כדי להאשים… אבל אתה מפליל את עצמך כדברי הפתגם "על ראש הגנב בוער הכובע", וכמו שנאמר – הפוסל במומו פוסל… מילא שאתה לא מאמין, אבל לטעון שאין גוף אלקטרומגנטי??? מה, לא למדת אפילו בבית-הספר היסודי על תהליכי הבעירה האיטית של הגוף? אתה לא יודע שהלב פועל על פולסים חשמליים?? אתה לא יודע שכדור הארץ אפוף בשדה אלקטרומגנטי המושפע בין היתר מן הפעילות הרדיואקטיבית של השמש??? אז איך אתה בכלל יכול להתווכח על משהו? בשלב הבא אולי תאחל לי שגם הלב שלי ייסגר, כדי שתוכל לטעון שאיני קיימת… תהיה בטוח שאני לא כותבת את המאמרים האלה, או מציירת, מצלמת ומפרסמת את יצירותיי בעיניים סגורות…. אני אדם מאושר בחלקו ונהנית מכל העולמות. ברוב זעמך עדיין לא סיפקת תשובה יותר טובה לתופעה המדהימה של מנקה חסרת השכלה שכותבת יצירות בסגנון בטהובן ושופן. כמוזיקאית מקצועית שלמדה פסנתר מגיל 4 ומלחינה יצירות בלי שום תקשור אני יכולה להגיד לך שאי אפשר לכתוב תווים – ועוד ברמה כזאת – בלי ללמוד. ממש כמו שלא תתחיל פתאום לכתוב סינית, ותגלה שזוהי שירה מופלאה. תהיה בטוח שרבים טרחו וחקרו ופשפשו בעברה של רוזמרי בראון ולא הצליחו למצוא דבר שיסתור את טענותיה. גדולי המוזיקאים במאה ה-20 כמו ליאונרד ברנשטין פגשו אותה ואשרו שיצירותיה הן בסגנונות המלחינים המתים ההם, וכך היא רואיינה בכל מקום והמוזיקה שתקשרה הוקלטה וספרה הפך לרב-מכר. האנשים האלה לא מטומטמים. וגם לא מליוני האנשים המתלהבים מספריהם של ד"ר קובלר-רוס, ד"ר וייס, ד"ר ניוטון ודומיהם. אם לבחור להאמין להם או לשכמותך, נראה לי שהברירה פשוטה. יש לך עוד המון מה ללמוד בשטחי המדעים האלמנטריים לפני שתתעסק עם הנשמה… למרות שעצם העובדה שאתה טורח לקרוא מאמרים כמו זה ולהגיב בשצף קצף מראה, שהנשמה שלך נורא מחפשת תשומת לב – לא ממני אלא ממך עצמך, קודם כל….לכן אני מאחלת לך לא סגירה, חלילה, אלא פתיחה והתפתחות של כל מה שטמון בך.

  הגב לאוולין
 • אוולין

  אורן שלום!
  ההילה האנושית מורכבת מכמה שכבות של חומר דק, ממש כמו שיש מצבי צבירה שונים ל-H2O שהם קרח מוצק, מים זורמים וגז "בלתי-נראה". ההילה הזאת היא הנפש האנושית שבה נמצאים הזכרונות, המחשבות, הרגשות וכו'. הגוף הפיזי אין בו אלא כלים לביטויים של האלמנטים הנפשיים האלה. הנשמה עצמה היא רסיס רוחני הטמון בתוך הנפש, והיא אכן שוכנת בגוף כמו בתוך כלוב. אך לנפש עצמה יש עיניים ואוזניים, המתבטאים בצורת מערבולות אנרגיה המסתובבות לכיוון השעון ונגדו, וכך מכניסות ומוציאות אנרגיה לפי הצורך. אותה הנשמה וגם הנפש חוזרות ומתגלגלות בגופים פיזיים לפי צרכיהן ולפי הקרמה שלהן. אין ספק שקיים גלגול נשמות, ויש הרבה פסיכולוגים ופסיכיאטרים שעוסקים בכך בהצלחה מרובה. אם נפלת קורבן לשרלטן כלשהו לבי לבי לך, אך כמובן אין זו הוכחה לשלילת התופעה. להבדיל אלפי הבדלות יש מנתחים שעושים עבודה נפלאה, ויש כמובן גם קצבים, במיוחד בשטח ההפלות המלאכותיות הבלתי חוקיות וגם בשטח הניתוחים הפלסטים. אכן כמו שהמלצת – צריך מאד מאד להיזהר, גם בשטח ההיפנוזה, אבל הזהירות המחויבת אינה יכולה לשלול את האמונה. תודה על תגובתך והצלחה בהמשך דרכך! יפה שאתה מתקשר עם ישויות רוחניות, והן בטוח שומרות עליך מפני כל רע… שנה טובה לך!

  הגב לאוולין
 • אוולין

  דויד היקר!
  תודה על הערותיך! נכון, לחיות יש חושים יותר מפותחים מאלה של האדם, לא רק נחשים – במיוחד חרקים רואים בצורה אחרת לגמרי – יש להם עיניים המורכבות מאלפי "מסכים" זעירים שכל אחד נותן תמונה אחרת, ובשקלול כל הזוויות החרק יודע בדיוק היכן השמש והיכן ביתו, ועוד מידע שהוא זקוק לו. אכן כמו שכתב ידידנו האתאיסט, לא רק הוא, אלא כולנו בורים. אין לנו מושג מה באמת נמצא בתוך כדור הארץ שלנו, איך נראה הגרעין שלו, איך פועל המנגנון שלפיו הוא מסתובב סביב עצמו וסביב השמש. לא כל שכן מה קיים בנבכי החלל החיצון האינסופי על כל מסתריו… לא הייתי ממליצה לך לדבוק בכל מיני תאוריות מדעיות המתחדשות לבקרים. הנה למשל עכשיו צצה לה מדענית שהוכיחה מתמטית, שמציאותם של חורים שחורים בחלל היא בלתי אפשרית, וזאת אחרי שהלעיטו אותנו במשך שנים רבות בתאוריה שחור שחור מפרק שרידי שמשמות קורסות והופך את האנרגיה שלהן לגלי גמא. מי יודע מי באמת הופך את מי למה… זכותו של כל אחד להאמין במה שנוח לו, אבל כדאי לשמור בכל זאת על עיניים פתוחות, מוח פתוח ולב חופשי, ולעכל לאט לאט כל מידע שמוגש לנו. כל מה שנכתב כאן יש לו הגיון שקשה לסתור אותו, כך שלפני שמתווכחים על אמונה, נסו לחפש פתרון חלופי לתופעות שתיארתי כאן. לא נראה לי שישנו מישהו בכל העולם הזה שקם עם דבר כזה… להפך – רבים וטובים מצטרפים כיום לאמונה בחוצנים, בגלגולים, בהישארות הנפש, וגם בטיפולים כגון היפנוזה ע"י מישהו מוסמך, כמובן. אני אישית, אגב, בחיים לא ערכתי סיאנס, לא תקשרתי, לא הופנטתי וכו'. הכל אצלי לגמרי שכלתני. ואגב קפצתי כיתה ולמדתי בטכניון כבר בגיל 16 וחצי. זה ממש לא סותר את זה שאני זוכרת גלגולים קודמים שלי. נהפוך הוא. המוח והלב משלימים זה את זה. ממש כמו הגוף והנפש.

  הגב לאוולין
 • == לכבוד אוולין: דוגמא בעברית
  http://youtu.be/ldzfa-UvVl4

  בכבוד רב — איליה
  https://www.facebook.com/about.BarKamtza2007

 • אתאיסט

  אתם נוגדים את כל חוקי ההגיון הבריא.
  אם אתם אומרים שמשהו קיים ומשהו נכון, עליכם להביא את ההוכחה, אחרת זה לא קיים (עד שיוכח אחרת).
  אם אתם לא רוצים להתעסק בזה, מה דעתכם על האתגר המיליון דולר שאף אחד עד היום לא עבר אותו?
  http://web.randi.org/the-milli.....lenge.html

  אם יש מישהו שבעל כוחות על טבעיים, ויכול להראות כל דבר שיוכיח את יכולתו, אז הוא ייקבל מיליון דולר. למה מאז 1964 אף אחד לא זכה מעולם?
  כי זה לא אמת וכי זה מומצא..
  אנשים אוהבים לחיות בעולם דמיוני מאשר להתמודד עם המציאות היומיומית הקשה.
  תשימו לב כמה זמן וכסף משקיעים העניים בחמסות ובדברי דת ואל טבעי לעומת פלח עם יותר עמיד…

  יש קונוטציה ישירה בין רמת ההשכלה לרמת האמונה. ככל שרמת ההשכלה גבוהה יותר, כך רמת האמונה נמוכה יותר, מה דעתכם על זה?

  הגב לאתאיסט
 • דויד

  שלום לשלום:)

  צניעות ובורות מילים חביבות.
  אדם אדם חושב כי הוא צודק
  אדם אדם עם האמת הולך
  אדם אחר שואל מהי האמת
  מקבל הוא אין ספור רעיונות
  ידע רב זורם לו לחוויה הסובייקטיבית
  הוא לומד עולם חדש ומרתק
  הזמן עובר והאמת מתגברת
  הוא בטוח שגילה את הכותרת
  שלבים בחוויה פתאום התגלו
  האם יש עוד
  תבונה מחזקת את חושיו
  מחכה הוא לעלות שלב
  גילה הוא שהאמת חמקממה
  לעלות שלבים זות החוויה
  בורות מלווה אותו בלימודיו
  צניעות מוליכה אותו במחשובתיו
  יש הרבה מה ללמוד
  יש הרבה מה לגלות
  צניעות ובורות מילים חביבות.

  הגב לדויד
 • אוולין

  תודה רבה ל-GROMM!!
  תודה לאורסולה על המידע!!
  תודה לדויד על שירו היפה!! אכן הצניעות יפה לכולנו, כי כמו שנאמר – מיהו החכם? זה שמודה שהוא אינו יודע כלום… אנו חיים כאן כדי ללמוד ולהתפתח.
  תודה לאיליה על שני הסרטונים המעניינים והמרגשים שהביא, כדאי מאד להקשיב להם!
  לגבי טענתו המגוחכת!!!! והמבישה!!! של "אתאיסט", שאמונה קשורה לרמת-השכלה נמוכה, אזכיר לו כמה חתני פרס-נובל, פרופסורים ישראלים בעלי כמה תארי-דוקטור, שבמקרה או שלא במקרה גם חובשים על ראשם כיפה, ומחשיבים את עצמם כיהודים מאמינים. אחד מהם הוא פרופסור אומן, מפתח תורת-המשחקים. וכן אזכיר גם את פרופסור ישעיהו לייבוביץ' ז"ל, שהיה גם בעל כיפה וגם בעל כמה וכמה תארי-דוקטור.
  גם איינשטיין היה מאמין, ויש דוקטורים רבים שאומרים, שבתחילה לא האמינו, אך לאחר כל לימודיהם הגיעו למסקנה, שהסדר המופתי הקיים בעולם החל מן הכוכבים ועד לאטום הזעיר ביותר, לא יכול להיות מקרי, ואין-ספק שיש "יד" יוצרת ומכוונת. רופאים רבים התחילו להאמין בקיום הנפש אחרי שחזו בחוויות של מוות קליני. כדאי גם לך, ה"אתאיסט", להתחיל ללמוד משהו. אולי אז תהיה פחות ממורמר.

  הגב לאוולין
 • Gromm

  אתאיסט אתה זה שנוגד כל "הגיון" כי אתה נתון רק להגיון, אתה תקוע בפרדיגמה. הגיון זה למחשבונים ולמכונות. אתה לא יכול לחשוב כל הזמן הבגיון הרי אין הגיון בעולם. זו צורת מחשבה שהאדם אימץ כי הוא לא יכול להתמודד עם דברים.
  אתה אומר שאנו לוקים בחשיבה לא הגיונית בעוד אתה לא מקבל את העובדה שמידע מצטבר ומתגלה כל הזמן, אתה טוען שהכל שטויות בעוד את אותה הגישה שלך נקטו כלפי חוקרים גדולים שאף אחד לא האמין לתאוריות שלהם ואח"כ הן התגלו כנכונות. במקום ליראות את התמונה הגדולה וללמוד מהעבר אתה אתה שולל כל הזמן את הפוטנציאל של העתיד.

  הגב לGromm
 • דויד

  Groom שלום.
  את כל מה שטענת נגד אתיאיסט אפשר לטעון גם לגבייך או לגביי בנקודה לכולם.
  ״הגיון זה למכונות״
  גופך היא מכונה אורגנית המופעלת בצורה מדהימה ומורכבת וכן אפשר להשתמש באנלוגיית המכונה.
  החוויה, המציאות שאתה חווה או כל אחד אחר היא סובייקטיבית לחלוטין. כולנו שייכים לאותה מערכת, מאטומים ועד מערכות מורכבות יותר. אתה יכול לטעון שאלוהים הוא הגוף העיליון ומישהו אחר יכול לטעון אחרת. האם לך יש הוכחה לאלוהים שלך? חוץ מאמונה שכזות.
  תמיד נאמר הכל עניין של אמונות וכך אנו האנושות מתקיימת, האם זה הכל?
  אפשר להישאר שם אבל גם אפשר ללמוד ולא בהכרח הלימודים ינגדו את אמנותיך אך זאת היא אופצייה.
  ממליץ להשקיע זמן בלימודי פיזיקה, כימייה, ביולוגייה.
  מדע מגלה דברים נפלאים על איך מערכות ממיקרו למקרו עובדות ורצוי מאוד להפנימם כי להגיד שאין בהם תשובות כאלו ואחרות כי זה נוגד את האמונה, כמו שאמרתי אפשר להישאר ואפשר להתקדם.
  הגיון מדעי הוא מקשה אך עם זאת הוא עדיין הגיון בריא.

  כמו שאוולין ציינה במילים אחרות- בורות היא המפתח לגדילה אמיתית.

  הגב לדויד
 • דויד

  Groomל

  ציינת שאין הגיון בעולם.
  תוכל לפרט מהי כוונתך ואיך אתה מוכיח זאת לעצמך?

  הגב לדויד
 • אואו!! אני לא יודעת מאיפה להתחיל…

  שמי דר' ליאורה בירנבאום. אשת טיפול, כתיבה ומחקר.

  מאוד שמחתי להיחשף לשיח הרוחני במסגרת אתר "אמת אחרת" ויש לי הרבה מה לומר על נושא הנשמה, התפתחותה, (יש ויש!!) על מעברי הנשמה בפעימות שונות,על הפסיכולוגיה של הנשמה ועוד ועוד.

  מזה שנים, מאז עזבתי את האקדמיה (ואולי בשל כך), אני עוסקת בחשיפת אמת אחרת, בתחומי חיים שונים, באמצעות יישויות שמלוות אותי ומעבירות דרכי את המידע.

  אני מזמינה את המעונינים פשוט לשוטט באתרי, ולהתרשם מן המידע.
  http://www.yehova1.co.il/

  יישר כוח למנהל האתר והמסייעים בידו!

  ליאורה

 • דני

  לא מסכים. אין דבר כזה נשמה אחת. בעולמנו קיימים המון נשמות פרימיטיביות, מסוכנות ודפוקות שמתגלמות כמרוקאי או תימני לצורך הדוגמא. כמה טיפות של ציאניד בבריכה יכולים להמית את כל המתרחצים בה. הציאניד בתרבות של העולם המערבי זה הגזע השחור. כל הקידמה, הנוחות והטוב שיש כיום בעולם זה בזכות הגזע הלבן. לדוגמא, האשכנזי ממציא ומפתח, המזרחי מתרבה כזבוב, גונב ודוקר. לא, זאת לא גזענות. זאת עובדה היסטורית ויומיומית.

  הגב לדני
  • שלום דני, אישרתי את תגובתך, רק לשם הדיון, למרות שהיא בעיניי מבטאת בורות מוחלטת.
   אני אשאיר את מלאכת הגזירה לאחרים.

  • כן דני, זו כן גזענות לשמה, מלווה בבורות וגסות. אין מקום לדעתי לתגובות מסוג אלו בפורום מסוג זה, גם לא לשם הדיון. דיון בסוגיית התפתחות הגזעים השונים והשפעתם על העולם יכול להתקיים מתוך שאילת שאלות סקרניות שאינן עטופות בשפה גסה שמעידות על מחשבה בלתי מפותחת. אני מתפלאה שאיש ממשתתפי הדיון עד כה לא הגיב למסר דוחה זה חוץ ממנהל האתר.

   האם זה משום שהקוראים האחרים, מצטרפים לדעתו של דני? או שמא הם מעדיפים להתעלם מתוך חשש שפניני לשון דומות יופנו כלפיהם? או אולי סבורים הם כי אם יתעלמו התופעה תיעלם…?

   • שלום ליאורה.
    גם אני מתפלא שאף אחד מהגולשים האחרים לא הגיבו.
    אולי כי תגובה מסוג זה מתאימה יותר לפח האשפה.

    החלטתי להשאיר את התגובה רק כי לעתים כשיש מעט חושך זה מבליט את האור (וכאן האור הוא בצבע השחור והחושך בצבע הלבן)

    • מומחה בקנוניות

     חיפש תשומת לב ולהוציא תסכול.

     אני רואה בזה בגרות שלא הגיבו לזה.

     הגב למומחה בקנוניות
 • אוולין

  לד"ר ליאורה בירנבאום!
  תודה רבה על השיתוף שלך!!בהצלחה בכל!!

  הגב לאוולין
 • ירמיהו

  נשמה או לא נשמה.
  יש יותר מדי עדויות ורמזים על כך שבזכות הטכנולוגיה המדהימה שפותחה (כושר מחשוב , חיישני על רגישים ברמה של מולקולות מתמתיקה מתקדמת , יישומי פסיכולוגיה ועוד) , פותחו תוכנות המסוגלות לגרום לקבוצות של אנשים לפעול לפי תסריטים שנקבעו מראש.
  העקרון הוא להשפיע עך ידי גלי רדיו בתדרי ננו כדי להפעיל תאים מסויימים במוח האחראים לביצוע פעולות שונות או לתחושות ועיבודי ראיה.
  איך זה מסתדר עם תאוריית קיומה של הנשמה ?

  הגב לירמיהו
 • אלון רטר

  לאתאיסט שלום,

  רק עכשיו שמתי לב לכתבה היפהפיה הזו.

  תודה לך על הדיון והצגת הטיעונים. תודה גם כן על ההפניה לפרס של מיליון דולר על מי שיוכיח כוח על טבעי. יש לי השערה מדוע הפרס עדיין לא חולק, אך אשמור אותה לעצמי בשלב זה.

  רציתי רק להתיחס לטענתך לגבי מיתאם בין רמת משכל ואמונה בתופעות "על טבעיות" ולהפנות אותך לאתר של המטרה האמת – המכון הבינתחומי למדע ותודעה. המכון כולל כבר כ-150 חוקרים, מהם 20 פרופסורים, ומעל ל-40 דוקטורים. המכון מכיל גם אנשים דתיים וחרדיים, אבל הרוב חילוניים.

  http://www.hamataraemet.org/

  הגב לאלון רטר
 • אוולין

  שלום לכולם!
  רק עכשיו ראיתי את התגובות האחרונות.
  לגבי התגובה של דני…. איך אפשר לומר: "אין כזה דבר נשמה", ואחרי זה "יש המון נשמות?" יש פה סתירה מתמטית לוגית בלי קשר לתוכן. לכן אין להתפלא על מה שבא אחר כך…. האם שכחת, דני, למשל, את גדולי הזמר העברי שושנה דמארי, עופרה חזה, גלי עטרי, יונה עטרי, יזהר כוהן, יגאל בשן (בשארי), בועז שרעבי, שמופיע עכשיו עם התזמורת הפילהרמונית שלנו, את ברכה צפירה, את אופירה גלוסקא? כל אלה תימנים, ויש עוד ועוד ועוד מזרחיים בכל מיני תחומים – האם הם נראים לך מסוכנים???? לי אישית אדם ממש אשכנזי כמו היטלר נראה קצת יותר מסוכן, למרות שהיו לו עיני תכלת מהפנטות… היתה לו גם בעיה, שהוא סגד אך ורק לבלונדינים כחולי העיניים "אשכנזים"….
  מה רע, אגב, ב"להתרבות"? או שגם זה לא בסדר? איך היה העולם הזה ממשיך בלי ההתרבות? מה קרה להגיון שלך? מתחבא מן המזרחיים? אולי כדאי שתוציא אותו ותאוורר אותו ואפילו תשתמש בו מדי פעם… 🙂

  הגב לאוולין
 • אוולין

  שלום "ירמיהו"!
  מה שאתה כותב לא סותר את קיומה של הנשמה.
  כל המקרים שאתה מזכיר הם השתלטות על המכניזם של המוח מבחוץ, ממש כמו בהיפנוזה. זה שמשתלט על המוח מבחוץ – בין אם הוא מחשב או אדם אחר או אפילו רוח רפאים או חוצן – משתלט על הטריטוריה של הנשמה ולוקח את מקומה לרגע, או במקרים מסוימים ליותר מרגע – מה שנקרא בלשון המסורת "דיבוק". הנשמה יושבת בגוף האסטרלי האופף את הגוף הפיזי – כלומר ב"הילה" או בגוף האלקטרומגנטי, וכמובן יש גורמים אחרים שיכולים להתערב בשליטתה בגוף הפיזי, ממש כמו שאדם גר בביתו, ומישהו אחר בא להתארח, ואז בעל הבית נותן לאורח את מיטתו או את המחשב שלו או את ספרייתו לשימוש זמני. מובן שיכולה להיות גם התקפה ומישהו יכול לזרוק את בעל הבית מביתו. הבנת את הרעיון. נכון? בכל מקרה, הנשמה קיימת. כלומר – יכולה להתקיים באופו עצמאי גם בלי גוף "פיזי" במובנים שלנו.

  הגב לאוולין
 • אוולין

  אלון רטר!
  תודה רבה על תגובתך הנפלאה.
  לגבי המליון – מי שיודע לא מחפש מליונים – מרבה נכסים מרבה דאגה. כמו כן יש מליוני הוכחות, אך בעל המליון לא חייב לקבלן כדי לא להיפרד ממליונו….
  יש הרבה ישויות נעלות שמפותחות מן האדם פי כמה וכמה וכמה. הן לא יבואו לעזור לאף בן-אדם קטן לקבל מליון. יש להן דברים יותר חשובים לעשות. זה ממש כמו לבקש את הנשיא, נניח, לבוא לעשות לנו ספונג'ה. לא נראה לי שהוא יבוא…. להפך – הישויות הרוחניות דורשות הרבה מן האדם המאמין והמתקשר – גם הדוגמאות שהבאתי מוכיחות שהמדיום לא רק שלא מרוויח, אלא לפעמים נפגע אנושות בגלל התעסקותו עם כוחות אלקטרומגנטיים חזקים ששורפים את גופו הפיזי השברירי. ג'יין רוברטס מתה מסרטן בדמי ימיה, פיליס שלמר כמעט התעוורה בתהליך פתיחת העין השלישית שלה, ורוזמרי בראון חיתה תמיד בחוסר כל ובקושי פרנסה את ילדיה מעבודות נקיון ובישול. אם התקשור שלהן היה רמאות מצידן – הן לא הרוויחו ממנה כלום. זו אמנם לא ממש הוכחה, אבל זה מעיד לפחות על תום לב של המדיומים האלה.
  כל טוב לך.

  הגב לאוולין
 • יפה גליקמן

  מה שלומך אוולין? זוכרת?
  ראתי שהחלפת קצת את ההופעה החיצונית ותהיתי אם זו אכן את?
  לפי התכנים נראה שמדובר בך ללא ספק.
  חיפשתי אתרים של מוסיקה כדי לאתר אותך בנגינת עוגב כמו בעבר אך לא מצאתי.
  אני רואה שלא חדלת להתעסק בקיום שמעבר, נושאים שהעסיקו אותך גם בעבר.
  יש לי היום סדרת דפים משלי בפייסבוק בנושאים שונים.
  התוודעתי עכשיו לאתר במבט חטוף.
  מסקרן!!!
  מה קורה אתך היום?
  האם את עצמך ניסית לבד מדעותיך להתעסק אי פעם בתיקשור?
  ניסתי יותר ממספר פעמים ליצור עמך באותה תקופה קשר טלפוני אך את נעלמת.
  לא השבת לטלפונים ולמסרונים.
  אשמח אם תצרי קשר.
  להתראות.
  יפה גליקמן.

  הגב ליפה גליקמן
 • הנשמה לעומת הרוח ונפש אינן אותו הדבר. יש הבדל במהותן ותפקודם, שלא ככתוב במאמר. תפיסה יסודית מוטעית.

  בסיפור המרכבה הבודהיסטי "האדון, שבוחר את הדרך, אך יושב לו בפנים בחוסר-מעש ומתבונן בעולם באדישות לכאורה, הוא…" לא זו לא הנפש, כפי שנכתב. זו הנשמה. האנחנו הנצחי, כנראה. מה שהנפש והרוח לא.

  הנפש היא "אוסף של תפקודים ותהליכים קוגנטיביים…" (מויקיפדיה) כמו הרוח (שיתכן וזה אכן אותו עניין), ואלו נבנות בכל גלגול מחדש. והן הרכב באותו סיפור (בשונה מהאדון האדיש מאחור). הן האנחנו שמתמודד עם המציאות הזו פה, הידיים והרגליים שלנו. הן כמו הגוף, שנדון לכליה. הן הגוף.
  אומרים "נפש בריאה בגוף בריא". לנשמה אתם לא יכולים לגרום לחולי. לנפש, לרוח האדם, כמו גם לגוף, לצערינו… כן.

  לגבי מסרים ותקשורים עם רוחות – אומרים שאלו אכן שאריות ממה שהיה, חלק מהבגד, הכישורים והאופי, שהנשמה יצרה. אם בכדי להעביר מסר הלאה, או כמו שנכתב פה: "נפשם דבקה בבשר ביתר-תוקף". הם אינם ה-תודעה, הנשמה, של אף אחד. אז אומרים… (: אני נוטה לתפיסה כזו.

  התוספת של אפלטון נשארה לי כסוד. לא קראתי את המקור… זה נשמע כמו הביטוי "לאחוז את השור בקרניו" ובכלל תפיסה שמגיעה אלינו עוד משומר. מעניין.

הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית