ראשי » בריאות » אתם כאן

הגיעו מים (מופלרים) עד נפש

רק למתנגדי ההפלרה לא נתנו כמעט זמן דיבור (וגם את המעט שדיברו קטעו באמצע) שלא לדבר על ההתחמקות הבוטה מדיון בנושאים השנויים במחלוקת בהפלרת המים. כך נראתה היום ישיבה שבה ההוגנות והעומק היו הדברים האחרונים שסימלו אותה. מיותר לציין שבסופה החליטה הועדה שהיא נגד התקנה להפסיק את חובת ההפלרה.

 • מאת כותב אורח | 25 ביוני 2014
 • 2,407 צפיות | 15 תגובות
עודכן לאחרונה: 26 ביוני 2014

מאת: הכלכלה האמיתית.

משלים, דברי תורה ,סיפור הניסיון האישי של יו"ר הועדה בגידול אורגני, קופות פנסיה וזמן דיבור נרחב לתומכי ההפלרה -לזה היה זמן היום בישיבת ועדת הבריאות בנושא הפסקת הפלרת המים בישראל.  רק למתנגדי ההפלרה לא נתנו כמעט זמן דיבור (וגם את המעט שדיברו קטעו באמצע) שלא לדבר על ההתחמקות הבוטה מדיון בנושאים השנויים במחלוקת בהפלרת המים. כך נראתה היום ישיבה שבה ההוגנות והעומק היו הדברים האחרונים שסימלו אותה. מיותר לציין שבסופה החליטה הועדה שהיא נגד התקנה להפסיק את חובת ההפלרה. 

 היום התקיים דיון בהול בתקנה להפסקת חובת הפלרת המים בוועדת הבריאות בכנסת. הועדה התכנסה בעקבות דרישה של שלושה חברי כנסת, שהגישו בקשה לדיון מהיר בנושא הקפאת יישום התקנה הצפויה להיכנס לתוקף באוגוסט 2014. על הבהילות התמוהה והסיפור המחשיד מאחורי הדיון כבר הרחבנו הבוקר בקישור כאן.

את הועדה ניהל ח"כ יעקב מרגי (היו"ר הקבוע ח"כ חיים כץ לא השתתף) שגם היה אחד מחברי הכנסת שביקש לשנות את החלטת השרה גרמן בנושא. למעט  מהנדס המים אהוד לשם שהגיע ביוזמתו, כל מומחי הרפואה והמדע שהוזמנו לדיון תמכו בהפלרה וקיבלו בסך הכל זמן דיבור ארוך. יעקב גורמן מעמותת "איזון חוזר" שהגיש את הבג"ץ נגד ההפלרה בעטיו שונתה תקנת ההפלרה כלל לא הוזמן לועדה.הוא שמע על הדיון במקרה וביקש להגיע באופן עצמאי פחות מ24 שעות קודם לכן כדי לשאת דברים. זכות הדיבור ניתנה לו רק לאחר בקשות חוזרות ונשנות וגם כשדיבר נקטעו דבריו באמצע.נראה שהוועדה לא עשתה מאמץ מינימלי כדי לשמוע את דעת המתנגדים.

ח"כ יעקב מרגי – ראש הועדה היום ותומך בהפלרה

מהדיון בוועדה עלה רושם שהעולם האקדמי וגם מדינות העולם הן בעד הפלרה, ולא כך. באירופה כמעט ואין מדינות שמפלירות את המים.בארה"ב איזורים מוניציפליים שלמים יורדים מפרקטיקת ההפלרה. למעשה רק חלק קטן מהמדינות המערביות ומדינות העולם ככלל מפלירות.הפלרת המים היא תרופה מונעת כפויה. מעבר לשיקולים הרפואיים של בעד ונגד זוהי פגיעה בוטה בזכויות הפרט. הוועדה כלל לא דנה בהיבטים האתיים או המשפטיים של ההפלרה.

בנוסף הפלואוריד מסייע אך ורק לציפוי השן. לכן אין צורך לבלוע אותו כדי לקבל את ההשפעה (הלכאורה) מיטיבה. הדיון כולו נסוב על הכנסת הפלואוריד למים בעוד שאין צורך בהכנסת הפלואוריד למים, די במשחות שיניים או במי שטיפה של פה.בתגובה לטענה על מינון אקראי של הפלואוריד (יש כאלה ששותים 10 ליטר מים ויש כאלה ששותים רק מים מינרלים), ענה מנהל הדיון(יעקב מרגי) שמינון הפלואוריד במים הוא קבוע לכל המים הנשתים .טענה תמוהה ושגויה. לא היה דיון רציני בעניין המינון שהוא פרמטר מרכזי בכל תרופה שניתנת וזאת למרות נוכחות של רופאים ונציגים מטעם משרד הבריאות.

גם עניין עלות תועלת נידון בצורה רדודה ביותר. שרת הבריאות בעבר טענה שרק 2% מהמים נשתים, כך ש-98% מהמים מופלרים לשווא ועלולים לגרום לנזקים מיותרים. הוועדה כלל לא דנה בעניין זה.

הוועדה עירבבה בין הפלרת המים לבין הצורך בפלואוריד. בעוד שרת הבריאות לא דחתה את הצורך בפלואוריד היא התנגדה לשיטת הפלרת המים. בוועדה דובר על שני הנושאים באותה חבילה. הוועדה לא עשתה מאמץ מינימלי לרדת לסוף דעתה של השרה ולבחון את עניין החלופות להפלרת המים שעליהן דיברה השרה בעבר. קשה להימנע מחשד שהדיון נעשה במכוון ברגע האחרון כדי שלא יהיו חלופות.כל זה לא מנע כמובן מיו"ר הועדה לאמץ את הקביעה שההפלרה היא שיטה יעילה למניעת עששת וקרא לבחון שוב את יישום התקנה לבטל את חובת ההפלרה בישראל.

מי שתצטרך להחליט בסופו של דבר אם לאמץ את מסקנות הועדה הזו היא השרה גרמן. נכון לרגע זה עדיין לא הודיעה כי שינתה את החלטתה להפסיק את חובת ההפלרה בישראל.

פורסם במקור באתר המצויין "הכלכלה האמיתית"

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12552
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

15 תגובות »

 • זוכרים את הסיפור שקרה לא מזמן על אבא שלקח את בנותיו לתאילנד וישר כל המערכת הסוציאלית-משטרה-עיתונות הקפיצה את הנושא לכותרות "אבא חטף את בנותיו….בלה בלה בלה חשש שיפגע בהם…." וישר ניסו לערב את האינטרפול ואפילו שלחו סוכנים עד תאילנד במבצע חצי אנטבה… ובכן למה אני מזכיר את זה. זה רק מראה שאם המערכת באמת רוצה אז היא פועלת במהירות ובנחישות. האמת היא שהם מעולם לא התכוונו להפסיק את ההפלרה זו היתה רק משיכת זמן ונסיון הרגעה. עבור כספים הם מכרו אותכם. פשוט מאוד. כמו שקיסינג'ר פעם אמר " 90 אחוז מהפוליטיקאים עושים שם רע ל 10 האחוזים הנותרים".

 • אמיר

  איזו מדינה – צריך להחמיר עם המושחתים שלכאורה משרתים את הציבור – איזו עזות מצח וחוסר בושה!
  דואגים לכיס של עצמם על חשבון בריאות הציבור – כמה כח יש למי שדוחף אותם שגורם להם להשתעבד בכזאת צורה מלוכלכת.

  הגב לאמיר
 • Archon

  אני מבין שההפלרה של המים באמת מזיקה אבל מאיפה העלית משיגים מים נקיים?
  בעבודותאינסטלציה שעשיתי בוילות של עשירים התחברנו לאותה תשתית של מים שמזינה את כל הבתים…

  הגב לArchon
 • כל הסיפור הזה מסריח ביותר. יש לבדוק מי הם צבא המומחים לכאורה הזה. מי מממן אותם מי אחראי לאגנדת הפלואוריד בישראל ומי שחד את חברי הכנסת. יש צורך ברשימה של "המומחים" האלה וגם לבדוק מי דאג להזמין אותם לדיונים. תפרסמו את הרשימה שלהם ואנחנו נעשה עליהם בדיקה קטנה עם השמות שלהם באנגלית לדעת לאיזה אירגונים הם משוייכים.

 • בוריס

  המומחים הם סתם אדיוטים שימושיים .לא בהכרח בעלי אינטרסים שקל למצוא כאלה בטונות מהאקדמיה

  הגב לבוריס
 • אמיר

  דייב רעיון ממש טוב,
  לפחות נפיץ את הידע הזה לציבור בעצמיינו
  זה יפחיד אותם מאוד אם נקשר את תמיכתם בהפלרה עם מקור המימון שלהם.
  הגיע הזמן לעשות מעשה ולחשוף את החלאות הללו.

  הגב לאמיר
 • מים נקיים זה חשוב ביותר אבל גם האוכל שאנחנו אוכלים חשוב ביותר. ובזמן שאתם התעסקתם עם "חייזרים ואנרגיות חיוביות ותקשורים עם אלי מסופוטמיה" חברות זרעים ישראליות נמכרו לחברות בינלאומיות וממשלת ישראל עושה הסכמים סודיים עם מונסנטו. אז אני מקווה מאוד שתפסיקו לרחף ותתחילו לפעול נגד קושרי הקשר ולחשוף את התעמולה והטקטיקות המלוכלכות שלהם.

  • תדהר

   שלום דיב,

   אני חושב שהביקורת שלך היא לא הוגנת. מדובר בעיתון של חדשות אלטרנטיביות, שכוללות גם דיווחים על חיזרים ועולמות אנרגתיים. מי אמר שאין חיזרים? מי אמר שאין תקשורות שיש להן בסיס? מי אמר שיש פסול בלפרסם מאמרים על תחומים אלו?

   המידע עצמו שאתה מציג לגבי חברת מונסנטו הוא מעניין.

   הגב לתדהר
   • אם האתר רוצה שאנשים רציניים יקחו את המאמרים באתר ברצינות אז יש להימנע מכתבות על חייזרים וליפול לכל מיני שטויות כמו נסיכת יפן הודיעה על חייזרים וחייזרים השתלטו על תחנת שידור בריטית. עם שטויות כאלה מי יקח אתכם ברצינות? וכתבות שנופלות לדיסאינפורמציה -ג'ודי וודס לייזרים מהחלל ומטענים גרעיניים מפי קצינים רוסיים שמתחבאים בתאילנד לכאורה. או שאנטי שאנטי אתמול תקשרתי עם ישות רבת עוצמה מפלנטת קנטאורי הישות שולחת לי מסרים של אהבה ושלום… כפי שאמרתי אם אתם רוצים שייקחו אתכם ברצינות אז תהיו רציניים.

 • סנאית

  מידע מדאיג
  לא מפתיע
  אך התגובה האחרונה של דייב כנראה חשובה מכל השאר כרגע : גם לי נודע שישראל חתמה על הסכמים סודיים עם מונסנטו מאחורי גב הציבור . יותר מכך , אין שום אפשרות לעיין בהסכמים אלא באישור מונסנטו בלבד שמן הסתם החברה האכזרית המגלומנית הזו לא תסכים לפתוח את ההסכמים לציבור וגם אם כן זה לבטח יהיה משהו קצר ללא התכנים הכבדים והסיבוכים שעושים על האזרח

  בסופו של דבר יושבים בכנסת ישראל 120+ חבלנים מושחתים שכל אחד משרת משהו
  ומישהו תמורת משהו
  האזרח מבחינת הנ״ל הוא בתחתית הפירמידה

  באופן מעשי רק מהפיכות של האזרחים עצמו הוכיחו עצמן
  ולכן עד שלא נדרוש את זכויותינו ואת שיפור איכות החיים שלנו בכל היבט אפשרי , נמשיך לאכול את הכובע , לכתוב בפורומים ולחיות חיים שמידי יום רק הולכים ומדרדרים כי אנחנו בעלי הכוח האמיתי מאפשרים זאת

  הגב לסנאית
 • לא קשור לפלואוריד אבל סתם שאלה למישהו פה יצא להיתקל בשם?..
  Shay Fleishon

  מדובר בסוכן דיסאינפורמציה מטעם תעשיית הביוטכנולוגיה שפועל ימים ולילות כאיש תעמולה בלדחוף לכולם אוכל מזוהם גנטית וזנים שעברו מניפולציות גנטיות.

  • גיא

   תודה דייב על השם של הנבלה כמו גם המידע על קשרי ממשל עם מונסנטו… באופן אישי אוהב חייזרים ושאנטי שאנטי אבל מסכים איתך לחלוטין שזה לא ממש קשור לכלום וסביר להניח שעד שאיזה חייזר טועה יבוא לעזרתנו נמצא עצמנו מורעלים ומשובטים וגרוע יותר נשאיר את ילדיינו ללא אפשרות לשינוי אז כן… השם של שי פלישון צריך להיות מופץ כמו גם כל נבלה שפועל עבור חופן דולרים ללא שום מחשבה על אחיו ואחיותיו… מקווה ששי יקבל מתנה בקרוב… רק טוב שיהיה.

   הגב לגיא
 • ענבר

  מה דעתכם על ברומין bromine
  הוא גם מתחרה על היוד בגוף ויכול לגרום לנזקים רבים ?

  הגב לענבר
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית