YNET: "העולם לקראת עידן קרח?"

 • מאת מנהל הפרויקט | 21 בינואר 2014
 • 3,294 צפיות | 15 תגובות
עודכן לאחרונה: 21 בינואר 2014

אתר החדשות YNET פרסם היום כתבת מערכת ובה אזהרה כי העולם עומד לפני עידן קרח עקב פעילות שמשית נמוכה בשנים האחרונות.

הפסקה הראשונה בכתבה מסכמת את העניין במדוייק:

"אנחנו בדרך להתקררות גלובלית? מדענים מזהירים כי פעילות השמש נמצאת בשפל של 100 שנה, בדומה מעט ל"עידן הקרח הקטן" שהחל ב-1645 ונמשך 70 שנה. באותה תקופה, שכונתה "מאונדר מינימום", כתמי השמש שנצפו היו נמוכים בהרבה מהממוצע."

רק לפני כמה שבועות התפרסמה כתבה נרחבת ב-YNET עם הכותרת : "2013 בסביבה: העולם התחמם, אבל למי אכפת" שבה הצהיר כותב הכתבה:

"בחודש ספטמבר פרסם ה-IPCC (הפאנל הבין-ממשלתי לשינוי אקלים) את חלקו הראשון של הדו"ח החמישי שלו ובו הוא קובע בצורה החלטית כי ההתחממות היא מעשה ידי אדם ונגרמת בעיקר כתוצאה משריפת דלק מחצבי. עוד קבע הדו"ח כי הקהילה הבינלאומית אינה עושה מספיק כדי למנוע את עליית הטמפרטורה העולמית הממוצעת מעל 2 מעלות צלזיוס."

פרופסור מרינוב, כותב הכתבה, ואתר YNET לא הזכירו לקוראים כמובן כי רק לפני כשנה פורסמה כתבה נוספת על מצב האקלים ב-YNET עם הכותרת הבאה: "דו"ח: התחממות כדוה"א נפסקה לפני 16 שנה"

ובפסקה מהכתבה:
מהנתונים החדשים עולה כי מתחילת 1997 ועד אוגוסט 2012, לא נרשמה עלייה משמעותית בטמפרטורות העולמיות. משך זמן זה חופף למשך הזמן שבה הטמפרטורות טיפסו, מ-1980 ועד 1996. לפני כן, הטמפרטורות היו יציבות במשך כ-40 שנה.

חודשיים לאחר מכן בתאריך 12/12/12 התפרסמה כתבה נוסםת עם הכותרת: "זה רשמי: ההתחממות הגלובלית – באשמתנו"

ובה הפסקה:

"עכשיו זה יותר ודאי מאי פעם: בני האדם אחראים להתחממות הגלובלית , לעליית פני הים ולאירועי מזג האוויר הקיצוניים ברחבי העולם. כך קובעת טיוטת דו"ח שגיבשו מומחי הארגון הבינלאומי למעקב אקלימי (IPPC)."

יש עוד דוגמאות למסרים הסותרים שאתר החדשות הגדול במדינה פרסם בשנה האחרונה, אבל הבנתם את העקרון.

בואו נציב את הכותרות הללו אחת מתחת לשניה:

"זה רשמי: ההתחממות הגלובלית – באשמתנו"

"דו"ח: התחממות כדוה"א נפסקה לפני 16 שנה"

"העולם התחמם, אבל למי אכפת"

"לקראת עידן קרח? "השמש הלכה לישון"

מבולבלים? אין פלא…

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12318
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

15 תגובות »

 • גלעד

  חחחח..הם בעצמם לא יודעים על מה הם כותבים,או שהם לא לוקחים את הנושא ברצינות או שהתחקירים שלהם מגמתים בכל מקרה לי נראה שבכל מקרה יש בורות בתקשורת הממסדית כי הם לא לוקחים את כל הגורמים בחשבון,לדוגמה חוץ מפעילות השמש-אף אחד לא מדבר על "ה.א.ר.פ" שזה שדה של אנטנות ששולחות גלי רדיו לאיונספרה מי יודע איך זה משפיע על מזג האויר,וכים טרייל שלפי מה שהבנתי זה סוג של כימיכלים שנעודו לחסום את השמש.אז לא פלא שהעולם מתקרר ושמזג האויר בכלל נמצא בבלגן

  הגב לגלעד
 • sarah

  אתר החדשות YNET הוא אומנם הפופולרי ביותר בקרב הישראלים אבל האמינות שלו מוטלת בספק, רוב החומר רכילותיים, המחקרים שלהם.. איך אפשר להגדיר אותם מבלי להשמע משמיצה? עיצוב דעת קהל זול וזמין.

  הגב לsarah
 • יריב

  באמת מבלבל. באתר אמת אחרת יש מישהו שמנסה מסיבותיו הבלתי ידועות לנו להוכיח לעולם הנבער שהעולם מתקרר. 2010 הייתה השנה החמה ביותר בהיסטוריה, והחורף הזה הוא השחון ביותר בישראל מאז תחילת המדידות. אבל מבחינתו כל מומחי IPPC ממציאים שטויות שיש התחממות והיא באשמתנו כי הם רוצים תקציבי מחקר לעצמם. המישהו באתר אמת אחרת יודע יותר טוב מכל אותם מומחים.הוא המומחה האמיתי. זה שגזי חממה מחממים והם יכולים בהחלט להיות סיבה להתחממות לא משנה לו.

  הגב ליריב
  • מנהל הפרויקט

   התגובה שלך מלאה בחוסר דיוקים. חבל.
   ראשית, אנו לא מתיימרים להבין בנושא האקלים, לשם כך אנו מפרסמים דעות של מדענים מומחים בנושא
   שאומרים שלא היתה התחממות כבר 16 שנה (אגב גם ה-IPCC אומר את זה ומסביר זאת בכך שפתאום האוקיינוסים התחילו לבלוע את החום – מדהים!)

   שנית, ישראל היא לא דוגמה לכלום – להזכירך אנחנו פירור על מפת העולם.
   מה שמשנה זה הטמפרטורות הממוצעות העולמיות, ושם, כפי שהזכרתי, לא היתה התחממות כבר 16 שנה ובמאה שנים האחרונות מדובר בהתחממות של עד מעלה אחת בממוצע (אם נסמוך על מדידות שלעתים שוגות עקב גורמים שונים).

   שלישית, פקח עיניים וראה מה קורה ביבשות שלמות בחורך הזה (וגם בחורף הקודם) אמריקה בקור שלא נראה עשרות שנים, בהודו שלגים, יפן רועדת וגם בירושלים רק לפני חודש היתה סופת שלגים שלא נראתה עשרות שנים.

   רביעית, שינוי אקלים תמיד היה ותמיד יהיה, רק עכשיו יש אנשים שעושים מזה כותרות ומנסים להרוויח מזה כסף בדמות מיסי פחמן.

   חמישית, רק בשנות ה-70 המדענים הזהירו שהעולם עומד בפני עידן קרח.

   שישית, המדענים לא אלוהים.

   שביעית, מדובר במודלים ממוחשבים – מודלים, לא עובדות. הנחות ותיאוריות.

   הגב למנהל הפרויקט
  • גיא

   לא ממש קשור גשם למשוואה… כמות המשקעים תרד ותרד ולו רק בשל העובדה שחקלאי ישראל בחסות התאגיד מייצאים כמויות אדירות של מים… כאילו אין מחר… כאילו אין לנו ילדים.

   הגב לגיא
 • איש המערות

  שטויות – כוח השפעת האדם על כל מגרעותיו וכלל חסרונותיו בטל בשישים אל מול כוחות הטבע היקומיים.

  הגב לאיש המערות
 • יריב

  בתגובה למנהל הפרוייקט אני מזכיר את מצב הקרח בהרים גבוהים ובקטבים ולהצטמצמות שטח הקטבים. אילו לא היתה התחממות הם היו נשארים כפי שהם ולא נמסים ונסוגים בקצב מבהיל. בויקיפדיה באנגלית (ושם לא מנסים להרוויח ממיסי פחמן)בערך "Global warming" נכתב "Each of the last three decades has been successively warmer at the Earth’s surface " כמו כן נכתב שמשנת 1978 לווינים מודדים את ה-"OUTPUT" של השמש, ולא חל בו שינוי. לגבי השלגים והקור האחרונים בארה"ב, שלכאורה מלמדים על התקררות גלובאלית, אצטט עוד משפט מהויקיפדיה: "Global temperature is subject to short-term fluctuations that overlay long term trends and can temporarily mask them". הקור שכמותו בארה"ב לא היה בעבר כלל הוא חריג. מדידת הטמפרטורה הגלובלית נעשית בכל העולם ולא רק בארה"ב. בישראל ההתחממות היא הדבר הקבוע. המקרה החריג והנדיר של ארבעה ימי גשם עזים שהיו בדצמבר האחרון אינו מלמד שישראל מתקררת. ולאיש המערות עם כוח הטבע הקיומי שבו הוא מאמין אכתוב ש-IPCC, שחקרו את הנושא קצת יותר ממנו, העריכו שלמעלה מ-90% מההתחממות הגלובאלית נגרמת ע"י גזי חממה מפעילות אנושית (כולל דברים כמו גידול אורז ובקר).

  הגב ליריב
  • מנהל הפרויקט

   אם אתה מסתמך על ויקיפדיה כמקור אמין למידע, אז אין שום טעם בהמשך דיון.

   הגב למנהל הפרויקט
 • יריב

  אכן אין שום טעם לדיון אם פוסלים בסיטונות את כל המידע של ה-IPCC, שעליו בעיקר מתבססת הויקיפדיה בנוש זה (בדקתי). אפשר להגיד משהו כוללני כמו "IPCC משקרים כדי שתהיה להם עוד עבודה", וכך לבטל בהבל פה את כל דבריהם וקביעותיהם בלי לסתור בצורה עניינית את מה שכתבו. IPCC גם כתבו שהקרח מתמעט מאוד בהרים גבוהים ובקוטב. ראיתי ללא קשר לפרסומי IPCC בכמה מאמרים בעיתונים תמונות של זה. אולם בגלל שזה פורסם ב-IPCC או בויקיפדיה זה יהפוך אוטומטית ללא נכון לשיטת "מנהל הפרוייקט" ושלום על ישראל.

  הגב ליריב
  • מנהל הפרויקט

   זה לא מה שאמרתי, אם אתה רוצה תגובות עניניות למה שה-IPCC אומרים, יש שפע של דוגמאות באתר הפרויקט ובאחרים ברחבי העולם.
   אתה מוזמן לחקור או לא, זה תלוי בך.

   הגב למנהל הפרויקט
 • אני

  לדעתי יש כאן חוסר הבנה של המושג "התחממות עולמית" , הכוונה היא לא בהכרח לכך שהטמפרטורות יעלו אלא שההתחממות שנגרמת על ידי הזיהום שהחברה האנושית יוצרת תגרום לשינוי אקלימי שיתחיל מעגל של הקצנה של מזג האויר (הקצנה אקלימית) , גם לכיוון התקררות וגם לכיוון התחממות.
  ממליץ לקרוא מידע נוסף באתר האקו-ויקי:
  bit.ly/1jRmpbL

  הגב לאני
  • מומחה בקנוניות

   מכאן התחילה ההתחממות הגלובאלית:
   אמרו לנו שזה לא התחממות טבעית אלא התחממות בשל דברים שהאדם עושה – ואני זוכר את זה עוד שהייתי בתיכון לפני 20 שנה לערך.
   כאשר התפוצצה הבועה והיום ברור שיש התקררות באופן כללי אז
   שינו את הניגון ל"הקצנה אקלימית" ו"שינוי גלובאלי".

   תתעורר גבר.

   הגב למומחה בקנוניות
   • אני (מומחה למומחים)

    אני הייתי מציע לך להתעורר… אבל ככה זה, כל אחד חושב שהוא יודע הכל…לא סתם נתתי לינק וביקשתי שתקראו.

    הגב לאני (מומחה למומחים)
 • הי,
  מהניסיון שלי צריך לבדוק את מפלס פני הים עם הוא עולה או יורד!
  כרגע למרות כל הפרופוגנדה האקולוגית הוא לא עולה אז סביר להניח שהמודל שלי נכון ואנחנו לפני תקופת קרח חדשה!

  נ.ב.
  שיא תקופת הקרח האחרונה היתה לפני כ 18 אלף שנה!

 • spike

  ההתחממות הגלובלית מובילה להמסת הקרחונים שמובילים להשבתת המשאבה הטבעית באוקיינוסים שמווסתים את ההאקלים באולם . השבתה של משאבה זו מובילה להתקררות כדור הארץ ולעידן קרח

  הגב לspike
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית