ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

החיים לאחר המוות

 • מאת מהאדווה | 16 בינואר 2014
 • 5,979 צפיות | 28 תגובות
עודכן לאחרונה: 16 בינואר 2014

כל האמונות הרוחניות מדברות על החיים לאחר המוות, קיומה של הנשמה השורדת את המוות הביולוגי.  לצד אמונות דתיות, חיים לאחר המוות נתמכים כעת גם באופן מדעי.  מחקרי 'טנטולוגיה' (המדע החוקר את תופעת המוות הקליני) מראים שהתיאורים של אלו שהגיעו לסף החיים והמוות מכילים כמה תכונות פיסיולוגיות-פסיכולוגיות ספציפיות החוזרות על עצמן: האבחנה במוות, תחושה של רוגע ושלווה, תחושות שמיעתיות, תחושה שעוברים דרך מנהרה, התפיסה של האור, תחושה של 'זום' אל נקודות שונות על ציר הזמן של החיים, תחושה של ידע מורחב וכדומה.

800px-Enrique_Simonet_-_La_autopsia_-_1890תחת נושא מרתק זה שבו רב הנסתר על הגלוי, מתוארים כבר אלפי ועשרות-אלפי עדויות של אנשים שחוו מוות קליני וחזרו לתאר את אשר חוו, וכאן ניתן להזכיר את המקרה המפורסם של פאם ריינולד, שעברה ניתוח כירורגי נדיר (טיפול היפותרמי בהתקף לב).  במהלך ניתוח זה, טמ"פ הגוף של פאם הופחתה למינוס 60 מעלות צלזיוס, פעימות ליבה כמו גם נשימתה פסקו, גלי המוח שלה נהיו שטוחים, והדם ניקז מראשה.  במונחים רגילים, היא הייתה חסרת חיים.  לאחר שהתסחיף הוסר מגופה, היא הוחזרה לתחייה.  במהלך הזמן שבו פאם הוגדרה כמתה, היא חוותה 'חווית סף מוות' (Near death experience).  תיאורה המדהים על אבחנותיה בעת שיצאה מגופה במהלך הניתוח הכירורגי אומתו מאוחר יותר בצורה מדהימה.  דוגמה זו רומזת לנו על קיומה של התודעה בנפרד מהמוח.  אלו מאיתנו שצפו בסרט "קו הדממה" מ-1990 (בכיכובם של ג'וליה רוברטס, וויליאם בולדווין, קווין בייקון וקיפר סאותרלנד) אודות סטודנטים לרפואה החוקרים את נושא המוות הקליני, אולי זוכרים את הסוגיות שהועלו בסרט – כיצד אלפי אנשים החוו את המוות הקליני, מתארים תהליכי מחשבה מורכבים ביותר במהלך הזמן שבו לא אירעה שום פעילות במוחם ובליבם.

hu4f0ef18dבעת שדתות אחדות (לדוגמה הנצרות) מתארות חיים נצחיים בגן עדן או בגיהינום, דתות אחרות (כדוגמת היהדות, בודהיזם, הינדואיזם, הדת הדרוזית) מאמינות, ביחד עם קיומם של גן עדן וגיהינום, בתיאוריית גלגול הנשמות.  בצורה זו יש המתארים את הנשמה העוזבת את הגוף הפיסי ועוברת אל אחד העולמות המקבילים (העולם הבא, המכונה גם העולם האסטראלי, עולם החלום, העולם האנרגטי) ולאחר זמן מה, הנשמה (לאחר שהיא למדה ותיקנה את השיעורים הנחוצים במסעה), תחת תנאים מסוימים יכולה (או מוכרחת) לשוב ולהתגלגל בתוך גוף גשמי ביקום הפיסי, על פי החוקים הקוסמיים המטאפיסיים.  באופן מקובל מתוארים שבע רמות (המכונים גם מדורים או היכלים) של גן עדן אל מול שבע רמות של גיהינום, המייצגים למעשה עולמות אסטראליים המובדלים ביניהם ברמת תדר הרטט האנרגטי, ובהתאם, בתחושות האישיות וברמה הרוחנית של הנשמה השוכנת באורח זמני בעולם הבא הספציפי.

לרוב, תיאורים שונים של אנשים שחוו מוות קליני וחזרו לאחר מכן לספר על המקרה הפרטי שלהם, מעוצבים דרך החינוך שאותם קיבלו ודרך הידע המוקדם שלהם.  ב"בארדו טודול", ספר המתים הטיבטי האלמותי המיוחס ליוגי פאדמאשמבהאווה, מתואר בדיוק מפליא, מסע הנשמה מעבר לעולם בו אנו חיים.  הבודהיסטים מתארים שיטות שונות על מנת להשתמש בפרצה שמופיעה מיד לאחר המוות בכדי להתעלות אל עבר גן עדן גבוה יותר, צורת קיום נעלה יותר. ביצירה מרהיבה זו, מתוארים המדריכים הרוחניים שאותם נפגוש לאחר המוות הפיסי, כמו גם ישויות פנטסטיות שונות שבהן ניתקל.  כאשר נקרא תיאורים של יהודים שחוו מוות קליני, ניתקל לרוב בתיאורים של דמויות תנ"כיות שעימן האדם נפגש וגם תיאורים של מלאכים שונים.  נוצרים שחוו מוות קליני, לעיתים קרובות מתארים מפגשים עם ישוע ועם קדושים שונים מהמסורת שממנה הם מגיעים.  בשביל להבהיר את הנקודה הזו, ניתן להמשיל זאת לרגע שבו אנו רואים דברים מבעד לחלון מלוכלך, כאשר ישנם פרטים אחדים שאותם אנו משלימים בעצמנו באורח אוטומטי מבלי לשים לב בכלל, בהתאם לחינוך ולמסורת ממנה באנו, בהתאם לאמונות הקודמות שלנו.

250px-Hieronymus_Bosch_013להלן עדות מדהימה ופוקחת עיניים, של נערה מאקוודור שחוותה מוות קליני למשך 23 שעות, ובמהלך זמן זה היא ביקרה בגיהינום וגם בגן עדן, מלווה במדריך רוחני. היא מתארת בצורה מאוד טהורה ותמימה את אשר ראתה ואת המסר שהיא התבקשה להעביר.  מעבר לקונוטציות דתיות שברור שהיו לנערה, וכנראה שגם אם זה מתוך רצון טוב, יכול להיות שהיא אינה מדייקת במספר נקודות קטנות, אך זה לא מוריד במאום מהמסר הנכון והרלוונטי ביותר שיש להעביר לכל האנשים.

אחד המסרים היפים שהיו לה להעביר זה שהרבה אנשים הגיעו לגיהינום בגלל חוסר היכולת שלהם לסלוח באמת לעומק.  היא מתארת את המפגשים שלה בגיהינום עם מספר אנשים מפורסמים, כמו לדוגמה הזמרת סלנה, הזמר מייקל ג'קסון והאפיפור יוחנן פאולוס השני.  היא אף מתארת את הסכנה הרוחנית במשחקי המחשב שבהם אפילו ילדים משחקים כיום ללא הפסקה.  היא מתריעה בפנינו לשים לב שהמוני אנשים כיום רצים אל עבר עולם הבא נחות ומלא סבל, מתוך בורות, ואחר כך קשה מאוד לצאת משם. היא אף מבהירה לנו שהמסר איננו כלל וכלל לפחד, אלא דווקא להגביר את האהבה והמודעות.

כל אחד מאיתנו יכול לבחור בעצמו כיצד להתייחס לאותנטיות ולעומק הדברים שהיא מציינת.

"מסר מהממלכה של אלוהים" – עדות נוספת מגיעה אדם רומני בשם גבריאל ברנוציו, שחווה מוות קליני למשך 13 שעות וגם הוא הורשה לבקר בגיהינום וגם בגן עדן, וחזר לספר את המסר שהוא התבקש להעביר.  הוא ראה את המלאכים של האור, את אלוהים ואת השטן, ולאחר מכן התעורר ודיבר בשפה הונגרית שהוא אף פעם לא ידע קודם לכן.  עד לאותו אירוע הוא היה אתאיסט, אבל לאחר החוויה הזו הוא הפך למאמין.

hi4ffa49f5תחת אותו הנושא, סרט עלילה ברזילאי מרתק משנת 2010 שמעביר מסר מדויק בנושא , נקרא 'הבית שלנו' – Nosso Lar ('עיר אסטראלית: מסע רוחני'). הסרט מתאר את מסעו של רופא ברזילאי שלאחר שנפטר הגיע לגיהינום לתקופת זמן מסוימת, ולאחר מכן זכה ועבר לאחד ממדורי גן עדן, והוא מתאר את החיים שם.  בשלב מסוים במהלך שהותו בגן עדן, הוא החל לתקשר עם מתקשר ברזילאי בשם צ'יקו קסבייר, כאשר צ'יקו בתורו העביר לכתב את הסיפור ולאחר מכן נעשה הסרט מתוך הכתבים המקוריים.

הסרט ההוליוודי המפורסם בכיכובו של רובין וויליאמס משנת 1998, "לחלום אותך", שופך אף הוא אור על הנושא, ומאפשר לנו להציץ לנקודת מבט נוספת לגבי החיים שלאחר החיים.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12293
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

28 תגובות »

 • אופיר עומיסי

  וכבר ה׳ כתב בתורתינו הקדושה ״למען יאריכון ימיך״ היאך השכר פה בעולם הזה על קיום התורה והמצוות ונאמר ״יאריכון״ הרי מקסימום יהודי חי 120 שנה?אלא לעולם שכולו ארוך-זה העולם הבא. אגב יישר כוח על הדברים הרוחניים הנאמרים כאן,רק חבל שמביאים גיבובי הבלים מהגויים הטמאים שמנסים כל הזמן לגנוב מעם ישראל את תורתו הקדושה ומהות הבריאה. עוד משהו רציתי לומר שלפי התורה הקדושה אין לגויים עולם הבא אלא רק אם יכירו בעם היהודי כעם הנבחר עם אלוהים חיים,ויקיימו את 7 המצוות המצוות עליהם בתורה הקדושה ואז יקבלו חלק בעולם הבא לא כחלק העולם הבא של היהודי. שבת שלום ומבורכת.

  הגב לאופיר עומיסי
  • אריק

   תשמע עומיסי,
   הקב"ה לא נתן לכם שום מונופול על האמת ועל גן-עדן. הנצרות היא אמונה קדושה ומייסדה הוא האדם השלם, תפארת ונזר דבר האל בעולם ובבריאה ( מה שאתם קוראים תורה ).
   בכל זאת, לא הדת מובילה לחיי עולם הנצח אלא חיי אמת, צדק ויושר. והכל בזכות ישוע, בן ישראל ובן האלוקות.

   הגב לאריק
 • אמיר

  כתבה מאוד מעניינת.
  צריך רק לציין שהרבה אנשים יוצאים מהגוף או יכולים לצאת מהגוף אך בגלל חוסר הקבלה של הסביבה נושא זה נשאר חבוי, כי להיות נורמאלי זה לחטוף פחות לחצים מהסביבה.
  הגוף לא חייב למות כדי לצאת ממנו וגם לחזור אליו אולם הדבר משול לאדם ורכבו, בהתחלה הוא שם את הרכב ברחוב וגנבו לו אותו. ואז הוא הכניס את הרכב החדש לחניה מתחת לבית ושוב נגנב לו הרכב.
  בסוף הוא פשוט גר בתוך הרכב וקצת קשה לשכנע אותו לצאת אבל זה עדיין אפשרי כל עוד הוא יכול לקבל "ביטחון" שלא יגנבו לו את הרכב בשניה שהוא יצא.

  כל הנושא נוגע ליכולת השליטה והגרימה של האדם בסביבה שלו בגופו ובמחשבותיו.

  שבת שלום לכולם
  אמיר

  הגב לאמיר
 • רום

  אני בטוח שאנחנו עם נבחר…בייחוד כיום עם המוסריות הגבוהה והאנושיות שהחברה הישראלית מפגינה!

  הגב לרום
  • מומחה בקנוניות

   מוסריות היא ביחס ישיר למצב,זמן ותרבות.

   המצב כאן יחסית למדינות מערביות הוא פחות טוב ויחד עם זאת
   המוסריות נראית לי פחות או יותר דומה למדינות המערביות אז
   כיון שיש לנו "פקטור" מצב פחות טוב אז בשקלול כולל
   אנחנו מעט יותר מוסריים מאחרים.

   הגב למומחה בקנוניות
 • truther

  לא מזמן סיימתי לקרוא את PROOF OF HEAVEN של ד"ר אבן אלכסנדר, רופא מתמחה בנוירולוגיה ומנתח מוח, שלקה בדלקת קרום המוח ונפל לתרדמת במשך כשבוע. הוא מספר את החוויות שעברו עליו בשבוע הזה, כמו גם האירועים שקרו לפני ואחרי.
  מאוד מעניין ומומלץ.

  הגב לtruther
 • אמיר

  לרום היקר,
  קודם כל לעצם העובדה שאתה מאמין במשהו טוב יש השפעה טובה עלייך ואני ממש לא רוצה לקלקל לך את זה אלה להעצים את ההשפעה בעזרת מיקוד קל:

  אני לא מאמין בהכללות רחבות כי תמיד יש יוצאים מין הכלל
  לכן עלמנת לייצר קבוצה של נבחרים עלייך ראשית לראות את עצמך כנבחר וכאחד כזה עליך לפעול עלמנת להביא שינוי, שינוי טוב כמובן!
  אף אחד לא יכול להיבחר ללא הרצון הראשוני שיבחרו בו כלומר הבחירה מגיעה מבפנים, וכשתתחיל לשנות תמצא את העם הנבחר אותו אתה מחפש או מדבר עליו.
  אותו עם עושה למען הסביבה עלמנת לשפר ולא ממתין שזה יפול עליו משמיים כי אלוהים לא עוזר למי שלא עוזר לעצמו – זה משהו שאנשים נוטים לשכוח כשדברים נראים ממש גדולים עליהם.
  בקיצור אחלה על האמונה. אך כתוב דע את אלוהך ולא האמן בו ולכן עליך לדעת וכדי לדעת צריך לעשות ולנסות לשנות את הקיים למצב טוב יותר – אין קיצורי דרך.
  לא ניתן באמת להכיר את החיים מהספריה הציבורית וגם לא דרך הטלביזיה ואנשים שמנסים לעשות זאת הופכים לפחות ופחות יצרניים ויותר ויותר "דברניים" ומסובכים, הדרך להכיר את החיים זה להיות שם ולא לפחד או לסגת אלא לתקוף את המכשולים ולצעוד לעבר העתיד עירני ומוכן להתנסות בכל מכל.
  מקווה שעזרתי
  באהבה
  אמיר

  בהצלחה ידידי
  אמיר

  הגב לאמיר
 • אופיר עומיסי

  אמיר אחי העם הנבחר פועל על פי ספר החוקים האלוהי שזה התורה הקדושה,ששם מצוי מה סדרי העדיפויות של כל עניין ועניין…שא ברכה מאת ה׳.

  הגב לאופיר עומיסי
  • בוא אני התקן אותך קצת התורה של העם היהודי אומרת לחיות בהרמוניה חמלה יושרה ואהבה, אפשר לאמין באלוהים לכבוש כיפה או להשתייך לקבוצה מסויימת, אבל כל עוד לא תיהיה בך חמלה כלפי הזולת, מתן עזרה, מתן ערך, אלוהים לא יעזור לך, בעצם אלוהים קיים בכל בן אדם השאלה איזה בן אדם מנתב את הכוחות אלה בשביל ליצור לעצמו חיים טובים יותר, מרבית אנשים מאמינים אולי בכוח מסויים אבל הם לא מאמינים בעצמם, מה שווה כל האמונה עם רוב אנשים לא מאמינים ביכולת שלהם לקבל כל דבר בחיים אלה?, היקום שולח לנו אין סוף של שפע אני חושב שרק מודעות ואהבה תציל את הדור האינפוטנט הזה, האגו שלנו משחק מאחד לאחד האמונות שלנו עוברות בין אנשים כמו כמו טלפון שבור, הרס חברתי גורם לכולם להיות טפשים או לאחוז באמנוה מסויימת שתציל אותם מהדיכאון שתפס אותם בסופו של דבר הכל קשור למודעות, ברגע שהמודעות תגדל בעולם יהיה שינוי קיצוני לבנתיים דור הבורות ימשיך לשלוט, אופיר את פועל לפי העם הנבחר אולי אתה מבין גדול בתורה למדת הרבה אצל הרב ואתה מחפש להיראות או להראות, אבל כל עוד לא תילך עם התשוקות שמניעות אותך אתה יכול למהשיך לדבר עד סוף החיים שיש דרך ויש עם נבחר, הדרך היא שונה אצל כל בן אדם ועם מדברים על האושר ב א, או בעין זה לא משנה אפשר להשיג כל דבר ואלוהים הוא חלק מהנשמה שלנו חלק מהקוף המדבר לשנו בשכל, תת המודע ועוד.. אני לא ארחיב על זה עוד. אני כותב ספר כבר קרוב לשנתיים בעתיד אני יעדכן אותו (:

 • איציק

  לי הכל נשמע כמו קישקוש אחד גדול. מי שחי חי, מי שמת מת, ומי שכמעט מת מדמיין מה שיוצא ממליוני מהנוירונים והסתעפויותיהם הנאבקים להישאר בחיים.

  הגב לאיציק
  • מהאדווה

   שלום איציק,
   יכול להיות שזה נכון, מצד שני יש עדויות רבות שסותרות את הטענה הזו, אפילו מצד המדע.
   אם כבר הזכרת את הנוירונים והסתעפויותיהם, בין השאר אפשר לציין את הניסויים של אלן אספה שהפרו את אי שוויון בל וסתרו את הפרדוקס של איינשטיין-פודולסקי-רוזן, בנוגע לשזירה קוונטית, שמראה למעשה שחלקיקים קוונטיים מתקשרים ביניהם (מעבירים מידע) למרות הריחוק הפיסי (התנהגות אי-מקומית), בצורה שכמדע אנו לא מסוגלים עדיין להסביר.
   ובהיבט הפרקטי, הנוירופיסיולוג יעקב גרינברג-זילברבאום ב-1994 ביצע בהצלחה ניסוי בטלפתיה שמתבסס על הממצאים של אלן אספה – http://www.deanradin.com/evidence/Grinberg1994.pdf והפיסיקאי פרופ' עמית גוסוואמי אם יצא לך לשמוע עליו, מפרש את הניסויים בצורה מאוד מעניינת.

   ולדעתי כמדע נגלה בעתיד עוד לגבי אופי ההתנהגות של 'נוירוני המראה' שיסבירו למה אנחנו מתנהגים בצורה שאנו מתנהגים וכיצד אנחנו מתקשרים עם עצמים אחרים.

   הגב למהאדווה
 • אייל

  אני מצטער להרוס את החגיגה. אבל שאדם לוקח את סם ה DMT (שגורם להפרשת אותו חומר שמופרש במוח בזמן המוות) הוא חווה את אותו דבר בדיוק. זהו חומר כימי שמופרש במוח בזמן הלידה ובזמן המוות. והוא גורם לך לראות דברים… בד"כ כמו הדברים הנ"ל

  הגב לאייל
  • מהאדווה

   שלום אייל, לדעתי מי שלוקח את ה-DMT בצורותיו השונות לא חווה את אותו הדבר בדיוק, למרות שכמובן יש קשר. DMT היא מולקולה כימית במוח כמו שציינת שמשתחררת גם בצורה טבעית בכמה מקרים.
   כל זה לא סותר את הרעיון, שעל ידי שינוי כימי וגירויים מסויימים במוח, אנחנו מסוגלים לגשת במודע אל העולמות המקבילים האסטראליים. מה שמתרחש בזמן תהליך המוות, וכמו גם במקרים אחרים בחיים, לפעמים בצורה ספונטאנית, לפעמים בצורה רצונית (כמו לדוגמה על ידי מדיטציות שונות) ולפעמים בצורת לקיחת חומרים מסויימים, ומדובר בחוויה שיש המכנים חוץ גופית (מחוץ לגוף הפיסי, הגשמי).
   כאשר אנחנו לוקחים חומרים מסויימים, אנחנו לא בשליטה ולא רואים את התמונה השלמה ובנוסף ברגע שההשפעה הכימית נגמרה – אנחנו כבר לא שם, לדעתי יש מרחק כביר בעומק ובהשפעות הלוואי בין הצורות השונות שבהן אפשר להגיע למקומות דומים.

   רוברט מונרו הוא דוגמה לאדם שפיתח אמצעים טכנולוגיים (המיסינק) בכדי לסייע לנו להגיע לאותם המקומות.

   הגב למהאדווה
 • אור

  העולם הבא ביהדות הוא העולם ההולך ובא כי עניינה הוא תיקון העולם והאנושות ולא תיקון הפרט כל הדברים האלה נכונים אבל זה לא מה שצריך לתת לנו את המוטיבציה להיות אנשי אמת וצדק,בניגוד לדתות שמבטיחות שכר בעולם הבא עם ישראל הוא עם שצריך לתקן את העולם הזה.

  הגב לאור
  • מהאדווה

   שלום אור,
   נשמע לי מוזר לבטל את תיקון הפרט ולדבר רק על תיקון העולם. העולם מלשון העלם הולך ונעלם, הוא חלק מהאשלייה. והנשמה המתגלגלת מחפשת תיקון ומוצאת אותו לאחר עמלה.

   נכון גם אם משווים לבודהיזם, אפשר לשים לב להבדל תהומי בין זרם ההינאיאנה לעומת הבודהיזם הטיבטי, שגורס שתיקון הפרט בפני עצמו אינו מספיק ויש לשאוף לתיקון העולם כולו, אבל זה לא סותר את תיקון הפרט. איך נוכל לעזור לאחר בלי שנעזור לעצמנו, איך נוכל להרים את התודעה של האחר כאשר התודעה שלנו אינה מורמת.

   באמת לא צריך להתרכז יתר על המידה בעולם הבא, מצד שני לא להתעלם מהקיום שלו. יש שכר ועונש, לטוב ולרע, והדיבור על העולם הבא לא נועד לגרום לנו להתעלם או לבטל את העולם הזה, אלא הוא נועד בכדי לגרום לנו לנצל כל רגע שלנו על פני כדור הארץ בצורה הטובה ביותר והאלוהית ביותר שאנחנו יכולים.

   מסכים איתך מאוד על השורה התחתונה, עלינו להיות אנשי אמת וצדק.

   הגב למהאדווה
 • קיקוקו

  הסברים שפחות קופצים למסקנות מרחיקות לכת על התופעה (המאוד מעניינת) של חוויות על סף מוות דומות אצל אנשים שונים:
  חווית סף מוות ויקיפדיה
  http://he.wikipedia.org/wiki/%.....7%95%D7%AA

  בנוסף, רבים ממשתמשי הסם הפסיכודאלי החריף DMT טונו בפניי שידוע שהוא משתחרר בגוף בכמויות גדולות (הוא קיים בגוף באופן קבוע בריכוזים זעירים) דקות מספר לפני המוות, מה שנראה לי כהסבר מגניב ומעניין לתופעה
  DMT ויקי (דימתילטריפטאמין)
  http://he.wikipedia.org/wiki/%.....7%99%D7%9F

  הגב לקיקוקו
 • Thex

  אני יוצא מהגוף למעלה מ30 שנה ללא שום סמים או הזיות כל שהן. אני לא דתי. מעולם לא ניסיתי סמים וזה גם לא עודה לי את זה. פשוט נולדתי ככה , היום כבר פיתחתי טכניקות שונות ליציאה מן הגוף וזו חוויה שאין שני לה.

  הגב לThex
 • למי שמעוניין בעוד המון חומר מחקרי בנושא:

  בשערי המוות 1 – נעים להכיר… http://wp.me/p1K6uX-pg
  בשערי המוות 2 – מרוב יוצאים מהכלל לא רואים את הכלל http://wp.me/p1K6uX-pv
  בשערי המוות 3 – השוואה בין תרבותית http://wp.me/p1K6uX-pL
  בשערי המוות 4 – גם בלי למות! http://wp.me/p1K6uX-q8
  בשערי המוות 5 – פרשנות של פרשנות של פרשנות http://wp.me/p1K6uX-qF
  בשערי המוות 6 – הוכחות לקיום תודעה בנפרד מהגוף? http://wp.me/p1K6uX-qN
  בשערי המוות 7 – זכרונות של מוח מת http://wp.me/p1K6uX-qT
  בשערי המוות 8 – אָז תִּפָּקַחְנָה עֵינֵי עִוְרִים? http://wp.me/p1K6uX-r6
  בשערי המוות 9 – ניסויי זיהוי מטרות http://wp.me/p1K6uX-zZ
  בשערי המוות 10 – הסברים? http://wp.me/p1K6uX-rc

 • הנושא, גלגול נשמות, קיים כנראה בכל הדתות שהוזכרו למעלה. זו דת – לימודי ספירת דעת: המוות והחיים והתלות ביניהם, כשהכל מגובה בתמונות ונובע מהמצב הרגשי ומהשלכות רגשיות שלנו על כל עניין. זו "דעת" או עולם ה- Du at המצרי.

  לגבי היהדות, היא מלמדת המון על 'דעת', אך משום מה נושא הגלגולים בתפיסה של האנשים, מוסתר יותר. לדעתי, גם אצל השומרים והמצרים, נושא הגלגולים נמצא מאחורי נושאים אחרים. לא ברור לי למה.
  בעיני, אפשר לראות הצגה של הנושא הזה במגן הדוד (צורה של סגירות, משולשים, ישיבה מושלמת על עץ הספירות, קשור במספרים הקשורים לנושא הגלגולים: 7, 50). ודאי בעיני שיש דוגמאות נוספות להתיחסות לנושא.

  הרמת הילוך הזייתי –
  המלכים המצריים הם נקניקים. מלכים בכלל. הקברים שהם בנו לעצמם, כל החומר שהם הקיפו את עצמם בו בעת מותם… כל זה בשביל לעבור טוב 'לדעת', בראש סבבה… ולקבל יתרון. אז לדעתי, האדם פשוט שזרקו את הגופה שלו לתעלה וכיסו, נמצא באותו מקום כמותם. ואולי אפילו במקום יותר טוב, מכיוון שהגישה הפרמיטיבסקי והחומרנית שלהם לקבורת מלך מובילה ליצירת רפאים. נו נו נו

 • …ומשה ללא מקום קבורה. מעבר לסיבה ראציונאלית לחלוטין שיכולה להיות להעדר מקום קבורה מסודר שידוע לנו, יש בזה ניגודיות עצומה לסגנון המצרי השגור ובכך מסתיים הנסיון לשלוט על המוות והתודעה והעתיד באמצעות החומר והקבר.

 • DMT
  הוזכר שם למעלה, בין התגובות. אף פעם לא ניסיתי, אבל ברור שזה מסע ב'דעת'.
  (אפשר למצוא לזה פירושים במצרית, בין אם "גלולה לרדת לעומקים או גלולה לחוות את הספירות" ובין אם "מסע באניה", "דלת למוות" ועוד)

  'דעת' או המקום הראשוני של התודעה, ניזונה ונוצרת משני זרמים ראשוניים וחזקים, משני צידי העץ. עד הירידה למלכות והצפות בהכרה היא מתרככת אבל שם למעלה, זה מקום שמתקשה לאחד את שני הזרמים האדירים לאחד ולכן אופייני לו הפכים. טוב ורע, גיהנום וגן עדן…
  יחד עם חכמה ובינה, מהם היא ניזונה, היא יוצרת משולש הפוך, שהיא הקודקוד שלו, ובכך היא מחקה את המשולש הגבוה יותר, שמזין אותה, ומשלה שהיא המקור.

  כף שבאופי של דעת נמצאת הפלגנות, האשליה וההפכים. השחור והלבן, הסוריאליזם… וגם המראות – ה-visions וה… mirrors.
  זה אזור שורש התודעה שבמרכזו, מקום עדין ופגיע למניפולציות, שבו עדיין יש רק שני זרמים שאין ביניהם כלום. חלקיקי מימולים במקום הברות או שפה, חושך עם הבלחי אור לא עקביים של הבנות ותמונות, תוהו ובוהו טרום היכולת להבין לחבר להשתמש בשפה ותמונות. כמו באר חשוכה בתוכינו, שלא ניתן לתקן אותה למקום מסודר ורגיל אבל משהו בקיום שלה מבקש שנקפיד לפחות לנקות את השוליים סביבה ולשמור עליה מהשפעות וחומרים זרים.
  הספירה קשורה בכישוף והבאר הזו היא גם הקדירה של המכשפה.

  הספירה חסומה כלפי מעלה ובכלל, גם לשפע הדימויים, סיפורים, תמונות ואפשרויות… יש גבול. יש לספירה הזו דפנות (ופאן כחוצץ בין מימדים, כיחידות האש שסוגרות אזורים) וכל מסע שלא תצאו אליו, יכול להמשך ולהמשך ולהמשך, אבל באיזשהו שלב תגלו שהכל הוא כמו מרחב גמיש ועשיר, גן שעשועים לדמיון והרגש אך מוגבל בעליה או פריצה מעבר לזה.
  המקום לא רק יוצר אותנו במציאות, משפיע ומולך בהכרה שלנו אלא גם משמש כבית בין החיים.

  אני חושבת שהקטע שבין החיים הוא לא כזה שוס ולכן מסתיים מהר יחסית למה שאנחנו חושבים והנשמה, מתוך צ'עמום מהעניין + הבנה שזה בית כלא עד שהכל יגמר, למרות שהבטיחה לעצמה שיותר היא לא יורדת… מוצאת את עצמה "מתחננת" לחזור. (:

  איפה זה נמצא בדיוק? בתוך הבאר. שם נוצר עולם מלא בשביל התהליך של המוות, ועד אז, אנחנו מחוץ לבאר.
  במוות אנחנו נדחסים לבאר וממנה יוצרים כמו שמש שמפתחת את העולם הראוי לעבור את התהליך הזה. הכל בתוך ספירת דעת. אנחנו לא חוזרים למקור. וזה ההיפוך נוסף שקיים בתוכה.

  יש לדעת פנים של שני אזורים ונהר ביניהם, שביל הנורמליות, וזה לחיים ויש בה מעבר לאזור הפוך ומאד ראשוני, שיאה לטמפר של הנשמות בלבד.
  מהבאר לשני הצדדים אפשר לחשוב על 7 מעגלי תודעה. 7 מעגלים מסביב לבאר בחיים ושבע מעגלים למוות (אוזיריס נחתך ל-14 חלקים).

  אז. (: אנחנו לקראת הסוף. דברים משתנים. (:

 • הבנתי ממישהו שכדאי להבהיר,
  לפי הדת היהודית, מצרית ואוניברסלית
  אנחנו לא חוזרים למקור, כל עוד אנחנו מתגלגלים. הכוונה לאיזור שמתואר כספירת כתר, שממנו נפלטנו.
  ואנחנו קרוב ל-300 שנה לקראת הסוף של המציאות החומרית ולכן דברים משתנים. חלק מאיתנו כבר בגלגולים אחרונים ואחרונים ואז, לא ברור איך בדיוק 'דעת' או 'דת' תשרת אותם.

  לגבי "למשוך אנרגיה מחוכמה ובינה". זו פרשנות אישית של מי שקרא.
  באופן אישי הייתי רוצה להעביר מסר של "חדל גניבה", למרות שאני מדברת הזוי.

  ובענין ההזוי (:
  מה שיש בחוכמה ובינה הוא חזק ברמות שקשה לנו להתמודד איתן באופן אישי. אלו אנרגיות שמיועדות לעבודה עם קהל אנשים רחב. ולא באופן פרטי.
  אגב, בקבלה, כמו שהיא יצאה לרחוב, אפשר לראות חולצות ותכשיטים שלא די שהם משתמשים באנרגיות גבוהות מדי בשביל האדם הקטן והבודד, אלא עוד שרק בצד אחד שלהן… ידוע לי שיש גם קמעות כאלה… בחיי, מזל שהשטויות האלה לא באמת עובדות (:

  בעניין של אלטרנטיבה ל'דעת' ציינתי את ספירת 'תפארת' (ולא את הספירות הגבוהות והמפוצלות למעלה), שעומדת לה קורנת ויפייפיה באמצע, בדרך שלנו למעלה.
  אולי בעצם אפשר להתחיל לחשוב תפארת רק אחרי שסוגרים עניין עם דעת.

  אז אומרים ש… שיורדות לכאן כבר נשמות שזה בשבילהן פעם אחרונה. הן לא בעניין של דעת יותר, הן מכוונות על תפארת. סופה של תרבות. סופו של המוות.

 • אני לא מבינה את הקשר בין הזכרון לדעת. נדמה לי ששם מוטמעים זכרונות קדומים, ואז נראה לי אחרת, שהיא פשוט סוג של תפאורה בשבילם, קברטית במיוחד והזכרון לא שייך דוקא לה. ?
  לילה טוב

  • יוני

   לענ"ד,חוכמה היא המידע,בינה היא הצלבת מידע,דעת היא חיבור של שניהם,"פעולה".

   הגב ליוני
   • aleph 111

    הי יוני,

    http://chabadpedia.co.il/index.....7%A0%D7%94

    אין לי ידע רב בחוכמת הקבלה מעבר לבסיסי, אבל עדין סבור אני שדעה משמעותה לקיחת צד ושבירת האובייקטיביות, או יצירתה של אמת חדשה וחלקית (לרוב אמת מוטה) הנובעת מהאמיתות שנגלו לבוחן משני העברים אותם הוא חקר.
    האם ישנה אמת אובייקטיבית שלמה או לא, או אולי והאמת האובייקטיבית הינה בעלת גבולות אנושיים, ותוא לא…אני מניח שזה שאלה פתוחה נכון לעכשיו.

    איוב 28

    יב וְהַחָכְמָה, מֵאַיִן תִּמָּצֵא; וְאֵי זֶה, מְקוֹם בִּינָה.
    יג לֹא-יָדַע אֱנוֹשׁ עֶרְכָּהּ; וְלֹא תִמָּצֵא, בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.

    איוב 29

    יז כִּי-הִשָּׁהּ אֱלוֹהַּ חָכְמָה; וְלֹא-חָלַק לָהּ, בַּבִּינָה.
    יח כָּעֵת, בַּמָּרוֹם תַּמְרִיא; תִּשְׂחַק לַסּוּס, וּלְרֹכְבוֹ.

    הגב לaleph 111
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית