"קוראים לי הנשיא העני ביותר, אבל אני לא מרגיש עני"

 • מאת מהאדווה | 11 בינואר 2014
 • 3,036 צפיות | 3 תגובות
עודכן לאחרונה: 11 בינואר 2014

נשיא אורוגוואי (הרפובליקה המזרחית של אורוגוואי), חוסה אלברטו "פפה" מוחיקה קורדנו, בנאום עוצר נשימה על הבעיות והפתרונות שהעולם שלנו עומד בפניהם, ושהחברה שלנו בישראל עומדת בפניהן.
הנאום מתוך ועידת ריו+20 שהתקיימה בברזיל במהלך יוני 2012 (ועידת שכונתה גם Earth Summit 2012).

399px-Pepemujica2חוסה מוחיקה ואישתו חיים בחווה בפאתי מונטבידאו, שם הם מגדלים פרחים למחייתם. סגנון החיים הצנוע ׁ(והצמחוני) של מוחיקה מתאפיין במכונית שבחר, חיפושית מודל 87' שעליה הצהיר הנשיא בתור הנכס היחיד שלו. מוחיקה תורם כ-90% ממשכורתו הנשיאותית למטרות צדקה.
משפחת אמו היו מהגרים איטלקים מפיימונטה ועניים מאוד. אמו נולדה בכרמלו, אורוגוואי, שם הוריה החזיקו בכרם גידול גפנים. אביו היה חקלאי זעיר אשר פשט רגל מעט לפני מותו ב-1940, כאשר היה מוחיקה בן 6.

כשנבחר מוחיקה לנשיאות אורוגוואי ב-2009 הוא אמור היה להתמקם במעונו החדש – ארמון הנשיאות המפואר שבבירה מונטווידאו, כפי שנהגו כל קודמיו. אולם מוחיקה, בן למשפחת חקלאים, לא חשב לרגע לעזוב את ביתו שבכפר קטן בפאתי עיר הבירה.   הוא מתגורר בצריף דל אמצעים יחד עם כלבם מנואלה בן שלוש הרגליים. הכביסה נתלית בחוץ ואת המים הם מביאים מבאר סמוכה.
"קוראים לי הנשיא העני ביותר, אבל אני לא מרגיש עני. האנשים העניים באמת הם אלה שרק עובדים כדי לנסות ולחיות חיים של עשירים, ותמיד רוצים עוד ועוד.  אם אין לך נכסים – אתה לא צריך לעבוד כל החיים כמו עבד, ולכן יש לך יותר זמן לעצמך".

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12254
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

3 תגובות »

 • אני

  אדם גדול המוחיקה הזה.

  ראיון נוסף איתו: http://aje.me/19GDHUG

  הגב לאני
 • יש משהו בדבריו, אך לא חשוב אם אתה עשיר או עני
  העיקר אלו המעשים עצמם.

  כל עוד לא מת או נפגע אף אדם מהמעשים שאני עושה אז מצידי שאהיה עשיר מאד אפילו. וראוי לאדם להיות עשיר אם הוא משתמש בכסף למען אלו שצריכים עזרה או עניים ונזקקים.

  אבל שימוש בסמים הוא תמיד מחוץ לתחום.

  למעשים יש השלכות.

 • איש חופשי

  התרגשתי מאד. אני זוכר שקראתי על נשיא אוורגוואי ועל הצניעות שהוא חי. הרגשתי שאני מאד רוצה לחיות בארץ בה הוא מושל. אין מנהיגים כאלה בעולם. אין אנשים אמיתיים כאלה בעולם. הרדיפה אחרי עושר הפכה את כולנו לעבדים של התאגידים. בני אדם נמדדים לפי כיס שלהם. הבריאות של בני האדם נמדד לפי הכסף שיש לו. כל החיים כאן נמדדים בחומר. לצערנו כבר שכחנו לחיות ולהנות מהרגעים הקטנים של החיים. אנחנו ממשיכים להשמיד את כדור הארץ וממשיכים להתעלם מסבלו של אחר. אנחנו מעלים עין כשטובחים בני אדם באפריקה, סוריה עירק, דרום אמריקה, ובכל מקום שיש בו סבל ודיכוי. אנחנו עוזרים לשואה השניה לפעול שוב ולרודנים וקבוצות של טרוריסטים להמשיך לפעול ולהרוג את כל מי שלא בעדם או מהדת שלהם. אנחנו ממשיכים לחיות בשקט כל עוד החיים שלנו טובים והרע אצל האחרים רחוק מאתנו. אנחנו ממשיכים לטבוח בבעלי החיים באשר הם בשביל להשביע את בטננו ותאוותנו. אנחנו משמיגים את כל היצורים החיים, החלשים, הנדירים. בשביל מה ? מכופפים חוקים, בשם הדת. לא נשרוד יותר כבני אדם כי אנחנו מתקרבים לסוף של האנושות. אנחנו הורסים את העולם שלנו והילדים שלנו יסבלו מזה בקרוב. אנחנו לא חושבים על ההרס שצפוי לנו בעתיד, שצפוי לעתיד ילדנו. עד מתי הרוע הזה ישלוט?!

  הגב לאיש חופשי
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית