ראשי » בריאות » אתם כאן

מיליונים מטופלים בטעות נגד סרטן

 • מאת כותב אורח | 25 בדצמבר 2013
 • 7,257 צפיות | 8 תגובות
עודכן לאחרונה: 25 בדצמבר 2013

על-פי דוח חדש של המכון הלאומי לסרטן של ארה"ב (NCI), יתכן שמספר משמעותי של אנשים שקיבלו טיפול בסרטן בעשורים האחרונים לא היו כלל חולים במחלה. מחקר ממלכתי זה, אשר פורסם אונליין על-ידי כתב העת של ההתאחדות הרפואית האמריקנית (JAMA), מזהה שני גורמים מרכזיים לגידול באפידמית הסרטן: אבחון יתר ואבחון מוטעה. שני אלה גרמו למליונים, שלא היו חולים בסרטן, להיות בטעות מטופלים על-ידי ניתוחים, הקרנות וכימותרפיה.

הדוח חושף מספר כשלים משמעותיים של האופן שבו מאבחנים סוגי סרטן שונים. למשל, לעתים מה שמאובחן כסרטן השד אינו אלא השלב הפרה-סרטני הקרוי DCIS (Ductal Carcinoma in situ), שהוא גידול אשר אינו שולח גרורות בדרך-כלל, אך מהווה סכנה פוטנציאלית (הערת מתרגמת). אולם, מליונים של נשים עם DCIS אובחנו בטעות כלוקות בסרטן השד וטופלו למיגור תופעה, שלא היתה פוגעת בשום צורה בבריאותן. בדומה לזה, גברים המפתחים מצב טרום סרטני של סרטן הערמונית הקרוי HGPIN (high-grade prostatic intraepithelial neoplasia), לעתים קרובות מטופלים בטעות בסרטן עצמו.

"לפי צוות מטעם המכון הלאומי לסרטן, מקצוע האונקולוגיה בארה"ב זקוק לשורה של רפורמות ויוזמות למיגור בעית אבחון היתר וטיפול היתר בסרטן", מסביר Medscape.com. "הצוות קובע, כי מצבים טרום סרטניים שונים, כמו DCIS וHGPIN, אינם צריכים להיקרא יותר 'סרטן'".

שוב מוכח, כי טיפולי סרטן קונבנציונאליים מהווים גורם מרכזי לסרטן

אלה הודאות מרעישות, במיוחד כשהן באות מן המכון הלאומי לסרטן, הממומן על-ידי הממשל האמריקני, הנוטה להעדיף את הדגם הקונבנציונאלי לאבחון וטיפול בסרטן, למרות שהוכח ככשלון. אולם חמורה יותר היא האמירה, שמליוני אנשים בריאים טופלו ברעל ובהקרנות נגד מחלות שמעולם לא היו להם, אשר גרמו לרבים מהם לפתח סרטן ולמות ממנו.

מכל זה יוצא, שהתפיסה של "אבחון מוקדם" מוטעית מיסודה, שכן שיטות אבחון רבות נכשלות בהבחנה בין תאים סרטניים שפירים וממאירים. פירוש הדבר, שאנשים רבים, המאובחנים בטעות עם סרטן, יפתחו בסופו של דבר את המחלה כתוצאה מן הטיפולים שיקבלו עבור סרטן שלא היה להם – תופעה המוכיחה את האבסורדיות של הדגם כולו.

"אפילו במקרה של איתור מוקדם של גידול למיגורו על-ידי ניתוח, כימותרפיה ו/או הקרנות,
ידוע שתת-האוכלוסיה הקטנה של תאי גזע סרטניים בתוך הגידולים הללו תועשר ותהפוך ממאירה יותר בעקבות הטיפול הקונבנציונאלי"

מסביר סייר ג'י (Sayer Ji) ל-GreenMedInfo.com.

"למשל, לא מזמן מצאו חוקרי מרכז ג'ונסון לסרטן של ה-UCLA (UCLA Jonnsson Comprehensive Cancer Center), שאורכי גל של הקרנות הרדיותרפיה הופכים תאי סרטן השד לתאי גזע סרטניים ממאירים פי 30 מאשר לפני הטיפול."

סרטן מהווה באמת נסיונו של הגוף לשרוד, לא מתקפה מבחוץ

לדידו של Ji, המחלוקת המהותית טמונה בתפיסתו המוטעית של הדגם הקונבנציונאלי את הסרטן כסוג של מתקפה מבחוץ על הגוף, שצריכים להילחם בה בתקיפות בעזרת טיפולים קשים, בזמן שהוא מהווה , למעשה, מכניזם הישרדות. למשל, כשהגוף לוקה באופן תמידי בחסר של חומרים מזינים, או כשהוא נופל תחת הכובד של קרינה, קרצינוגנים (חומרים מסרטנים שגורם למחלת הסרטן – הערת מתרגמת) ורעלים אחרים שמקורם בסביבה ובמזון, יכול להתפתח סרטן כתגובה לתנאים מזיקים אלה.

"כל תפיסת העולם שלנו את הסרטן צריכה להשתנות מאויב ש'תוקף' אותנו ועלינו להילחם נגדו, למשהו שגופנו עושה, בעיקר כדי לשרוד בסביבה פחות ופחות תומכת, דלה בחומרים מזינים ורוויה בקרצינוגנים וקרינה", מוסיף Ji.

מקור: http://alignlife.com

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=12206
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

8 תגובות »

 • יוסי גלברט

  המערכת הרפואית חייבת ליצור מערכת משנה לאימות של מסקנות רופא
  החברים במערכת החדשה הזו יוכשרו במטרה להתגבר על כשלים
  וגם תיווצר מטודולוגיה לאיבחון מדויק
  לא רק בסרטן אל בכל תחום של המערכת הרפואית – כי הבהלה של מטופל יכולה להביא נזק אפילו במחלה פשוטה…

  הגב ליוסי גלברט
  • אנימל

   יש רופאים כאלה בארץ
   המערכת הרפואית מעדיפה להקיא ולהוקיע אותם
   דר אריה אבני רפי קרסו ועוד
   ואם מישהו רוצה להיעזר בהם צריך להיות עשיר….

   הגב לאנימל
 • חדוה נבון

  הרעיון של טיפול אגרסיבי פולשני להכחדת הגידול הסרטני מוטעה מיסודו . לפי הבנתי , הגידול הסרטני כמו כל גידול ברגע שכורתים אותו מגבירים את צמיחתו כמין תגובה הישרדותית .
  צמחים מגיבים בצמיחת יתר ברגע שגוזמים אותם , שיער וציפורניים מגיבים בצמיחה מוגברת כשחותכים אותם . במה שונה הסרטן מהדוגמאות הללו והאם התפיסה הקונוונציונלית של כריתה והתקפה אלימה על הסרטן לא גורמת לתוצאה ההפוכה ?????

  הגב לחדוה נבון
 • אטי לוין

  דוחקים אותנו לפינת המחלות על ידי סביבה מזהמת. דרושים בעלי תפקידים הגונים וחזקים למגדל השן!!!!!
  בינתיים נמשיך להיות האינסטלטורים של עצמנו

  הגב לאטי לוין
 • elli

  מתי נבין שהטיפול לסרטן ועוד הרבה מחלות זה דיטוקס(ניקוי רעלים) דיטוקס דיטוקס,,,,,איך עושים זאת???? ראשית מפסיקים להרעיל ולזהם את הגוף(סיגריות אלכוהול חומרי הדברה וכו' ואחרי מתחילים לנקות את כל ה'פילטרים'(כבד מעיים כליות ןעוד) איך מנקים??? בעקבות חיפוש אלטרנטיבי בגוגל תוכלו למצוא מלא מידע, גם באתרים בחו'ל! So Stay clean 🙂

  הגב לelli
 • רות

  מעניין, אחותי הצעירה ז"ל תמיד טענה שהיא לא מבינה מדוע אומרים לה שהיא חולה מאוד. "אני מרגישה כל כך טוב" אבל הרופאים טוענים אחרת.
  התחילה בטיפולים נגד סרטן ואז באמת מערכת החיסונית שלה התדרדרה ….

  התגובות שלה היו: "לפני הטיפולים הרגשתי טוב. אחרי הטיפולים בא לי למות".

  הרגשת הבריאו שלה הייתה שונה מהבדיקות.
  שכנעתי אותה להנות מהחיים אם היא מרגישה טוב ולהפסיק עם הטיפולים.
  אבל הרופאים קראו לה …

  סיפרה שיש כדור חדש ניסיוני שעולה 30 אלף אחד….
  זמן קצר אחר מכן נפטרה!
  אז ממה היא מתה? מסרטן? מהטיפולים? מהכדור?

  הגב לרות
 • דני

  אנחנו שפני ניסיון של הרופאים .
  תעשיה שלמה של תרופות ושל תועמלנים דוחפים תרופות רעילות שמכניסות כסף רב ליצרנים וליבואנים ומספקות עבודה לרופאים ולבתי החולים. הרפואה הקונבנציונלית עובדת על פי פרוטוקולים של קופות החולים ומשרד הבריאות ובחלק לא קטן של המקרים התרופות לא מתאימות לחולה וכמובן גורמות לסבל מיותר ומוות בחלק מהמקרים . למות , כולנו נמות . השאלה היא מתי ולמה במועד זה ולא אחר . האחריות לבריאותנו היא קודם כל בידנו ! שימרו על הבריאות ועל עצמכם ותהנו מכל רגע כי השהות כאן היא זמנית ומשכה אינו ידוע.

  הגב לדני
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית