מבצע גלאדיו ופעולות טרור במסווה

 • מאת מהאדווה | 8 באוקטובר 2013
 • 3,058 צפיות | 16 תגובות
עודכן לאחרונה: 8 באוקטובר 2013

חלק נרחב מהציבור מתקשה להאמין בקיום תיאוריות קונספירציה (תיאוריות קשר).  זה נשמע לעיתים כמו משהו הזוי למדי, השייך לאנשים מזרם "אלטרנטיבי" או "אנרכיסטי" ולא לאנשים מכובדים, כמו לדוגמה מדענים בכירים.  אולם, מה שהרבה אנשים כיום מחמיצים (ולא במקרה), זו העובדה שההיסטוריה רוויה בתיאוריות קונספירציות שעם הזמן התגלו והוכחו כנכונות.  פעמים רבות התגלה שהממשל בשיתוף עם אמצעי התקשורת טייחו בכוונה נושא מסוים. לא רק שהם העלימו מידע מידי הציבור, אלא אף הוסיפו חטא על פשע בכך שהם תרמו לדיסאינפורמציה, כלומר הוסיפו בכוונה תחילה פרטים שמעולם לא נבראו, בכדי לסמא את עיני הציבור בניסיון עלוב להראות ל'אנשים הבורים' שהקונספירציה מעולם לא התקיימה.

מבחינת הגדרה, תיאוריית קונספירציה הינה תיאוריה המסבירה מצב או אירוע באופן מהפכני הנראה כסותר את הממצאים הגלויים לעין, על-בסיס ההנחה שגורמים רבי-כוח מסתירים את האמת ומונעים את חשיפתה לציבור.

False Flag

פעולות טרור במסווה הינן סוג של תיאוריית קונספירציה, עתיקות יומין אף הן.  באנגלית המונח מכונה ‘False flag’, מונח המקורו בצי הימי (מדובר באי הנפת דגל המדינה על אנייה בעת התקרבות לאניית אויב, בניסיון להפתיע כך את אניית האויב שלא תיערך להתגונן על עצמה).  מונח זה מתאGladio-1ר מבצע סודי צבאי (או צבאי למחצה) שנועד להוליך שולל באופן כזה כך שיווצר הרושם שגופים אחרים בצעו אותו.  דוגמאות מוכחות לכך יש בלי סוף.  'ההתקפה על תחנת הרדיו בגלייביץ' הייתה פעולה מבוימת (הונאה צבאית) שבוצעה על ידי גרמניה הנאצית ב-1939 כאילו הייתה מתקפה פולנית כנגד תחנת שידור של גרמניה, שנועדה לשמש תירוץ לפתיחת המערכה בפולין.  לעיתים גם מדובר ברעיון דומה, אך כאשר המתקפה מנוהלת על ידי אויב ממשי בעת שהממשלה של המדינה המותקפת, נותנת בחשאיות למתקפה להתרחש, למרות הידע המוקדם לכך (כמו שיש המעריכים שקרה בזמן המתקפה על פרל הארבור).

"העסק הביש" הוא כינוי שניתן לאחר מעשה לפעולת טרור במסווה שבוצעה במצרים על ידי ישראל. היה זה ניסיון ישראלי שכשל להניח מטעני נפץ במספר מקומות כולל בבית קולנוע בקהיר בתחילת שנות ה-50 של המאה העשרים, מתוך כוונה שחיילים בריטים יהרגו ועל מנת לסכסך בין הבריטים והממשל המצרי (הפעולה הוסוותה כך שיתקבל הרושם כאילו בוצעה על ידי ארגון טרור מצרי).

לרבים כיום, הדוגמה הבולטת ביותר לפעולת טרור במסווה שכזו, הינה הפלת בניני התאומים תוך הנפת דגל טרוריסטי (אל-קעידה) מעל הפעולה בכדי להכשיר פעולה רחבת היקף, שנמשכת עד היום, כנגד תנועת הטרור העולמית (פלישה לעיראק ואפגניסטן, כמו גם מלחמה בשם האבטחה כנגד זכויות האזרח בארה"ב, מלחמה שהתפשטה ומשפיעה על רוב מדינות העולם כיום).

מבצע גלאדיו

מסוף שנות ה-60 ועד תחילת שנות ה-80 ,פרחה באיטליה קבוצה סודית מצד הימין הקיצוני, שנתמכה ומומנה על ידי קבוצת בילדרברג, ה-CIA ונאט"ו, ובנוסף על ידי בנק הוותיקן ותמיכת הבונים החופשיים, בכדי לבצע התקפות טרור ופיגועים, להאשים בהם את השמאל האיטלקי ולמנוע את עלייתו לשלטון.

gladio-2במהלך המלחמה הקרה, נאט"ו בשיתוף עם ה-CIA מימנו רשתות חשאיות במדינות אירופאיות רבות, בכוונה להפעילם במקרה שהמדינה תהפך לקומוניסטית בדרך דמוקרטית. היו אלו פעולות התנגדות והסחה שמומנו ואומנו היטב, שכללו תחת פעילותם התנקשויות, הסחות דעת פוליטיות והפצת דיסאינפורמציה.  בין היתר מדובר באיטליה, בלגיה, צרפת, דנמרק, גרמניה, יוון, הולנד, נורבגיה, פורטוגל, טורקיה, בריטניה, אוסטריה, קפריסין, פינלנד, ספרד, שוודיה ושוויץ.

מבצע גלאדיו שהיה למעשה ארגון צבאי חשאי שנועד כאמור להגן על איטליה מפלישה סובייטית בשנות המלחמה הקרה, נכלל תחת מבצעים אלו, וספציפית הוא נערך על ידי הזרוע האיטלקית של נאט"ו. מבצע גלאדיו בוצע במדינות נאט"ו רבות וגם בכמה מדינות ניטרליות, והמבצע כולו תואם על ידי ה-CCWU (Clandestine Committee of the Western Union) שנוסד ב-1948.  לאחר יצירת נאט"ו ב-1949, ה-CCWU שולב אל תוך ה-CPC (Clandestine Planning Committee) שנוסד ב-1951 ובסופו של דבר עבר למקום מושבו בבלגיה ב-1966.

מבצע זה זכה להכרה רשמית על ידי ראש ממשלת איטליה ג'וליו אנדראוטי, ב-24 באוקטובר 1990. אנדראוטי כיהן 7 פעמים כראש ממשלת איטליה וסיפור חייו ארוג מפרשיות שחיתות פתלתלות, קשרים אפלים עם הימין הקיצוני (למעשה עם הארגון P2, 'פרופגנדה שתיים' שהינו למעשה לשכה של הבונים החופשיים באיטליה) ודיאלוג סוער עם המאפיה.

בעת חקירת "הטבח בפאטאנו" (פיגוע טרור שבו נהרגו שלושה שוטרים) התגלה בדרך אגב דבר קיומו של "גלאדיו", בשיתוף נאט"ו וה-CIA, במטרה להילחם בקומוניסטים אם תתרחש פלישה סובייטית לאיטליה. הרשת כללה פשיסטים-לשעבר וקיימה יחסים הדוקים עם ארגון ה-P2 בהנהגת ידידו הוותיק של אנדראוטי, ליצ'ו ג'לי. ארגון 'פרופגנדה שתיים' הואשם בכך שביצע מספר פעולות טרור שיוחסו תחילה ל'בריגדות האדומות'.

קשריו של אנדראוטי עם ה-P2 נותרו עד היום בלתי ברורים ומטרידים. ה-P2 היה בתחילת דרכו לשכה של הבונים החופשיים, אך התנתק לכאורה והיה לארגון עצמאי שפעל בחשאי מתוך טירה במרכז איטליה. עם חבריו נמנו עשרות בכירים בפוליטיקה ובתעשייה האיטלקית ובין השאר מנחי טלוויזיה מפורסמים, שרים ואף ראש ממשלת איטליה הנוכחי, סילוויו ברלוסקוני (בכדי להדגיש את שיטת קניית דעת הקהל כך שהציבור יהיה אפאתי ולא יגיב לדברים שבאמת חשובים, יש לציין כאן שברלוסקוני היה הבעלים של 6 תחנות טלוויזיה באיטליה – 3 פרטיות ולאחר שנהיה לראש הממשלה הוא ניהל גם את 3 הציבוריות). ה-P2 ומנהיגו המפורסם, ליצ'ו ג'לי, נחשדו במעורבות ברוב הפרשות והשערוריות הבולטות שהסעירו את איטליה בחמישים השנים האחרונות ובהן התמוטטותו של בנק הוותיקן ורציחתו של הבנקאי והמאפיונר מיקלה סינדונה.

Gladio3בשלהי 2012, נשיא בית המשפט העליון באיטליה, פרדיננדו אימפוסימאטו, כתב ספר בשם 'הרפובליקה שבה טבח אינו מתפרסם', המקשר בין קבוצת בילדרברג הידועה לשמצה, מבצע גלאדיו וה-CIA.  אימפוסימאטו טען כי ה"אסטרגטגיה של מתח" (strategia della tensione, טקטיקה שנועדה להפריד, לעשות מניפולציות ולשלוט בדעת הציבור דרך שימוש בפחד, פרופגנדה, דיסאינפורמציה, לוחמה פסיכולוגית ופעולות טרור במסווה), נשלטה מהקלעים על ידי קבוצת בילדרברג בשיתוף עם ה-CIA ונאט"ו, המאפיה ומסדר הבונים החופשיים.  אימפוסימאטו מספר שהגיעו לידיו מסמכים שאין לו צל של ספק בדבר אמינותם, המראים שקבוצת בילדרברג הינה סוג של אח גדול המתמרן את הציבור ומשתמש לשם כך בטרוריסטים ובמסדר הבונים החופשיים.  כדוגמה סימלית לכוחה האמיתי של קבוצת בילדרברג, ב-2009, יו"ר קבוצת בילדרברג אטיאן דוינגון התרברב כיצד מטבע האירו כמטבע יחיד לשימוש בכל אירופה צמח מתוך קבוצה זו.

פרופסור שוויצרי להיסטוריה עכשווית, ד"ר דניאל גאנסר, פרסם ספר בשם "הצבאות הסודיים של נאט"ו", הכולל תיאורים נרחבים הנוגעים למבצע גלאדיו.  בספרו זה הוא מציג הוכחות על קשרים אף בין נאט"ו לבין ארגון הביון הבריטי ה-MI6.  פרופסור גאנסר מאמין שלמרות הצהרות ראשי נאט"ו כיום, צבאם החשאי עדיין קיים ופעיל.  ד"ר גאנסר אף מזכיר בספרו שב-1953 באיראן, ראש הממשלה האיראני מוחמד מוסאדק הופל משלטונו על ידי סוכני MI6 ו-CIA.  מאוחר יותר התגלה שמבצע זה תואם על ידי סוכן ה-CIA קרמיט רוזוולט, נכדו של נשיא ארה"ב לשעבר, תאודור רוזוולט.  לדעתו המקצועית של ד"ר גאנסר, המלחמות בעולם כיום המוצגות למראית עין כמלחמות הקשורות באיסלאם וכנגד הטרור, הינן למעשה ניסיונות לשלוט במירב עתודות הנפט והגז בעולם כמו גם בשאר המשאבים הטבעיים יקרי הערך הקיימים בכדור הארץ.

אחד המקרים המפורסמים הקשורים במבצע גלאדיו היה הטבח בבולוניה (באיטלקית Strage di Bologna).  אירוע טרור זה התרחש בתחנת הרכבת המרכזית של בולוניה שבאיטליה בבוקר ה-2 באוגוסט 1980, בו כתוצאה מפיצוץ נהרגו 85 אנשים ונפצעו יותר מ-200. בהטמנת הפצצה הואשם אז הארגון אורדינה נואבו ("סדר חדש"), ארגון טרור ימני קיצוני, כמו כן הורשעו שני סוכנים של ה-SISMI (זרוע המודיעין של הצבא האיטלקי), וראש הלשכה P2, ליצ'יו ג'לי, בחבלה בחקירת האירוע.  ב-2000, חקירת הפרלמנט האיטלקי מצאה שהטבח בבולוניה בוצע בשיתוף עם ה-CIA.  בחקירה זו נמצאו אירועי טרור דומים הקשורים למבצע גלאדיו, כמו לדוגמה הפיצוצים מ-1969 בכיכר פונטנה שבמילנו והפיצוצים בכיכר דלה לוג'יה בברסקיה 5 שנים לאחר מכן.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11955
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

16 תגובות »

 • dave

  שקט, שקט אוי ואבוי עכשיו גם דוברי העברית יתעוררו ויגלו שעבדו עליהם משנת 2001 . לא כל דבר צריך להיות חשוף וגלוי. אין שום "זכות הציבור לדעת" כשמדובר בפעולות מהסוג הזה. "זכות הציבור לדעת" כוללת גם את זכותו לא לדעת את אשר לא ראוי ולא רצוי שיידע. הציבור לא אמור לדעת את הסודות של המדינה. לא נורא שטפנו להם כל כך את המוח כל השנים האלה שגם אם בוש וצ'ייני בכבודם ועצמם יודו שזה היה פיגוע "דגל כוזב" העם לא יאמין להם.

  הגב לdave
 • גכ

  האמת העצובה היא שהציבור מעדיף שלא לדעת ולא להאמין ואני בהחלט מבין למה. הרי האמת הזו כל כך מחרידה ומערערת, שעדיף פשוט לוותר עליה ולקבל את העולם הפשוט יותר בו יש טובים וזה אנחנו, יש רעים וזה הם. הטובים שומרים על העולם, הרעים מפחידים וצריך להתגונן מהם וכך הלאה…
  לקבל שארגוני ביון נערצים דוקא פוגעים בנו, שקבוצות פרטיות כמו בילדברג שואפות להשתלטות עולמית, שממשלות משתפות פעולה נגדנו וראות בנו בשר תותחים או עז לחלוב אותה, כל אלה קשים לעיכול והמסקנה לפעולה הנובעת מהן היא אי-ציות ואי סדר, שמפחיד את רוב האנשים הרבה יותר מאשר אי-חופש, לדוגמה.
  בגלל צורת חשיבה זו, קל כל כך לעשות בנו מניפולציות, וקשה כל כך לחשוף אותן. רוב האנשים מעדיפים פשוט לא לדעת.

  הגב לגכ
  • Yuval

   יש לנו,ככלל, בעיונת, בה אנו מסווגים את העולם מחוץ לנו כשונה מזה שבתוכנו.. ולא רואים את הקשר. רוב האנשים הם דבר דמיוני ולא קיים. דעת הרוב היא דבר דמיוני ולא קיים. הבדלי תרבות , אף הם ,לא ממש קיימים – כי מי קובע ? ה'רוב' ? כל עוד נשאר בהבדלות, בהתבדלות, נמשיך לדרוך במקום מבחינת המצב שלנו כחברה מנוצלת, נשלטת ולא בריאה. ברגע שנפסיק להאמין שישנם הבדלים ונראה את הדמיון – לא נצטרך עוד את ההגנה של הממשלות והצבא מפני המפלצות שמעבר להרי החושך.

   הגב לYuval
 • dave

  דוקומנטרי חדש מעל 5 שעות בנוגע לפיגועי התאומים ..

  http://www.luogocomune.net/sit.....;artid=167

  הגב לdave
  • שם חסוי

   איזה סרט תעודה מעולה! מעמיק, יסודי, ועם הסברים מאוד ברורים… זה אחד הסרטים הכי טובים שראיתי על אסון התאומים, ביחד עם הרצאות של Jim Marrs (עיתונאי מדהים) והסרט של Architechts" and Engineers for 9/11 Truth" . מומלץ מאוד לראות אותו למי שעוד לא ראה…

   הגב לשם חסוי
 • איש המערות

  גם אתם כולכם, וכולנו עושים ופועלים כך..זה מתחיל אצל כולנו – כבר בתחילת דרכינו בביתם של אבא ואימא…
  בכדי לעצור את התהליך הזה שאורכו כאורך ההיסטוריה המתועדת, נצטרך לשנות גישה.
  לצורך כך מצ"ב לינק שמסביר ומכוון היטב את הלב והשכל החדשים אל המקור…
  כנסו ותתנסו (אני חוגג זאת למעלה מ-30 שנים) תובנה מובטחת.
  http://www.loggoinlist.com/ecr.....LmifgkHYNg

  אגב – קורה כאן משהו מוזר ביותר!!! תמיד כשאני פותח את האתר הזה של "פרוייקט אמת אחרת" המחשב נהיה כבד ואפילו נתקע לפעמים – בעיני זה חשוד – למישהו יש הסבר לתופעה הכרונית הזו? (אם מדובר בוירוס אז מדוע רק באתר הזה זה פועל ובכל היתר הכל כשורה ומתפקד היטב?)
  אשמח לקבל הסבר משכנע.

  נ.ב לא פעם קרה שתגובות שניסיתי לשלוח תקעו את המחשב בעת השליחה ואז מטבע הדברים היה חייב לבצע איתחול והתוכן נמחק ולא נשמר (ולמי יש חשק, רצון וזמן להקדיש שוב מחדש זיכרון לתגובה חוזרת?!) תודה

  הגב לאיש המערות
  • מנהל הפרויקט

   שלום,
   אנו מודעים לבעיה ובודקים אותה.
   האם תהיה מוכן ליצור איתנו קשר במייל כדי שנוכל לבדוק ביחד איתך מה גורם לבעיה?

   הגב למנהל הפרויקט
   • איש המערות

    מדהים ומשונה ככל שישמע…התופעה המתעתעת הכתה הרגע שוב!
    זה עתה כתבתי מספר שורות כתגובה לבקשתכם לבדוק אפשרות כיצד ניתן לפתור את הסיוט, אולם בעודי לוחץ על המקש לשיגור התגובה נסגר החלון לחלוטין בלי שום סיבה נראית לעין ושוב מחדש כל התהליך המייגע חוזר על עצמו…

    לתשומת לבכם: התופעה שכיחה רק באתרכם.

    נ.ב אפשרות כיוון בדיקה: עד כמה שישמע הזוי (כדאי שתבדקו באמצעות מומחה אם התופעה נעשית במזיד ע"י גורם מתנכל כלשהו- שכן אתרכם עם כל הכבוד אינו מתיימר להיות יפה נפש ומתחסד(וזאת בלשון המעטה)

    בהצלחה

    הגב לאיש המערות
 • dave

  ב-5 באפריל 1986 התפוצץ מטען חבלה סמוך לדיסקוטק "לה בלה" שבברלין. מהפיצוץ נהרגו שני חיילים אמריקאים ואזרחית טורקיה, כמו כן נפצעו כ-220 בני אדם.
  http://www.wsws.org/en/article.....view=print

  הגב לdave
 • אני מאוד שמח שהגעתי לאתר זה, אני כבר עוסק בהיסטוריה "וקונספירציות" מעל לשלוש שנים ורק עכשיו גיליתי אתר ישראלי זה.

  אני חושב שיש פה קצת משהו שהתפספס, המלחמה ברוסיה וברוסים משום מה כבר נמשכת כמעט 300 שנה ובמיוחד מאז רצח המלך פאבל ע"י סוכנים אנגלים. פאבל רצה להתאחד עם נפוליאון נגד אנגליה.
  עכשיו עוד משהו, יש כרגע בעולם פרופוגנדה אנטי רוסית ממדרגה ראשונה שגם בארץ רואים את רושה המכוער. במיוחד נגד פוטין. הרי מבצע גלדיו כל כולו כוון נגד קמוניזם ומפלגות קמוניטיות נרצחו בהמוניהם בפיגועי טרור באיטליה. היום רואים את המהלך של מלחמה במסווה באוקראינה… עד מתי? ועד מתי ישראל תהיה מעורוות בכל זה? ישראל מרפאה בבתי חולים את ISIS ביביב נפגש איתם בצפון, הנאצים מאוקראינה נמצאים בבתי חולים שלנו.. זה אבסורד, האם אין לנו שום חמלה? האם הכל זה ביזנס? למה ישראל נלחמת במלחמות של ארה"ב?

 • צבא אוקראינה הפיל את המטוס המלזי. זו לא היתה תאונה. הפקודה באה ממשרד הפנים האוקראיני.

 • גלעד

  ממליץ לכולם לראות את הראיונות האלו על גלאדיו 1 וגלאדיו 2-המעבר מקבוצות ימין לאומניות לקבוצות איסלמיסטיות ע"ע מוג'הדין/אל קעידה/דאעש/-איך הם פועלים ומאיפה-תורכיה/בריסל(הפיקוד של נאטו)/אנגליה/ארה"ב/(הפיקוד הבכיר) שיקאגו מי מעורב איך זה קשור לרוסיה אפגניסטן "המלחמה בטרור" סחר בסמים והלבנת כסף,ל9/11 ועוד הרבה..מבטיח לכולם שעוד לא ראיתם מידע כזה בשום מקום
  https://www.youtube.com/watch?v=AARtO88G5Ag

  הגב לגלעד
 • גלעד

  עוד ראיון מומלץ על גלאדיו 1http://www.corbettreport.com/interview-582-tom-secker-on-operation-gladio/

  הגב לגלעד
 • גלעד

  מה המעורבות של ישראל בכל זה או לפחות התוכנית שכנראה עומדת מאחורי הבלגן שראינו בעולם הערבי בשנים האחרונות..(תוכנית מ1983!)http://www.matzpen.org/1983-07-10/%D7%9E%D7%A1%D7%9E%D7%9A-%D7%A9%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%94/

  הגב לגלעד
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית