ראשי » בריאות » אתם כאן

נפגעת ראשונה מחיסון הפוליו בישראל? בת 6 משותקת

 • מאת מנהל הפרויקט | 2 באוקטובר 2013
 • 18,523 צפיות | 36 תגובות
עודכן לאחרונה: 3 באוקטובר 2013

ילדה ישראלית כבת 6 אושפזה בבית החולים שניידר בפתח תקווה לאחר שלקתה בתסמונת גיאן בארה הגורמת לשיתוק.

לפי הפרסום באתר YNET הילדה מאושפזת כבר 9 ימים בשניידר, כחמישה שבועות לאחר שקיבלה את החיסון.

למרות החשש הגדול של הורים משיתוק לאחר חיסון, חשש שככל הנראה הוביל לכך שכ-40% עדיין לא חיסנו את ילדיהם, מיהרו במשרד הבריאות להוציא הודעה בה הם מדגישים כי הילדה נבדקה ונמצאה שלילית לפוליו ולנגיף.
לטענת משרד הבריאות, לא אותרו נגיפי פוליו בצואה, ולכן אין קשר בין החיסון לבין הופעת השיתוק.

אם זה אכן נכון, זהו הסבר אבסורדי שכן נגיפי הפוליו שהוחדרו לגופה עוזבים את הגוף עד 6 שבועות מרגע החיסון כך שבהחלט ייתכן שהתסמונת נגרמה בזמן שהנגיפים היו בגופה.

למעשה תסמונת גיאן בארה ידועה בכך שהיא מתפתחת במהירות בתוך ימים עד שבועות ספורים.

משרד הבריאות טען בנוסף כי הופעת שילשולים מאוחרת וממושכת, מתאימה למחלה ויראלית ולא לפוליו.

אבסורד נוסף, שכן מחלת הפוליו היא מחלה ויראלית…

עדכון 3.10.13
סטטוס שפורסם בדף הפייסבוק הפופולרי "מאמאזון" חושף שיתכן ויש עוד ילדה המאושפזת בשניידר עם אותן תופעות בדיוק.
פרטים נוספים וצילום מסך של הסטטוס בהמשך הכתבה.

הכתובת היתה על הקיר

כבר אמש החלו להסתובב בפייסבוק שמועות על המקרה שמקורן היה בשתי תגובות שפורסמו בכתבה אחרת שפורסמה ב-YNET רק יום לפני.

שיתוק ילדה פוליו

אם הנתונים שפורסמו ב-YNET נכונים, הילדה מאושפזת כבר 9 ימים בבית החולים ללא שום ידיעה על כך מכלי התקשורת, למרות שאנשים רבים פנו אליהם ורצו להוציא את המקרה לאור.
האם משרד הבריאות מנע מאמצעי התקשורת לפרסם על כך כדי שלא להפחיד הורים שעדיין לא חוסנו?

עוד מקרה של ילדה שלקתה בשיתוק?

למרות שאין אישור ודאי לכך וצריך להתייחס לכך בזהירות עד לקבלת פרטים מלאים, יום אחרי פרסום הכתבה, חשף הבלוגר חיסונים בע"מ סטטוס של עדות אפשרית נוספת על אשפוז ילדה בשניידר הסובלת בדיוק מאותן התופעות של שיתוק שבועות לאחר קבלת החיסון

עוד ילדה שחלתה

מהי תסמונת גיאן-בארה

תסמונת גיאן-בארה (Guillain-Barré syndrome), בעברית תסמונת דלקת רב-עצבית עולה חריפה, היא דלקת הפוגעת במעטפת העצב, מיאלין, ומתפתחת כארבעה ימים לאחר חדירת זיהום לגוף. יש סברה שהפגיעה במיאלין היא תגובת חיסון עצמי.
המחלה יכולה להופיע בכל גיל ומופיעה בדרך-כלל אחרי מחלת חום או שילשולים מנגיף או חיידק. כחמישה אחוזים מן החולים במחלה מתים ממנה. (מתוך ויקיפדיה)

תסמונת זו היא אחת מתופעות הלוואי הנדירות שיכולות להיגרם מחיסונים, בכללם חיסון הפוליו המוחלש.

למשל, בעלון חיסון הפוליו הדו-זני של חברת סאנופי-פסטר, חיסון מקביל לחיסון של GSK שניתן בארץ (אך לא זהה במרכיביו), כתוב שתסמונת גיאן-בארה (שיתוק שנראה בדיוק כמו שיתוק הפוליו) היא תופעת לוואי ידועה (ונדירה) של החיסון. ראו בסעיף 4 "תופעות לוואי" (Side Effects)

חיסוני השפעת ידועים בכך שהם גורמים לתסמונת גיאן-בארה (שיתוק דמוי-פוליו). לדוגמה, ראו בחיסון הפלואריקס הניתן בארץ:
"An association between the A/New Jersey/76 swine influenza and Guillain-Barre Syndrome (GBS) has been demonstrated."

לינק לעלון היצרן.

איסוף נתונים על נפגעי חיסון פוליו

עמותת איזון חוזר שהגישה לפני כמה שבועות את הבג"ץ נגד מבצע חיסוני הפוליו (שנמשך על ידה לאחר שהשופט אמר כי הוא השיג את מטרתו) החלה באיסוף עדויות של הורים לילדים שחלו או סבלו מתופעות לוואי בסמיכות לקבלת החיסון.
אם יש לכם ילד שחוסן וסבל מתופעות לוואי כלשהי בעקבות קבלת החיסון, אנא צרו קשר עם עמותת איזון חוזר בדף הפייסבוק שלהם או במייל: info@izunhozer.org

עסקים כרגיל

למרות שתסמונת גיאן בארה יכולה לקרות גם מגורמים אחרים, הסמיכות בין קבלת החיסון להתפרצות השיתוק צריכה להדליק אורות אזהרה אצל בכירי משרד הבריאות, במיוחד לאור העובדה שתסמונת זו ידועה כתופעת לוואי מחיסונים.

אך כמובן שמשרד הבריאות לא יודה בקשר האפשרי בין החיסון לשיתוק, יש להם מבצע להשלים ועוד מאות אלפי מנות חיסון שנשארו מיותמים במחסנים.

השיתוק שנגרם מתסמונת גיאן בארה ניתן לטיפול ובמקרים רבים עובר אך 10% מהחולים עלולים לסבול מכאבים כרוניים ומהופעה חוזרת ונשנית של שיתוק.

בתוך כך, משרד הבריאות מתכוון ככל הנראה להחזיר את החיסון המוחלש לשגרת החיסונים שיקבלו ילדים בטיפות החלב, זאת כ-8 שנים לאחר שהוצא משימוש עקב חשש מתופעות לוואי כגון שיתוק…

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11937
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

36 תגובות »

 • שבתאי

  בעמוד הפייסבוק של חיסונים בע"מ הוא כתב כך

  זוכרים שסיפרנו לכם שמחלת הפוליו של שנות ה-50 לא נגרמה מוירוס הפוליו?
  אז הנה פיסת עדות שמוכיחה את זה.

  מאמר משנת 1960 בירחון JAMA, מתאר את תוצאות בדיקות המעבדה שנערכו בעת מגפת הפוליו במישיגן ב-1958.
  http://jama.jamanetwork.com/ar.....‬‬‬

  (מוזמנים להיכנס ללינק לראות את הטקסט המקורי באנגלית).
  להלן תרגום תקציר (אבסטרקט) המאמר:

  "בזמן מגפת פוליומייליטיס [השם המלא של הפוליו] במישיגן ב-1958, נערכו מחקרים וירולוגים וסרולוגים שכללו דגימות מ-1,060 חולים. דגימות צואה מ-869 חולים לא מצאו וירוס ב-401 מקרים, וירוס הפוליו ב-292, וירוס ECHO ב-100, וירוס קוקסאקי ב-73, ווירוס לא-מוגדר ב-3 מקרים.
  בדיקות דם ב-191 חולים שמהם לא הושגו בדיקות צואה הראו חוסר בנוגדנים ב-123 מקרים, נוגדנים לוירוס הפוליו ב-48, וירוס ECHO ב-14, ווירוס קוקסאקי ב-6.

  במספר גדול של חולים משותקים כמו גם בחולים לא-משותקים, וירוס הפוליו לא היה הגורם למחלה. מחקרי שכיחות הראו שלא היה הבדל קליני בולט בין זיהום בקוקסאקי, ECHO או וירוסי הפוליו.

  אם וירוס הפוליו היה אחראי למחלה ולשיתוק, איך זה שמעל 2/3 ממקרי התחלואה במישיגן שהוגדרה "פוליו" כלל לא נגרמו מהוירוס?

  התשובה: הרעלת DDT היתה הגורם העיקרי למגפת הפוליו של שנות ה-50.

  מש' הבריאות מייצר מסעות הפחדה של הציבור ומבזבז מיליונים בגלל "שרידי וירוס פוליו בביוב", כשכל הזמן הזה הוירוס והשרידים לא ידעו שהם אשמים במשהו.
  אתם מבינים למה אין תחלואה בפוליו בישראל 2013? לא בגלל החיסון (ממילא חצי מהאוכ' עם חיסון פג תוקף).
  פשוט, הוירוס לא גורם למחלה.

  אז חבר'ה, בואו נשחרר נשימה ונירגע. מש' הבריאות עבד עלינו בפעם האחרונה עם הפחד הקמאי הזה של הפוליו.
  מהיום אנחנו לא מפחדים מפוליו. אנחנו מפחדים ממש' הבריאות.‬

  הגב לשבתאי
  • מוטי מרדכי נחום

   שלום שבתאי, אתה כותב בתגובתך, שבמחקר לא נמצא כל קשר בין נגיף הפוליו לשיתוק. אתה גורם מיד לכל מי שקורא את תגובותייך להאמין מיד שכך הדבר. בתחילה גם אני האמנתי מיד, אך מרצה שלי לאפידימיולוגיה תמיד חפר לנו שלא להאמין לכל מה שאומרים. אז חיפשתי את המאמר המלא שממנו כביכול הוצאת את ה-Abstract, עזוב שלא מצאתי בו את התקציר המדובר, נאמר בו בחלק התוצאות, שככל שהוזרקו יותר זריקות כך ירדו אחוזי השיתוק, עד לרמה אפסית בהזרקה הרביעית, ניתן לראות זאת בגרף מתוך המאמר: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pm.....71/?page=8
   ובחלק הדיון (פיסקה 2) נאמר: ההתפרצות נגרמה כתוצאה מנגיף הפוליו, מהסוגים 1 ו-3 כאשר 1 הוא השולט, בקרב אלה שקיבלו שיתוק היו אלה שקיבלו מנה מועטת של החיסון או כלל לא.
   קישור: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pm.....1/?page=13
   אני ממש לא עיוור ואף מאמין בהרבה מהקונספירציות אך אין צורך לבדות דברים. תודה.

   הגב למוטי מרדכי נחום
 • שבתאי

  לקמן הקישור הנכון למחקר

  http://jama.jamanetwork.com/ar.....eid=327642

  הגב לשבתאי
 • dave

  לא פלא שיש לנו גופים ממשלתיים מושחתים כמו משרד הבריאות. תרמית הפוליו, תרמית שפעת החזירים, פלואוריד, מזון מהונדס גנטית, מניעת מריחואנה מחולים, חטיפת ילדים חולים מהוריהם ל"טיפול" בהקרנות. והרשימה עוד ארוכה אבל למה אתם מצפים כאשר לצהובון רדוד כמו ידיעות אחרונות יש למעלה מחצי מיליון צופים ברשת ביום ואילו לאתר הזה אמת אחרת יש פחות מ 4000 צופים ביום. אתם קולטים איך החברה שלנו היתה נראית אם הנתונים היו הפוכים.

  הגב לdave
 • יוסף

  לDave
  אם הנתונים היו הפוכים כנראה שהיינו מוקפים בפראנוידים טיפשים ולא בבורים טיפשים

  הגב ליוסף
  • מהאדווה

   יוסף,
   פרנויה היא מצב פסיכוטי, מלווה בפחד, חרדה ומחשבות שווא, שבו חש האדם כי הוא נרדף, אף על פי שאין לכך ביסוס במציאות.

   ב-2006, ידידה טובה שלי מאירופה התקשרה אלי בבהלה. היא קראה באותו היום בעיתון שאיראן עומדים לתקוף את ישראל בנשק אטומי בקרוב. היא קראה לי לבוא מיד לאירופה ולגור אצלה עד שהעניין יירגע. הרגעתי אותה, אמרתי לה שמאז שאני קטן איראן מאיימת לתקוף את ישראל בנשק אטומי, וכל פעם בעיתונות גורמים לזה להיראות כאילו עד עכשיו זה לא היה רציני אבל הפעם – זה 'באמת' רציני.
   זו דוגמה קטנטנה לתחושות השווא שיש לרוב האנשים הקוראים בצורה שגרתית את העיתונים הראשיים.

   על פי הגדרה, מי שקורא את העיתונות המרכזית הוא פרנויד, ברמות הרבה הרבה יותר גבוהות מאשר מי שקורא כאן מאמרים, כי כאן נוסף למאמרים היגיון שלרוב לא קיים ב-YNET ועמיתיו. בנוסף, מי שקורא כאן לרוב קורא במקביל גם ב-YNET ולכן הוא מיודע יותר ומסוגל להחליט בעצמו למי להאמין. בניגוד לקוראי YNET שמניחים שמה שהם קוראים בעיתון הוא אמת לאמיתה, ולא מאמרים עם אינטרסים כלכליים מאחוריהם.

   מי שקורא כאן מבין שיש כימיקלים רעילים במזון, מבין שתעשיית התרופות רוצה בעיקר למקסם רווחים ופחות מעניין אותם הבריאות השלמה והזולה ביותר של הציבור (כטיפול למחלה כרונית, יותר רווחי כלכלי לפתח תרופה יקרה שדורשת לקיחה יומית למשך שנים רבות, מאשר טיפול מהיר של שבוע), והרבה פעמים הם עושים טריקים מלוכלכים עם פקידי ממשלה שונים.

   הגב למהאדווה
 • שירה

  נפגיעה במיאלין זה תגובה אוטואימונית כלומר שמערכת החיסונית בגוף חלשה והגוף שולח נוגדנים שפוגעים בגוף עצמו במקום לדחות את הגוף הזר. כנראה שמלכתכילא היה כשל חיסוני בגוף הילדה שאולי לא ידעו עליו לפני ועם הריאקציה של החיסון זה פרץ החוצה…

  הגב לשירה
 • ניר

  לצערי כל עוד החיסון לא תוקף בצורה המונית את האוכלוסיה, משרד הבריאות יכול להמשיך לטעון מה שהוא רוצה. מאז תחילת מבצע החיסונים אנחנו רואים כיצד האינפורמציה שמשרד הבריאות מספק הוא אינו שקוף לחלוטין וכל תשובה שהוא נותן, רק מחזק את העמדה הנגדית.

  פעם הייתי מושפע כמו כולם, אמרו בחדשות שצריך להתחסן נגד שפעת החזירים ואמרתי כמו תוכי לכולם כיצד זה המעשה הנכון. היום, כאשר יש בידי מידע שמסביר יותר על החיסון, אני מסוגל להחליט בעצמי האם זה המעשה הנכון או לא. תודה לאל שיש אינטרנט.

  הגב לניר
 • ענבל

  אם לילדה שלי יש שלשולים והקאות אחרי חיסון לפוליו אני צריכה לדאוג

  הגב לענבל
  • מנהל הפרויקט

   שלום ענבל, אם זה קרה סמוך למתן החיסון, אני מציע שתפני לעמותת "איזון חוזר" שאוספים עדויות על נפגעי חיסון.

   הגב למנהל הפרויקט
  • אם השלשולים היו סמוך לחיסון, החיסון לא נספר.
   הילדה מחוסנת במומת אבל.

   זה שהחיסון לא נספר, לא אומר שהנגיף לא התרבה בבטן.

   הקאות מתמשכות זה דבר שצריך באופן כללי לבדוק. עם יש בנוסף כאבי ראש מתמשכים כדאי עוד יותר לבדוק.

   • T

    שילשולים והקאות יכולים להגרם בגלל תגובה עם עוד דברים שנמצאים בחיסון, לא רק בגלל הנגיף המוחלש

    הגב לT
   • T

    אתה גם לא יכול לדעת עד כמה החיסון המומת היה אפיקטיבי

    הגב לT
 • Ay2

  עוד ידיעת משטח
  חברתי ואחות בבית חולי בצפון מדוחת על עשרות ילדים שחוסנו אשא מאושפזים עם חום גבוה בבידוד. ידיע זו נכונה מלפני שבועיים

  הגב לAy2
  • מנהל הפרויקט

   למה ההורים לא מפרסמים את זה?
   תוכלי לקשר אותי לחברתך?

   הגב למנהל הפרויקט
   • EM

    מנהל הפרויקט היקר,

    אני מכבדת את הניסיון ליצור עיתונות אחרת ולא זו ההופכת את כולנו לפאנואידים. צר לי מאוד, אך להתחיל את הידיעה עם הכותרת "נפגעת ראשונה מחיסון הפוליו" ואז לסייג את זה בגוף הכתבה, שזו תופעת לוואי נדירה שיכולה להיגרם גם מוירוסים אחרים או ממחלות אחרות, זו בדיוק אותה מניפולציה שעושה התקשורת. כמו בכל תרופה או חיסון,יצרניות התרופות לא לוקחות צ'אנס וכותבות את כל תופעות הלוואי האפשריות הקיימות. גם פה זה המקרה. אני בחרתי לא לחסן את הבן שלי בוירוס המוחלש כרגע אך לא הכתבות זורעות הפחד והאימה הן אלה ששכנעו אותי. צר לי, אך ניסית להיות כן וישר ועדיין נפלת בצורך למשוך קוראים לכתבה על ידי כותרת מרעישה. משרד הבריאות הוא אכן גוף בעייתי, אני מסכימה שהם מסתירים עובדות מהאוכלוסיה אבל מה יעזור לאוכלוסיה שאין לה ידע מדעי באימונולוגיה לדעת פרטים מחקריים שעלולים להכניס אותה לחרדה המונית רק בשל בורות בעניין. מי שזה מעניין אותו מאוד, כמוני כמוך, שיפתח מאמרים ויקרא על כל חיסון. המידע נגיש באינטרנט לכל מי שרוצה.

    בכל מקרה, זו יוזמה מבורכת, לנסות ליצור עיתונות אחרת, עלה והצלח.

    הגב לEM
    • מנהל הפרויקט

     שלום רב,
     ההסתייגות קיימת גם בכותרת בדמות סימן שאלה.
     בלי קשר, תודה על המילים ועל הביקורת הבונה,
     בהחלט אשתדל להיות מדויק יותר להבא.

     הגב למנהל הפרויקט
  • החלמה מהירה.

   זה לא מסתדר עם מה שמר גמזו אמר בסופשבוע של מעריב מתאריך 4 באוקטובר: "תופעות לוואי פחותות מאלה שבאות לאחר נטילת אקמול".

 • dave

  רוני גמזו ויעל גרמן הם בסך הכול סוכנים של ארגון הבריאות העולמי וככאלה אין לבטוח בהם
  http://www.euro.who.int/en/wha.....-in-sewage

  הגב לdave
 • אושרת

  מיד אחריי יומיים מקבלת החיסון הבן שלי בן שנה , שילשל קרוב ל18 פעמים בספירה מלאה!!!! שילשול ברמה של החלפת מצעים בגדים ואף מקלחת מאחר וכולו היה שלשול. בנוסף חום גבוהה מאוד ולצערי הייתי בבית חולים 4 פעמים ותמיד אמרו שאין קשר!!!! לעניות דעתי זה קשור בהחלט לחיסון!!

  הגב לאושרת
 • מיכל

  שירה – תגובה/ מחלה אוטואימונית זה כאשר הגוף מייצר נוגדנים כנגד תאים עצמיים, מכל מיני סיבות, ולא כאשר מערכת החיסון חלשה, להיפך

  הגב למיכל
 • לפני מס' שבועות חיסנתי את בני וגם חברותיי , מכריי ואחיותיי את ילדיהם , ברוך ה' הכל בסדר אצל כולם..

 • אליס

  אם הילד שלי מחוסן במומת אני לא אמורה לפחד שהוא יחלה במחלה? כי אינני מעוניינת לחסן אותו במוחלש, השאלה אם אני לא טועה ועדיף לחסן אותו אני בדילמה רצינית ויש לנו תינוק במשפחה מה אני עושה איך מגבשים החלטה כזאת.

  הגב לאליס
  • מנהל הפרויקט

   שלום אליס,
   לפי פרסומיו הרשמיים של משרד הבריאות, ילד המחוסן במומת מוגן מפוליו.
   החיסון בחי מוחלש לא ניתנים בשביל בנך, אלא מטרתם להיות מופצים באוכלוסיה.
   בנך משמש כאינקובטור לחיידקים שאמורים להיות מועברים לאוכלוסיה.

   הגב למנהל הפרויקט
 • גל

  אפילו את שם המחלה אתם לא יודעים לכתוב… אז איזה אמון יש לי מהכתבה?…. גיליאן ברה וכמובן לא גיאן בארה… , מחלה אוטואימונית (הגוף תוקף את עצמו בתגובה לווירוס כל שהו) וזה יכול לקרות גם אחרי שפעת… כל שנה יש כ-140ילדים חולים בזה ללא קשר לפוליו! אז תפסיקו לבלבל את השכל!!!

  הגב לגל
  • מנהל הפרויקט

   שלום גל, בויקיפדיה התסמונת מאויתת בדיוק כך: http://he.wikipedia.org/wiki/%.....7%A8%D7%94
   כנראה שיש שתי דרכים לאיית את זה, מאחר והמקור הוא מצרפתית.
   כפי שציינו בכתבה, התסמונת אכן יכולה לקרות גם מדברים אחרים, אך היא תופעת לוואי ידועה מחיסונים, בכללם החיסון נגד פוליו.

   שיהיה לך יום נהדר,

   הגב למנהל הפרויקט
  • אסנת

   מטרת החיסונים היא להגדיל את רמת הנוגדנים בגוף מה שגורם לחוסר איזון במערכת החיסון. היא מתבלבלת ומתחילה לתקוף.בעיקר אם היא לא בשלה כמו אצל תינוקות וילדים קטנים לכן חיסונים עלולים לגרום למחלות אוטואימיוניות

   הגב לאסנת
 • דנה

  ביום שישי האחרון הייתי במיון "שיבא" תל השומר ובשעות הצהריים הגיעה ילדה בת 4 למיון יום אחרי שקיבלה החיסון כשהיא לא מסוגלת להזיז את רגליה. אין לי פרטים נוספים אך ייתכן שקשור לאותה תסמונת…

  הגב לדנה
 • בסד יניב קצין

  השאלה למה לא בודקים באמת לגבי תרופות שאין בהם סיכון לפגיעה קשה אני לא מדבר על תופעות לווי קלות?זה השאלה שצריכה להשאל?ובטוחני שאפשר למצוא תחליף טוב יותר בלי סיכונים הנימצאים בחיסון הפליו וזאת במידה שיש להם את אחוז ומספר הדבוקים בפליו

  הגב לבסד יניב קצין
 • מורן

  שאלה נוספת: אני פחות או יותר החלטתי לא לחסן את בני מאחר וכבר מחוסן בחיסון המומת. לאחר מחקרים רבים בנושא, השאלה היחידה שנותרה לי ושהיא דיי מהותית מבחינתי היא, במידה והילד נדבק בנגיף הפוליו הפראי, כאשר איננו מחוסן בחיסון החי מוחלש ולכן אינו בעל נוגדנים אשר ימגרו את המחלה בעודה בגופו (היינו נשא), לכמה זמן הוא נשאר נשא??? לכל החיים? הנגיף יהיה מופרש בצואתו לכל החיים? אם לדוגמא נולד לו אח/ות קטנים כעבור שנתיים לדוגמא, זה יכול להיות סיכון מאוד משמעותי… יש תשובה אולי לשאלה זו?

  הגב למורן
  • בין 8-2 שבועות. תלוי בזן, תלוי בילד.

   באופן כללי המדע אינו יודע איך הגוף מטפל בנגיף. אבל יודעים לומר שהנגיף נעלם לאחר 8-2 שבועות. אין נשאות לכל החיים בפוליו, זה מושג ששמור רק לאנשים עם כשל חיסוני חמור.

 • לאה

  שלום יש לי תאומים בני 3 חיסנתי אותם בחיסון הפוליו ב 2.9 וביום ראשון הזה 6.10 הילדה שלי מקיאה וגם קצת משלשלת .הרופא אומרת שזה לא קשור לחיסון וזה אמור לעבור לבד הקאות הם ובעיקר בערב וגם ביום לא חסר .אני צריכה לפחד ?!

  הגב ללאה
  • מנהל הפרויקט

   שלום לאה, קשה לי להאמין שזה קשור לחיסון כי עבר יותר מחודש.

   הגב למנהל הפרויקט
  • אסנת

   אולי כדאי לך לפנות לארגון חסון . יש להם מידע רב נושא חיסונים ואולי יוכלו לעזור לך עם שאלתך

   הגב לאסנת
 • טליה

  תעשו סרטון המשך לסרטון הפוליו:
  ברקע השיר "כשאת אומרת לא"
  כתוב: "חמה משרד הבריאות מתכוון במילים "אפס סיכונים""?
  תמונות של ציטוטים כגון "אפס סיכונים" "ללא תופעות לוואי"
  ואז תמונות של ידיעות מהפייסבוק ותגובות אודות תופעות לוואי קשות במקבלי החיסון.
  כתוב: משרד הבריאות מתכוון לכך שלעולם לא יקחו אחריות על התוצאות, ולא תפוצו.

  הגב לטליה
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית