- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

משרד הבריאות שוקל לעצור את חיסוני הפפילומה נגד סרטן צוואר הרחם

שינוי מדיניות של משרד הבריאות בעניין חיסוני הפפילומה נגד סרטן צוואר הרחם?

משרד הבריאות מקיים בימים אלה דיונים בהשתתפות רופאים ומומחים במטרה להחליט האם להמשיך במדיניות החיסון נגד סרטן צוואר הרחם והכנסתו לחיסוני השגרה לבנות בית הספר בישראל. כך על-פי דיווח של אתר YNET [1].

לפני שנה החליטה ועדת סל הבריאות להכניס את החיסון לסל ולפני כמה חודשים החליט משרד הבריאות שהוא ינתן כחלק מחיסוני השגרה לבנות בגילאי 11 ומעלה בבתי הספר. אלא שכעת מתנהל ויכוח רפואי מורכב בנושא, שנובע מדיווחים הולכים ומתרבים על תופעות הלוואי הכרוכות בשימוש בו.

כמו במקרים אחרים, ההתעוררות של משרד הבריאות, כמו גם של כלי התקשורת בישראל, קורית שנים אחרי שהדברים פורסמו בערוצי התקשורת האלטרנטיבית.

בפרויקט אמת אחרת פרסמנו והתרענו בהרחבה על סכנות החיסון כבר לפני 5 שנים.
לא פחות מ-11 מאמרים וסרטים [2] פורסמו בנושא באתר עד כה.

זה לא הפריע למשרד הבריאות ולחברות התרופות יצרניות החיסון לצאת בקמפיינים שיווקים במטרה לקדם את החיסון השנוי במחלוקת ולהתעלם לחלוטין מהאזהרות מכל רחבי העולם.

לפני חודש פורסם תחקיר מצוין [3] בערוץ 1 על סכנותיו של החיסון לסרטן צוואר הרחם.

בתחקיר שצריך להפעיל פעמוני אזהרה לכל אדם בר דעת (ובמיוחד להורים לבנות) מתוארת התנהלות תמוהה של משרד שאמור להגן על בריאות אזרחי ישראל אך בפועל משמש כמעין זרוע שיווקית של חברות התרופות.

הצורה המבולבלת וחסרת האחריות שבה מתנהל משרד הבריאות בעניין חיסוני סרטן צוואר הרחם מזכירה גם את התנהלות המשרד בעניין חיסוני הפוליו במבצע המתקיים בימים אלה.

לא פלא שאמון הציבור במשרד הבריאות הולך ומתדרדר.

הביזיון של חיסוני שפעת החזירים שעלה למשלם המיסים הישראלי מאות מיליוני שקלים רק לפני שנתיים ופרשת האלטרוקסין הן שתי דוגמאות נוספות למערכת בריאותית קורסת שנשענת כמעט לחלוטין על המלצות ארגון הבריאות העולמי ועל מחקרים במימון חברות התרופות, מערכת שכנראה אין בה לא שיקול דעת עצמאי ולא חשיבה ביקורתית.

עדכון 15.9.13