ראשי » בריאות » אתם כאן

מבצע פוליו – 14 סיבות מדוע לחשוב פעמיים לפני קבלת החיסון [עודכן]

 • מאת מנהל הפרויקט | 4 באוגוסט 2013
 • 33,158 צפיות | 79 תגובות
עודכן לאחרונה: 20 באוגוסט 2013

למי שעוקב אחרי סיפור הפוליו, הצהרת משרד הבריאות שבכוונתו לרכוש מאות אלפי חיסונים עם וירוס חי מוחלש נגד נגיף הפוליו לא הגיעה בהפתעה.
כבר כמה שבועות שאנחנו מחכים להחלטה הצפויה הזו שתחילתה ידועה אך סופה לא ברור כלל.
צמרת משרד הבריאות מתפקדת בימים אלה באופן דומה מאוד לצורת ההתנהלות בתקופת מגיפת שפעת החזירים.

עדכון 20.8.13
ככל הנראה בתגובה לויראליות העצומה של המאמר הזה (כמעט 6,000 המלצות בפייסבוק, 15,000 צפיות במאמר נכון לעכשיו) התפרסמה כתבה שאמורה לסתור את הנקודות שהעליתי כאן. את מאמר התגובה כתבה דוקטור קרן לנדסמן, רופאה תומכת בחיסונים.
לא אסקור כאן את הנקודות שבהן לנדסמן טעתה והטעתה, מספיק שאפנה אתכם לקריאת תגובת ארגון חסון למאמר שלה ואשאיר לכם את הסקת המסקנות.

"חצי מיליון מנות חיסון כבר הוזמנו – משרד הבריאות יתחיל לחסן נגד פוליו
המבצע אמור היה להקיף כ-150-200 אלף ילדים באזור הדרום, וכעת ייתכן שיורחב לכל הארץ.
המבצע יימשך כחודשיים; חיסונים יינתנו גם בבתי הספר במסגרת המבצע יחוסנו ילדים בחיסון הניתן בטיפות ומכיל נגיפים מוחלשים, כדי להגן על קרוביהם שאינם מחוסנים נגד המחלה." (הארץ)

רק לפני 3 ומשהו שנים התבשר הציבור על מגפה אפוקליפטית שעומדת לפקוד את ארצנו ולהשאיר מאחוריה עשרות אלפי הרוגים, אלא אם נחסן את האוכלוסיה.
"זה כדאי," לחשו בכירי תאגידי התרופות באזנם של מנהיגי העולם החופשי. "שלמו על חיסון אחד וקבלו דובי מפרווה מתנה."
ומנהיגינו שלנו לא חשבו פעמיים.
ארגון הבריאות העולמי אומר ואנחנו עושים.

450 מיליון שקל שילמו אזרחי המדינה על מאות אלפי חיסונים.
והתוצאה?
מגיפת הייפ היסטרית שהתבררה לבסוף שהושפעה ממניפולציה של חברות התרופות שראו דולרים מול העיניים.
וזה לא אני אומר. וועדת החקירה של האיחוד האירופי אומרת

חברות התרופות הראו רווחי שיא בתקופת שפל כלכלי,
ישראל נתקעה עם מלאי עצום של חיסון שהיו שאמרו כי הוא מסוכן ולא נבדק מספיק
ואזרחי ישראל קיבלו את מנת ההפחדה והפאניקה באדיבות התקשורת שפשוט אוהבת את הגופן האדום והשחור כי זה מוכר (וגם מרזה).

אבל יש לנו זכרון קצר, ויש מי שיודע זאת ובונה על זה.

בפעם הקודמת, בזכות עבודתם של כמה "משוגעים" זה לא הצליח להם כ"כ.
אזרחי ישראל והעולם פשוט לא הגיעו להתחסן כי בעידן המידע החופשי כבר אין הגמוניה לתקשורת הממסדית, והמידע הופץ במהירות.
אבל אף אחד לא איבד את עבודתו בעקבות הפארסה, חזרנו לראות תוכניות ריאליטי רדודות ואלימות והעולם כמנהגו נוהג.

גם היום יש כמה "משוגעים" (משרד הבריאות אוהב לקרוא להם "מתנגדי חיסונים") ביניהם רופאים, אקדמאיים ואפילו כמה שהם תומכים מוצהרים של חיסונים שקוראים להחלטת משרד הבריאות לחסן את האוכלוסיה בחיסון מוחלש לפוליו – "טעות קשה".

בפעם הקודמת שכתבתי מאמר דומה בתקופת שפעת החזירים הוא הגיע לכמעט 30 אלף צפיות ועד היום הוא אחד המאמרים הנצפים באתר.
זה תלוי בכם אם גם הפעם נגיע להרבה אנשים שאולי יחשבו פעמיים.
אז שתפו בבקשה והפיצו.

מבצע פוליו – 14 סיבות מדוע לחשוב פעמיים לפני קבלת החיסון

חיסון על חיסון

רוב הילדים בישראל כבר ממילא מחוסנים נגד המחלה בחיסון המכיל נגיפים מומתים שנכלל בתוכנית החיסונים הלאומית. המשמעות היא שיזריקו לילד שלכם חיסון למחלה שהוא כבר חוסן נגדה וזאת כדי שהוא ישמש ככלי למניעת העברת הנגיף הפראי. הבעיה היא שכדי למנוע את הפצת הנגיף משרד הבריאות צריך לחסן 100% מכל נשאי הנגיף, דבר שהוא בלתי אפשרי סטאטיסטית.

החיסון עלול בעצמו ליצור מגיפה

שימו לב לסיטואציה המעניינת שנוצרה: מתן חיסון פוליו מוחלש לילדים המחוסנים, לא רק שהוא מיותר לחלוטין עבורם, אלא הוא גם מסכן את הילדים הלא-מחוסנים, שעלולים להיפגע מוירוס החיסון שיופרש ע"י הילד המחוסן.

דו"ח מבקר המדינה שבדק את התנהלות משרד הבריאות בזמן התפרצות הפוליו ב-1988 מצא שחצי מהחולים בין השנים 1983-1987 היו קשורים בקבלת תרכיב החיסון.

"החיסון שישמש במבצע הוא בעל סיכון מוגבר להעברת הנגיפים לקרוביהם של הילדים המחוסנים ולהתפרצות של מחלת פוליו פעילה אצלם." (הארץ)

שחיתות בחברה המייצרת את החיסון

שמה של חברת התרופות המייצרת את החיסון, גלקסו סמית' קליין, נקשר בעבירות שחיתות קשות לאחרונה כאשר החשד הוא ששיחדה רופאים בסין לרשום תרופות מתוצרתה תמורת טובות הנאה כספיות ומיניות.

"חברת התרופות הגדולה בבריטניה חשודה במתן שוחד לפקידי ממשל, ארגוני בריאות, בתי חולים ורופאים כדי להגדיל המכירות ולהעלות מחירים, מסר המשרד לביטחון פנים בסין בהודעה רשמית באתר האינטרנט שלו. בהודעה נמסר עוד כי GSK חשודה גם בשימוש בקבלות מזויפות לצרכי מס."
(דה-מרקר)

אותה חברה חתמה על הסדר פשרה לאחרונה בתביעה על כך שהסתירה מידע על תופעות לוואי קשות בתרופה מתוצרתה.

"בבקשה נטען כי גלקסו שיווקה את תרופת הסוכרת "אבנדיה", מבלי ליידע את צרכניה בדבר הסיכונים הרבים שבנטילתה." (YNET)

עוד על הפרשה, כאן

בהלות חיסונים מומצאות כל שלוש שנים בממוצע

משרד הבריאות היה עסוק בשנים האחרונות.
בכל 3 שנים בממוצע שוחררה הצהרה מפחידה בנוגע למגיפות וקריאה להתחסן נגדן.
1998- נגיף פוליו בביוב של גוש דן. אין חולים.
1999 – כנ"ל
2004 – בהלת פוליו (נגיף בביוב בגוש דן). לא דווח על אף חולה במחלה. (NRG)
2007 – עוד בהלת פוליו. שוב נגיף בגוש דן, שוב אין חולים. (NRG)
2009 – בהלת שפעת החזירים. 450 מליון ש"ח על חיסונים מיותרים. (אין צורך בלינק, כולנו זוכרים).
2013 – נגיף פוליו נמצא ברהט ומשם "התפשט" לערי הדרום. עברו כבר שלושה חודשים ואין חולים.

ב-2007 התראיין נציג משרד הבריאות לטלוויזיה והרגיע שאין מקום לדאגה. עוד הוא הוסיף שבמדינות הנאורות כבר לא מחסנים בחיסון המוחלש כי הוא עלול לגרום לשיתוק ומוות. החיסון שהוא דיבר עליו אז הוא אותו החיסון שהיום הם מעודדים להתחסן איתו.

מגיפה לא טובה לעסקים

האם יש קשר בין המהירות שבה פועל משרד הבריאות בקניית החיסונים ובין ההמלצה של ארגון הבריאות העולמי לכל התיירים שמגיעים למדינות שנמצא בהם פוליו להתחסן נגד פוליו?
"במקביל, פרסם השבוע ארגון הבריאות העולמי הודעה חריגה: "ארגון הבריאות העולמי מעריך את הסכנה של התפשטות בינלאומית של מחלת הפוליו מישראל למדינות נוספות כבינונית-גבוהה, וממליץ לכל התיירים למדינות שנפגעו מהמחלה להתחסן באופן מלא נגד פוליו". גורמי רפואה בישראל מעריכים כי האזהרה הזו אינה מוצדקת." (מאקו)

גם מומחים למחלות זיהומיות מתנגדים למתן החיסון המוחלש

מומחים למחלות זיהומיות כמו פרופ' אלון מוזס, מנהל המחלקה למחלות זיהומיות בהדסה ונציג האיגוד למחלות זיהומיות, וד"ר מיכל שטיין, נציגת איגוד רופאי הילדים, מתנגדים לחיסון המוחלש.
מומחים מתנגדים לחיסון המוחלש - ישראל היום

"הנה דברים בנידון שאמרה בדיון בכנסת לפני מס' שבועות החיסונים ד"ר מיכל שטיין:
"דבר נוסף שרציתי להגיד, זה באמת הנושא של בחירת החיסון, במידה שיצטרכו לחסן בהיקפים יותר רחבים… אני חושבת שזו תהיה טעות קשה לחסן עם חיסון חי מוחלש"

"מהלך מגמתי זה (לחיסון בלתי רצוני ובלתי מודע של כלל האוכלוסייה) אינו מקובל על פרופ' דולברג, שטוען כי מאז שנות החמישים ניתן בישראל הנגיף המוחלש המסכן את האוכלוסייה: "המחלה נדירה בארץ, אבל הנגיף שכיח מאוד. הפרשות התינוקות מסכנות בעיקר מבוגרים שחוסנו בעבר, אבל חסינותם נחלשה (כמו למשל חולי סרטן) ואחרים שלא חוסנו". לדבריו, אם למקבל החיסון יש בעיה חיסונית, הוא עלול להפריש את החיסון זמן ארוך יותר לאחר קבלתו, וקיימת האפשרות שהנגיף יתרבה במערכת העיכול במשך שנים ויהפוך אלים רק כעבור שנים". (DOCTORS.CO.IL)

לא כל ההורים ממהרים להתחסן

לא כל ההורים ממהרים לחסן

עדכון 20.8.13
סקר עדכני שפורסם בערוץ 10 מגלה שכמעט חצי מאוכלוסיית ההורים לא מתכוונת לחסן את ילדיהם בחיסון.

ויש כאלה שחיסנו ומתחרטים על זה…
מתוך תגובה בדף חיסונים בע"מ – חיסון הפוליו
——————————

גם אני נכנעתי ללחץ ( בעיקר של בעלי) לפני שבוע.. מאז הילדה עם חום, עין דלוקה, מחליפה סימפטומים כל הזמן- שיעול, , כאב ראש, שורף בפיפי. הרופא לא ראה שום דבר והאחות הודיעה לי בנחרצות שאין קשר לחיסון. חיסון של פוליו לא עושה תופעות לוואי.. או קי.. אז לא החיסון.. אבל אין ספק שהגוף שלה יצא טוטאלית מאיזון, ומבחינתי ברור שזה קשור. מעצבנת אותי הנחרצות והביטחון של המערכת לגבי זה. ומעצבן אותי שעשיתי לה את זה. אני לא מחסנת אותה בשאר המנות. קודם שנראה שמישהו חולה בכלל.."

ויש כאלה שאפילו פתחו קבוצה בפייסבוק בשם: "הורים אומרים לא לחיסון הפוליו המוחלש"

כל הזמן מוצאים נגיפי פוליו בביוב

"פרופ' שאול דולברג, מנהל טיפול נמרץ יילודים ופגים באיכילוב: "כל הזמן מוצאים נגיפים בביובים שלנו, ורובם ככולם נמצאים שם בעקבות הפרשות ילדים שקיבלו חיסון מוחלש (בבליעה)".
גם ממשרד הבריאות מודים שאכן מוצאים מדי פעם נגיפי פוליו בביוב. דובר המשרד: "עד לשנים האחרונות הייתה שונות של עד 10.9 אחוזים בנגיפי הפוליו החיסוניים שמצאנו בביוב, יחסית לחיסונים שאנחנו מטפטפים לתינוקות. אולם בבדיקה שערכנו לפני כחודש ותוצאותיה נתקבלו באחרונה, נתגלה במי הביוב נגיף שברור כי הגיע ממקור חיסוני, והוא שונה בכ-14 אחוזים מבחינה גנטית מן הנגיף החיסוני המקורי".
החשש, אומרים במשרד הבריאות, אינו מפני הידבקות כתוצאה ממגע עם ביוב מזוהם. "אנחנו מדינה מתוקנת והביוב לא חודר למערכת המים שלנו. הבעיה היא שהימצאות הנגיף המוטציוני בביוב מהווה אינדיקציה לכך שיש כמה עשרות תינוקות בגוש דן שנדבקו בו לאחר שקיבלו חיסון והם מפרישים אותו דרך הצואה."

תופעות לוואי קשות לחיסון החי-מוחלש

"החיסון בטיפות בפה מכיל נגיף חי שעלול לגרום לשיתוק ומוות אצל מי שנדבק ממנו."

כך לפי דוקטור סוזן המפריז שחקרה את מחלת הפוליו.

בעבר היה נהוג לחסן בחיסון פוליו חי-מוחלש (OPV). בעקבות חיסון זה היו התפרצויות רבות של פוליו בקרב האוכלוסייה המחוסנת.
כך לפי דו"ח מבקר המדינה שקבע כי חצי מהחולים במחלה בין השנים 1983-1987 היו קשורים בקבלת תרכיב החיסון.

ב-2004, כשהוציאו את החיסון החי-המוחלש משימוש, הוא היה מסוכן ולא יעיל.
"משרד הבריאות מתכוון לבטל את השימוש בחיסון נגד פוליו (שיתוק ילדים) הניתן לתינוקות בטיפות דרך הפה – כך נודע ל"ידיעות אחרונות". ועדה מיוחדת שדנה בנושא תקבע כנראה בקרוב כי יש להסתפק בחיסון הניתן בזריקה ולבטל את החיסון הניתן בטיפות, משום שהוא *אינו יעיל* ועלול לגרום במקרים נדירים ביותר לתחלואה במחלה.
"החיסון (המומת מ.ה) הניתן בזריקה יעיל מאוד, ואינו יכול לגרום להופעת המחלה", אומר פרופ' פרנסיס מימוני, מומחה ברפואת ילדים. "לעומתו, החיסון הניתן בטיפות עלול במקרים נדירים לגרום להופעת שיתוק ילדים אצל מי שקיבל אותו. בשנים האחרונות אף אחד מהפציינטים שלי ומילדיי לא קיבל אותו בשל הסיכון הכרוך בו". (YNET)

בטיחותו של החיסון הזה לא נבדקה מספיק

החיסון החי-מוחלש שינתן כעת הוא חיסון חדש שייצורו החל ב-2009. למיטב ידיעתי ההבדל היחידי בינו לבין החיסון שיצא משימוש ואשר נטען כי הוא מסוכן הוא בזן אחד של נגיף שהוצא ממנו. מאחר וזה ההבדל היחידי הוא לא הצטרך לעבור מבדקי בטיחות לפני שיווקו…
במילים אחרות – בטיחותו של החיסון הזה לא נבדקה במחקר רחב היקף.
זה לא מפריע למנכ"ל משרד הבריאות להכריז בבטחון: "הסיכון הוא פשוט אפס".
ספר את זה להודים, מר מנכ"ל.

האם החיסון שניתן בהודו גרם למספר שיא של שיתוק רפה?

ארגון הבריאות העולמי מספר לנו בגאווה שבשנתיים-שלוש האחרונות הצליחו להכחיד לגמרי את הפוליו בהודו. מבצעי חיסון אינטנסיביים (כל ילד מקבל בממוצע 15 מנות של OPV, החיסון החי) הצליחו להפחית את הפוליו בהודו לאפס. כך טוענים גורמי הבריאות.
רק שיש בעיה אחת. כאשר בוחנים את הנתונים מגלים שבזמן שהורידו את מקרי הפוליו בהודו משיא של 4322 מקרים בשנת 1998, לאפס ב-2012, עלה שיעור ה-AFP (מחלת שיתוק שנראית בדיוק כמו פוליו) מ-1005 ל-60,923 מקרים בשנה.
יש קשר?
חיסון פוליו בהודו

עדכון 20.8.13
בתוכנית צינור לילה הגדילו לעשות ויצרו קשר עם רופא מהודו, מומחה לפוליו שמצא שככל שמחסנים יותר לפוליו בהודו (בחיסון המוחלש) כך עולה אסטרונומית התחלואה בשיתוק שנראה בדיוק כמו פוליו רק מסוכן הרבה יותר. קוראים לזה AFP.

לינק לתוכנית מאתמול בלילה (נושא הפוליו מתחיל מדקה 07:10):
http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=999594

קשר אפשרי למחלות נוירולוגיות קשות

"אף שתומכי החיסונים מרבים להרגיע את הציבור ולומר כי הנגיפים המוחלשים בטיחותיים לשימוש, איש אינו יודע מה קורה לנגיף במשך שנים, או אפילו עשרות שנים, אחרי שהוא מתמקם בגוף. העובדה שיש אנשים שפיתחו מחלה נוירולוגית בעקבות חשיפה לילדים שחוסנו, מצביעה על כך שהנגיפים הרדומים מסתתרים בגוף ומתחילים לפעול לאחר שנים.
כמה מחקרים מצביעים על קשר אפשרי בין נוכחותם של נגיפים רדומים לבין מחלות נוירולוגיות רבות. חוקרים מצאו שרמת הנוגדנים לנגיף החצבת , למשל , גבוהה יותר אצל חולי טרשת נפוצה, בהשוואה לאנשים בריאים. ממצאים דומים נרשמו אצל מספר חולי ALS [ מחלה ניוונית הפוגעת בעצבים המוטוריים]".
(ד"ר ראסל בליילוק "גילויים על רפואה ותזונה" – ע"מ 152-153)

התעלמות שיטתית של גורמי הבריאות מעובדות לא נוחות

במרץ 2011 התפרסם מחקר של רופאה מאוניברסיטת בריטיש-קולומביה בבריטניה.
במחקר בדקה הרופאה את מדיניות החיסונים של גורמי הממשל בבריטניה.
אני אשאיר לכם את המסקנה האם הנקודות משיקות למה שקורה בישראל.
להלן הנקודות העולות מהמחקר:
1. במקום לבחון מחדש את מדיניות החיסונים כאשר הגיעו ראיות לתופעות לוואי חמורות מהם, רשות הבריאות הבריטית עשתה את אחד מהדברים הבאים: 1) לא עשתה כלום 2) שינתה או מחקה את המידע הרלוונטי מפרסומים ציבוריים 3) עשתה מאמצים רציניים כדי לשדר לציבור מסר מרגיע שהחיסונים בטוחים.

2. רשויות הבריאות חסמו כל דעה נוגדת בנוגע לבטיחות החיסונים

3. במקרים רבים ביקשו רשויות הבריאות מחברות התרופות לשנות בצורה מלאכותית את הנתונים שלהן כדי שהמידע יעמוד בקנה אחד עם רף הבטיחות

4. הישענות בצורה סיסטמתית על מחקרים מפוקפקים מבחינה מתודולוגית והתעלמות ממחקרים עצמאיים שנערכו בנושא בטיחות החיסונים

5. ניפוח קטגורי וסיסטמי של התועלת בחיסונים והפחתה בחשיבות סכנות החיסונים

6. קידמו תוכניות להחדרת חיסונים חדשים שתועלתם הרפואית מוטלת בספק לתוך מערכת החיסונים הרשמית עוד לפני שהחיסונים קיבלו אישור על בסיס ההנחה שהם לבסוף יאושרו

7. מניעה אקטיבית של מחקרי בטיחות בנוגע לחיסונים

8. מערכת הבריאות הבריטית ניצלה באופן מכוון את אמון ההורים ואת חוסר הידע שלהם במטרה לקדם תוכנית חיסונים שאינה נתמכת מדעית ושעלולה לסכן ילדים מסויימים ולגרום להם בעיות בריאותיות ארוכות טווח (SCRIBD)

"תוכנית החיסונים מנוהלת על ידי אנשים חסרי אחריות שהכסף עומד לנגד עיניהם. הם מציגים עצמם כמגינים על בריאותו של הדור הצעיר, בעוד שבמשך 30 השנים האחרונות הם גרמו לילדים נזק רב יותר מכל המחלות שהם ניסו להכחיד".
(ד"ר ראסל בליילוק – "גילויים על רפואה ותזונה" – עמ' 161)

המחקר שלא התקיים

אחרי 60 שנות חיסונים בעידן המודרני, אלפי מחקרים (שהרבה מהם מומנו על-ידי יצרניות התרופות), מיליארדי דולרים שהוצאו ועוד יותר מכך שהורווחו, אתם יודעים איזה מחקר לא נערך עדיין?
מחקר השוואתי שישווה את בריאותם ארוכת הטווח של ילדים מחוסנים מול זו של לא-מחוסנים – המחקר שלא נערך מעולם – וגם לא ייערך. 60 שנות חיסונים בעידן המודרני, עשרות אלפי מחקרים בתחום, ומחקר אחד מתבקש שמעולם לא נערך.
מוזר לא?
אגב, עוד מחקר שעוד לא התקיים הוא זה שבודק את בטיחות השילוב בין החיסונים (להזכירכם, עשרות מנות חיסון שונות ניתנות לילדינו היום)
אין מחקר שבודק ילדים מחוסנים ללא מחוסנים

אז הנה לכם,
14 עובדות וסיבות מדוע לחשוב פעמיים לפני שרצים להתחסן.
עכשיו זה תלוי גם בכם כמה אנשים יקבלו את המידע.
בבקשה לחצו על כפתור השיתוף והפיצו במייל לחבריכם.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11634
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

79 תגובות »

 • מיכל

  מישהו יודע
  1. מה קורה כששולחים ילד לא מחוסן לגן או בית ספר בו כולם מתחסנים? מה הסיכון? לפי הבנתי הילדים הלא מתחסנים הם המטרה… האם הם בסכנה אמתית, כשהטיעון הוא שלא הפוליו גורם לשיתוק אלא רעלים אחרים בסביבה?
  2. האם הספר של ד"ר סוזן המפריז נמכר בארץ ואם יש לו תרגום לעברית?

  הגב למיכל
  • אביב

   1. עד 2005 כל הילדים קיבלו חיסון חי-מוחלש. האם ילדים מחוסנים היו בסכנה מזה? אולי, אבל כנראה שלא ממש משמעותית.
   בכ"ז, צריך לזכור שוירוס הפוליו בחיסון אינו זה לוירוס הפוליו הפראי.

   2. הספר של ד"ר האמפריז רק יצא לפני מס' שבועות ולא תורגם לעברית.

   הגב לאביב
   • מנהל הפרויקט

    זו בדיוק הבעיה, הוירוס שבחיסון אינו וירוס פרא טבעי שלגביו ידוע שהוא כמעט ואינו מסוכן למי שמערכת החיסון שלו תקינה…

    הגב למנהל הפרויקט
  • יניב

   הי מיכל. רק תדאגי שלילד ץהיה מערכת חיסונית חזקה. זאת אפשר להשיג על ידי תזונה ואורח חיים נכון. קיבלנו גוף מתוחכם וחזק ואין צורך לדאוג מנגיפים ובקטריות שתמיד קיימים בכל מקום.

   רק שהמדינה לא תתחיל לחסן בכוח אנשים בניגוד לרצונם. אני מבין שיש כבר סנקציות כלכליות כנגד מי שלא הולך בתלם.

   הגב ליניב
 • ליאור

  תנו לי רגע להבין
  הרבה יחסנו את ילדיהם
  יהיו כאלה שלא יחסנו ילדיהם
  הילדים שחוסנו ידביקו ויפיצו את הנגיף
  הילדים שלא חוסנו ידבקו
  גם אלה שחוסנו יש מצב שיפתחו את המחלה

  כולנו הולכים למות

  הגב לליאור
  • מנהל הפרויקט

   אנשים עם מערכת חיסונית תקינה לא יפתחו כלום, הבעיה היא עם אלו שיש להם מערכת חיסונית חלשה. החיסון המוחלש מסכן אותם זה נכון.

   הגב למנהל הפרויקט
  • דנה

   נראה כאילו הדרך של משרד הבריאות היא הפוך על הפוך.. לשכנע את אלה שבד"כ לא מתחסנים, לפחד שהילד שלהם ידבק בגן ממישהו שחוסן..ועוד בנגיף קטלני..
   זה המשך לאיום של לבטל את קיצבת הילדים לכאלה שלא מחוסנים או מה שזה לא היה שרצו לבטל למי שלא מחסן 🙁

   הגב לדנה
 • דני

  נפתחה עצומה "גם אנו לא נחסן את ילדנו בחיסון הפוליו האוראלי" כנסו לחתום בכתובת http://www.atzuma.co.il/vaccinepoisen

  מידע חשוב על חיסוני פוליו אוראלי ניתן למצוא בספר "האמת על החיסונים" של ד"ר ריצארד הלבורסן מבריטניה שבהוצאת פוקוס ספרים, ניתן לרכוש בסטימצקי או בצומת ספרים

  הגב לדני
 • עזרא

  אתם מאשימים את משרד הבריאות
  בשחיתות
  או חוסר מקצועיות
  זו כבר נטילת אחריות גדולה מצידכם

  הגב לעזרא
 • אהרל"ה

  אתם שוכחים דבר אחד:
  הסיכוי שילד שכבר חוסן בעבר יקבל שיתוק מהחיסון הנוסף שהוא מקבל הוא אפסי. הסיכוי שאדם לא מחוסן ידבק במחלה שמקורה בחיסון הוא אחד לכמה מאות אלפים.
  יש בדרום אלף ילדים שמפרישים נגיפי פוליו אמיתיים שיכולים להדביק תינוקות שטרם חוסנו במחלה שבגללה המציאו ריאות ברזל. הסיכוי לכך הוא אחד לאלף, כלומר יש סיכוי של קרוב ל100% ככל שעובר הזמן שיהיה בארץ חולה עם שיתוק פוליו.

  הגב לאהרל"ה
  • מנהל הפרויקט

   מאחר ולא כל הילדים מחוסנים ומאחר וככל הנראה הרבה מאוד אנשים לא מחוסנים (כי תוקף החיסון המומת הוא כ-20 שנים לפי פרסומים שונים) אז הסיכון בעיניי ובעיניי מומחים ממני אינו אפסי.
   זו הסיבה שיש מומחים שאינם מרוצים מהחלטת משרד הבריאות.

   הגב למנהל הפרויקט
 • לב

  פוליו – עשרים הדברים שכל הורה חייב לדעת
  http://realitybugs.me/2013/08/05/polio2/

  הגב ללב
 • טל

  אשמח גם להתייחסות לגבי בטיחות החיסון של הפוליו בזריקה.
  אני השבוע אמורה לחסן את ילדי בן השלושה חודשים בפעם הראשונה. הזמנתי חיסון זריקה פוליו נפרד (ולא כחלק מהמחומשת)
  תודה

  הגב לטל
  • מנהל הפרויקט

   שלום טל, אין אנו יכולים לתת עצות רפואיות אלא רק להאיר ולהזהיר.
   אני ממליץ שתפני לארגון חסון.

   הגב למנהל הפרויקט
 • יוסי

  הטענה על היעדר מחקר המשווה בין מחוסנים ללא מחוסנים היא מטעה. אני גם לא מכיר מחקר כזה, אבל אין משמעות אמיתית לחקור מה מצב בריאותו של אדם שלא חוסן, אשר חי בקרב חברה של מחוסנים, כלומר יחסית נקיה ממחוללי מחלות שבעבר הפילו חללים רבים.
  ההשוואה צריכה להיות בין תוחלת החיים בחברה לא מחוסנת, ובין תוחלת החיים בחברה מחוסנת.
  קל להתנגד לחיסונים בעולם שבו מחלות קטלניות כמו פוליו הן בגדר זיכרון רחוק. האם אתה באמת טוען שהחיסון ההוא, נגד מגיפת הפוליו בראשית ימי המדינה, היה מיותר?

  הגב ליוסי
  • מנהל הפרויקט

   אני לא טוען כלום.
   רופאה אימיניולוגית שחקרה את הפוליו במשך שנים טוענת זאת.

   וכן היא טוענת שחיסוני הפוליו מיותרים, שוירוס פוליו הפרא כמעט ואינו מסוכן לאדם עם מערכת חיסונית תקינה ושמקרי השיתוק שקרו בשנות ה-60 נבעו ככל הנראה מפגיעה נוירולוגית בעקבות חשיפה לריסוס DDT.

   האם קראת וצפית בחומר?

   לגבי מחקר שבודק בריאותם של המחוסנים בהשוואה ללא מחוסנים.

   יש משמעות אדירה למחקר כזה כי טענת מומחים רבים היא שהחיסונים פוגעים בבריאות האדם בצורות רבות בלי שום קשר למחלות שהם מחסנים נגדם ושהעובדה היא שרבות מהמחלות כבר היו בתהליך נסיגה עוד לפני הופעת החיסונים…

   הגב למנהל הפרויקט
 • לא הבנתי כלום מכול הסיפור המטורף הזה לעשות או לא לעשות ?

 • לימור

  מה עם פעוטות מתחת לגיל שנה שלא סיימו לקבל את הסדרה של הנגיף המומת?

  הגב ללימור
  • אביב

   ע"פ מש' הבריאות לאחר חודש מהמנה הראשונה של המומת אפשר לקבל את המוחלש.
   לגבי לעשות או לא, החוק הוא זה: לעשות מה שמש' הבריאות אומר – רק ההיפך.

   הגב לאביב
 • בנעים ענת

  שלום לכולם .. שמי ענת אני גרה בב״ש אם לשני בנים מהרגע שקראו לתושבי הדרום (ילדים) להתחסן אני ללא שינה בפחד נוראי .. מה לעשות ?? האם ההחלטה לא לחסן היא נכונה ? אין לי מושג מה נכון כרגע .. אני רק יודעת שבשלב הזה לא יהיה חלק ״ מהעדר״ שרץ לחסן .. מקווה שאני עושה את ההחלטה הנכונה למען ילדיי ..
  בריאות לכולם ..

  הגב לבנעים ענת
 • אחת שדואגת

  גם אני מאוד מודאגת. מצד אחד ממתן החיסון לילדי. מצד שני מהתפרצות המחלה באופן אקטיבי. אני חושבת שלמרות הדאגה ממתן החיסון יש כאן שאלה מוסרית. האם אנחנו יכולים להרשות שילדנו יהיו נשאים של הנגיף ללא המחלה ויתכן שידביקו רבים אחרים. מעבר לזה, יתכן והם ידביקו גם תינוקות רכים מתחת ל 4 חודשים שעדיין לא חוסנו גם בתוך המשפחה. למשל אני צפויה ללדת בעוד כמה חודשים. האם אקח את הסיכון ולא אחסן את ילדי בידיעה שיתכן וידביקו את העובר כשיוולד? אני חושבת שהורה שמחליט שלא לחסן את ילדיו לוקח כאן החלטה בעייתית מאוד. וכן, אני מאוד מודאגת ממתן החיסון אבל חושבת שסיכון בלתת את החיסון עולה על הסיכון של לא לתת אותו. בהצלחה לכולם.

  הגב לאחת שדואגת
  • מנהל הפרויקט

   25 שנה יש נשאים בארץ ולא היה מקרה אחד של תחלואה…
   וירוס הפוליו פרא אינו מזיק כמעט לפי דבריה של הרופאה האימיניולוגית סוזן האמפריז…

   הגב למנהל הפרויקט
   • הורה מודאג

    לפי האינטרנט, לסוזן האמפריז יש תואר וניסיון בנפרולוגיה (כליות) ואין לה שום השכלה רשמית בתחום בתחום הוירולוגיה… האם יש להתייחס לעצות של רופא(ה) שלא בתחום התמחותו?

    הגב להורה מודאג
    • מנהל הפרויקט

     אם היא חקרה את הנושא במשך שנים, אז כן.
     זאת דעתי.

     הגב למנהל הפרויקט
 • חפשו ״פוליו וחוסר זהירות״. ה־OPV כלומר החיסון האורלי הוא הבעייתי, הוא לא יציב גנטית, פוטנציאל בעייתי.

 • אפרת

  בסד
  מה עושים!!???
  יש לי שלושה ילדים הקטן בן 8 חודשים כולם מחוסנים נגד פוליו , אני ממש מפחדת לחסן אותם בחיסון המוחלש השאלה שלי אם הילדים מחוסנים הם עדיין עלולים להידבק ? אם אני לא אחסן אותם האם הילדים שקיבלו חיסון עלולים להדביק אותם למרות שהם מחוסנים? ומהם הסיכונים במתן החיסון ? תעזרו לי…… איזה היסטריה!!

  הגב לאפרת
  • מנהל הפרויקט

   שלום אפרת.
   לפי משרד הבריאות החיסון שניתן לילדים לא נועד בשבילם אלא בשביל אלו שלא מחוסנים לכן אם ילדייך חוסנו הם אמורים להיות מוגנים ואין צורך לחסנם, אך מאחר ואיני רשאי לתת לך עצה רפואית, זו אחריותך להחליט.

   כמו כן כנסי לקבוצת "אמהות אומרות לא לחיסון הפוליו המוחלש" ותמצאי שם אוזן קשבת ועצות טובות.

   בהצלחה.

   הגב למנהל הפרויקט
 • יוד

  "בעבר היה נהוג לחסן בחיסון פוליו חי-מוחלש (OPV). בעקבות חיסון זה היו התפרצויות רבות של פוליו בקרב האוכלוסייה המחוסנת." –
  יש לך איזה הוכחות למשפט הזה? זה מסתמך על מחקר מדעי או על שמועות?

  הגב ליוד
  • מנהל הפרויקט

   זה מסתמך על דוח מבקר המדינה שבדק את התפרצות הפוליו ב-1988 ומצא שחצי מהחולים במחלה בין השנים 1983-1987 היו קשורים בקבלת תרכיב החיסון.

   http://bit.ly/1bbquDa

   הגב למנהל הפרויקט
 • איל

  לגבי הטענות על היעדר מחקרים אובייקטיביים:
  אני לא צריך מחקרים אובייקטיביים – המציאות מספיקה לי.
  כבר עשרות שנים שאוכלוסיית העולם צורכת יותר חיסונים ויותר תרופות – ותוחלת החיים רק עולה.

  הגב לאיל
  • מנהל הפרויקט

   אתה אולי לא צריך מחקרים אובייקטיבים, אבל אני כן.
   ייתכן שתוחלת החיים עולה במקצת אך איכות החיים מתדרדרת… אנשים חולים יותר בגיל הזיקנה וזקוקים ליותר ויותר תרופות שיחזיקו אותם בדמוי חיים.

   בעבר, זה לא היה נדיר שאדם יגיע לגיל 100 בבריאות קורנת וללא תרופות כימיות כלל.

   הגב למנהל הפרויקט
   • נו באמת

    על מה בדיוק אתה מבסס את זה? היה נדיר מאוד להגיע לגיל 100 ולא היו תרופות אז לא השתמשו בהם. אין שום דרך להוכיח את הטענה הזו, כמו גם הרבה טענות וקורלציות מפוקפקות שמופיעות פה כעובדות. הרשומה שלך היא ההגדרה של פסאודו מדעי. אם כבר מאמר לכאורה מדעי, מציעה לקרוא את מאמר התגובה שהתפרסם בווינט.
    מעבר לכך, ההפניה לארגון קונספירטיבי כמו חסון על מנת להחכים היא מעוררת גיחוך במקרה הטוב. רוצים ללמוד, חפשו מאמרים מדעיים אמיתיים באינטרנט ומה האמינות שלהם. חלק נכבד מה"מאמרים" שחסון מסתמכים עליהם הופרכו ביסודיות.

    ואגב, ברור לי שלא תפרסמו את התגובה. ככה זה ב"מדע". כמה נוח.

    הגב לנו באמת
    • מנהל הפרויקט

     הנה פרסמתי את התגובה שלך.
     מי הקונספירטיבי עכשיו?

     אני מבסס את הטענה שאנשים הגיעו לגיל מופלג על עדויות היסטוריות הכתובות בספרים.
     ברור שמי שחי בכפר נידח ללא תזונה ראוייה, עבודת פרך מהבוקר עד הלילה וללא מקור מים ני מת מוקדם.
     אבל מי שחי בכפר עם גישה למים נקיים, מזון טרי ועבודה גופנית מתונה חי עד הגילאים שלנו ויותר.

     חסון אינו ארגון קונספירטיבי, מדובר בארגון שכל טענה שם מתבססת על מחקרים ומדע,
     אבל זה לא יעזור כי אתה נעול כ"כ על מה שהאכילו אותך שאין שום סיכוי שתלמד משהו חדש וחבל.

     הגב למנהל הפרויקט
 • yosi

  עוד תוכנית של הממשלה למכור לאנשים דברים שהם לא צריכים ולהחליש את האוכלוסייה שימו לב שכל "המחלות" מתחילות בדרום (חפשו בגוגל "סדר עולם חדש")

  הגב לyosi
 • מה קורה כאשר מערכת החיסון אצל ילד(בן 8 וחצי) חלשה? מה עושים אז..נשמע שבין אם נחסן ובין אם לא..הסכנה קיימת 🙁

 • דנה בננה

  המון טעויות. המון. בעיקר בהבנה של ההבדל בין וירוס מוזרק לטיפות. חבל

  הגב לדנה בננה
  • מנהל הפרויקט

   שלום דנה,
   אם יש טעות ספציפית, אשמח שתפני אותי אליה.

   הגב למנהל הפרויקט
 • FreeThinker

  האם מחלת הפוליו קשורה לוירוס הפוליו?
  האם בגופם של כל חולי הפוליו אנו נמצא את נגיף הפוליו?
  מה הקשר בין DDT ורעלים למחלת הפוליו בעולם? (בתוספת למה שנאמר בסרטון בכתבה)

  למי שלא מפחד לקרוא תיגר על הדוגמות שמאכילים אותו בתקשורת ובמשרד הבריאות אני ממליץ בחום לקרוא את המאמר בא, הוא יעשה לכם הרבה סדר בבלאגן ויוריד את מפלס החרדה שלכם מהנגיף שהולך לשטוף את ארצנו.

  http://vaccinesinc.blogspot.co.....-post.html

  הגב לFreeThinker
 • שירן

  שלום לכולם!!!
  יש לי ילדה בת שלושה חודשים + ורציתי לדעת האם חייב כבר לחסן אותה או לחכות לחיסון השלישי שלה ב11-9
  בבקשה תחזרו במהרה מי שיודע שאני יוכל לישון בלילה

  הגב לשירן
 • אמא מודאגת...

  במידה וילד לא מחוסן ידבק דרך הפרשה של ילד שחוסן ובמקרה זה הוא יהפוך להיות נשא, האם הנשאות חולפת? ואם כן תוך כמה זמן?

  הגב לאמא מודאגת...
 • אתי

  יש לי ילד בן שבועיים בבית אני לא מתכוונת לחסן את האחים שלו בני ה6+4 בגלל הפחד שהוא ידבק מהם מה עליי לעשות עד שהוא יחוסן לפחות את המנה הראשונה??

  הגב לאתי
 • חני

  אולי תוכל לענות על שאלה?
  אין לי ספק שמבצע "2 טיפות" זה פשוט טירוף.
  לצערי, הבן שלי בכיתה שכל הילדים מתחסנים.
  עכשיו, האם יש הבדל בין החיסון שמקבלים דרך הפה לבין הדבקה באותו הנגיף חי מוחלש שהילד יקבל גם כן דרך הפה בהדבקה "טבעית" מחבריו?
  מאוד אודה על הסבר!

  הגב לחני
  • me

   חני, גם אותי מטרידה בדיוק אותה השאלה. לא ענו לך כי אף אחד לא יודע בדיוק את התשובה. אבל עכשיו אחרי שמדינת ישראל הסכימה למען הערבות ההדדית העולמית להכניס את כל המדינה לניסוי מסוכן, נוכל בעתיד הקרוב להיות למודי נסיון ולדעת ותר במדויק את ההשלכות.
   בעקרון הנגיף הזה נמצא בצואה ולכן רק אם מכניסים לפה משהוא שבא במגע עם צואה (לדוגמא ילד נשא שהיה בשרותים ולא שטף היטב את ידיו ונגע אח"כ בדברים אחרים או הורה שהחליף חיתול לתינוק נשא ונגע בדברים נוספים לפני ששטף את ידיו).
   ההבדל בין הטיפות דרך הפה לבין הדבקה "טבעית" היא שבהדבקה טבעית את חוסכת את שאר הכימיקלים והרעלים האחרים שקיימים בטיפות וגם הסיכון שלך להפוך לנשא יותר קטן ופחות וודאי.
   כמובן שכל התנהלות משרד הבריאות מאד תמוהה.
   על פי טענתם מי שחוסן בנגיף המומת כבר מחוסן אז הוא אינו צריך בכלל את החיסון. מי שקיבל את הנגיף המוחלש ללא חיסון קודם אז על פי נסיון העבר, הוא בסיכון לתופעות לוואי. אז עבור מי בדיוק הילדים אמורים לקחת את הנגיף המוחלש?
   מה שכן, לדעתי, עדיף לא לחסן ובכך לצמצם את הסיכון שכרגע נכפה על כולם. ורצוי להשתדל לשמור על הגיינה של כל מה שנכנס לפה של התינוק…
   בכל מקרה, הסיכון הוא די קטן כי בעבר הלא כל כך רחוק נתנו את הנגיף המוחלש להרבה ילדים במדינה. רובם לא סבלו מתופעות לוואי חמורות מאד. כמובן שזה שערורייה ופשע עבור החלק הקטן שכן יפגע מזה וכמובן שמיותר לסבול גם מתופעות לוואי שהן לא חמורות במיוחד אך בכל זאת פוגעות באיכות החיים לזמן כל שהוא.

   הגב לme
 • עם כל הכבוד ויש כבוד זאת מילה שלכם מול המילה שלהם , אתם אומרים ככה הם אומרים ככה.. למה להאמין לכם ולא להם? גם להם יש נתונים יפים. ובקיצור לכל המתלבטים תפתחו את המוח שלכם וחלאס עם ההתחכמויות. ילדים צריכים להתחסן בוא נתחיל מיזה .. ויש הורים שלא מחסנים את הילדים שלהם והם מדבירים במחלות כל חורף את המחוסנים ודבר נוסף יש חיידק באויר צריך להתחסן מה לא ברור פה? חיידק בצואה. למה להסתכן?

  • מנהל הפרויקט

   שלום אורלי.
   זאת לא המילה שלנו מול שלהם.
   זאת המילה של הרופאים שאנחנו מאמינים להם מול הרופאים שאנחנו לא מאמינים להם.
   זאת המילה של משרד שהביא לך את האלטרוקסין ואת חיסון סרטן צוואר הרחם מול המילה של נפגעי האלטרוקסין ונפגעי החיסון לסרטן צוואר הרחם.

   העובדות שפיזרת כאן חסרות תוקף מדעי.

   הגב למנהל הפרויקט
  • חני

   היי אורלי
   הפעם נהפוך הוא
   הפחד הוא שהמחוסנים בחיסון "חי מוחלש" ידביקו את הלא מחוסנים…
   ולגבי החלטה – זו שאלה כללית – לדעתי, לא להאמין לאף אחד אלא לקרוא את טעיונים של כל צד, ללמוד, לחשוב ואז להחליט בעצמך!

   הגב לחני
 • חני - מנסה ללמוד...

  מנסחת אחרת את השאלה ששאלתי:
  בסביבת ילדים שמקבלים כעת חיסון "חי מוחלש", האם יהיו יתרונות בריאותיים לילד שלא מקבל את החיסון הזה? או בכל מקרה הוא יקבל את אותו הנגיף ובאותה הדרך (למשל כשיקח לפה צעצוע שילד אחר לקח לפניו)?
  מנהל הפרוייקט, אשמח לתגובתך.

  הגב לחני - מנסה ללמוד...
  • מנהל הפרויקט

   חני שלום, אני נמנע מלתת כל ייעוץ רפואי מטעמים מובנים.
   אני מציע שתשאלי את השאלה בקבוצת הפייסבוק "אמהות אומרות לא לחיסון המוחלש" אני בטוח שיהיו שם אנשים שישמחו לעזור ולענות לך על השאלות.

   בברכה,
   ניב

   הגב למנהל הפרויקט
   • חני - מנסה ללמוד...

    לא ביקשתי המלצה!!
    רק שאלתי, האם יש הבדל בין קבלת החיסון בטיפות לבין הדבקה ספונטנית דרך הפה באותו הנגיף

    הגב לחני - מנסה ללמוד...
    • מנהל הפרויקט

     כן, בחיסון את גם מקבלת עוד חומרים שלא ברור מה יעשו לגוף.
     מעבר לזה, אני לא יודע וספק אם מישהו יודע. זה ניסוי את יודעת.
     האם שאלת בקבוצה?

     הגב למנהל הפרויקט
     • חני - מנסה ללמוד...

      אין לי אפשרות לגשת לפייסבוק
      שאלתי פה וב"באופן טבעי"
      תודה רבה!

      הגב לחני - מנסה ללמוד...
 • נעמה

  שלום רב,

  אני אם לילדה בת תשע (נולדה במאי 2004). גרות בנתניה.
  מצד אחד אני שומעת כן לחסן מצד שני לא, לא ממש יודעת מה לעשות.
  במידה ואני לא מחסנת אותה, אם היא ליד ילדים שחוסנו היא בקבוצת סיכון?
  תודה מראש

  הגב לנעמה
  • מנהל הפרויקט

   שלום נעמה, בדיוק בשביל זה הוקמה קבוצת "אמהות אומרות לא לחיסון המוחלש" מציע שתשאלי את השאלה שם.

   הגב למנהל הפרויקט
 • ענת

  מרגע הפרסום הרגשתי שלא נכון לחסן
  תחושת בטן…
  הילדים שלי קיבלו את החיסונים מיום היוולדם בצורה מסודרת
  הפעם….. לא מרגיש לי טוב לבצע חיסון

  הגב לענת
 • חן קמחי

  שאלה:ביתי בת 4..בני הקטן בן5 חודשים ואמור להכנס לגן בספטמבר..שיש בו קבוצות גיל מעורבות עד ג יל 4..אם הוא יהיה בנוכחות ילדים שחוסנו..האם הוא חשוף ונמצא בקבוצת סיכון להדבקות?
  תודה רבה על תשובתך
  חן

  הגב לחן קמחי
  • מנהל הפרויקט

   שלום חן.
   כפי שעניתי לגולשים רבים עד כה, אסור לי לייעץ בנוגע לענינים רפואיים.
   את מוזמנת לשאול את השאלה בקבוצת אמהות אומרות לא לחיסון המוחלש בפייסבוק.

   הגב למנהל הפרויקט
 • אמא מודאגת...

  היי נעמה, קודם כל הייתי ממליצה לך לבדוק בפנקס החיסונים של הילדה שהיא באמת לא קיבלה בעבר את החיסון החי מוחלש מכיוון שאני מכירה ילדה שנולדה בספטמבר 2004 ומסתבר שהיא כן חוסנה בחי מוחלש. בהצלחה.

  הגב לאמא מודאגת...
 • ומה לענות לאנשים

  שאומרים לי ״לא יכול להיות שמשרד הבריאות היה עושה כזה דבר ללא צורך״?

  בשורה התחתונה- מה האינטרס של משרד הבריאות??

  הגב לומה לענות לאנשים
  • מנהל הפרויקט

   יהירות?
   אני דווקא לא מאלה שחושבים שיש כאן כוונת זדון.
   אני חושב שהם באמת מאמינים בזה.

   הגב למנהל הפרויקט
 • תומר

  שלום מנהל פרויקט.
  אשמח אם תספק קישורים לאתרים מהימנים ולא בלוגים או דיונים בנושא התומכים בדבריך.

  הגב לתומר
  • מנהל הפרויקט

   שלום תומר חלק מהקישורים מובילים לאתרי חדשות מרכזיים, וחלק לאתרים שהם אמינים בעיניי. אתה מוזמן לחפש את האתרים האמינים בעיניך. בברכה,

   הגב למנהל הפרויקט
 • מאיה

  קראתי את חוזר ראש שירותי הבריאות מתאריך 13.08.13 בו מפורטת ההיערכות למבצע החיסון, בחלק הגדרת המבצע יש סעיף שאותי באופן אישי מקומם, הסעיף הוא:
  2.6 – מבצע החיסון מחייב הערכות בתחום יידוע הציבור הרחב, בכלל אמצעי התקשורת,
  אודות פרטי המבצע והשגת היענות גבוהה. (http://www.health.gov.il/hozer/bz19_2013.pdf)
  כלומר, עוד לפני תחילת המבצע משרד הבריאות מודיע כי יפרסם בתקשורת שיש נתוני היענות גבוהים לחיסון. וזה עוד לפני שבכלל התחיל מבצע החיסונים. אותי זה מקומם.

  הגב למאיה
 • אסנת

  שלום לכולם… רציתי לדעת מה צריך להיות רשום בפינקס החיסונים בדיוק לגבי המומת .. ז"א איך אני אדע שביתי בת ה 3 ועשר באמת מחוסנת במומת… הרי בקופות היולים של הילדים לא יגידו לי את האמת…הרי האינטרס שלהם שהיא תחוסן שוב…

  הגב לאסנת
 • אמיר

  ערימת בבל״ת. תלכו להתחסן ואל תקשיבו לכל רדופי תיאוריות הקונספירציה שמנהלים את הלינק ההזוי הזה.
  אני עובד בייצור חיסון חי מוחלש באיטליה לחברה מתחרה לזו שמספקת לישראל. החיסון הוא בטוח למי שחוסן בחיסון המומת. חייבים למנוע הדבקה כי יש מספיק אנשים וילדים ללא מערכת חיסונית יציבה שצריכים את חיסון העדר. גם ילד שקיבל רק זריקה אחת ולא השלים את כל הסט עדיין לא מוגן וצריך הגנת עדר. למה אתם מחכים? שיהיה שיתוק אחד כדי שתאמינו? כשיש שיתוק אחד זה אומר שיש עוד כמאתיים בדרך…דרך אגב אנחנו לא עושים כסף רב על החיסון הזה. הרווח השולי הוא כ 3 סנט למנה. מייצרים פוליו בעיקר לבריאות הציבור כי זה חלק מהערכים שלנו כחברת תרופות. את הכסף עושים מתרופות ולא מהחיסונים. חיסונים זה עסק קשה ביותר כי הלקוחות זה ממשלות ואסור לומר לא לממשלות שאין להן כסף אז ביל גייטס בא ומגשר על ההפרש למנוע הפסד בצד של היצרניות כדי שלא ייצאו מהשוק. בקיצור צאו מהסרט של חבורת רעי לב שבאים לדפוק אתכם. אני מזמין כל אחד לבא לעבוד אצלנו ולראות איך אנשים באים לעבוד לילות וימים כאשר הפציינט זה מה שנמצא בראש. רק ככה אפשר להצליח. זה לא שונה מכל עסק אחר. כאשר עסק שם את הלקוחות שלו בראש מעייניו הוא מצליח. זה ממש כואב לי לראות אנשים כמוכם מתייחסים אלינו כאילו אנחנו באים לעשות עליכם סיבוב. זה פשוט ילדותי ובוגדני. יורקים על מי שעובד ימים כלילות כדי שמנות טריות ובטוחות יגיעו בזמן לכל רופא מסביב לעולם. מזל שאני כבר לא גר בישראל שכחתי כבר את העליהום והעידריות

  הגב לאמיר
 • דורית

  בני עבר את סט החיסונים המומתים וחיסנתי אותו לפני שלושה ימים..אם הוא יציל אנשים מהסיכוי הקל ביותר לחלות כאילו הציל עולם ומלואו..משרד הבריאות בישראל מהמתקדמים בעולם בהחלטות על חיסונים בחיים לא היתה יוצא בקול גורף לחסן אם לא היה צורך..אף אחד לא רוצה לחסן סתם..ואם חלילה לא היו מחסנים אלוהים ישמור מה יכול היה לקרות..

  הגב לדורית
 • xoxo

  יש לי שני בנים שנתיים וארבע שניהם עדיין לא קיבלו שום חיסון נגד פוליו האם כדאי לי לחסן אותם

  הגב לxoxo
  • מנהל הפרויקט

   לא! לפי הנחיות משרד הבריאות אין לחסן ילדים בחי מוחלש אם הם לא מחוסנים בחיסון פוליו רגיל.

   הגב למנהל הפרויקט
 • אמיר

  כן בוודאי

  הגב לאמיר
  • מנהל הפרויקט

   הנחיות משרד הבריאות לילדים שלא חוסנו כלל בחיסון המומת הוא לא לחסן בחי מוחלש.

   הגב למנהל הפרויקט
 • עירית

  ביתי בת שלוש וחצי, חוסנה חיסונים ראשונים עד גיל ארבעה חודשים בקנדה ומאז לאחר שהשכלתי בענין לא חוסנה.
  אנחנו מתעתדות להגיע לארץ בעוד חודשיים, ואני. מנסה ללמוד האם לחסן אותה בחיסון הפוליו הרגיל. הנטיה הטבעית היא לא, אך אם יהיו ילדים בסביבתה שקיבלו את החיסון המומת של הטיפות? בנוסף, כמה זמן מופרש הנגיף המומת בצואת הילדים? המון תודה על תשומת הלב.

  הגב לעירית
  • מנהל הפרויקט

   שלום עירית,
   אני ממליץ לך לפרסם את שאלתך בקבוצת "אמהות אומרות לא לחיסון המוחלש" בפייסבוק.

   הגב למנהל הפרויקט
 • עירית

  התבלבלתי,כאמור החיסון של הטיפות הוא חי ומוחלש!!!

  הגב לעירית
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית