- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

ה-CIA מממן מחקר לבדיקת שינוי אקלים על-ידי ריסוס כמטריילס

שירות המודיעין של ארה"ב ה-CIA מממן מחקר [1] שימשך 21 חודשים ובמסגרתו פאנל מומחים יבדוק מספר אפשרויות לשינוי אקלים, גאו-הנדסה.

אחת מהאפשרויות שהמומחים יבדקו היא ריסוס היונוספירה [2] (אזור המתחיל בגובה 60 ק"מ ומגיע עד לסוף האטמוספירה) בכימיקלים מחזירי אור שמש במטרה להחזיר חלק מאנרגיית השמש חזרה לחלל וכך להפחית את ההתחממות הגלובלית (שכלל איננה מתרחשת ב-15 שנים האחרונות [3], אבל למה להפריע לחגיגה…)

האירוניה שבהכרזה הזו היא שיש עדויות חזקות שריסוס שכזה כבר מתקיים בצורה חשאית במשך מספר עשורים, דבר הקרוי כמטריילס. פרסום המחקר הזה עשוי להיות רק "כיסוי תחת" כדי לחזק הכחשה רשמית ששינוי אקלים כבר מנוסה בקנה מידה עולמי בשנים האחרונות, או כדי לרכך את הציבור לקבל את אפשרות של שינוי אקלים ע"י ריסוס כימיקלים באטמוספירה.

הצעה נוספת שתיבחן במסגרת המחקר היא "לינוק" את ה-CO2 (דו תחמוצת הפחמן) מהאטמוספירה בעזרת תגובה כימית. מאחר ודו תחמוצת הפחמן הוא חומר ייסוד בהיווצרות החיים על-פני כדור הארץ, הצעה כזו עלולה להיות מסוכנת ביותר.

דובר ה-CIA אמר ששירות המודיעין האמריקני מממן את המחקר כי "שינוי אקלים תורם לחוסר יציבות באזורים רבים בעולם".
טענה מוזרה במקצת שכן ה-CIA עוסק במשך שנים רבות ביצירת חוסר יציבות בעולם דרך מימון חשאי של ארגוני טרור, סחר לא חוקי בנשק ובסמים והפלת משטרים.

זו לא הפעם הראשונה

זו לא הפעם הראשונה שמחקרים העוסקים בריסוס האטמוספירה למטרות שינוי אקלים מוכרזים לציבור.
בשנה שעברה פורסם [4] כי ביל גייטס תרם סכום נכבד לניסוי שבמסגרתו אלפי טונות של חלקיקי גופרית ירוססו לאוויר כדי לבדוק כיצד זה ישפיע על האקלים.

רמות הולכות וגוברות של חלקיקי מתכת כגון אלומיניום, בריום וסטרוניום מתגלים בשנים האחרונות באוויר, במי התהום ובאדמה, דבר שהוביל רבים למסקנה שזו תוצאה של ניסויים בריסוס חלקיקים באוויר למטרות שונות.

ב-2008 נחשפו מסמכים [5] שהוכיחו כי מעבדות מחקר בארה"ב ערכו ניסויים בריסוס חלקיקים מיקרוסקופים של זכוכית למטרה המוצהרת של שינוי אקלים.

מחקר שפורסם בשנה שעברה [6] הגיע למסקנה שעלות ריסוס חלקיקים מחזירי אור יעלה 5 מיליארד דולר בשנה. אולם המחקר לא בדק את ההשפעה ההרסנית שריסוס שכזה עלול לגרום לסביבה וכתוצאה מכך לבריאותנו.

בהתחשב בעובדה שלעתים קרובות מאוד התקדמות טכנולוגית קורית שנים לפני פרסומה לציבור, ייתכן מאוד שניסויים בקנה מידה עולמי בריסוס חלקיקים מחזירי אור התקיימו כבר לפני שנים רבות ורק עכשיו מכינים את דעת הקהל לקבלם.

אם אכן מתקיימים ניסויים ותוכניות לשינוי מזג האוויר מדובר בניסויים מסוכנים ביותר.

כל ניסיון לשנות מערכת כה מורכבת שמשפיעה באופן ישיר על מרקם החיים העדין בכדור הארץ עלול להוות אסון אפוקליפטי שישפיע על עולמנו מאות ואלפי שנים מעכשיו.

מקור: infowars [7]
מקור נוסף: NewScientist [8]