- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

אמריקה לא לבד – ריגול אחרי האזרחים גם בצרפת ובריטניה

ארה"ב לא היחידה המרגלת אחרי אזרחיה.
העיתון הצרפתי לה-מונד דיווח ביום שלישי שגם שירות המודיעין הצרפתי DGSE מצטרף לארה"ב בריגול פנים מדינתי אחר אזרחי המדינה.

העיתון דיווח שארגון המודיעין הצרפתי עוקב אחר שיחות טלפון, מיילים ופעילות ברשתות חברתיות בתוך צרפת ומחוצה לה.

למרות שבעיתון מציינים שאין מעקב אחר תוכן שיחות הטלפון, נכתב שארגון המודיעין עוסק בבניית מפה שבה מצויין מי מדבר עם מי, בתוך צרפת ומחוצה לה.

פעילות מעקב זו איננה חוקית לפי הדיווח אך הממשל הצרפתי הגיב לפרסום ואמר שהם לא עוברים על החוק וכי האישור למעקב ניתן ע"י הממשל.

הדיווח בלה-מונד מגיע בזמן שבו מואשמת ארה"ב [1] בריגול אחר אזרחים אירופאים ביניהם מחזיקי משרות דיפלומטיות, פעילות אשר גרמה לביקורת ציבורית רבה על וושינגטון.

בנוסף, העיתון לה גרדיאן דיווח לפני כמה ימים כי שירות המודיעין הבריטי אוסף כמויות מידע עצומות על אזרחי בריטניה וכי הוא חולק אותו עם שירות המודיעין האמריקני.

בינתיים, אין דיווחים על הקורה בישראל, אך ניתן להניח כי מצבנו דומה וכי שירות המודיעין הישראלי אוסף גם הוא מידע נרחב על אזרחי ישראל.

התירוץ הרגיל "מלחמה בטרור" משמש גם במקרה זה כדי להגן על ההחלטה לאסוף מידע כה רחב על אזרחי המדינות ונראה שרבים מהאזרחים אכן מוכנים לוותר על חירותם וזכויות הפרט שלהם כאשר הם מרגישים מאוימים תדיר, דבר שהפך למעין הרגל בעזרתם "האדיבה" של כלי התקשורת.

כמויות עצומות של אנשים בארה"ב הוכנסו לרשימת "החשודים בטרור" במדינה, דבר שמציב אותם כיעד לריגול והטרדה מצד רשויות הבטחון.

פעילויות שונות מובילות אזרח להיכלל ברשימה מפוקפקת זו ביניהן:

ועוד… [2]

ואילו אצלנו ממשיכים בתנופה, ולמרות ההתנגדות הציבורית, בבניית מאגר ביומטרי ממוחשב של פרטי אזרחי המדינה כהכנה לחלוקת תעודות זהות חכמות שיכילו בין השאר גם את טביעת אצבעו של כל אזרח במדינה.

מקור: CtNow.com [3]