ראשי » בריאות » אתם כאן

בג"ץ מאשר הפחתת קצבאות לילדים לא מחוסנים בחיסון המרובע [עודכן]

 • מאת מנהל הפרויקט | 5 ביוני 2013
 • 2,811 צפיות | 8 תגובות
עודכן לאחרונה: 6 ביוני 2013

בצעד דרמטי מבחינת ההשלכות האפשריות, בג"ץ דחה השבוע 3 עתירות נגד סעיף בחוק ההסדרים של הממשלה הקובע שהורים שבחרו לא לחסן את ילדיהם יקבלו קצבאות ילדים מופחתות (כ-100 ש"ח פחות לילד).

בשלב זה מדובר רק על החיסון המרובע נגד חצבת, אדמת, חזרת ואבעבועות, דווקא חיסון שלגביו ישנן עדויות על פגיעה נוירולוגית קשה בילדים.

למרות שמהבחינה הכספית מהלך זה לא ממש יעלה או יוריד להורים שבחרו לא לחסן את ילדיהם (הם הרי לא ישנו את דעתם בשביל עוד 100 ש"ח לחודש) זהו מהלך מסוכן ביותר מבחינת זכויות הפרט.

עדכון 6/6/13
שרת הבריאות יעל גרמן הודיעה שלמרות פסיקת בג"ץ, היא מתכוונת לבטל את סעיף הפחתת הקצבאות להורים לא מחסנים מכיון שלדבריה הוא "אינו חברתי ואינו צודק".

קניסת אדם שבחר שלא להעביר את ילדו טיפול רפואי, גם אם הוא טיפול רפואי שהמדינה חושבת שהוא נחוץ, הוא צעד אחד נוסף בדרך למדינה פאשיסטית וצעד אחד קרוב יותר בדרך לכפיית חיסונים וטיפולים רפואיים על אזרחי המדינה.

אנו רואים יותר ויותר עדויות בשנים האחרונות המוכיחות שתאגידי וחברות התרופות משפיעים בצורה משמעותית על מקבלי ההחלטות בגופי הבריאות השונים בעולם.

השפעה זו התגלתה במלוא עוצמתה במקרה של פארסת "שפעת החזירים" כאשר וועדת חקירה של האיחוד האירופי קבעה במפורש שלחץ של חברות התרופות הוא זה שעודד את ארגון הבריאות העולמי להכריז על מגפה בדרגה 6, דבר שסלל את הדרך להמלצה על חיסונים גורפים לכלל המדינות מה שהביא כמובן לרווחים עצומים לחברות התרופות.

לבסוף המגיפה התגלתה כעורבא פרח, אך המיליארדים כבר בוזבזו ומאות מיליוני בני אדם חוסנו בחיסון שככל הנראה לא היה דרוש ובמקרים מסויימים אף גרם לפגיעות גופניות רציניות כגון שיתוק.

המעורבות הפוליטית הבזויה של תאגידי התרופות לא מתבטאת רק בלחץ לוביסטי על מקבלי החלטות הבריאות בארגוני הממשל. חברות התרופות כבר מזמן נכנסו לבתי הספר לרפואה, ואפילו לקליניקות עצמן דרך עלוני פרסום, הטבות ואף שוחד לרופאים.

ישנן עדויות משמעותיות שחברות התרופות מזייפות מחקרים או גורמים להטיית תוצאות במבדקים קליניים דרך מניפולציה במספרים כדי שהתרופה תאושר.
ישנן עדויות שה-FDA, ארגון התרופות והמזון האמריקני, מוטה בצורה דרמטית לטובת חברות התרופות ועקרון הדלת המסתובבת שבו בכירים ב-FDA מועסקים לאחר מכן בחברות התרופות עצמן עובד שעות נוספות בארה"ב.
זו פרקטיקה ישנה והיא נמשכת שנים רבות.
חברות התרופות משקיעות מיליארדי דולרים בשיווק והן מצפות לראות את ההשקעה הזו משתלמת.

לאור זאת, צעד של קניסת אזרח שבחר שלא לקבל טיפול רפואי על אזרח היא שערורייתית.
אין לדעת היום עד כמה ההחלטה של המדינה וגורמי הבריאות נגועה באינטרסים זרים ועד כמה היא נובעת משיקולים רפואיים טהורים. אין לדעת היום עד כמה מחקר בטיחות אכן מדוייק ועד כמה הוא מוטה לטובת חברת התרופות המייצרת.

מקור: NEWS1

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11401
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

8 תגובות »

 • meh

  מעניין איך בג"ץ הגיע להחלטה הזו….
  זה הזוי, THEFUCK.
  אם הם אמורים להיות בית דין גבוה לצדק, המצב שלנו מתדרדר.
  מהם ציפיתי ליותר, אני מתכוון לבדוק על מה מדובר, ואם זה על מה שאני חושב אז צריך להוריד את הסכום לכולם.
  איפה חופש הבחירה שכולם מדברים עליו, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, לא?

  הגב לmeh
 • בג"צ יושב במקדש מאסוני,עבור מי אתם חושבים שהוא עובד?
  רמז:לא עבורנו.

 • מישהו

  במאה ה-20 מתו 300 מיליון איש מאבעבועות (15 מיליון מתוכם בשנת 1967 לבדה), 27% אחוז מהנשים שחלו בחזרת בשליש הראשון הפילו, ואני יכול להמשיך עם רשימת הזוועות עוד הרבה.

  לעומת נזקי המחלות – נזקי החיסונים בטלים בשישים, מינוריים עד כדי אפשרות התעלמות.

  כשאתם לא מחסנים את ילדכם אתם מסכנים לא רק אותם, אלא גם את שאר הילדים. הקטנת הקצבאות אינה "קנס" על "אי קבלת טיפול רפואי" אלא בגין כך שבהחלטה זו אתם מסכנים אחרים.

  הגב למישהו
  • מנהל הפרויקט

   שלום מישהו,
   לצערי אתה חוזר על הטענות שהאכילו אותך בהם מראשית ילדותך דרך תעמולת החיסונים.

   לטענה שמי שלא מחסן את ילדיו מסכן את האחרים שכן מחסנים אני יכול להגיב: האם לילד שלא חוסן כנגד חצבת, יש יותר סיכוי לחלות בחצבת בגלל החיסונים שקיבלו ילדים אחרים בסביבתו? שהרי חיסונים חיים עלולים לגרום בעצמם להתפרצות המחלה.
   ישנם מקרים רבים של התפרצות מגפות דווקא בעקבות מתן חיסון.

   בפועל, ישנם מקרים רבים הסותרים את טענת חסינות העדר. לפי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב, בשנת 2009, שיעור הבלתי מחוסנים לגמרי עומד על 0.06% (שש מאיות האחוז)1. במועד הכניסה לגן הילדים בארה"ב, כמעט כל ילד קיבל את כל המנות המומלצות של חיסון נגד שעלת2. יחד עם זאת, ולמרות שיעור כיסוי חיסוני סופר גבוה זה, בשנת 2010 היו מספר התפרצויות שעלת בכמה מדינות בארה"ב. אירועים דומים אנו רואים במדינות נוספות, בהן הולנד, קנדה, אוסטרליה, פינלנד וישראל – שיעור התחסנות סופר גבוה – ובכל זאת נרשמות התפרצויות שעלת. מסיבות שונות, לא ניתן למנוע את התפרצויות השעלת באמצעות חיסונים3. דוגמאות רבות המפריכות את תיאורית "חסינות העדר" קיימות גם עם מחלות אחרות.

   ולסיום, הנה דברים שנכתבו ע"ע ארגון הבריאות העולמי:

   ירידה קבועה במחלות זיהומיות נרשמה ברוב המדינות המתפתחות ללא קשר לשיעור החיסונים שניתנו…המחלות הזיהומיות נעלמו כתוצאה מ [שיפור ב] סניטציה, אספקת מים ציבוריים משופרת, היגיינה אישית משופרת ועליה בצריכת פירות וירקות. בנוסף, מחלות עבורן לא היה חיסון מעולם ירדו אף הן באופן דרמתי.

   משנת 1850 ועד שנת 1940 המחלות ירדו בשיעור של 90% והגיעו לשפל של כל הזמנים במועד בו החלו להופיע החיסונים 1 [ההדגשה שלנו]

   עד היום, לא הוצגו בפנינו נתונים מהימנים הסותרים נתונים אלה.

   לגבי הטענה שנזקי החיסונים בטלים בשישים לעומת היתרונות, זו טענה שלא ניתן להכריע לגבי מהימנותה ותקפותה המדעית.
   מערכת VAERS לדיווח על נזקי חיסונים בארה"ב הוקמה רק בשנת 1990.
   מאז הקמתה דווחו בארה"ב על מאות אלפי תופעות לוואי חמורות כתוצאה מחיסונים.
   יש המעריכים כי מספר המקרים גבוהה בהרבה מאחר ולא כל מקרה של תופעת לוואי מחיסונים מדווח או מועבר למערכת.
   וזה רק בארה"ב. לא ניתן לשער כמה מקרי תופעות לוואי מחיסונים קורים ברחבי העולם.
   יש לזכור שתופעת לוואי מחיסון יכולה לקרות גם שנים לאחר מכן.

   אז תשאיר לי כהורה את ההחלטה אם להכניס לגופו של ילדי הקט עשרות מנות של חומרים רעילים, תאי עוברים שהופלו, פורמלין, אלומיניום וחלקי וירוסים חיים.
   אתה מוזמן כמובן להאמין לטענות חברות התרופות, יצרניות החיסונים, שהם בטוחים לחלוטין.

   הגב למנהל הפרויקט
  • מישהו אחר

   אני בכלל לא עונה על הסוגיה "האם זה מסכן אחרים או לא".
   אם לטענתך זה מסכן אחרים אז למה לא להכניס לכלא?
   הרי הקנס לא ישפיע על הורים אמידים בהחלטתם.

   הגב למישהו אחר
   • מנהל הפרויקט

    כי אני לא חושב שמישהו צריך להכנס לכלא כי הוא בחר בחירה רפואית לו ולילדיו…
    מי שרוצה לחסן שיחסן, מי שלא לא.
    מדינה שמכניסה הורים לכלא כי הם לא חיסנו את ילדיהם זו מדינה שתכניס הורים לכלא כי הם לא נתנו לילדיהם ריטלין.
    קאפיש?

    הגב למנהל הפרויקט
 • FreeThinker

  אני לא יודע מה לגבי צרת הבריאות אבל גיליתי היום שקצבאות הילדים שלי קוצצו מ701 ש"ח ל420 (3 ילדים). עד יולי הסכום לא השתנה ומאוגוסט הסכום כבר השתנה. אז או שביטוח לאומי משתין על שרת הבריאות או שבכלל כל ה שצרת הבריאות אמרה היה למצלמות ולא הנחיה אמיתית.

  הגב לFreeThinker
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית