השר סילבן שלום: מלחמות האזור הינן מאבק גלובלי על השליטה במזה"ת

 • מאת מנהל הפרויקט | 1 ביוני 2013
 • 2,974 צפיות | 7 תגובות
עודכן לאחרונה: 1 ביוני 2013

משפט שחמק כנראה מתחת לראדר של עורך עיתון ישראל היום מוכיח בדיוק את מה שפרסמנו בשנים האחרונות.

המלחמות באזור המזה"ת הן למעשה מאבק על שליטה גלובלית ועל עתודות הנפט העולמיות.

בדיוק את המילים הללו אמר לא אחר מאשר השר סילבן שלום, שר האנרגיה והמים ומחזיק בתיק הגליל, הנגב והפיתוח האזורי.

שלום יודע על מה הוא מדבר, רק חבל שהכתב מתי טוכפלד לא הבין איזו פצצה נפלה לו לידיים, או שהבין והחליט להעיף את תפוח האדמה הלוהט הזה לכל הרוחות וכמה שיותר רחוק. אף אחד לא רוצה שיתייגו אותו כחובב תיאוריות קונספירציה, ותלך האמת לעזאזל…

"המאבק שמתנהל היום בסוריה הוא הרבה מעבר למאבק שישראל שייכת אליו. זהו מאבק גלובלי על השליטה במזה"ת ובעתודות הנפט של העולם כולו ב-150 השנים הבאות. בגלל זה סין ורוסיה לא מוכנות להשית סנקציות על איראן, כי זה יביא לנפילתה של סוריה. זה יאפשר לארה"ב לשמור על צינור החמצן הכלכלי של העולם כולו. זה יביא להגמוניה מוחלטת של ארה"ב והמערב בנפט, וזה מה שרוסיה וסין מנסות למנוע."

שאלה: אז כל מלחמת המעצמות שהתרחשה באזור, כל עניין הסנקציות נגד איראן ותמיכת רוסיה באסד – הכל קשור לנפט?

"מקור האנרגיה המרכזי הוא נפט. הביקוש העולמי לנפט הולך וגדל."

השר סילבן שלום: מלחמות האזור בגלל מאבקים על נפט ועל שליטה גלובלית

השר סילבן שלום: מלחמות האזור בגלל מאבקים על נפט ועל שליטה גלובלית

לא רק שהשר שלום מודה בפה מלא שהמלחמות האזוריות הן מאבק על שליטה גלובלית ומאבק על משאבים, הוא גם רומז שהן באדיבותו של הדוד סם, אתם יודעים, הדוד על התרופות הפסיכיאטריות מאמריקה:
"האמריקנים נתנו להם רוח גבית" הוא אומר, ומתכוון למורדים במצרים, בתוניסיה ועכשיו בסוריה.
"רוח גבית" למי שלא הבין זה כנראה כיבוס מילים ל:"מספקים להם נשק, כסף ותמיכה פוליטית כדי להחליף את כל המנהיגים המוסלמיים הבני זונות בכאלה שאפשר לשלוט עליהם טוב יותר."
לחיים!

אגב, מי שחושב שאולי הדברים הוצאו מהקשרם, או שהציטוט לא מדוייק, הנה הקלטה של אותו שר שדיבר בתוכנית הרדיו של איילה חסון ברשת ב' ושם חזר על דברים דומים ואף הוסיף: "האמריקנים פעלו במשך תקופה כה ארוכה להחלפת כל מנהיגי האזור".

"אז מה?" ישאל הישראלי הממוצע ובצדק.
"אסד הוא דיקטטור, טובח בבני עמו. מגיע לו ליפול ולהיקבר לצד בן לאדן, קדאפי ושאר החארות שסחטו את עמם עד תום וצפו בסרטי פורנו תוך כדי."

מממ…

זה בדיוק מה שהתקשורת דחפה לגרונכם במשך השנים האחרונות חברים.

בפעם הבאה שאתם שומעים או קוראים על הטבח האחרון באזרחים בסוריה, שימו לב לניסוח, נסו להקשיב לטון.
התקשורת כבר מזמן לא מדווחת אובייקטיבית, הפור נפל והוכרע.
אסד יפול, השאלה רק איך ומתי.

מתי שאלתם את עצמכם לאחרונה עד כמה מהדיווחים בעיתונות ובטלוויזיה, דיווחים שכמעט תמיד מלווים באיזה תמונה לא מחייבת שלעתים מסתבר שהיא לא קשורה לגמרי וכמעט תמיד מאת "מקור אלמוני" שבמקרה היה במקום, הן אכן דיווחים אמינים?

מתי שמעתם בפעם האחרונה פרשן פוליטי אזורי מספר על ההגמוניה האמריקנית שמעורבת ב-74 עימותים ומלחמות ברחבי העולם? מתי נשמעה מילת ביקורת ברורה בתקשורת המיינסטרימית על התמיכה האמריקנית והישראלית הבלתי מסוייגת במורדים?

הרי התמיכה הזו, הנשק שהם נותנים להם במתנה, האימונים הצבאיים שהם מקבלים ככל הנראה, התמיכה הטקטית, היא זו שלמעשה מניעה את מעגל הדמים הזה שהולך שם.
חפים מפשע נהרגים ונטבחים כמו זבובים והחרא היחידי הוא אסד?
חישבו שנית.

אגב, גם בן לאדן וחבריו לעמותה ללא כוונות רווח "אל קאעידה" (שם שהומצא ע"י ה-CIA כנראה) מומנו על-ידי אמריקה, אומנו ע"י אמריקה וחומשו על-ידי אמריקה.
הם לא לומדים היאנקים האלה!

ארה"ב וגם ישראל מעורבות כבר שנים ביצירת סדר אזורי חדש.
התוכניות לפלוש למדינות הערביות הסוררות הוכנו לפני שנים רבות כפי שחשף הגנרל לשעבר ווסלי קלארק.
אפשר לתרץ את זה בכך שהמנהיגים האזוריים מטורפים, אבל הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות, וחברים, אוהו איזה גיהנום אנחנו מעודדים וכמה חרא עף בשנים האחרונות מהמאוורר הגדול תוצרת ארה"ב.
לפחות מצאנו דבר אחד היום שלא מיוצר בסין…

אז מה היה לנו בשנים האחרונות:
אפגניסטן – צ'ק!
עיראק – צ'ק!
תוניסיה – צ'ק!
לוב – צ'ק!
מצרים – צ'ק!
סוריה – צ'ק!
איראן? בקרוב מאוד

הכל במקרה?
פשוט הגיע זמן פריחת "האביב הערבי"?
ועל זה נאמר "פחחח…".

הראיות אול-אובר-דה-פלייס אבל אין ספק שהרבה יותר קל לבלוע את הרעיון של ערבוש עם כאפיה שאחראי לכל הרוע בעולם מאשר להבין שגם לאנשים עם חליפות ועם מבטא אנגלו סאקסי יש פטיש למוות ושליטה.

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11388
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

7 תגובות »

 • ארנאלדו

  כתבה מעולה וחשובה, תודה!

  הגב לארנאלדו
 • לוב – אחד המקרים השקופים שמדבור באינטרסים כלכליים של ארה"ב\אנגליה,
  קדאפי עמד להשיק מטבע דינר זהב חדש כדי למכור נפט למערב תמורת מטבע זהב (במקום דולר שהוא מספרים רק בבנק)
  שניה לפני השקט המבטע החדש הוא הפך מחבר המערב לאוייב מספר-1 של העולם, הכל תודות לReuters ולCNN.

 • dave

  הנה מאמר שאני תרגמתי תהנו

  שמי הוא מייק פריזנר. אני התגייסתי לצבא והלכתי לטירונות ביום ההולדת ה – 18 שלי בחודש יוני 2001. אני הוצבתי בחטיבת חיל רגלים ובמרץ 2003 אני סופחתי לחטיבת צנחנים שהוצבה בצפון עיראק.
  אז כאשר התייגסתי לצבא נאמר לנו שגזענות לא קיימת יותר בצבא. מורשת של אי-שוויון ואפליה פתאום נעלמה ע"י תכנית שנקראה "שיוויון הזדמנויות". אולצנו להיות נוכחים בשיעורי חובה ולכל יחידה היה נציג כדי להבטיח שלא יהיה שום אלמנט של גזענות. הצבא נראה נחוש לנפץ כל שמץ של גזענות. ואז 9.11 קרה ואז התחלתי לשמוע מילים חדשות כמו "ראש מגבת" ו"רוכב גמלים" והמטריד ביותר "כושי חולות" ומילים אלו לא באו מחבריי ליחידה אלא מהמפקדים שלנו. מסמל המחלקה, מסמל הפלוגה וממפקד הגדוד. כל הדרך במעלה הפיקוד, המינוחים הללו, המינוחים הגזעניים והמרושעים הללו פתאום היו מקובלים.
  ושמתי לב שהגזענות הגלויה ביותר באה מותיקי מלחמת המפרץ. ואלה המילים שהם השתמשו כששיירות רכב אזרחיות עלו באש. אלה המילים שהם השתמשו כשהממשלה תקפה תשתיות אזרחיות. הפצצת מתקנים להספקת מים בידיעה שזה יגרום למותם של מאות אלפי ילדים. אלה המילים שהעם האמריקני השתמש כאשר הם איפשרו לממשלה הזאת להטיל סנקציות על עיראק. וזה משהו שאנשים רבים שכחו. ואנו לא יכולים לשכוח.
  רק לאחרונה למדנו שאנחנו הרגנו למעלה ממיליון עיראקים מאז הפלישה. אבל אנחנו כבר הרגנו מיליון עיראקים בשנות ה-90 ע"י סנקציות והפצצות לפני הפלישה. אך האמת היא שהמספר גדול בהרבה.
  כשהגעתי לעיראק ב-2003 למדתי מילה חדשה, המילה החדשה הזאת היא "חאג". חאג היה האוייב. חאג היה כל עיראקי. הוא לא היה אדם, אב, מורה או עובד. וזה חשוב, אנחנו שמענו את המילה הזאת רבות בשימועי 2008 אך חשוב לדעת מאיפה המילה הזאת באה. ושלמוסלמים הדבר החשוב ביותר זה העלייה לרגל למכה. זהו ה"חאג". ולהיות שותף בעלייה לרגל הוא "חאג". וזה משהו במסורת האיסלמית שהוא הייעוד הגבוה ביותר בדתם. אז לקחנו את הדבר הטוב ביותר באיסלם והפכנו אותו לגרוע ביותר.
  אך ההיסטוריה לא החלה מאיתנו ומאז הקמתה של מדינה זו גזענות שומשה כהצדקה להתפשטות ולדיכוי. ילידי אמריקה נקראו פראיים. לאפריקאים קראו בכל מיני שמות על מנת להצדיק את העבדות. וותיקי וויטנאם יודעים שמות רבים ששומשו כצידוק למלחמה האימפריאליסטית. אז "חאג" היתה המילה שאנחנו השתמשנו. זו המילה שהשתמשנו במשימה ספציפית זו שאני עומד לספר ואנו שמענו רבות על פשיטות שונות ובעיטות בדלתות של בתי אנשים ובזיזת בתיהם. אך משימה זו היתה פשיטה מסוג שונה. אני מעולם לא קיבלתי שום הסבר בנוגע לפקודות אלה. רק נאמר לנו שקבוצת בתים זו של חמש או שש בתים הם כעת רכושו של הצבא האמריקאי ואנחנו צריכים להיכנס פנימה ולאלץ את המשפחות לעזוב את ביתיהם.
  אז הלכנו אל עבר הבתים והודענו למשפחות שהבתים שלהם הם כבר לא הבתים שלהם. לא סיפקנו להם שום אלטרנטיבה, לא היה להם לאן ללכת, שום פיצוי. והם היו מאוד מבולבלים ומאוד מפוחדים ולא ידעו מה לעשות, הם לא עזבו אז נאלצנו להוציא אותם מהבתים שלהם. משפחה אחת מסויימת אישה ושתי בנותיה הקטנות איש מאוד זקן ושני גברים בגיל העמידה גררנו אותם מחוץ לבתיהם וזרקנו אותם לרחוב ועצרנו את האנשים כי הם סרבו לעזוב. עצרנו את האיש הזקן ושלחנו אותם לכלא. ובאותו הזמן אני לא ידעתי מה קורה לאנשים שאנחנו כופתים את ידיהם מאחורי גבם ושמים שק מעל ראשם.
  למרבה הצער, כמה חודשים מאוחר יותר, אני גיליתי. היה לנו מחסור בחוקרים אז הוצבתי להיות חוקר. אני פיקחתי והשתתפתי במאות חקירות. חקירה ספציפית אחת שאני עומד לשתף היה רגע עבורי שבאמת הראה לי את טבע הכיבוש הזה. עצור ספציפי זה… כאשר אני נשלחתי לחקור היה לבוש רק עם תחתונים, ידיו מאחורי גבו ושק מעל ראשו. אני לא ראיתי את פניו. התפקיד שלי היה לקחת כיסא מתקפל ממתכת ולרסק אותו על הקיר ליד ראשו. הוא עמד שפניו אל הקיר כשאפו נוגע בקיר בזמן שחייל אחר שואל את אותם השאלות שוב ושוב, לא משנה מה היו התשובות, התפקיד שלי היה לחבוט את הכסא בקיר.

  עשינו זאת עד שהיינו עייפים. ונאמר לי לוודא שהוא יעמוד מול הקיר לזמן בלתי מוגבל ואני שמרתי על האסיר הזה והעבודה שלי היתה לוודא שהוא יעמוד. אך שמתי לב שמשהו לא בסדר עם הרגל שלו והוא היה פצוע והוא המשיך ליפול על הקרקע. והסמל האחראי בא ואמר לי להקים אותו על רגליו אז הייתי צריך להעמיד אותו ולשים אותו מול הקיר. והסמל שלי בא שוב והוא מאוד כעס עלי על כך שאני לא ממשיך לגרום לו לעמוד. הוא הרים אותו ודחף אותו בפראות אל הקיר מספר פעמים ואז הוא עזב וכאשר האיש נפל פעם נוספת על הקרקע אני שמתי לב לדם שניגר מתחת לשק. אז נתתי לו לשבת ושמתי לב שהסמל שלי מגיע שוב ואני אמרתי לו במהירות לעמוד ואני הבנתי שאני אמור להגן על היחידה שלי מפני העציר אך באותו הרגע הבנתי שלמעשה אני מגן על העציר מפני היחידה שלי.
  אני ניסיתי לגרום לעצמי להיות גאה בשירות שעשיתי אך כל מה שיכולתי להרגיש היה בושה, וגזענות לא יכלה עוד להסוות את הכיבוש. מדובר באנשים. הם היו צלם אנוש. מאז אני סובל מאשמה בכל פעם שאני רואה אדם מבוגר כמו אחד שלא יכל ללכת ושמנו אותו על אלונקה ואמרנו למשטרה העיראקית לקחת אותו. אני חש אשמה בכל פעם שאני רואה אמא עם ילדיה כמו זאת שבכתה בהיסטריה וצרחה שאנחנו גרועים יותר מסדאם חוסיין בזמן שהכרחנו אותה לצאת מביתה. אני חש אשמה בכל פעם שאני רואה ילדה קטנה כמו זאת שתפסתי בזרועה וגררתי אותה אל הרחוב.
  נאמר לנו שאנחנו נלחמים בטרוריסטים אבל אני הייתי הטרוריסט האמיתי. והטרור האמיתי היה הכיבוש הזה. גזענות בתוך הצבא זמן רב היה כלי חשוב להצדיק הרס וכיבוש של מדינה אחרת. זמן רב הוא שומש להצדיק הרג שיעבוד ועינויים של עם אחר. גזענות היא נשק חיוני שהממשלה עושה בה שימוש. זהו נשק חשוב יותר מרובה, טנק, מטוס או ספינה. הוא הרסני יותר מפגז ארטילריה או פצצה מפצחת בונקרים או טיל טומהוק. כל כלי הנשק הללו מיוצרים ובבעלות הממשלה אך הם חסרי ערך אם אנשים לא יסכימו להשתמש בהם.

  אלו ששולחים אותנו למלחמה לא צריכים ללחוץ על ההדק או להפעיל מרגמה, הם לא צריכים להילחם במלחמה. הם בסך הכל צריכים למכור את המלחמה. הם צריכים ציבור שמוכן לשלוח את חייליו לסכנה. והם צריכים חיילים שמוכנים להרוג או לההרג מבלי לשאול שאלות. הם יכולים להוציא מיליוני דולרים על פצצה, אך פצצה זו נהפכת לנשק רק כאשר הדרגות בצבא מוכנים למלא פקודות להשתמש בה. הם יכולים לשלוח את כל החיילים לכל מקום בעולם אך תהיה מלחמה רק אם החיילים יהיו מוכנים להילחם. והמעמד השולט, המיליונרים שמרוויחים מהסבל האנושי אותם מעניין רק להרחיב את עושרם, לשלוט בכלכלת העולם, והם מבינים שכוחם נמצא ביכולתם לשכנע אותנו שמלחמה, דיכוי, וניצול היא האינטרס שלנו. הם מבינים שהעושר שלהם תלוי ביכולתם לשכנע את מעמד הפועלים למות על מנת לשלוט בכלכלה של מדינה אחרת. ולשכנע אותנו להרוג ולמות תלוי ביכולתם לגרום לנו לחשוב שאנחנו איכשהו עליונים. חיילים, חובלים, נחתים, וטייסים אין להם מה להרוויח מהכיבוש הזה.
  הרוב המכריע שחי בארה"ב אין לו מה להרוויח מהכיבוש הזה. למעשה לא רק שאין לו מה להרוויח אלא שאנחנו סובלים בשם כך. אנחנו מאבדים אברים, סובלים מטראומה, ונותנים את חיינו. המשפחות שלנו נאלצות לראות ארונות קבורה עטופות בדגל מורדים אל האדמה. מיליונים במדינה זו ללא ביטוח בריאות, עבודה או גישה לחינוך נאלצים לראות את הממשלה הזאת מבזבזת מעל 450 מיליון דולר ביום על כיבוש זה. אנשים עניים ואנשים עובדים במדינה זו נשלחים להרוג אנשים עניים ואנשים עובדים במדינה אחרת לעשות את העשירים עשירים יותר, וללא גזענות החיילים יבינו שיש להם יותר במשותף עם העם העירקי מאשר שיש להם עם המיליונרים ששולחים אותנו למלחמה.
  אני זרקתי משפחות לרחוב בעירק רק לחזור הביתה ולראות משפחות נזרקות אל הרחוב במדינה זאת. בטרגיה הזאת, טרגדיה ומשבר עיקולים ללא צורך. רק להתעורר ולהבין שהאוייבים האמיתיים שלנו הם לא בארץ רחוקה. הם לא אנשים שאת שמותיהם איננו יודעים ואת תרבותם איננו מכירים. האוייב הם אנשים שאנחנו מכירים טוב מאוד ואנשים שאנחנו יכולים לזהות. האוייב היא מערכת שעורכת מלחמה כאשר זה רווחי. האוייב זה המנכלים שמפטרים אותנו מהעבודה כאשר זה רווחי. אלו חברות הביטוח שמונעות מאיתנו טיפול רפואי כאשר זה רווחי. אלו הבנקים שלוקחים את ביתנו כאשר זה רווחי. האוייבים שלנו הם לא במרחק של 8000 ק"מ, הם פה בבית. אם נתארגן ונלחם עם אחיותינו ואחינו אנחנו נוכל להפסיק את המלחמה הזאת, אנו נוכל לעצור את הממשלה הזאת, ונוכל ליצור עולם טוב יותר.

  הגב לdave
  • תמיר

   תודה דייב. מאמר מצויין. אתה יכול לצרף קישור למקור ?

   ניב – נראה לי שלתגובה הזו מגיע להתפרסם בתור מאמר נפרד 🙂

   הגב לתמיר
  • מנהל הפרויקט

   שלום מייק, מהיכן תרגמת את המאמר, האם תוכל לצרף קישור?

   הגב למנהל הפרויקט
  • איתי

   תודה לך על השיתוף. טוב לשמוע מידע פנימי.

   הגב לאיתי
 • dave

  http://www.democraticundergrou.....id=7380362

  והנה עוד מאמר מצויין באותו סגנון שכבר תורגם לעברית

  המלחמה היא שוד / סמדלי באטלר

  http://bnarchives.yorku.ca/157.....et_web.htm

  הגב לdave
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית