ח"כ סתיו שפיר ומירב מיכאלי: זהירות לוביסטים [עודכן עם וידאו]

 • מאת מנהל הפרויקט | 29 במאי 2013
 • 2,592 צפיות | 5 תגובות
עודכן לאחרונה: 31 במאי 2013

ח"כ הטריות סתיו שפיר ומירב מיכאלי הוכיחו למי באמת יש ביציות בכנסת.
בישיבה על חוק הריכוזיות הבחינו שפיר ומיכאלי בלוביסטים מטעם הטייקונים והחברות הגדולות
שיושבים ומלחששים לחשושים לחברי הכנסת באזניים.
חברות הכנסת הסבו את תשומת לבם של הנוכחים לפעילות של הלוביסטים וביקשו שהם יצאו במהלך ההצבעה בוועדה. ח"כ שפיר אף ביקשה מיושב ראש הוועדה ששמותיהם של הלוביסטים ירשמו בפרוטוקול. בקשתה נדחתה בצירוף הערה סרקסטית על עובדת היותן "חברות כנסת חדשות…".
לפי הדיווח ב-YNET, הדרישה לציין את שמותיהם של הלוביסטים בפרוטוקול גרמה לחלק מהלוביסטים לברוח עם הזנב בין הרגליים מאולם הישיבות.

צפו בקטע וידאו קצר שמראה את ההתרחשות בוועדה [תודה לעמותה לדמוקרטיה מתקדמת]:

חלק מהדיווח ב-YNET:

ח"כ סתיו שפיר: לחייב זיהוי של לוביסטים בכנסת

במהלך דיון של ועדת הכספים בחוק הריכוזיות ביקשה שפיר מהשתדלנים לחשוף בשם אילו גורמים פרטיים הם מפעילים לחץ על החכ"ים. הלוביסטים סרבו ונאלצו לברוח מהישיבה. שפיר: "לרשום בפרוטוקול כדי שנדע מי לחש, התערב והפעיל לחץ"

הלוביסטים הם רעה חולה במדינה דמוקרטית כי זה מאפשר למי שיש לו כסף להשפיע יותר על מחוקקי החוקים וכך הופכים את התהליך הדמוקרטי לבדיחה.

הנה הדברים שכתבה שפיר בדף הפייסבוק שלה לאחר המקרה:

“זהירות, לוביסטים! היום, בוועדת הכספים פניתי ליו”ר הוועדה, ח”כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), שידרוש מהלוביסטים שבחדר להזדהות בשמם – לפני שאנחנו פותחים את הדיון החשוב על הריכוזיות. המון לחץ הופעל על ח”כים מאחורי הקלעים. זהו דיון מורכב, היסטורי בחשיבותו ומלא באינטרסים סותרים של הציבור הרחב מול בעלי הון. זוהי זכותו המלאה כיו”ר ועדה לדרוש מהם להזדהות. בלי לחשוב פעמיים, סלומיאנסקי סירב. אני ממש לא הייתי מוכנה להשלים עם המצב, ויחד עם אנשי המשמר החברתי בכנסת, אספנו בעצמנו את שמות הלוביסטים שישבו בחדר והכנו רשימה (דיווח חלקי ביותר של היושבים בחדר: נציגי אסם, סלקום, תנובה, אורנג’, בנק דיסקונט, בנק לאומי, קרן אייפקס, שיכון ובינוי, בית ההשקעות פסגות, חברת הדלק פז – ועוד ועוד). כשהתחלתי לקרוא את הרשימה בקול אל תוך המיקרופון, למען תירשם בפרוטוקול וכולם ידעו לדיראון עולם מי לחש, התערב והפעיל לחץ על ח”כים ויועציהם בהצבעה החשובה על חוק הריכוזיות – סלומיאנסקי עצר בעדי ומנע ממני לקרוא אותם. יותר מזה: הוא אפילו האשים אותי בכך שאני מסתודדת עם אנשי “המשמר החברתי”, שאם כבר מישהו מעז לכנות אותם “לוביסטים”, אפשר לומר שהם הלוביסטים היחידים שיושבים כאן מטעם הציבור – ולא כדי לייצג אינטרסים כלכליים של בעלי הון. ואיזו מהומה! רק קמתי וביקשתי לקרוא בשמות הלוביסטים, בלי אפילו לבקש מהם לצאת מהאולם, וכבר התנפלו עליי מכל כיוון. הלוביסטים זעמו על הפגיעה בזכויותיהם המקודשות. חברי הקואליציה צעקו שאין פה בכלל לובסיטים; אחרים צעקו שהלוביסטים סתם יושבים שם ממש במקרה ולא עושים דבר, ורק כשחלק מהלוביסטים ראו שכמה עיתונאים מזהים אותם ומצלמים אותם ועוקבים אחריהם, הם קמו בכוחות עצמם ועזבו את החדר. תהיתם פעם איך זה שחלק מחברי הכנסת פועלים נגד הציבור שהם מתיימרים לייצג? לוביסטים הם אחת הסיבות המרכזיות. מבטיחה להפוך את מה שהיה הבוקר לנוהל.”

כל הכבוד לחברות הכנסת החדשות מירב מיכאלי וסתיו שפיר.

מקור: YNET

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11372
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

5 תגובות »

 • FreeThinker

  כל הכבוד לחברת הכנסת שפיר!!!

  הנה עוד ממעלליה של הגברת שפיר, הפעם בקשר לשר האוצר ומדוע ההתקפלות שלו הפעם בנוגע להעלאת המע"מ היא הכרחית, ולשם שינוי היא תהיה לטובת הציבור, שלא כמו התקפלויותיו הקודמות.

  שווה בהחלט צפייה: http://www.youtube.com/watch?v=xsG0LFzef0U

  הגב לFreeThinker
 • FreeThinker

  אגב, זהו הפוסט המלא שפרסמה סתיו שפיר בנוגע ללוביסטים אצלה בפייסבוק:
  "זהירות, לוביסטים! היום, בוועדת הכספים פניתי ליו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), שידרוש מהלוביסטים שבחדר להזדהות בשמם – לפני שאנחנו פותחים את הדיון החשוב על הריכוזיות. המון לחץ הופעל על ח"כים מאחורי הקלעים. זהו דיון מורכב, היסטורי בחשיבותו ומלא באינטרסים סותרים של הציבור הרחב מול בעלי הון. זוהי זכותו המלאה כיו"ר ועדה לדרוש מהם להזדהות. בלי לחשוב פעמיים, סלומיאנסקי סירב. אני ממש לא הייתי מוכנה להשלים עם המצב, ויחד עם אנשי המשמר החברתי בכנסת, אספנו בעצמנו את שמות הלוביסטים שישבו בחדר והכנו רשימה (דיווח חלקי ביותר של היושבים בחדר: נציגי אסם, סלקום, תנובה, אורנג', בנק דיסקונט, בנק לאומי, קרן אייפקס, שיכון ובינוי, בית ההשקעות פסגות, חברת הדלק פז – ועוד ועוד). כשהתחלתי לקרוא את הרשימה בקול אל תוך המיקרופון, למען תירשם בפרוטוקול וכולם ידעו לדיראון עולם מי לחש, התערב והפעיל לחץ על ח"כים ויועציהם בהצבעה החשובה על חוק הריכוזיות – סלומיאנסקי עצר בעדי ומנע ממני לקרוא אותם. יותר מזה: הוא אפילו האשים אותי בכך שאני מסתודדת עם אנשי "המשמר החברתי", שאם כבר מישהו מעז לכנות אותם "לוביסטים", אפשר לומר שהם הלוביסטים היחידים שיושבים כאן מטעם הציבור – ולא כדי לייצג אינטרסים כלכליים של בעלי הון. ואיזו מהומה! רק קמתי וביקשתי לקרוא בשמות הלוביסטים, בלי אפילו לבקש מהם לצאת מהאולם, וכבר התנפלו עליי מכל כיוון. הלוביסטים זעמו על הפגיעה בזכויותיהם המקודשות. חברי הקואליציה צעקו שאין פה בכלל לובסיטים; אחרים צעקו שהלוביסטים סתם יושבים שם ממש במקרה ולא עושים דבר, ורק כשחלק מהלוביסטים ראו שכמה עיתונאים מזהים אותם ומצלמים אותם ועוקבים אחריהם, הם קמו בכוחות עצמם ועזבו את החדר. תהיתם פעם איך זה שחלק מחברי הכנסת פועלים נגד הציבור שהם מתיימרים לייצג? לוביסטים הם אחת הסיבות המרכזיות. מבטיחה להפוך את מה שהיה הבוקר לנוהל."

  מקור: https://www.facebook.com/stavshaffir/posts/10151449290146608

  הגב לFreeThinker
 • הכירו את פוליסי: חברת הלובי החשאית ששולטת בחברי הכנסת.

  בלב הרגולציה הישראלית מקבל גוף אחד תשלום משובח מרוב הגופים החזקים במשק, ומקדם את האינטרסים שלהם מול פקידים בכירים, חברי כנסת ושרים שאחראים על קופת הציבור,

  א תאמינו כמה כסף מתגלגל בבית הנבחרים שלנו – באולם המליאה, בחדרי הוועדות, במסדרונות ובמזנון. רק להרים ולקחת. אבל לא כל אחד יכול לזכות בכסף הענק הזה – רק מקורבים לצלחת ואנשים שיודעים ללחוץ על הכפתורים הנכונים, והם לא באים לירושלים ברכבת, אלא בלימוזינה. זה לא ממש מסובך לאסוף את הכסף שמונח על רצפת הכנסת, אבל זה כנראה דורש קצת חוצפה, קצת ניסיון והרבה קשרים טובים. למעשה, קשרים הם העיקר.
  מדובר בתביעה בסך 5 מיליון שקל שהגיש צחי סמייה נגד הלוביסט המפורסם בישראל ואחד האנשים החזקים במשק, בוריס קרסני, הבעלים של חברת פוליסי. הנתבע השני הוא אפי אושעיה, לשעבר חבר כנסת וכיום מנכ"ל פוליסי. העילה – קרסני פיטר את סמייה, שהיה האיש המרכזי של פוליסי בכנסת. בתביעה מתוארות ההתרחשויות הלא סימפטיות שמאחורי הקלעים של תעשיית הלובינג.
  קראו את המשך הכתבה באתר דה-מרקר: http://www.themarker.com/news/1.1610654

  • מנהל הפרויקט

   שלום אילנה,
   האם זו העתקה ממאמר קיים ברשת?

   הגב למנהל הפרויקט
   • מנהל הפרויקט

    לא חשוב מצאית וערכתי את תגובתך כך שתפנה למאמר המקורי מאחר ואסור לפרסם מאמר במלואו.

    הגב למנהל הפרויקט
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית