גרמניה: תחילתה של 2013 הקרה ביותר מזה 208 שנים

פרופ ' ואסטרו-פיזיקאי מהמכון ללימודי אסטרונומיה ברוסיה מזהיר שמיני עידן קרח החל

 • מאת מנהל הפרויקט | 3 במאי 2013
 • 3,175 צפיות | 21 תגובות
עודכן לאחרונה: 3 במאי 2013

מטאורולוגים גרמנים אומרים כי תחילת 2013 היא הקרה ביותר מזה 208 שנה – ועכשיו התקשורת הגרמנית מצטטת את המדען הרוסי ד"ר Habibullo Abdussamatov מפולקובו פטרסבורג, המצפה האסטרונומי, שאמר שמדובר בהוכחה נוספת שאנו עומדים בפני תחילתו של עידן קרח קטן.

בשוחחו עם התקשורת הגרמנית, המדען אמר כי בהתבסס על מחקריו בנושא כתמי השמש, אנו נמצאים כעת בנקודה בלתי נמנעת לקראת ירידה עמוקה בטמפרטורה".

בהתבססו על תצפיות שנעשו על ידי האסטרונום האנגלי וולטר מאונדר, אמר ד"ר Abdussamatov שממצאיו מראים שכדור הארץ מתקרר ומתחמם במחזורים של 200 שנה.

הקפיאה הגדולה האחרונה, המכונה עידן הקרח הקטן, התרחשה בין 1650 ו 1850. ממצאיו של מאונדר הראו התאמה בין חוסר הפעילות השמשית להתקררות העולם באותה תקופה.

"הירידה העולמית האחרונה של הטמפרטורה (השלב ​​הקר ביותר של תקופת הקרח הקטנה) נצפתה לא רק באירופה, צפון אמריקה וגרינלנד, אלא גם בכל חלק אחר של העולם במהלך המינימום של פעילות כתמי השמש והקרינה הסולרית המועטה בשנים 1645-1715", אומר Abdussamatov.

אנשים נאלצו לעזוב את שטחי ההתיישבות שאותם אכלסו במשך כמה מאות שנים.

"כל ערוצי הנחלים בהולנד קפאו, קרחונים התקדמו בגרינלנד והאנשים נאלצו לעזוב את יישוביהם שבהם שהו במשך כמה מאות שנים," Abdussamatov ממשיך.

"נהר התמזה בלונדון והסיין בפריז היו קפואים במשך כל השנה.
האנושות שגשגה מאז ומתמיד בתקופות החמות וסבלה במהלך הקרות.
האקלים מעולם לא היה ולעולם לא יהיה יציב."

שלג כבד וקור הנהיגה בבריטניה לתוך משולש לטבול מיתון

המדען הרוסי, שעשה את התחזית שלו לראשונה בשנת 2005, אומר שעידן הקרח הקטן יתחיל בשנה הבאה ויימשך במשך 200 שנים.

הצהרה זו נוגדת כמובן את התחזיות המקובלות שממשיכות לטעון בתוקף כי אנו נמצאים בעיצומה של התחממות גלובלית עקב המשך פליטות המזהמים.

טענות אלו הולכות ונחלשות לאחרונה כאשר המדענים תומכי ההתחממות הגלובלית עומדים מול נתונים שמראים כי לא היתה כלל התחממות גלובלית ב-17 שנה האחרונות זאת בעוד הזיהום ופליטות ה-CO2 התגברו בעשרות אחוזים בתקופה המקבילה.

אם ההתחממות הגלובלית קשורה לפליטת CO2 אז מה קורה כאן?

הפרופסור הרוסי אינו לבד בתחזיותיו הרדיקליות. לפני כשנתיים, אירופה חוותה גם חורף קשה וקר במיוחד.
פירס קורבין, מדען ומטאורולגיסט מבריטניה צפה את החורף הקשה שעבר על יבשת אירופה כבר במאי 2010.
קירבין אמר את הדברים הללו לערוץ הטלוויזיה RT:
"ההתחממות הגלובלית מבוססת על פסאודו-מדע שקרי של פוליטיקאים שרוצים להטיל מיסים כבדים יותר על הציבור.
למעשה אנו בתחילתו של עידן קרח קטן שימשך 20 שנה לפחות."

צריך לזכור שהאקלים הינו מודל מורכב ביותר.
צפו בהרצאה הזו של פרופסור נתן פלדור המסביר מדוע חיזוי אקלימי הוא דבר בעייתי.

מקור: iceagenow.info

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11214
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

21 תגובות »

 • Ned Stark

  Winter is coming

  הגב לNed Stark
  • lolit

   זה לא יעזור לכל אלו שקונים תחרטוט. שעלק הכדור מתחמם. כי אין לו מנגנון ויסות? שיקרר את עצמו נכון? בטח שיש . ככל שידברו על שהתקררות המתקרבת אני מציע לכם לא לזלזל באקלים זה הכל. יש מצב שהאקלים במיזרח תיכון ישתנה במעט חכו לא ממש במעט אבל אל תזרקו את המעילים חחחחחחח

   הגב לlolit
 • גדי

  מעניין אותי לדעת מדוע יש רוב מוחלט לכתבות שטוענות שההתחממות הגלובאלית שיקרית בעוד הדעות בהחלט חלוקות בעניין יותר נכון להגיד שרוב המדענים טוענים שישנה התחממות. אני רק רוצה לדעת מדוע האתר הזה שעוסק בהטלת ספק הולך במאת האחוזים נגד האפשרות שישנה התחממות?

  גדי

  הגב לגדי
  • מנהל הפרויקט

   שלום גדי.
   הסיבה היא שהתקשורת הממסדית כבר מציגה באופן גורף את הדעה שהשינוי האקלימי (הם כבר לא קוראים לזה התחממות גלובלית כמעט, שמת לב?) קורה בגלל פליטת גזי החממה על-ידי בני האדם וכמעט ולא מציגה את הצד השני.
   אנו לא מתיימרים להציג את שני הצדדים, רק את הצד הזוכה להשתקה והתעלמות מכוונת.
   זו מטרת הפרויקט.

   בברכה,

   הגב למנהל הפרויקט
   • גדי

    דווקא השמרנים בארה"ב דוחקים באג'נדה שאין התחממות ואם ישנה היא בטח לא מעשה ידיד אדם, המוטיבציה שלהם היא תמיכה בקואפרטיבים המזהמים (נפט, תעשיית הבשר ותעשיות ענק אחרות)

    לגבי קידום ההתחממות הגלובאלית אינני מבין את מי יכול לשרת מבחינה כלכלית הרעיון שעלינו להצטמצם ולשמר את הכוכב בעל המשאבים המוגבלים שאנו נמצאים בו…אשמח אם תוכל להסביר לי מי עומד לטעמך מאחורי האג'נדה הזו.

    הגב לגדי
    • מנהל הפרויקט

     שלום גדי, נכון שבעלי האינטרסים הקשורים לנפט ולהמשך הזיהום ירוויחו מאג'נדה שאין בה התחממות גלובלית, אבל דווקא סיר הבשר הכלכלי נמצא בצד של תומכי ההתחממות. ראה את הפוסט הבא בנושא:

     http://www.emetaheret.org.il/2.....%99%D7%AA/

     הגב למנהל הפרויקט
     • גדי

      המספרים בלינק שצרפת אינם ברורים לא מפורט מדוע הרווח הוא דווקא בצד אלו התומכים בהתחממות, אין פרוט ואין הסברים. בנוסף, להגיד שהרווח של חברות הנפט הגדולות הוא כמה מליונים זה בדיחה לא רצינית. חברות התעופה, יצרני המכוניות, הספנות, חברות הנפט והגז, תעשיית הבשר ועוד ועוד כולם יפגעו בוודאות כאשר יחקקו חוקים המגבילים את רמת הפחמן באויר, הכסף הגדול בהחלט בצד של הטוענים לאי התחממות.

      הגב לגדי
      • מנהל הפרויקט

       על מה אתה מדבר גדי?
       נכנסת לקישור שצורף לכתבה שהבאתי לך?

       יש שם את כל המספרים שאתה צריך.
       הכסף זורם ברובו לתומכי ההתחממות הגלובלית, לקידום המדענים שתומכים בהתחממות גלובלית ובהשקעות לעסקים שירוויחו מהפחד מההתחממות הגלובלית.

       ראה ציטוט אחד מהכתבה:

       James Spann, a meteorologist certified by the American Meteorological Society, suggests scientific objectively is being compromised by the massive money flow to proponents of man-made climate fears. “Billions of dollars of grant money is flowing into the pockets of those on the man-made global warming bandwagon. No man-made global warming, the money dries up. This is big money, make no mistake about it. Always follow the money trail and it tells a story,” Spann wrote on January 18, 2007. (LINK) “Nothing wrong with making money at all, but when money becomes the motivation for a scientific conclusion, then we have a problem. For many, global warming is a big cash grab,” Spann added.

       הגב למנהל הפרויקט
       • גדי

        ואתה ברצינות משווה את זה להפסד הצפוי לתעשיות המזהמות?

        הגב לגדי
        • מנהל הפרויקט

         כ"כ קשה לך להאמין בכך שיש אנשים שירוויחו מהמשך הפמפום על ההתחממות הגלובלית?

         למנהל הפרויקט
 • יודה

  כרגיל, חבל לראות שמי שנופל בפח של תקשורת מוכוונת-רווחים, מדענים שרלטנים, קבוצות לחץ, ואינטרסנטים כלליים – אלה הסקפטים עם הכוונות הטובות.
  אני מאוד מעריך את הבמה שאתם נותנים לדיעות אלטרנטיביות, כולל בנושא שינוי האקלים הגלובלי (וכן, כבר לא קוראים לזה "התחממות גלובלית", בדיוק בגלל אנשים כמותכם – כאלה שעל כל חורף קר בצורה קיצונית קופצים ומזדעקים "אבל הבטחתם לנו התחממות!" – כאשר ה"הבטחה" היתה לגבי התחממות איטית, מצטברת, לאורך עשורים, *לצד* אירועי מזג אוויר קיצוניים – *כולל* קור וחורפים קשים, שהם פועל יוצא צפוי לחלוטין של עליית האנרגיה באטמוספירה, ושינויין של מערכות אקלים גלובליות ששרדו עידנים).
  אני גם ער לעובדה שיש כאלה ש"ירוויחו" מהטענות על ההתחממות – ומצידי – שיבושם להם. מי שיכול להרוויח מהצלתנו – מה טוב. יתרה מזו, רק אם יהיו תמריצים כלכליים משהו פה יזוז לכיוון הנכון, שכן כולנו יודעים מה הדבר היחיד שיכול לשנות בעידן קפיטליסטי כמו שלנו.
  מה שמפיל אתכם, הסקפטים האקלימיים, זו בדיוק הטענה שגדי העלה כאן לפניי: אתם באמת חושבים שיש *יותר* כסף בצד של המאמינים בהתחממות, מאשר בצד של המכחישים? אתם לא קולטים לטובת מי אתם משחקים? מי מושך בחוטים *שלכם*?
  לתפקיד שאתם ממלאים במשחק הזה יש שם מתאים מאוד, ואני מצטער מראש על העלבון: אידיוטים שימושיים. ואני יודע שאתם כל דבר מלבד אידיוטים – אבל מה לעשות, זהו תפקידכם במקרה הזה.

  הגב ליודה
  • מנהל הפרויקט

   שלום יהודה,
   זכותך לחשוב כמובן בכל דרך, רק חבל שאפילו במקרה זה העובדות לא לצידך:
   כבר 15 שנה שאין שום התחממות עולמית, לא מהירה ולא איטית והדרגתית.
   אין התחממות, אלא אפילו ירידה קלה בטמפרטורות הממוצעות העולמיות, וזה מנתונים רשמיים ידידי, לא מאף מקור אחר.
   כבר 15 שנה שאין התחממות גלובלית, וזאת למרות שהיתה עלייה משמעותית בפליטת ה-CO2 (שאמור להיות זה שגורם להתחממות כזכור).
   כבר 15 שנה שאין התחממות גלובלית, וזאת למרות שהמודלים של "צעקני ההתחממות" ניבאו אותה ועוד אסונות שלא קרו.
   וכפי שהראנו וענינו כבר לגדי, הנתונים מראים שאכן כן, בצד "ההתחממות" יש יותר כסף.

   חוץ מזה, שווה להזכיר שבלי שום קשר, רצוי ודרוש להפחית את זיהום האוויר, הרס הקרקע, ושאר המרעין בישין שהאדם גורם להם.

   הגב למנהל הפרויקט
   • גדי

    ואללה , אם מסתכלים על ה10 שנים האחרונות אז אתה צודק, ישנה ירידה של מעלה, אבל רבאק, איזה מן הוכחה זו כאשר ב250 השנה האחרונות ובאופן מואץ ב50 שנה האחרונות ישנה עלייה דרמטית ומובחנת בטמפרטורות, מעל ומעבר לירידה בעשור הנוכחי….ככה שאפילו בתור מדען חובב אי אפשר להסתמך רק על עשור, אנא ממך , אם הספקנות היא לחם חוקך אל לך להיתפס לנתונים אלו, וחשוב מאוד לזכור שבסבך הדיס אינפורמציה ישנם אינטרסים אדירים לכל אלו המעוניינים שנחשוב שאין התחממות כלל. וכן, הכסף הגדול מאוד נמצא בצד שלהם.

    הגב לגדי
    • גדי

     http://thinkprogress.org/clima.....?mobile=nc

     ודרך אגב, לא הוכחת כלום , שלחת לינק שבו רשום שיש כסף רב בצד של תומכי ההתחממות, זאת לא הוכחה. בוודאי כשמשווים את הסכומים מול תאגידי האנרגיה העולמיים.

     הגב לגדי
     • מנהל הפרויקט

      שלחתי לינק שמסכם באופן ברור את העובדות, אתה רוצה להתעלם מהן זו זכותך.

      הגב למנהל הפרויקט
    • מנהל הפרויקט

     גדי, תמיד לפני עידן קרח היתה עליה בטמפרטורות…
     ואתה לא מתייחס לעובדה שלמרות העליה בריכוזי פליטות גזי ה-CO2 שאמורים לגרום להתחממות, דווקא היתה התקררות…

     והטענה היא שההתחממות נגרמת בגלל פעילות שמשית ולא בגלל פעילות האדם.

     הגב למנהל הפרויקט
     • גדי

      אז אתה מודה שישנה התחממות.

      הגב לגדי
      • גדי

       http://www.toxicworldbook.com/?p=110

       שיטוט קצר מצא מידע לגבי הלינק המרכזי ש"מוכיח" ע"פ טענתך שהכסף מצוי בצד של הטוענים להתחממות, זה מתחיל להיות ממש מביך. אתה באמת בטוח שזו ההוכחה המוחלטת שלך שאותה אתה מפיץ כבל עם ועדה?

       הגב לגדי
       • מנהל הפרויקט

        גדי, אין דבר כזה "הוכחה מוחלטת".
        גם תומכי תיאוריית ההתחממות הגלובלית מסתמכים על מודלים ממוחשבים שכבר היום ברור שהם שגויים.
        ועל כל קישור עם מחקר שאביא לך, תמיד תמצא קישור שיפריך אותו ולהפך.

        לכן, נחכה ונראה ובעוד 10-15 שנה נראה מי צדק.

        הגב למנהל הפרויקט
      • מנהל הפרויקט

       לא, להפך.
       אני טוען שב-15 שנה האחרונות אין שום התחממות אלא אפילו התקררות קלה.
       ייתכן שבמאתיים שנים האחרונות היתה התחממות קלה (חוץ מב-15 שנה האחרונות) אני צריך לבדוק את זה ולהחליט
       אבל מצד שני, יש עדויות שבאלפיים שנים האחרונות יש התקררות קלה.

       בקיצור יש שינוי אקלימי מחזורי ואני חושב שהוא לא קשור לפליטת מזהמים על-ידי האדם.

       אתה מודע לכך שבשנות ה-70 המדענים אמרו שיש התקררות ואנחנו עומדים לפני עידן קרח?

       הגב למנהל הפרויקט
 • דניאל

  זה קצת באיחור להגיב, אבל ישנם הוכחות חותכות שהאקלים שלנו יוצא מכלל שליטה עקב התחממות גלובלית שנגרם בצורה ישירה – בעקבותינו. אפילו במבט לאקלים הארצישראלי יש ראיות להתחממות. לפיכך לטעון שהתחממות אינה קיימת מקבילה לטמינת הראש בחול.
  בעלי האינטרסים בעניין הזה הם דווקא אלו הטוענים שהתחממות גולבלית הינה שקר והמצאה (טראמפ ודומיו).
  אכן ישנן תנודות אקלימיות טבעיות, אבל מדובר על טווח של מאות ואלפי שנים. לא על עשרות שנים. (הדוגמה לעניין זה, הינה הפיכת איזור סהרה למדבר – דבר שלקח כמה אלפי שנים)

  הגב לדניאל
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית