ראשי » מיסטיקה » אתם כאן

חיים פראנים – חיים ללא הצורך במזון / עדות אישית [עודכן]

האם חיים ללא אוכל אפשריים? המדע טוען בתוקף שלא. מחבר המאמר שלפניכם טוען שכן ושזוהי אפשרות זמינה לכל אחד שמוכן לעבור תהליך ולהגיע למצב שנקרא חיים ללא מזון בעזרת אנרגיית הפראנה.

 • מאת כותב אורח | 20 באפריל 2013
 • 35,381 צפיות | 130 תגובות
עודכן לאחרונה: 28 באוקטובר 2013

לפני מספר שנים שמעתי על אנשים שיכולים לחיות מאנרגיה בלבד. לעולם לא חשבתי שיבוא יום ואהפוך לאחד מהם. הם תמיד נשמעו לי מאוד רוחניים או מאוד רחוקים פיזית, שכן רובם "באבות" הודים או נמצאים אי שם ביערות של ברזיל בהתבודדות. במאמר זה ברצוני להציג בפניכם נושא שהרוב לא שמעו עליו בכלל. נושא שכאשר אנו מעלים אותו לדיון אנו מקבלים דעות מנוגדות, סתירות מדעיות והתנגדויות נחרצות. מדובר על נושא החיים מהפראנה (אנרגיית החיים) וללא הצורך לאכול.

עדכון 22.10.13 – חלק א' של התוכנית פנים אמיתיות בהנחיית אמנון לוי "משחקי הרעב"
אמנון לוי יצא לחקור מקרוב את חייהם של הפראנים – אנשים הטוענים שניתן לחיות בלי לאכול ולשתות דבר. בניסוי הטלוויזיוני הראשון מסוגו בישראל תועד צעיר שמטרתו לא לאכול במשך 8 ימים רצופים. צפו בחלק הראשון של תוכנית המלאה:

עדכון 28.10.13 – חלק ב' של התוכנית פנים אמיתיות בהנחיית אמנון לוי "משחקי הרעב":

עדכון 15.10.13
ריי מאור כותב הכתבה הסכים להשתתף בתוכנית התחקירים של אמנון לוי שבה צילמו אותו 24 שעות ביממה במשך 8 ימים בנסיון להוכיח האם הוא משקר או לא.
ביום ראשון הקרוב, ב-20 לאוקטובר תשודר התוכנית המלאה.
צפו בפרומו של התוכנית:

מהי פראנה?

פראנה ידועה גם בתור אנרגיית החיים, אור נוזלי, צ’י ועוד ועוד שמות. מאחורי כל השמות השונים עומדת מהות אחת והיא- אנרגיית החיים האוניברסלית. כאשר אנו נושמים, אנו מכניסים לתוכנו שני דברים: אוויר ופראנה. פראנה היא אנרגיית החיים עצמה, החיונית לקיומנו יותר מאשר אוויר. פראנה אינה מצויה רק באוויר, היא מצויה בכל מקום. בי, בך בעץ באדמה ובאוויר – אין מקום שבו היא אינה קיימת, היא אפילו קיימת בחלל הריק. פראנה בלתי נראית לעין האנושית וגם בלתי ניתנת למדידה לפי המדע שלנו כיום. היא בסטטוס של 'הנשמה' האנושית, לא מוכחת אך נוכחת. פראנה קיימת כשדה אנרגיה המקושר לרוח בצורה כה הדוקה שהרוח אינה יכולה להתקיים בלעדיו.
prana
לכל אדם צריכת פראנה שונה מחברו. תשימו לב שכאשר רמות האושר שבחייכם גבוהות – אתם אוכלים משמעותית פחות ולהיפך. זהו אחד מהקשרים לפראנה. כאשר אנו במקום שבו נוח לנו, שלוים לנו ואיננו אוכלים מתוך רגש, אחוזי הפראנה עולים. אחוזי הפראנה גם תלויים בסביבה שלנו. בערים לדוגמא, אחוז הפראנה שבאוויר נמוך יותר עקב זיהום האוויר.

ישנם כ-40,000 אנשים מסביב לעולם שהחליטו לעבור את תהליך ה-21 יום ולהתמיר את מקור האנרגיה של גופם למקור אנרגיה יותר נקי וגבוה. רובם נמצאים במדינות כמו ברזיל, הודו ופחות במדינות המערביות. באוסטרליה לדוגמא, עברו את התהליך מספר מאות של אנשים. בישראל תחום הפראנה עדיין בחיתוליו. עד לפני שנה היו בישראל פראנים בודדים, ורק בחודשים האחרונים עברו את התהליך בהצלחה שלושה אנשים. לא קיים הרבה מידע על הפראנה בכלל ועל תהליך התמרת האנרגיה בפרט, לכן בתור אדם שעבר את התהליך החלטתי ליידע כפי יכולתי על מנת לאפשר לכולם לדעת במה מדובר ולהחליט עבור עצמם. מתוך כל האנשים שעוברים את התהליך, בערך כ-10% ממשיכים להתמיד עם נושא חוסר האכילה בחייהם.

מיהו אדם פראני?

פראני הוא אדם שהחליט להתקיים רק ע”י אור \ אנרגיה. הפראני אינו זקוק למזון על מנת לחיות. הוא חי על אנרגיית החיים.
ישנם שני סוגי תהליכים ידועים שמאפשרים להתקיים ללא מזון הידועים בעולנו. האחד נקרא צפיית שמש (Sungazing) והשני נקרא פראנה (Pranic Nourishment).
forest_prana
לא שומעים על הפראנים מהרבה סיבות. הראשונה היא שהם מעטים (רק אלפים בכל העולם). בארץ ישראל כרגע יש כעשרה שעברו את התהליך (ואולי יותר שאינני מכיר), רובם חזרו לאכול באיזשהו שלב לאחר התהליך בגלל האתגרים השונים שהחיים הנ"ל מביאים וכרגע יש שלושה שחיים כך (כולל אותי). הסיבה השנייה היא שרוב האנשים הפראנים סופגים הרבה ביקורת או זלזול במידה והם מנסים לפתוח את הנושא. ההתמודדות החברתית, כפי שאפשר לדמיין, היא מלאת אתגרים שכן קשה לאדם הממוצע לקבל שכל מה שלימדו אותו פשוט אינו נכון והוא אינו חייב לאכול ויכול לעשות זאת מבחירה. לכן רבים יבחרו שלא להעלות את הנושא בכלל או לחלוק זאת רק עם חבריהם הקרובים. ומי ששומע על זה לא ישירות מהאדם הפראני, כבר יתייחס לדרך חיים זו בתור 'שמועה' ולא בתור משהו סולידי. אנחנו בתור ישראלים הכי סקפטיים שיש. הסיבה השלישית (וזה משהו שאני אומר אינטואיטיבית) היא שזה משהו יחסית חדש.

אורך חייו של הפראני זהה לשל האדם הרגיל, חוץ מזה שאין לו צורך לאכול. אם הוא בוחר לאכול, הוא עושה זאת אך ורק משיקולי טעם ולרוב הוא יבחר שלא לאכול אוכל מוצק, אלא לשתות מיצים שונים ודברים “קלילים” ובעלי מינימום קלוריות. הפראני יצא ממעגל הרעב והוא פשוט שינה לחלוטין את מערכת ההזנה שלו. אם הוא בוחר לטעום \ לשתות זה לא מתוך הצורך לאכול או רעב, אלא מהרצון לטעם או מצרכים חברתיים. מהחישוב הממוצע שלי הפראני שותה בין 0 לשליש מהצריכה הקלורית המומלצת לו ביום. הוא אינו צריך לאזן את גופו עם חלבונים, פחמימות, ויטמינים, מינרלים וכד’. תהליך ההתמרה מעלה את אחוזי הפראנה שבגופו עד 100% וזה מהווה תחליף אנרגטי מוחלט. אפשר לדמיין אנשים רגילים כמחוברים לחשמל (אוכל) והפראני מחובר לאנרגיה סולארית.
pranayama
רוב הפראנים שאני מכיר משתדלים שלא להעלות את הנושא שכן הם מבינים שרוב האוכלוסייה אינה מודעת אליו ושזה מעורר איזושהי ביקורת שהם למדו להימנע ממנה או מעדיפים שלא לקחת כאתגר. הם פשוט מחכים בסבלנות שהרוב השקט יפנים שאפשרות זו קיימת עבור כולנו ומי שמוכן לקחת עליו את האתגר תמיד מוזמן.

הפראני, בניגוד למה שאולי ייראה כהגיוני, כבר כמעט ולא חש תחושות רעב רגילות. תחושות רעב עוד יכולות לעלות לעיתים רחוקות, לרוב מתוך מצב רגשי נפשי מאוד קשה/נמוך. ניתנת לפראני החופש מהתלות ומההכרח להישרדות. הוא פשוט החליף את מקור האנרגיה שלו ממזון לאנרגיית החיים. משמע שכל שאר התפקודים שלו דומים בהחלט, מלבד מספר שינויים קלים שיכולים להיות מאוד אינדיבידואלים. לחיות אורך חיים פראני נותן המון יתרונות ומתנות.
להלן חלק מהם (את הרשימה המלאה ניתן למצוא באתר www.pranalife.co.il):

 • חיים יותר ארוכים. משמע החיים לא רק יותר ארוכים אלא יותר איכותיים מבחינת היעדר מחלות שמגיעות מרעלים שמגיעים לרוב מהתזונה שלנו.
 • החיים עצמם הרבה יותר בריאים, רוב הרעלים שבגוף מקורם מהמזון המתועש. להיות נטול רעלים לחלוטין, משמע פחות אפשרויות לחלות.
  הגוף מאזן את עצמו בדיוק למשקל ולצרכים שלו, מה שבלתי אפשרי עם מזון. הגוף מקבל בדיוק מה שהוא צריך. בדיקות דם מוכיחות זאת ואנחנו צריכים לדאוג פחות.
 • פחות שינה – כחוק אצבע הפראנים יורדים ל- 3\2 משעות השינה שהם ישנו לפני כן. ההסבר הכי הגיוני הוא כי הם לא מאכלים מזון ולכן יש להם יותר אנרגיה.
 • יותר שעות ביממה: פחות שינה, פחות התעסקות במזון, אין צורך לעשות קניות, אין צורך לבשל, אין צורך לאכול. מאפשר זמן נוסף לגדילה, ללמידה ולהגשמה עצמית.
 • בשביל האתגר והמשמעת העצמית וגדילה בביטחון העצמי שנגררת אחריה. בשביל ההתמדה והיכולת להמשיך להתמיד.
 • חוסכים כסף – למרות שזה לא אחד מהשיקולים הראשיים, אנו מוציאים בין מאות שקלים לאלפי שקלים בסה”כ על אוכל. בין אם הוא בשוק, בסופר או ביציאות.

תהליך ההתמרה

תהליך ההתמרה הוא תהליך מעניין. הוא נקרא תהליך ה-21 יום ואכן הוא בנוי משלושה שבועות. במהלך התהליך האדם נמצא בהתבודדות כמעט מלאה ובצום. הדבר הכי מעניין הוא שבשבוע הראשון לא אוכלים וגם לא שותים (דבר הידוע גם בתור "צום יבש"). בשבוע זה נשבר הקונספט של "הצורך בתזונה" עבור זה שעובר את התהליך. המדע שלנו היום אומר שאם אדם לא שותה למשך יותר מארבעה ימים הוא ימות. ברגע שעוברים את התהליך ישנו שינוי רציני בדרך החשיבה ובמערכת האמונות שמאפשר לגוף לשנות את הרגלו ולקבל את תזונתו מהפראנה. אני יכול להמשיך ולפרט המון על התהליך, או פשוט לציין שאת רוב האינפורמציה והשאלות שיהיו לכם על התהליך, ניתן למצוא באתר www.pranalife.co.il. פירוט על התהליך ניתן למצוא בספר "Living on light series", שאותו קוראים רוב הפראנים לפני שהם נכנסים לתהליך ההתמרה.

אני אישית מגיע מעולם המדע, שירתתי בצבא בממר"ם ואני עובד בתחום ההייטק בתור יועץ. עברתי את תהליך ה-21 יום לפני כשלושה וחצי חודשים ומאז לא אכלתי כלום. אני לוקח את עצמי בתור ניסוי מדעי מהלך וחי את החיים החדשים והשונים של האדם הפראני. למרות שהאתגרים גדולים והגוף עדיין בשלבי הסתגלות מתקדמים, שמתי לעצמי מטרה של מינימום חצי שנה ללא אוכל ואז אחליט אם ארצה להמשיך בדרך זו כדרך חיים או שלא. כשסיימתי את התהליך ירדתי כ-8 ק"ג. לאחר שבוע ירדתי עוד קילו אחד ואז התייצבתי במשקלי ומאז אינני יורד במשקל ואפילו הוספתי כשני קילו (אל תשאלו אותי איך אך אני מצפה לעלות אף יותר). אני חי ומתפקד בצורה רגילה לחלוטין, אני מתאמן פעמיים בשבוע ועובד כמו כולם. לאחר תהליך ההתמרה לא הייתי צריך לעשות שום דבר ש"מושך" את הפראנה כמו מדיטציות או לשהות בטבע לפרקי זמן ארוכים, ההתמרה בוצעה ועל כן אין מה לדאוג. אני נמצא במקום מאוד מעניין, אין לי תחושות רעב כלל אך גם לא תחושות שובע. זה כאילו שתי התחושות האלו נעלמו מחיי. בתהליך ההתמרה עברתי אתגרים רוחניים ופיזיים שאיתם התמודדתי ועברתי הלאה. חשוב לי לציין שיש אספקט רוחני מאוד גדול בתהליך ההתמרה.

אני שמח ליידע ולשתף באתר אמת אחרת, אתר שמראה לנו את האמת שמאחורי שקרים רבים שסיפרו לנו במהלך חיינו. אתר שגורם לי להאמין שהמון דברים שלפני זה "לא היו הגיוניים" עבורי ועבור אחרים.

אני ממליץ לכולם ללכת לפי תחושת הבטן שלהם בכל נושא הפראנה. חלק מהאנשים מרגישים שזה מאוד הגיוני בצורה בלתי מוסברת וחלק מתנגדים לזה כליל. אני מן הסתם לא יכול לחוות דעה כאדם שחי את האמת המוזרה הזו.
תרגישו חופשי לשתף את חברכם ומכריכם בידיעה זו.
אשמח לענות על שאלות.

המאמר נכתב על ידי ריי מאור כעדות והתנסות אישית בחווית התזונה הפראנית.
למי שמעוניין לפגוש את ריי אישית ולשאול אותו שאלות, ינם שני מפגשים בקרוב:

 

כדי לשלוח את הפוסט הזה במייל, או לפרסם אותו בפורום, השתמשו בקישור הזה:
http://www.emetaheret.org.il/?p=11158
רוצים לעזור? יודעים איך לכתוב ולהתנסח?
פרויקט אמת אחרת זקוק לעוד מתנדבים בעזרה בכתיבת כתבות.
אז אם אתם אוהבים את מה שאנחנו עושים, מדוע שלא תצטרפו לעשייה?
שלחו לנו מייל עכשיו
הירשמו עכשיו בחינם וקבלו עדכונים על תכנים חדשים ישירות למייל!»

אהבתם? שתפו עם העולם...
הבהרה: התוכן המוצג באתר הינו למטרות לימוד ועיון בלבד.אין לראות במידע המוצג הנחיה או המלצה מכל סוג שהוא, במיוחד בכל הקשור לבריאותכם.בכל מקרה של החלטה הנוגעת לבריאותכם, שינוי תזונה או כל דבר אחר,התייעצו עם רופא מוסמך.כמו כן, אין לראות את המידע המוצג כאמת מוחלטת, אלא יותר כהצגת דברים מתועדת היטב הנשענת על ראיות והצלבת נתונים.זו אחריותכם כבני אנוש עם ראש על הכתפיים להמשיך ולחקור ורק אז להגיע למסקנות, בהתבסס על כל המידע הקיים.
הגבלת אחריות: אתר פרויקט אמת אחרת אינו אחראי לדיוק, שלמות או יעילות המידע או המוצרים המוצגים באתר. דעות כותבי המאמרים הנן של כותבי המאמרים בלבד. המידע המוצג באתר הנו למטרות של חינוך ובידור בלבד והשימוש במידע הנו באחריות קוראי האתר. אתר פרויקט אמת אחרת ומפעיליו לא ישאו בשום אחריות עקב שימוש במידע המתפרסם באתר.

130 תגובות »

 • מירב

  מרתק, לאחרונה פגשתי בחור שחי ככה כבר די הרבה זמן.
  כתבת שירדת 8 קג, זה עורר אצלי תהייה-
  משקלי הנוכחי נמוך גם כשאני אוכלת 🙂
  אם ארד 8 קג א אפילו רק 4 אהייה במצב קשה.

  הגב למירב
  • יורדים כמה שהתהליך מאפשר. יש קו תחתון שלא ניתן לעבור.
   אני אישית מכיר בחורה שהתחילה את התהליך 44 קילו וירדה רק 4 קילו.
   מצב "קשה" הוא הגדרה של המיינד ואינו כולל בתוכו את שלושת הגופים האחרים שלך שהם במצב מעולה.

   • מירב

    כן, זה המשקל שלי וכולם אומרים לי שאני רזה, בעיקר חלק מבני המשפחה שמוזר להם שאני טבעונית.
    לפני הטבעונות שקלתי טיפה יותר 2-3 קג.

    הגב למירב
    • רזה זה עניין של תפיסה חברתית וחישובי BMI שונים.
     אני ופראנים אחרים שהכרתי הגענו למשקל "אופטימלי". מכיוון שאיננו בוחרים את המשקל שלנו אלא פשוט חוזרים אחרי התהליך למשקל מסוים, אני מניח שזהו המשקל הנכון. בכלליות אנו תמיד רזים, משמע שהגוף מתפקד בצורה יותר יעילה כאשר הוא רזה. כמו מפעל וחדרי מלאי, אם יש יותר מדי מלאי התפוקה יורדת.
     אני ממליץ גם לקרוא על נושא caloric restriction שמדברים עליו בשנים האחרונות ויש המון ניסויים תומכים על יונקים קטנים שהאריכו להם את החיים ב-20\30%.

   • ליאת

    הי ריי
    אם אני לא טועה לפני כשלושים שנה הייתי תלמידה של אמא שלך בעומר גם בבית הספר וגם בריקודי עם, אשה מדהימה וגדולה מהחיים, זכרתי שנולד לה בן רעי אולי זה אתה ושינת לריי. סכרנית לראות את חלק ב' באמנון לוי, מעניין ומיוחד בטרוף, חיה יכולה להיות גאה בך, גידלה בן מיוחד שלא מפחד לנסות ולהצליח ממש כמוהה, היא היתה המורה הכי מיוחדת בבית הספר.

    הגב לליאת
 • ליאב

  אני מתרגל סאנגייזינג כבר כמה שנים, אני ב 33 דקות עכשיו, והראיה שלי מעולה, ולא קרה לי דבר לעיניים.. להפך..
  זאת אחת החוויות/תירגולים וההתנסויות הכי יפים שעשיתי בחיי.. ולא אפרט. ממליץ לכל אחד. הכי חשוב ללמוד להקשיב לגוף… אני לא עושה את זה בשביל להפסיק לאכול, זה פחות מעניין אותי. זה פשוט מטעין אותי ברמות מדהימות. ולכל "המדענים" והספקנים למינהן, שימשיכו להזהיר ולהפחיד, זה תפקידם, לשקף לאנשים את החיבור לשכל ולא ללב. ותפקידי הוא להראות שהכל בסדר ומצוין, ואפילו יותר מזה, מדהים!

  הגב לליאב
  • מירב

   הי ליאב
   קראתי אתמול את המאמר על זה ומאוד תפס אותי. גם אני לא במטרה של להפסיק לאכול.
   אני גרה באזור הררי לכן אני תוהה באיזו שעה אני תפסת את השמש שזה עדיין בסדר לבהות בה 🙂
   באיזו שעה אתה עושה את זה?

   הגב למירב
  • אהלן ליאב, סחטיין עליך להגיע לדקה ה-33, לי לא הייתה סבלנות לעשות את הדרך הארוכה.
   אשמח אם תכתוב על הניסיון שלך ואוסיף את זה לאתר הפראני, כי sungazing היא אכן שיטת התמרה ידועה.
   האם זה משפיע על הצריכה הקלורית שלך? האם אתה עדיין אוכל?

 • שלום לכותב המאמר,
  שמי גלעד ואני כותב את הבלוג "חשיבה חדה". בעבר בדקתי קצת את הנושא, וכתבתי עליו כאן:
  http://wp.me/p1K6uX-yY

  והנה נקרית בדרכי הזדמנות לבדוק את הנושא יותר מקרוב, מול אנשים כאלה שחיים בארצנו! לפי שאתחיל לחשוב במה בדיוק כרוך הדבר, אני רוצה לשאול אותך – האם תהיה מוכן להעמיד את עצמך לבדיקה שתאשר כי אכן זה המצב, ואינך מכניס לפיך דבר?
  הדבר עשוי להיות כרוך בצילום צמוד של 24 שעות, בדיקות רפואיות שגרתיות, ובקרות נוספות שעוד יש לחשוב עליהן. אני בודק נכונות כרגע מצידך (או מצד אחרים כמוך בארץ).
  אם יש עניין אפשר להתחיל לחשוב כיצד מבצעים בדיקה כזו.
  מחכה לתגובתך. אפשר ליצור איתי קשר למייל שמופיע בבלוג.

  • משתתף לבקשה של גלעד.
   תפגש איתו, זה יוסיף המון לאמינות שלך

  • FreeThinker

   זלזול כל כך גדול כפי שכתבת בבלוג המזלזל שלך כבר מזמן לא נראה במחוזותינו, אני במקום ריי אפילו לא הייתי שוקל לערוך את הניסוי על ידך (לא באופן גורף אצל כולם אלא ספציפית על ידך) משום שאתה מודה בלינק שנתת לבלוג שלך שאתה פוסל על הסף כל מה שנראה לך לא הגיוני ולא מסתדר עם תפיסת עולמך, כולל חיים במשך שנים בלי מזון.

   גם אם תוצאות הניסוי שלך יראו שאכן כל הנאמר נכון עדיין תמצא סיבה מדוע הניסוי לא רלוונטי או שאי אפשר להסתמך עליו ("סה"כ כולה אדם אחד, זה לא אומר משהו על מיליארדים אחרים" או משהו בסגנון) ולכן צריך להיות תמים לחלוטין כדי להחשיבך כמדען או כמישהו שניסוייו קבילים באיזושהי אמת מידה ולערוך את הניסוי דווקא אצלך.

   הייתי מציע לך ללכת לעבור על בשרך את תהליך ההתמרה במשך 21 יום ולראות במו עיניך אם הדבר אפשרי ומנוגד לכל "גישה מדעית" שהכרת עד היום. אבל ממה שהספקתי ללמוד אודותיך אתה לא תעשה שום ניסוי מדעי אמיתי ממקור ראשון, אתה טוב רק בלנסות ולסתור אנשים אחרים שעוברים חוויות אישיות על עצמך ומוכנים לקחת את הסיכונים בלחשוב מחוץ לקופסא שלימדו אותם להישאר בתוכה.

   אם אתה לא מוכן לעשות את הניסוי בעצמך ומכיוון שאתה לא מאמין לאף אחד אחר כי כולם רמאים בפוטנציה אזי הגעת למבוי סתום בכל הגישה "המדעית" שלך, לפחות עד שתסכים לפתוח את הראש לכך שלא את הכל אתה יודע. אם הבעיה היא כספית אני מוכן אישית לממן את התהליך עבורך (לממן אותו עבורי ולספר רשמים לא יועיל כי אתה לא מאמין לאחרים) וכל שיהיה עליך לעשות הוא לכתוב כל יום את רשמיך ועד כמה אתה חושש מהקבר שמתקרב אליך בצעדי ענק בכל שנייה שאתה לא אוכל, או לחלופין לכתוב מה באמת תחושותיך בנוגע להכרח במזון כבעבר או יחסך למשמעויות של רעב או שובע.

   זה יכול להיות ניסוי מעניין ביותר, אבל אני בספק (כן, גם אני סקפטי, לא רק אתה) אם תיענה לאתגר ותערוך על עצמך ניסוי (מבוקר כמובן). כנראה זה משום שאתה מפחד לקבל את "פרס דארווין" 🙂 אכן, הפחד משתק.

   הגב לFreeThinker
  • אמיר

   הי גלעד,
   קודם כל אחלה על היוזמה לרדת ובאמת לבדוק את הנושא.
   אני ממש מעוניין לדעת מה יצא מהחקירה שלך אולם בסופו של יום, לדעתי, אם תגלה שהדבר הוא אמת אז לא יאמינו גם לך.
   הבעיה עם אמת היא שתמיד מנסים לשנות אותה, אנשים שחיים בשקר לא ממש מעוניינים לשנות חשיבה, רעיון, או דרך חיים.
   אני באופן אישי נחשפתי למשהו אחר לחלוטין ולקח לי 4 חודשים להאמין שמה שאני רואה ועושה באמת משפיע, הייתי כל כך סקפטי שבטוח לא האמנתי לעצמי וכן לאנשים שעזרתי להם, (ואני בסה"כ מסוגל להעביר כאבים לאנשים) זה הכניס אותי לסחרור קטן – אבל בסוף החלטתי שלא יכול להיות שכולם "עובדים עלי" וחוץ מזה הגעתי להחלטה שאפשר להאמין עד לנקודה מסויימת – עד שרואים שזה עובד ואז אתה יודע!.
   אמונה שאמורה להמשך עד לסוף חייך ושמביאה אותך לעשות טקסים כאלה ואחרים – זה שיעבוד.
   אמונה שאמורה להביא אותך להסתכל על משהו ולבדוק אותו זה מבורך! כי זה מביא לשינוי בעשיה!!! ולידיעה!!!
   ולעניינינו – אם אנשים שמחים לצום – שיבורך להם, אני כמוך קצת סקפטי מסיבה אחרת לחלוטין:
   ישנם שני סוגים של אנשים (ולא אני לא נכנס לשטויות)
   אנשים בריאים בנפשם וכאלה שאותם אני מכנה זומבים, ההבדל הוא לא במה שהם אומרים אלא ביכלת שלהם.
   כל שיכור יכול לומר שהוא "יחסל את כולם" אבל ברור לכולם שהוא בקושי מסוגל לעמוד, דוגמה נוספת היא אותם חברה שמסטלבטים עליהם בתוכניות ריאליתי – כאלה שלא יודעים לשיר ועדיין לא מבינים את זה….
   הדוגמאות לעיל הם דוגמאות של אנשים חסרי יכולת בצורה קיצונית וכן אינטיליגנציה מאוד נמוכה – ולכן ברור שהם משהו אחר ממה שהם אומרים או חושבים לעצמם.
   אך ישנם המון רב של אנשים חסרי יכולת – שקשה מאוד לזהות אותם ככאלה, והם לא עד כדי כך "ברורים" בטיפשות שלהם.
   הם רק מחקים את בעלי היכולת ולרוב נצמדים אליהם.
   כך נוצר רושם שיש הרבה "בעלי יכולת" – וכשמפריכים את שקריו של אחד מהם- שלמעשה הוא זומבי – מכתימים את אלה שיש להם יכולת.
   וכך בעצם ממשיכים לקבור את האמת.
   מסקנה – גם אם ריי הוא אדם סהרורי זה לא אומר שהפרכנו את הנושא, זה כן אומר שריי הוא הזוי או במקרה האחר שגילינו דבר מדהים!!!.
   ומדוע זה חשוב לי במיוחד – כי גם אני עובר ועברתי די הרבה שטויות עם הנושא הזה של לא מאמינים לי, ולעזאזל לא מתאים לי להיות כמו אורן זרעיף, או איזה הזוי כזה או אחר אבל אני יודע שמה שהם אומרים בחלקו – קיים והם בסה"כ מסתירים את האמת על ידי חיכוי שגורם לאנשים ללעוג לו, ואני לגמרי מבין את האנשים שלעגים ובצדק אך הנזק ממש מעצבן – עם זה אתה חייב להסכים.
   הבצלחה בניסוי

   הגב לאמיר
  • בחיים הוא לא יסכים

   כל הכבוד, גלעד. הטירוף החילוני הזה לא שונה בכלום מהאיוולת הדתית. אבל אם אלה צריך להחמיר. הכל פתוח בפניהם, כל מידע אפשרי, אין להם מסגרות חברתיות נוקשות שמסתירות מהם את העולם ועדיין הם נופלים ככה..
   כאלה, בישראל, רוב הסיכויים שיחזרו בתשובה מתישהו

   הגב לבחיים הוא לא יסכים
  • ינאי

   יש !
   תכננתי לקרוא לך…

   זה יהיה מרתק

   הגב לינאי
  • גלעד זה לא השיל שכתב את השטויות על כמטריילס,שזה סתם שובלי מטוסים?! נראה אותו עושה סאן גייזינג איפה שמרססים.
   להתרחק.
   אין מקומו בפורום שבא להזהיר אותנו מרעלים שנמצאים בכל מקום.
   מי שמאמין לביל גייטס-בעל המניות העיקרי במונסנטו-יצרנית הכמטריילס,בין השאר,וחושב שמיליוני אנשים נטולי אינטרסים(מלבד בריאות עצמם)נהנים להמציא דברים מפחידים, ייטב לכולם להרחיקו מעליהם.

 • קרן

  כמובן שעבורי, האדם הרגיל, קשה לקבל את דבריך, ואולם, מאחר ודבריך כה מסקרנים בעיניי, הייתי מעוניינת להבין איך ניתן להסביר תמותה כפועל יוצא של אנורקסיה – מה בתהליך ההרעבה העצמית שונה מתהליך ההתמרה. אודה לתשובתך.

  הגב לקרן
 • יעל

  הי ריי,

  הסיפור שלך מאוד מעניין. יש שאלה שלא הבנתי – אתה צריך לשתות מים כדי להתקיים, או שהאנרגיה הזו מחליפה גם את הצורך לשתות?

  הגב ליעל
  • ליאב נוי

   לפי הבנתי, אתה לא זקוק לשום חומר בתוך גופך..
   הוא יודע לייצר הכל באמצעות אנרגיית החיים.
   (בתקווה שאתה מחובר אליה כהלכה 🙂 )

   הגב לליאב נוי
  • אני צורך מים ועל כל מים הפכו להיות חלק מהצורך הקיומי שלי. אני פשוט לא צורך מזון.
   התהליך שעברתי מאפשר לי לחיות גם ללא שתייה, אך גיליתי שממש חסר לי עולם הטעם.
   אינני מכיר אנשים שחיים ללא מים היכרות אישית והבנתי שהם נדירים אבל קיימים.

   • שפינוזה

    ריי, תודה על השיתוף, זה נשמע מרתק.
    הבעיה כולל בעדויות ממקור ראשון כמו בכתבה הזאת, שאיכשהו זה נשאר מעורפל…
    אני יודע שזה אולי נשמע קטנוני, אבל הייתי מאוד שמח אם היית יכול לפרט מה אתה שותה וכמה.
    תודה!

    הגב לשפינוזה
 • ל"חושב החופשי", חבל לראות שדווקא תגובתך היתה המתלהמת ביותר מכולם כאן. עדיין מותר לאנשים אחרים לחשוב מה שהם רוצים, לא?

  בסופו של דבר אני מציע כאן לנסות ולחשוב יחד על ניסוי, אני לא בטוח שנוכל להרים משהו שיהיה עם בקרה נאותה, אבל אני מברר אם יש נכונות לכך.

  חבל שאתה מפליג בספקולציות מאשימות מראש כיצד אתנהג אם הניסוי "יצליח". לשאר ההטחות שהטחת אין לי כוונה להגיב כלל.

  לגבי לנסות את זה על עצמי: 1) אני חושש חשש גדול לבריאותי 2) מה הטעם בדבר? שהרי אם אכשל, תאמר שלא האמנתי מספיק, או שרציתי להכשל, או כל דבר אחר. לכן הניסוי יכול להתבצע רק על מי שבאמת מאמין בזה.

  אמיר- אתה צודק כמובן, הפרכה של מקרה אחד לא מוכיחה שאנשים אחרים לא מסוגלים לעשות זאת. אבל גם אי הצלחה יכולה ללמד משהו, שהרי האדם טוען שהוא חי כבר חודשים כך. אז מעניין מה בתנאי הניסוי יגרום לכך שהוא יכשל (אם הוא יכשל כמובן). אולי אפשר להסיק מכך משהו גם על האחרים.

  אתם מוזמנים לקרוא על מחקר שערכתי עם נומרולוגית בזמנו. אני חושב שהוא נערך בצורה מאוד תרבותית ונעימה, תוך שיתוף פעולה מלא (גם היא חשבה כך), למרות שהיה ברור מלכתחילה מה דעתי על נומרולוגיה:
  http://wp.me/p1K6uX-SO

  ולגבי כותב המאמר הזה, הוא כבר יצר איתי קשר במייל ואנחנו מנהלים דו-שיח תרבותי וענייני, כפי שגם הוא יוכל להעיד אם ירצה.

  אז אני מציע להוריד את הטונים המתלהמים. בסופו של דבר אני חותר לאמת, וכך גם אנשי "אמת אחרת", כך אני מקווה לפחות.

 • שירה

  שלום ריי!

  רציתי לדעת מה הביא אותך בכלל לרצות לא לאכול או לשתות בכלל. מה הסיבה המהותית במחינתך שאתה עושה את זה? אולי זה לא משהו שאתה יכול להסביר במילים או ע"י ההגיון אבל אם כן אז אשמח לשמוע.
  ואם אתה חושב שאנחנו עשויים אך ורק מאנרגיה אז למה לדעתך בכל מקרה הגענו לעולם הזה בתוך גוף חומרי?
  איך, מהנסיון שלך, אפשר לתפקד בסביבה רגילה בזמן שאתה חי ומחזיק ברעיון מאוד קיצוני ושונה מהסביבה שלך? איך אפשר בכלל לדבר שיחות יומיומיות וללכת לעבודה ולעשות דברים כל כך יומיומיים כשהתודעה שלך נמצאת בכלל במקום אחר?

  תודה 🙂

  הגב לשירה
  • וואו שירה, השאלות שלך נכונות והתשובות אליהן גדולות.
   הייתי ממליץ מאוד לבוא לשיתוף\הרצאה בשביל להתעמק, יש שתיים בקרוב (פרטים ב http://www.pranalife.co.il).

   השאלה הגדולה מכולן היא למה ואצלי התשובה מתחלקת ל-2.
   החלק הראשון הוא אני עצמי כאדם שמאוד אוהב אתגרים, שאוהב לעשות דברים יוצאי דופן ומעניינים ולכן לקחתי על עצמי את האתגר של התהליך ואת האתגר של החיים בתור פראני, לפחות לתקופת זמן לא קצרה. החלק השני קשור לשינוי תודעתי וקריאת נשמה. רוב הפראנים בעולם הם אנשים יותר רוחניים, יותר קשורים לטבע ופחות לטכנולוגיה ועל כן הם לא מדברים על זה ואנשים לא יודעים שזה קיים בכלל. לכן החלטתי לקחת את זה על עצמי ולפתח את מודעות הפראנה, גם כדרך להראות לאנשים שחלק ממה שלימדו אותנו הוא שגוי וגם כדי להעלות את סוגיית הנשמה האנושית (שלי היא ברורה) והגופים האחרים שיש למו מעבר לגוף הפיזי (רוחני, נשמתי, רגשי, שכלי).

 • "דע, שיש בזה העולם, חכמות שיכולים לחיות איתן ללא אכילה כלל"

  רבי נחמן מברסלב \ חיי מוהר"ן

 • לב

  חוק שימור המסה (והאנרגיה)?

  כל עוד מדברים על חוויה סובייקטיבית אישית, רוחניים יכולים לדבר על 'אנרגיות' כאוות נפשם; אבל כשמתחילים לדבר על אנרגיה שנקלטת בצורה סולרית (היכן הקולטנים האלה בגוף) ועוברת המרה/התמרה למסה לשמירה על מסת הגוף ומרכיביו השונים והמגוונים, או אז היא בת-מדידה. ועל-כן צריכה להיות דרך ישירה למדוד את אנרגית הפראנה. ואין.

  מאמר ציני ביותר – נראה אתכם מלמדים ילדים בעולם השלישי עם בטן מנופחת לחיות בלי אוכל, לא משועממים רוחניים שבעים בעולם המערבי.

  הגב ללב
  • התגובה שלך מעניינת.

   אני רק יכול להגיד לך שנתנו לנו שני חצאים למוח ואתה דובק באחד מהם בזמן שאתה מזניח את השני וכל דבר צריך להיות באיזון.

   כל תשובה שאתן לך כאן תחשב בעיניך לתגובה "רוחנית" ועל כן לא אמשיך.

   • איש המערות

    אהלן ריי…
    אם יורשה לי הערה סמנטית מתקנת: בראשית ניתן השלם (שמסיבות עלומות "נאלץ") להתפצל לשני חצאים.

    הגב לאיש המערות
   • איש המערות

    ריי…לא קשור אבל בהחלט מתחבר לנושא כדאי לך לצפות בסירטון המצ"ב. הנאה ותובנה צרופות מובטחות

    http://www.loggoinlist.com/ecr.....LmifgkHYNg

    הגב לאיש המערות
  • אלון רטר

   לב שלום,

   איפה חוק שימור האנרגיה בהתפוצצות כוכב והפיכתו לחור שחור?

   איפה חוק שימור האנרגיה במפץ הגדול?

   לדעתי, 95% מהחומר ביקום שאינם מובנים ע"י המדע כיום(מסה אפילה ואנרגיה אפילה) מוסברים ע"י התודעה (ראה כתבה באמת אחרת בנושא "כשהמדע והמיסטיקה נפגשים").

   לדעתי, ברור שהגוף זקוק לרבע ואף פחות מהאוכל שאנו אוכלים, ומניסיון אישי של צומות קצרים עם מים, הגוף לא באמת זקוק למזון. הדעת היא הרעבה.

   ריי. תודה רבה על כתבה מרתקת!

   הגב לאלון רטר
   • לב

    לא ברורות לי השאלות שלך, כי חיפוש קצר בגוגל מראה שהתיאוריות לגבי חורים שחורים והמפץ הגדול מקיימות שימור מסה ואנרגיה –
    http://machineslikeus.com/news.....ion-energy
    http://www.physlink.com/educat.....s/ae76.cfm

    – ובכל מקרה, יש פה טיעון מתוך בורות – זה שלא יודעים דברים מסוימים על המפץ הגדול, חורים שחורים או שלא יודעים מהי האנרגיה האפלה אומר שלא יודעים כרגע ותו לא.

    – צומות ארוכים תועדו בעבר ולא זה העניין –
    http://mostextreme.org/longest_without_food.php

    – לאכול מעט לא שקול ללא לאכול כלל. על אותו משקל, אם אני אסע ממש לאט, אני אגיע בסוף לאילת, אבל אם אני אעמוד במקום אני לא אגיע אף פעם.

    הגב ללב
    • אלון רטר

     לב שלום,

     ראשית, תודה על השקעת הזמן וההפניות המעניינות. המדענים גם מדברים על אנרגיית הואקום, שהיא גדולה מאוד ולא מובנת.

     בכל מקרה, איך שלא יסתכלו על זה, למדענים יש בעיה עם נקודת הסינגולריות עצמה, או כפי שצויין בהפניה הראשונה שלך – רגע היצירה. המדענים פשוט מתעלמים מהנקודה הזו. מאמינים שבחור שחור המסה מרוכזת בנקודה אחת בצפיפות אינסופית. איך זה יתכן? מה בכלל המשמעות של אינסוף או אפס שמכיל את האינסוף, אם לא לרמוז שיש משהו מעבר?

     הבורות יכולה להסתיר חוסר הבנה שמקורו בדברים שמעבר לחומר – לתודעה. והרי כל אחד מאיתנו אינו רק חומר אלא גם תודעה. אני חושב שעל זה בעצם ריי רוצה להצביע. הוא מצליח בעזרת התודעה להתגבר על הרצון החומרי לאכול.

     לאכול מעט עדיין עושה בעיות למדע. לפי המדע אם לא תאכל ותשתה כ-3 ימים או אם תשתה רק מים מספר חודשיים הגוף לא יחיה (זה מידע אישי. סלח לי על חוסר ההפניות. אין לי עודף זמן). אם אדם מסוגל לא לאכול ולשתות חודש או להתקיים על ממוצע של 5 קלוריות ליום במשך שנים, זה לא מהווה בעייה למדע?

     האם אין מספיק מקרים של ניסים רפואיים שהמדע לא יכול להסביר?

     הגב לאלון רטר
     • לב

      אני אגיב במסר קצר, שלכאורה לא קשור אבל ממקד את השאלות –
      http://i.imgur.com/foqj4iK.jpg

      תפישות, רעיונות ואף עקרונות עשויים להשתנות עם הזמן, אבל המתודה הנדרשת לא.

      ניתן לחיות ללא תזונה? סבבה, יש דרכים לאשש זאת, גם מההיבט הניסויי/תצפיתי וגם מהיבט התיאורטי.

      לתודעתנו יש מנגנון השפעה מעבר לגבולות הגוף? כנ"ל.

      הגב ללב
      • אלון רטר

       לב שלום,

       כרזה נחמדה. תודה. אשתמש בה בעתיד בהרצאות.

       רק שתבין. אני חסיד גדול של המדע. למעשה, אני בעל דוקטורט בפיסיקה, וניסיון עשיר במחקר כולל 8 שנים כפוסט דוקטורט ועמית מחקר בחו"ל. פירסמתי כבר 62 מאמרים, וחלק ממחקריי זכו לתהודה עולמית כולל כתבות פופולריות בעיתונים מובילים בעולם.

       אבל, האם המדע מבין הכל? האם המדע כל כך פתוח לקבל רעיונות חדשים? האם המדע הוא הדרך היחידה והנכונה להסתכל על העולם?

       המדע שלי היום משלב את התודעה בפנים. מוזר? משונה? בוודאי. אבל, שני מאמרים שלי שנבנו על סמך התפיסה הזו כבר התפרסמו בעיתונים מדעיים:
       http://arxiv.org/abs/1105.2776
       http://vixra.org/abs/1303.0075

       הראשון התפרסם ב-NEW ASTROBOMY לפני שנתיים אחרי שניקיתי ממנו את כל המיסטיקה, והשני ב-INTERNATIONAL JOURNAL OF ASTRONOMY AND ASTROPHYSICS. הוא אבסורדי לחלוטין, אבל שתי תחזיות שלו כבר התגשמו.

       אני חושב שאני עונה לפירסום בכרזה שלך.

       הרעיונות שלי עדיין לא מקובלים, אבל העולם משתנה.

       בחודש הבא אני נוסע לכנס שמשלב מדע עם מיסטיקה. מסתבר שיש כאלו. הם נקראים SAND=SCIENCE AND NON DUALITY. הם משלבים מדענים מהשורה עם אנשים רוחניים, חלקם מוארים. זה די מדהים!

       לדעתי, השילוב הזה יוכיח את עצמו בשנים הבאות.

       הגב לאלון רטר
       • לב

        להיות חריג מהמיינסטרים, זה לא הבעיה (ואני יכול רק לתאר כמה ההתמודדות קשה). להיות חריג מהמציאות, כאשר היא באה בצורת ממצאים או מדידות וסותרת משהו שבנית ופיתחת במשך שנים, אז מתחילה הבעיה.

        אני מאחל לך שתצליח לגלות דברים חדשים במחקר שלך, וניכר שאתה משחק לפי הכללים המקובלים ומפרסם את התיאוריות שלך כך שתהיינה חשופות לביקורת.

        ההפרדה הזאת בין מדע לרוחניות נראית לי לא ראויה, אבל מהטעמים שציינו כאן אחרים. אדם שאימץ לעצמו את הגישה המדעית ומסוגל, תוך ויתור על האגו, להניח לאמונות שהחזיק בהן, כאשר המציאות מוכיחה אותו – זוהי רוחניות אמיתית.

        וכשכתבתי "רוחניות" בתגובה קודמת, התכוונתי לכזאת עם שווא ב-ח'. כזאת שמתעלמת מהמציאות.

        יכול להיות שאתה נוטה להאמין שאפשרי לחיות ללא מזון, ויכול להיות שאני נוטה שלא להאמין. יש רק דרך אחת לנטרל את האמונות שלנו ולמצוא (ככל שניתן) מהי האמת – הדרך הביקורתית/מדעית.

        הגב ללב
        • לב

         *אבל לא מהטעמים

         ללב
        • אלון רטר

         לב שלום,

         באופן כללי אני מסכים איתך שכדאי לבדוק זאת מדעית, אבל כפי שאני מאמין היום, החוקר הוא חלק בלתי נפרד מהניסוי. המדען משפיע על התוצאה! אפילו בחירת השאלה ואופן הניסוי משקפים את אמונותיו ודעותיו. זה לא כך כך פשוט, ויתכן ששני חוקרים שונים אפילו יפרשו בצורה הפוכה את תוצאות אותו הניסוי.

         לאלון רטר
       • ואווו אלון, ממש תודה על האנרגיה שהבאת איתך לפה. תענוג. אני בעצמי חוקר המון ומשלב בין מדע ורוח. כתבתי בפוסט האחרון כמה דברים שאולי יעניינו אותך.
        ממש אהבתי את הטריילר של SAND. איזה יופי שיש כנסים כאלו. אני גם מרגיש שהשילוב הזה יוכיח את עצמו בשנים הבאות.
        לא הוספתי לפוסט האחרון עוד משהו חשוב לדעתי.
        https://www.facebook.com/groups/53459072720/permalink/10151352704002721/?comment_id=10151354268622721&offset=0&total_comments=148
        ובקצרה, המדע מבסס תרופות למחלות לפי אחוז אחד של מיפוי הגנום או בשפתו junk dna. מאז 2001 שמיפו את הגנום האנושי והבינו את האכזבה שבעצם אין בידיהם מספיק מידע. הרבה מדענים בעולם התחילו לבדוק לאן נעלמו 99 אחוז שנראה שאי אפשר היה לקודד בצורה הרגילה. אני קורה לזה Junk Science. הרי מסתבר שהסיבה המדעית לתחלואים נובעים מהאחוז שעדיין לא יודעים בדיוק מה קורה שם. http://www.medicalnewstoday.co.....250006.php
        בהבנה שלי זה לא מיקרי בלבד החפיפיה בין חוסר הנתונים הביולוגים לקוסמים. בדיוק כמו שזה לא מקרי לדעתי אחוז המים בעולם לאחוז המים בגוף.

        התחברתי מאוד לוויליאם בראון שנראה לי שעלה על משהו לגבי הקוד הלא מובן של הדי אן אי http://williambrownscienceoflife.com/?p=43

        • אלון רטר

         גל שלום,

         תודה רבה על התמיכה ועל ההפניות המעניינות.
         איני מבין הרבה בביולוגיה, אבל ברור לי שהכל קשור.

         זה גם לא מקרי שכ-5% מהזמן אנחנו מקדישים לאוכל (גוף / חומר), כ-20% מהזמן למחשבות (דעת / חומר אפיל), ושאר 75%~ להיות (תודעה / אנרגיה אפילה).

         אני שמח שאהבת את התפיסה של SAND. תאמין או לא, בעקבות המכתב שלך, ראיתי בפעם הראשונה את הטריילר של הכנס. ברגע ששמעתי על כנסי SAND היה ברור לי שאני חייב להיות שם, הרי זה בדיוק מה שאני עושה כיום – משלב מדע עם אי שניות.

         אגב, מי שמעוניין לשמוע את האמת על עצמו מאדם מואר מוזמן לריטריט במרכז הוויה, פ"ת, 24-25.5:
         http://www.hahavaya.com/kartar.htm
         (הסדנה הוקדמה בשבוע).

         לאלון רטר
  • נתנאל

   אולי כבר אוף טופיק ועבר די הרבה זמן (מה גם שמאז הוכחה הטענה לפחות באופן מעשי), ברצוני להעיר שהרבה פעם יש פער בין ההסברה ה'רוחנית' כשהיא מנסה להסביר את עצמה בשפה רציונלית.

   לדעתי, לא מן הנמנע שהתהליכים הפראנים, במידה ואכן יש בהם ממש, מתרחשים בשל הרכב האוויר שאנו נושמים. האוויר כידוע מלא בחלקיקים רבים, כולל אבקנים של פרחים, פרומונים, לכלוכים שונים ועוד המון המון. יכול להיות שאפשר לעשות שימוש חריג בכל אותם החומרים על מנת לייצר אנרגיה ונוטריינטים, והשימוש ב"ספיגה אנרגטית" וכיוצא באלו הדברים, הוא רק ניסיון לא מוצלח לגשר בין השפות. באופן אישי אני חושב שיש מקום לגשר בין התיאורים השונים, וגם שמציאת הסבר 'רציונלי' לא ממעיט מערך הפליאה והקסם שבתהליך המכונה רוחני

   הגב לנתנאל
 • עשית אותי רעב

  אם זה נכון, למה שפשוט לא תיגש למעבדה כלשהי, תעמיד את עצמך לבדיקות ותוכיח את טענתך? למה אתה כזה אגואיסט? אם המדע ייתן לזה תוקף מיליוני אנשים יעשו זאת. אתה תהפוך את העולם לטוב יותר. אז מאיפה האנוכיות הזאת? כנראה שלהיות פראני לא כולל להיות אדם טוב יותר

  הגב לעשית אותי רעב
  • מנהל הפרויקט

   למה הוא צריך להוכיח את טענתו?
   בשביל לרצות את הספקנות הצינית שלך?

   מעצם טבעו של תהליך ההתמרה, מיליוני אנשים אינם יכולים לעשות אותו, בטח לא בחברה כ"כ צינית שרואה במדע "בר המדידה" כערך העליון, שסוגרת מעצמה כל דבר שלא נתפס על-ידי החושים, שהפכה את המדע הנוקשה לדת החדשה.

   הגב למנהל הפרויקט
   • עומר

    לכבוד מנהל הפרויקט,

    המטרה של האתר הזה הוא חיפוש אחר אמת. בן אדם שמציע לאנשים להפסיק לאכול – ראוי שיציג דוגמא של לפחות אדם אחד בעולם שתועד עושה את הדבר הזה בהצלחה – באמצעים מדידים. לא מעט אנשים לצערי החליטו להפסיק לאכול מטעמים "רוחניים" או לטובת טיהור גופם ונפגעו קשות מכך – כולל מקרי מוות. וזה דווקא כן מתועד.

    לכן, אם משהו ממליץ ללכת עם "תחושת בטן" ולהפסיק לאכול – ראוי שיבוא גם "ספקן" שיזהיר שיש להתייחס לדברים ברצינות ובזהירות גדולה.

    "כבוד אלהים הסתר דבר, כבוד מלכים חקור דבר"(משלי)
    כולנו בני אדם – כולנו מחפשים את האמת שלנו.

    ע"פ פטנגאלי (והרמב"ם) יש שלושה סוגי ידיעה נכונים – מה שאנו חווים בעצמנו עם חושינו, הלוגיקה שלנו (או של אחרים שמסבירים לנו), ומה שמופיע בכתבים הקדושים.
    אני לא מרגיש שדברי הכותב משתייכים לאחד מהם (לפחות כלפי).

    בהערכה רבה

    הגב לעומר
    • מנהל הפרויקט

     אתה זכאי לדעתך,
     אני מחזיק בדעה שונה.

     בברכה,

     הגב למנהל הפרויקט
 • אפשר לשאול למה צנזרתם את התגובה שלי ???

  • מנהל הפרויקט

   אף אחד לא צנזר תגובה שלך.
   אם יש תגובה שלא הופיעה, יתכן וזו תקלה טכנית.
   נסה שוב, או שלח מייל.

   הגב למנהל הפרויקט
 • סליחה טעות.. עכשיו ראיתי אותה למעלה… מצטער על ההערה המיותרת..

  …סחטיין על הכתבה המקורית והמעניינת… היו צדיקים שעשו צום משבת לשבת… גם היום יש כאלה… הרב קוק מטבריה למשל אוכל מעט מאוד… הוא מאוד רזה אבל מתפקד מצוין ופעיל מסביב לשעון…

  רבי נחמן מברסלב עשה צום משבת לשבת כמה וכמה פעמים… הוא גם אמר שיש חכמות שאפשר לחיות איתן ללא אכילה כלל, אבל עוד לא הגיע הזמן לגלות אותן בזמנו (לפני יותר מ-200 שנה)…

  אני בקושי יכול לצום יום אחד – ככה שאותי זה מאוד מרשים הקטע הזה של לא לאכול…

  • כן, יש גם צדיקים שאכלו למשך שנים רק "תאנה" אחת בשבוע (אני מניח שהם לא אכלו כלום אך הבורות של הכותבים גרמה להם לא להבין את האנרגיה הנוספת).
   בנוסף משה, בודהה ועוד גדולים שונים צמו במשך 40 ימים גם ללא מים שזה בהחלט מרשים.
   אם מחפשים מוצאים עוד דוגמאות.
   לפני שהייתי פראני הייתי צם פעם בשבוע למשך 6 שנים צום מים בשביל תרגול משמעת עצמית וניקיון הגוף ופעמיים בשנה הייתי עושה צום של בין 3-6 ימים, זו הייתה תקופה מאוד מלמדת.

   הסיבה שאינך יכול לצום יום אחד היא כי אינך מאפשר לגוף שלך להתנקות. אחרי שהוא נקי אפשר לצום גם כמה ימים והאנרגיה לא נגמרת לעולם…

 • נתנאל

  היי ריי. קודם כל תודה שחשפת את עצמך. אתה כותב יפה ומעביר את הנושא בצורה פשוטה וברורה.
  שאלת לגבי חומר טכני של מדענים, אבל הדוגמאות שניתנו לא מדברות ספציפית על החיים ללא מזון, אלא על האנרגיה שאתה קראת לה פראנה או צ'י ושאר המדענים שנמנו כאן קוראים לה בשמות אחרים. אני אישית התחברתי לדיואי לארסון ותיאוריית הRS, ואני מאוד אוהב את דיוויד ווילקוק שפשוט אוסף חומרים ומציג אותם עם לינקים להמון מחקרים מדעיים. נסה לחפש את The Source Field Investigations.
  דיברת על Sun Gazing, והאבא של ה"באבות" בנושא הוא HRM, ואותו חקרו מדענים בהודו במשך כ460 ימים.
  עם זאת, משתמע מהדברים שלך שרק על ידי איזשהו תהליך "התמרה" אפשר להגיע למצב שאליו הגעת. פה אני דווקא לא מסכים להכללה. כנראה שברוב המקרים זה נכון, אבל מדובר בתהליך אינדיבידואלי של הגברת המודעות לאנרגיה הזאת. ברגע שאתה מתוודע אלייה, אתה מתחיל להבין איך אפשר להשתמש בה.
  לי אישית זה קרה מאוד מהר, וכשהבנתי את ההשלכה של האוכל, פשוט הפסקתי לאכול לשלושה ימים והבנתי את הפואנטה. כמו שאמרת, זה לא עשה לי את זה להמשיך ככה אבל מיידית איבדתי את תחושת הרעב והשובע, ומאז אני אוכל פעם ביום ושותה מעט.
  ועכשיו אחרי החפירה לשאלות מעשיות 🙂
  מה אתה עושה עם הקטע של היובש בפה? הצלחת לשלוט בבלוטות הרוק? אתה מצחצח שיניים? אלו הם הדברים שגרמו לי בעצם להשאר עם הרוטינה של ארוחה ליום פלוס נשנוש בערב כדי לחדש את מלאי הרוק. אשמח לתשובתך.

  הגב לנתנאל
  • דבר ראשון תן לי להבהיר שאינני breatherian, משמע שאני כן שותה מים.
   אם אתה מדבר על השבוע הראשון של התהליך שהוא שבוע יבש, בהחלט יש התמודדות עם יובש בפה, אבל זה עובר. לי אישית היה גם משהו מיוחד בתהליך וצמחה לי בלוטה קטנה במאחורה של הלשון, אין לי מושג מה זה אומר.
   אתה צודק שלא חובה לעבור תהליך התמרה ואני בטוח שיש יחידי סגולה שמגיעים לזה לבד. צום רגיל של כמה ימים הוא כלום לעומת לחיות ככה. בצום רגיל הגוף "מתמודד" על ידי יעול המערכות והורדת לחץ דם. בתור פראני זה לא קורה.
   אני ממליץ מאוד לא לנסות לצום יותר מכמה שבועות, ובהחלט להמשיך שתייה של מים במידה ועברת כמה ימים.

   אני בהחלט מצחצח שיניים (למרות שבתהליך עצמו צחצחתי פחות ובשבוע הראשון ווידעתי לירות הכל בחזרה כי אם לא התהליך נדחה).

   מה שאתה מנסה הוא בגדר caloric restriction ואינו פראנה לשמה. תקרא מחקרים על זה ותבין שזה ייעול עבודת הגוף ולא לחיות מאנרגיית הפראנה (למרות שיכול להיות שהיא עולה באופן טבעי כי צום שם אותך ברמת מודעות גבוה יותר בגלל ניקיון הגוף הפיזי).

   • נתנאל

    אני מסכים למה שאתה אומר, אין ספק שבשלב זה הגוף שלי ושלך לא מתקיימים או "מתמודדים" באותה צורה, אבל אני רואה במה שאתה מדבר עליו מצב מדיטטיבי קבוע. זאת אומרת, ברגע שהעלת את המודעות וגילית את המקום הזה בו אתה ממש מרגיש את ה"פראנה", והיא מוחשית לך, זה לא משהו שאתה שוכח… ואז הכל נגזר מכמות הריכוז שלך, מהדרך שבה אתה נושם, מהפוקוס של חומרי מול רוחני.
    אני מאוד מעריך את ההתמודדות שלך, זה לא דבר קל לנהל בצורה הזו "חיי הייטק" בהם יש המון מקרים שאני לפחות מרגיש את הנשמה שלי נשחקת וצריך איזה סשן נשימות בשביל להתאפס. אני מצאתי לי איזשהי דרך ביניים, כי לי אישית, כשאני במצב הזה באופן קבוע, אני נהיה מאוד רגיש לגורל העולם ומרגיש שאני לא עושה מספיק בחיים שבחרתי לי, ממש משקל על הכתפיים. אני מתחיל בתהליך חדש עכשיו, ומקווה שאבחר לי דרך קצת שונה בה אוכל לקחת את עצמי שלב אחד יותר גבוה.
    המון הצלחה, אור ואהבה.

    הגב לנתנאל
 • ר

  הי ריי
  אני סתם רופאה קובנציונלית אבל גם עם חיבור לנושא וגישה מאוד פתוחה
  אני אשמח ללוות אותך בפן הרפואי ולראות שבהיבט הזה הכל טוב. אם תחפץ צר קשר.
  מסע נעים

  הגב לר
  • תשמעי זה יהיה נהדר.
   אין לי מושג איזה בדיקות אפשר לבצע בשביל לבדוק מאיפה האנרגיה הנוספת מגיעה.
   מה את ממליצה מעבר לבדיקות דם סטנדרטיות?

   • ר

    לא חושבת ששום בדיקת דם תענה על סוגיות האנרגיה…אבל נראה שאתה בסדר מבחינת חסרים כאלו ואחרים, שווי משקל מלחים והכליות..
    ולא שאתה בגדר נסוי -אבל יהיה מעניין לראות מה קורה במעט שהבדיקות הללו מציצות אליו. אני גסטרואנטרולוגית (מי העיכול) אז מעניין אותי לראות את התגובה וללות אותך אולי קצת יותר בבטחה, מה גם שזה נראה כבר סוג של טרנד שאולי כדאי להזהר בו . מאמינה שנדרשת רמה רוחנית מאוד גבוהה כדי שהגוף יהיה באמת במקומות הנכונים ומן הסתם לא תושג עי כולם.
    אגב בהמשך לאחת התגובות, לא מתפלאת שהרופאים ההודים מופתעים.. כשהיתי שם נדהמתי מההפרדה החדה בין הרפואה המודרנית למסורתית, הרופאים שפגשתי שם בבית חולים ידעו פחות ממני על איורבדה וגם די זלזלו

    הגב לר
 • Eran

  I'm surprised the the Indian doctros are suprised by this, as this is a Yogic practice known in their culture.
  The matter is dwelled upon in Autobiography Of A Yogi (Ch. 46). You can read it here:

  http://www.crystalclarity.com/yogananda/chap46.php

  More in depth information can be seen in thie video:

  http://www.livewithoutfood.com/#!multimedia

  – Eran

  הגב לEran
 • er

  היי לכותב המאמר 🙂 ..

  אני סקרן לדעת על סמך איזה מקורות מידע אתה מסתמך שאתה כותב "משה, בודהה ועוד גדולים שונים צמו במשך 40 ימים גם ללא מים שזה בהחלט מרשים "

  ??

  הגב לer
  • er

   אני באמת רוצה להבין משהו, אתה טוען שאתה עובד בחברת היי טק, מנהל חיים שגרתיים ולא אוכל שום דבר ??

   אני מבין נכון את מה שאתה אומר ??

   אפילו בודהה שאני אישית לא מכיר טקסט שטוען שהוא צם ממים במשך 40 יום , אם הוא צם אז זה היה בתקופה של extreme acetic אני לא מכיר מילה לזה בעברית.

   אז אתה אומר שאתה צם מאוכל ומתפקד בעולם האמיתי ??

   רק שיהיה ברור ונהיר על מה מדובר..

   כל טוב

   הגב לer
   • http://wiki.answers.com/Q/How_.....a_fast_for

    http://www.40day.com/40_in_the_bible.html

    ויש כמובן עוד מקומות (את לא זוכרת?).
    אני צם מאוכל ומתפקד כרגיל בעולם האמיתי. בנוסף אליי יש עוד כמה שאינם כמוני והחליטו שלא לפרסם את היותם פראנים. יש עוד שבעה בישראל שעברו את התהליך, היו פראניים לתקופה קצרה וחזרו לאכול.

    • er

     אני אישית ממליץ לך בהרצאות שלך לא להזכיר יותר את הטקסטים הללו , כי אתה תעשה מעצמך צחוק..

     המספר 40 הוא מספר מטאפורי , לא קוראים את התנך ומתייחסים ברצינות למילים שם , המילים שם מייצגים משהו מופשט.

     ישו לא קם לתחייה אחרי 40 יום … הוא לא זומבי חחח

     כל טוב .

     הגב לer
     • SAT

      שלום,
      יש משהו משמעותי בצום של 40 יום, והמספר הזה, המופיע בכתובים, אינו מקרי, או סימבולי בלבד. רמאנה מהרשי טען שצום כזה, המלווה ב"חקירה עצמית", יכול להביא ל"שחרור", ורבים (!) וטובים צמו מספר ימים כזה, ואף גדול ממנו, לצורך היטהרות, ולמטרות רוחניות. ההישג הפיזי, כשלעצמו, חסר חשיבות ממשית. כשרותמים את הגוף למטרה גבוהה יותר, יש טעם בהתנסויות קיצוניות שכאלה.

      כשלעצמי, מזה כשלוש שנים שאני אוכל אוכל טבעוני "חי" (לא מבושל או מעובד) בלבד, פעם אחת ביום, בד"כ רק פרי, שאני צורך לרוב בצורה נוזלית (שייקים), ופעם בשבוע בערך, אני אוכל – מתוך הרגל, יותר מאשר מצורך ממשי – סלט ירוק (שמרגיש לי כמו ארוחה כבדה, "בשרית" ממש). אני מרגיש מצוין, ישן מעט שעות בלילה, קם מוקדם בבוקר, עושה הרבה פעילות פיזית, ממעט לחלות, נמצא בכושר גופני מעולה… והכי חשוב: בתחושה שלי, אני יכול ללכת עוד הרבה יותר רחוק עם נושא התזונה, ולצרוך אף פחות מהמעט שאני צורך. מכיוון שהדבר כבר קרה, וההרגשה הייתה מצוינת, אני יודע שאני יכול להסתפק בשייק הרגיל שלי גם פעם ביומיים, ולהמשיך לתפקד כרגיל.

      השאלה אם כדאי להתנסות בפרקטיקות כאלה, היא שאלה של מטרה ויעד, לא של הלקאה עצמית, או הישגיות לשמה. האם הדברים נעשים בשמחה ובאהבה, ובעיקר, לשם התעלות אישית ואנושית?! זה, לטעמי, צריך להיות הקריטריון כשבאים לבחון נושאים אלה, אחרת, מפספסים את העניין כולו.

      הגב לSAT
 • אפרת

  היי ריי!
  כל הכבוד על האומץ והבהירות. כתבה מעניינת שחושת נושא שכמעט פורץ את האמונה הכי בסיסית שלנו כבני אדם. אני אישית פתוחה לרעיון. יש בי אמונה בסיסית שאין לי מושג מאיפה קיבלתי, שהכול אפשרי. אני בן אדם רציונאלי, סטודנטית לתואר שני, ומרותקת ע"י האפשרות להטיל ספק אפילו באקסיומות הכי יומיומיות שלנו.

  שתי שאלות. אתה מתאר שאתה אוכל מדי פעם וגם שותה לעתים. אתה אומר שאדם פראני אוכל בממוצע 0-1/3 מכמות המזון של אדם רגיל. האם לא ייתכן כי הגוף פשוט מסתגל להזין עצמו מכמות קטנה כל כך? לפי הבנתי, הפראנים בארץ לא מתנזרים לחלוטין ממזון ושתיה.

  שאלה שניה – אולי יותר תהיה משאלה. אני תוהה מה היכולת של הגוף לעשות את ההתמרה הזו בתנאי לחץ או השרדות. אתה מתאר כי כדי לעשות את התהליך יש להתבודד 21 יום. אתה מתאר קשר בין תזונה פראנית לתחושת חיות ואנרגיה. אם כך, האם יש להיות מראש אדם אופטימי, שלוו, אנרגטי כדי לעשות את התהליך, או להפך, התהליך יהפוך אותך לכזה. ואולי הכי מעניין, מדוע אנשים בעולם מתים ברעב? האם הם מסוגלים מתוך המצוקה הקיימתף הנפשית והמציאותית, לעבור תהליך כזה, וכך תיפתר הבעיה?

  הגב לאפרת
  • לגבי השאלה הראשונה – כאשר מפסיקים לשתות, אחוז הפראנה עולה ל-100% מיידית, זה היופי של התהליך. האנרגיה ממלאת "את החסר". בנוסף, מכיוון שאין תחושת רעב \ שובע ניתן להסיק שהגוף איננו מאותת על הרצון לאכול ולכן גם לא חסר לו דבר. בנוסף, הסתגלות מסוג זו אינה מסבירה את החזרת המשקל החסר.

   שאלה שנייה – אני מאמין שהגוף לא יוכל לעשות את התתמרה הזו בתנאי לחץ או הישרדות. צריכים להיות מאוד ברגע ההווה ולהתחבר לספיריט הפנימית, לאינטואיציה וכד'. התהליך בכלליות מחזק את מה שאתה כבר. קשה לי לראות התניות מסוימות לאנשים שבחרו לעשות אותו, רק שהם אנשים חזקים ברוח ובאמונה עצמית. אנשים בעולם מתים מרעב בראש ובראשונה כי כך לימדו אותם וכפי שציינתי, אינני מאמין שניתן לעבור את התהליך במצב של מצוקה. בנוסף, תחשבי שהשבוע הראשון הוא שבוע ללא שתייה, רוב האנשים לא יעשו את זה לעצמם במצב של מצוקה, כי זה לא קל.

   עוד שאלות \ תשובות תמצאי ב pranalife.co.il

 • יוסף כהן

  ריי יקר.
  אני מאמין לדבריך באמונה שלמה , ויודע כי הדבר אפשרי.
  עם זאת , אני מתחנן לפניך לטובתך האישית , תסתפק בפרסום שעשית לעניין עד עכשיו ואל תפרסם יותר.
  מי שמאמין מאמין , מי שלא שיאכל לבריאות !

  הסבר למה אני ממליץ לך לא לפרסם תוכל למצוא כאן :

  http://yosefco3.blogspot.co.il.....-post.html

  בהצלחה.

  הגב ליוסף כהן
  • זה אולי היה נכון בעידן הדגים, אבל בעידן הנוכחי התודעה הקולקטיבית קבר רצה קדימה…לך אין מה לפחד, למעשה, אם נפסיק לפחד אז שום דבר לא יעמוד בדרכינו, הפחד הוא האויב היחידי.

 • צבי

  מעוניין לקבל חומר נוסף בעניין בעברית

  הגב לצבי
 • בת-אור יסעור כהן

  מכירה את התהליך. לפני מספר שנים ביקרו בארץ שני אחרים מדרום אמריקה שחיים כך, ארחנו אותם בביתנו, שמענו על נסיונם ונסיון משפחתם בחיים פראניים לאורך שנים. הם העבירו הרצאה מאד מעניית כאן. ומי שהביא אותם אז לארץ הוא חבר יקר שלנו, שאף הוא חווה את חוויית הפראנה לפרקי זמן לא קצרים.
  לא מן הנמנע שבשלב כלשהו בחיינו, גם אנחנו ניגע בחוויה הזו.

  הגב לבת-אור יסעור כהן
 • יוסף כהן

  מה שכן , לפי האנרגיות שלי , מעבר התהליך הנ"ל פוגע בפוריות (גם לגברים וגם לנשים).
  יש עדויות או אתה מכיר אנשים שהולידו ילדים לאחר התהליך ?

  הגב ליוסף כהן
 • ענבר

  היי ריי,
  תודה עמוקה על השיתוף, האנרגיה שאתה מביא מיוחדת ומדהימה באיכותה הקלה, לפי התחושה שלי.
  רציתי להסב את תשומת ליבך להעשרת האוכל שאנו אוכלים באור, בפארנה. מצד אחד ניקיון אנרגטי לאוכל, וניקיון פיסי עד כמה שניתן ומצד שני החייאת האוכל באנרגיית חיים.
  וכך גם אחרי התקופה שעתידה להגיע, במידה ותבחר את כיוונך יחד עם מזון פיסי, תוכל להעניק לגופך אור ולהיות חלק מהתרבות האנושית הקשורה באכילה.
  שוב תודה

  הגב לענבר
 • שלום יוסף, בת-אור יסעור כהן סיפרה לפני כמה פוסטים לפנייך על הזוג אקהי וקמילה שביקרו אצלה, הם הביאו לפני מספר שנים ילד לעולם בזמן שהם כבר היו 5 שנים ברטריאנז.
  http://www.youtube.com/watch?v=5p5ewQ9Z-7g

  התהליך עצמו הוא הרחבת התודעה. אין נזק רפואי מהרחבת התודעה. זה קורה לא פעם לאנשים שבמקרים קיצוניים חווים כמעט מוות. כמו אניטה מורג'אני שלכל דעות המומחים הייתה אמורה להיות "מתה" ממעל 20 גידולים בכל מקום בגוף שהכניס אותה לתרדמת. מקרה מדהים בהחלט. אבל לא מופרח, לגוף תמיד יכולה להיות הזדמנות "להיולד מחדש". http://www.youtube.com/watch?v=tjLouLHH-_I
  או במקרים פחות קיצוניים פשוט לתרגל בתור התחלה חיווט מחדש של המוח. כמו המידעים שד"ר ג'ו דיספנזה מציג:
  http://www.youtube.com/watch?v=tku3kEPavxI
  ציטוט שלו שאהבתי: "הביטוי הגדול ביותר של בורות הוא דחיית משהו שאתה לא יודע עליו כלום"

  אני אישית חוויתי "לידה מחדש" בתחילת השנה שעברה. הדרך היחידה הרציונלית שיכולתי להסביר לעצמי מה קרה זה "מוות תודעתי". אישיות שונה למדי ממי שהייתי. גם אני באופן טבעי נמשכתי אחרי מספר חודשים למידעים שריי מביא. ואז גם פגשתי אישית את מי שהעביר את ריי את התהליך שכבר שנתיים וחצי לא מכניס דברים מוצקים לגוף, הוא שותה מידי פעם מים או מיץ. לא כל יום.

  Sunfire Genesis. הגיע למקום הזה אחרי 16 שנים של התפתחות תודעתית עם הרבה עבודה עצמית. הוא כתב גם 7 ספרים בנושא. גם הבחור שהעביר את ריי את התהליך וגם SG שריריים במיוחד http://www.youtube.com/watch?v=B3WHNi89ZCw

  אם יש יותר מידי לחצים פנימיים ואוירה לא תומכת אפשר בקלות לא לצלוח את התהליך (לכן אנשים שחיים בתודעה של רעב ומוות צריכים לעבור תהליך משמעותי וכמובן שאנורקסיה לא קשורה לזה). אם עוברים את המחסום של מה שרואות העיניים (כי לרוב מאוד מרזים בתהליך) אז התודעה מתרחבת ומתחילים להעלות במשקל. מההבנה והמחקר שלי אנחנו תודעה. אין חומר. הינה תמונות של אטומים דרך מיקרוסקופ אלקטרונים
  http://www.exo.net/~pauld/workshops/Atoms.html
  או כמו שאומר מל אצ'יסון בהרצאה קצרה שלו על חומר: "כחומרני אני מוכרח להתוודות שאני לא יודע מה זה חומר. ככל שאני מסתכל קרוב יותר כך מתגלה שחומר איננו קיים. שדה ראיה עם רעיון של מוצקות שמתחבא איפשהו. אני חושב שחייב להיות שם משהו, אבל משהו זה רעיון, מהלך קוגנטיבי. רעיונות הם חשובים אבל הרעיון של חומר הוא לא חומר. הרעיון עצמו זה לא כל הסיפור, המכה שקיבלתי בשוקה משולחן הקפה בחושך זה לא רעיון, אני לא מדמיין את הכאב. זה נתון גולמי לא רצוני ואני מקווה שלא אקבל אותו שוב. התאוריות וההנחות שלנו רחוקות מלהוות בסיס או הצדקה. מה שאנחנו רוצים וצריכים זה תוצאות. לא הנחות. מדע הוא פרובינציאלי, התיאוריות שלו נכונות במידה וההנחה ההצעה הראשונית נכונה או נכונה עד כה. אנחנו לא מודעים לרוב ההנחות. אם נזכר במהלך ההיסטוריה, חלק מההנחות ישתנו עם הזמן ויתכן שישתנו שוב. המדע נמצא בעמדת ביניים, עמדה בלתי ניתנת לשינוי, עמדה אלמותית, עמדה אנושית."
  http://www.youtube.com/watch?v.....sHCQtzGuGg
  מה שאני רוצה לומר זה שיש מדענים וחוקרים שמשלבים בין פיזיקה למטאפיזיקה. איזון. כמו בטבע. אחרי שעות רבות של ספיגת מידע מאוד מאוד מעורר בלשון המעטה אני ממש מרגיש שתום קמפבל, פיזיקאי גרעיני שחקר ב-30 שנה האחרונות את מהות התודעה והבנה של מה זאת מציאות ואיך הכל עובד, יודע מה קורה פה בכל מובן המילה. הוא כתב ספר טרילוגיה שנקרא My big TOE http://bit.ly/14PnM65. האינטרנט מלא במאות של שעות של הרצאות שלו. הכל בחינם. ההרצאה המרתקת ומבחינתי אחת הטובות שנכנסת להארדקור של פיזיקה ומטאפיזיקה זאת ההרצאה הזאת:
http://www.youtube.com/watch?v=2Nlbro2MNBs

  עלה לי רעיון להגדרה של נשמה חוץ מהידעה הפנימית שלי שאני ישות נצחית. אני מציע שאולי נשמה זה מה שגורם לאטום להיות כל הזמן בתנועה. בינואר השנה פיזיקאים הצליחו בפעם הראשונה ליצור גז אטומי מתחת ל-0 מוחלט.
  "ייחוד נוסף של הגז הקוואנטי של תת אפס מוחלט הוא כי 'אנרגיה אפלה' שהיא מחקה את כוח המסתורי שדוחף את היקום להתרחב בקצב מהיר יותר ויותר כנגד הדחיפה הפנימית של כוח משיכה. שניידר מציין כי כוחות המשיכה של האטומים בגז שהופקו על ידי הצוות במעבדה גם רוצים לקרוס פנימה, אבל הטמפרטורה המוחלטת השלילית מייצבת אותם. זה מעניין, כי התכונה המוזרה הזו צצה ביקום וגם במעבדה", הוא אומר. "זה יכול להיות משהו שהקוסמולוגים צריכים להסתכל יותר מקרוב."
  http://www.nature.com/news/qua......12146#/b1
  המדע לא יודע מה גורם להכל לנוע. יש לזה הרבה שמות שהמדע יכול להסביר עם חישובים מורכבים אבל לא המקור שגורם לאפקט. כמו שרפואה קונבנציונלית מטפלת בסימפטום ולא בשורש הבעיה.

  • גל, תגובה מצוינת.

   ותודה על הקישור לעבודה של תום קמפבל, עדיין לא צפיתי בשלושת החלקים אבל אני מאוד מתחבר למה שהוא אומר.

   במיוחד בדקה ה21, הוא מדבר על מודלים של מציאות, אינני יכול שלא להזכיר בנשימה זו שב-9 למאי תהייה הרצאה מרתקת בישראל, בכפר סבא, בין היתר גם על נושא של מודלים (מודלים של התנהגות מול המודלים של המציאות)

   כולם מוזמנים להגיע, להלן הפרטים:
   http://www.facebook.com/events/378992682209309/

  • יוסף כהן

   תודה רבה גל על ההתיחסות ועל הפירוט וההשקעה והקישורים , רק עכשיו ראיתי !!!
   יום \ לילה טוב. 🙂

   הגב ליוסף כהן
 • אחד שהבריא

  ריי שלום,

  אמן! אמן! שתצליח לאורך זמן ובאמת תצבור ידע וניסיון שתוכל לשתף עם אנשים אחרים שיוכלו גם לעבור את התהליך.

  בבקשה רק תדאג לעשות את זה בצורה אחראית לטובתך האישית ולטובת האנשים האחרים. אני מציע:

  תקפוץ על המתת משמיים עם הרופאה מלמעלה שתוכל ללוות אותך! בדיקות יכולות לתת תמונה יותר ברורה לתהליכים שקורים בגוף. אתה לא חייב לשתף אותם עם אנשים אם אתה לא רוצה. כמו כן, הייתי מנהל רישום של פרמטרים בסיססים שניתנים למדידה בקלות כמו, משקל, אחוזי שריר, אחוזי שומן, אחוזי עצם בגוף, אחוז מים. ניתן למדוד פרמטרים אלו עם משקלים דיגיטליים היום. יש משקל שאפשר להזמין מאתר MAOD.co.il נירוסטה של AIG עולה 100 ש"ח אם אתה מתקשר עליהם. זול ואני בינתיים מבסוט ממנו. אני מצטער שלא היה לי את המשקל הזה כשעשיתי את הצומות שלי על מים בלבד.

  מכיוון שאתה שותה מים (ומיצים?) הייתי מוודא במקומך שהכן הגוף עבר לתהליך חדש שבו הוא מתקיים מאנרגיית הפראנה ולא מרזרבות פנימיות. זה חיוני ביותר. העובדה שהצלחת לעלות במשקל ללא אוכל זה + לכך שיש פה משהו חדש (כמובן עם ביצעת את המדידות בצורה טובה). זה לא אמור לקרות בעיקרון עם צום על מים בלבד. שם הגוף עובר למצב קטוזיס ובעצם מנצל את הרזרבות הפנימיות ועם הזמן מעבדים משקל. יש הרבה מידע לגבי הצומות ברוסית, ברוסיה זה היה נפוץ לבצע צומות רפואיים על מים בלבד, אפילו היו קליניקות. ידוע שלאנשים שונים יש רזרבות שונות בגוף בדרך כלל עם צום מים בלבד. אחד יכול להחזיק חודש, אחר 3 חודשים והיו כאלה שהחזיקו 6 ו-8 חודשים אפילו. באיזשהו שלב אבל כשנגמרים הרזרבות והגוף מיצה את כל היכולות שלו, הבן אדם פשוט נופל ומת.

  אם אתה שותה מיצים היית נזהר עוד יותר, מכיוון שהגוף מפרש את המיצים כמזון לכל דבר ועניין והמיצים לא נותנים לגוף לעבור לתהליך קטוזיס של שריפת אנרגיה פנימית. במצב זה הגוף עובר למצב של יש אוכל רק מועט מאוד ויכול עם הזמן לגרום לאנורקסיות עקב תת תזונה.

  לכן, מאוד! חשוב שתקשיב לגוף שלך + מעקב רפואי (בשבילך! לא בשביל הוכחות לאף אחד!!). מאחל שתצליח אחי ומאחל המון הצלחה ובריאות!!! הייתי מת לבוא להרצאה שלך ולדבר איתך רק לא יכול מחר אולי בהזדמנות אחרת..

  נהנתי מהתמונות שלך בפייסבוק, הייתי מת לגרום לעצמי לצאת להשתגע ולנוח ככה בטבע כמו פעם.. 🙂

  הגב לאחד שהבריא
 • ריי, שכחתי לגמרי את ד"ר דיויד ג'אב David Jubb. אדם מואר. הוא מדבר על האנרגיה החופשית שבגוף מהצד המדעי והרוחני ועל חייו. והוא כבר חי כך הרבה מאוד שנים עם כמעט אפס צריכה קלורית. קישור להרצאה שלו בנושא: http://bit.ly/ZGlJiz
  יש קיטוע קצר מ-30:50 עד 31:22
  ציטוטים שאהבתי מההרצאה: "לא צריך לקרות שום דבר פיזי כדי שתוכלו להירפא".
  "אין שום דבר פיזי שיכול להשביע את רעבוני ואין דבר שירווה את צמאתי".

  פורום שמביא הרבה מאוד מידעים בנושא. שווה בדיקה!
  http://forum.breatharian.info/.....91bdb66dd+

 • me

  אתה אומר שאנשים מתים מרעב בראש וראשונה בגלל שלמדו אותם כך. אבל מה בנוגע לתינוקות שרק נולדו ולא יתנו להם לאכל? למה תינוקות משתדלים כ"כ לינוק אם אין באוכל כל צורך? תינוקות שפתאום מרגישים רעב יתחילו לבכות די בהיסטריה גם אם יחזיקו אותם ברוגע ואהבה ולא יירגעו עד שלא יקבלו אוכל. אז מה הסיבה?

  הגב לme
  • שלום רב me,
   אשמח לשתף את נקודת המבט שלי בנושא. אתחיל מדוגמא תודעתית ישנה שקשורה בעישון סיגריות. פעם פרסמו שסיגריות טובות לבריאות. הינה דוגמא לכותרת:
   "Smoke old golds for a treat instead of treatment" או "More doctors smoke camel than any other cigarettes". זאת הייתה האוירה פעם. אנשים היו בטוחים (פלציבו) שזה יעשה להם טוב ובכל זאת הם חלו (לא בהכללה, תלוי גם בגנים ועוד גורמים). למה? בעיקר  בגלל התדר האנרגטי (רמת תודעה, מידע) שגם הדי אן אי מורכב ממנו. הגוף עובד על אור. אפשר להיולד לעולם ולאכול אוכל מהיר באמונה שזה יעשה טוב אך יש לזה גבול. אותו הדבר לגבי תזונה פראנית. התדר עולה והגוף מחובר יותר ויותר למקור, נקודת האפס ומאפשר להתקיים מהמקום הזה. תינוק שיולד להורים פראנים למשל לא יהיה זקוק לאותה תזונה כמו רוב האוכלוסיה. התדר של ההורים משפיע משמעותית על התינוק. שמעתי ממקור ראשון על אמא שלא יכלה להכנס להריון. הבעיה הייתה אצלה. היא עזבה את הבן זוג הזה ופגשה מישהו אחר. האדם הזה היה מאוד רוחני ועם תדר גבוה של אהבה. הם נכנסו להריון בלי בעיה בכלל. זה לא נדוש לומר שלאהבה יש כוח מרפא. תינוק גם יכול להיולד להורים עם רמה אנרגטית יחסית נמוכה, גנים מסויימים מההורים וכל מיני מזיקים שעוברים דרך חבל התבור ושאר תופעות. אני למשל תוך שנה הגעתי למצב שבו הגוף דורש ממש מעט אוכל, יותר שתייה. שיא האנרגיה שמעולם לא חוויתי.

   • me

    תודה גל על התשובה. מה שניסיתי להגיד זה שהצורך באוכל (לא בכמויות גדולות כמו שנהוג כיום) הוא כן אמיתי. להתנזר לחלוטין מאוכל וממים ולחיות רק על תזונה פראנית זו אופציה שלא ממש פתוחה לכולם או לפחות אינה אפשרית ללא תרגול נכון ואינטנסיבי עבור רוב האנשים.
    צום לפרק זמן של שבועות ואפילו חודשים במידה ושותים הינו אפשרי ובמקרים מסוימים יכול אף להציל חיים אבל אני בספק כמה האופציה של מעבר מוחלט לתזונה פראנית ללא שתיה לאורך שנים פתוחה ואפשרית לרב האנשים, לאחר תהליך התמרה של 21 יום. כולל תינוקות להורים עם רמת תדר אנרגטי גבוה.
    יש הרבה דברים מדהימים שאפשר לעשות אותם לאחר הרבה אימונים, כולל לצלול מתחת למים לזמן ארוך יותר מ- 10 דקות או סאלטות אקרובטיות באויר אבל כמעט תמיד זה אפשרי רק לאחר הרבה תרגול והדרכה נכונה. גם אם נולדת להורים הנכונים.
    בכל מקרה, גם תרגול של צום למס' ימים או שבועות יכול להיות ברוב המקרים מבורך ומועיל. הנסיון האישי שלי הוא רק של 4 ימים אבל עד כמה שידוע לי (אם כי יכול להיות כמובן שאני טועה) הגוף עובר לצריכה וניצול יותר חסכוניים של המשאבים והרזרבות הקיימים (לרוב יש לא מעט). כמובן שככל שיותר רגועים ולא מפחדים אז אפשר להסתפק בפחות אנרגיה. אבל להפיק את כל האנרגיה ממקור אחר זה כבר ליגה לגמרי אחרת.
    שיהיה לך בהצלחה ובאמת כל טוב 🙂

    הגב לme
    • תודה רבה me, מאוד נהנתי לקרוא מה שכתבת.
     מסכים לגמרי שמי שחי בפחדים רבים לא יכול להתעלות מעבר לתדר הזה, ההפך מאהבה זה פחד. רוב העבודה העצמית קשורה בפחדים. המקור של האור האחר הוא פנימי בלבד. בכל אטום יש כמו "חור שחור חור לבן". אנרגיה אינסופית שמניעה הכל. אוכל שנכנס לגוף עושה הרבה פחות טוב ממה שנראה. אבל אי אפשר לצפות שהאנושות תתעלה למקום הזה כמאסה ענקית. הצפי שזה יקרה עוד 1000 שנה. כלומר שנהיה כבר גזע אחר. אבל הנה ההתחלה. אני מעריך שתוך 2-3 דורות השינוי בכדור הארץ יהיה ממש לטובה כמו ההתחלה מ-2012 שהולך ומתעצם ב-2013. לאנשים נמאס לחיות בפחדים והתודעה מתרחבת והידע שנספג מיושם ביעילות רבה. לא וצים יותר לעבוד עבור אדם כזה או אחר והתחושה של "האם בשביל זה אני פה, מי אני, מה אני?" צפה. ועוד דוגמא לאוכל זה שאדם מאושר/מאוהב לא מרגיש צורך לאכול (לא כמו לפני ההתאהבות) 🙂
     הדוגמאות להתעוררות הם מחיי, מחברים ועוד דיווחים מפורומים שונים.

     שוב תודה והמון בהצלחה חזרה 🙂

 • יובל

  קראתי את רוב התגובות. דעתי (וזו כמובן רק דעה) היא שריי ושאר האנשים שחיים חיים פראנים, פשוט מפותחים יותר מבחינה אבולוציונית מהאדם הממוצע. וכמובן שרוב האנשים על פני כדור הארץ לא יכולים לעשות את ההתמרה ולחיות כך. מודה שאותי כרגע הנושא הזה מרתק בצורה בלתי רגילה ואני חושב שזה אחד הדברים המאתגרים ביותר שהמדע האנושי מתמודד איתו (או שהוא לא מתמודד). אין לי כוונה לנסות לחיות כך ואני גם בטוח שכרגע אני לא "בשל" לזה.
  שאלה לריי (ואני מקווה שלא אצא בור): האם אתה מרגיש פיזית את גופך מתמלא אנרגיה? (הרי אתה עלית במשקל שזה משהו מדהים, בלי לאכול כלום) אם כן – אתה יכול לתאר את ההרגשה? באיזה סיטואציה זה קורה?

  הגב ליובל
 • דמוקריטוס

  ריי, ראיתי שאתה מעוניין בפרס של $100,000 שהציעו לך במידה ותצליח להוכיח את זה בצורה מדעית. אני ממליץ לך לכתוב לאתגר של ג'יימס רנדי, שמציע מיליון דולר למי שיצליח להוכיח יכולות על טבעיות:
  http://www.randi.org/site/inde.....lenge.html

  אני אישית אגב, לא מאמין לך בכלל, וחושב שאתה מסכן אנשים אחרים שעלולים לנסות את זה גם. אתה מוכן בבקשה לתת פירוט של כמות המים והמיץ שאתה שותה בממוצע בשבוע ואיזה מיץ בדיוק אתה שותה?

  הגב לדמוקריטוס
 • רועי סגל

  שלום רב ריי מאור,

  רציתי להגיד שהנושא הזה הועלה לאוזניי לראשונה לפני כחודשיים. בהתחלה כמו כולם, הגבתי בספקנות "כן, ממש..", אך לאחר שיטוט ברשת, ולאחר שקראתי את כתבך, אני רוצה להגיד שזה אחד הדברים הכי מרתקים ומעניינים ששמעתי.

  נושא זה מעלה בי כמה שאלות ונקודות למחשבה :
  בשנים האחרונות אימצתי אורח חיים טבעוני, ומאז אני ממשיך לקרוא וללמוד במטרה למצוא את המזון הכי בריא ונכון בשבילינו, בני האדם. אולם, אם אנחנו, בני האדם, לא זקוקים כלל למזון, מדוע הגוף שלנו בנוי כמו שהוא? מדוע יש לנו קיבה ומעיים? שלפוחית שתן ואיברים ליציאות? כל אלה בעצם נועדו בשביל לעבד את כל המזון שלנו ולהוציא מתוכו את האנרגיה הנחוצה לנו. האנרגיה הנחוצה לנו – האמנם?
  רשמת שאתה מתאמן. גם אני מתאמן אימוני משקולות בחדר כושר, קורא ולומד רבות על פיתוח גוף ועל כמה שתזונה נכונה חשובה לפיתוח השרירים. אז איך ניתן לפתח את הגוף והשרירים ללא החלבונים, הפחמימות וכל שאר אבות המזון?
  נקודה נוספת היא נושא הזיעה. גופינו מזיע בשביל להוציא רעלים מהגוף וכתוצאה מכך אנחנו מאבדים נוזלים, מה שמצריך שתיית נוזלים. האם אנשים כמוך שבנוסף, גם לא שותים, אינם מזיעים כלל כי אין בגופם רעלים?
  אני משוכנע שמנגנון ההזעה עדיין עובד מכיוון שהאוויר שאנחנו נושמים הוא מזוהם יחסית למקום כמו המערות שחי זה שלא אכל 70 שנה לדוגמא והרעלים צריכים לצאת מאיפשהו. אם כך, אז מהיכן מגיעים הנוזלים הללו שיוצאים בזיעה?

  התשובה היחידה לשאלות אלו היא, כמו שמישהו מעלי רשם, שאתם בעצם המשך האבולוציה שלנו, בני האדם, וכשאנחנו נגיע לרמה תודעתית גבוהה מספיק, אולי אפילו יותר גבוהה מרמת התודעה שהייתה בימי התנ"ך – השינוי בתודעה יתבטא גם במבנה גוף שונה שלא יכיל איברים לטיפול במזון חומרי.
  אבולוציה, האמנם?
  אשמח לשמוע את דעתך על נושאים אלו.

  בברכה,
  רועי סגל.

  הגב לרועי סגל
 • דניאל

  שלום ריי,
  למה שלא תפנה לג'יימס רנדי (James Randi)
  אם תוכיח דרכו את קיומה של פראנה, אני בטוח שכל ה"סקפטיים" ישתקו סוף סוף.

  הגב לדניאל
  • לצערי רנדי אינו מקבל breatherians, בדקתי את העניין.
   הרבה אומרים שהוא אינו מעוניין לערוך ניסויים שאולי פוגעים באתיקה הרפואית ועלולים להיות מסוכנים.

   מבחינתי אני אשמח להשתתף בניסוי מסודר שיערוך עד שבועיים, רק על מים. העיקר שזה לא יהיה במקום סגור. אין לי בעיה שיהיו עליי באופן קבוע שני צלמים שייכנסו לי לחיים לתקופה זו רק בשביל ההוכחה.

 • גיא

  ריי תודה 🙂
  מעולם לא שמעתי על כך אולם זה בהחלט נראה לי הגיוני….
  מן הסתם אלמד ואעשה…
  ושוב, תודה 🙂

  הגב לגיא
 • בן

  אני בא בטוב.. גל ריי או ליאב.. אם תוכלו לענות לי זה יהיה מגניב.. 🙂 איפה התשוקה המינית נכנסת לתמונה? האם יש בחייכם אנרגיה מינית מאז שהתחלתם את התהליך? השאלה לא נשאלת מתוך חטטנות בחייכם המיניים. אני שואל כי מרגיש לי שזה סוג של ניתוק מ"החלק הנמוך" מהצ'אקרות התחתונות לטובת העליונות מהנקבי לזכרי…

  הגב לבן
 • שחף

  שלום לכולם,אני רק רוצה לשתף חלקית ממידעים שאני מכיר
  מאתרים של תקשורים שקראתי בעבר,שם תוכלו לחפש את המילים "פראנה",ו\או "נשימות פראנה". האתרים הם אתר הבית של הוצאת אהבה,שם מתוקשרת ישות בשם קריון שאם אני לא טועה קראיתי כמה פעמים בה על נשימה של פראנה, ושזה המקור שלנו. כלומר כנשמות שבאו לחוות את העולם הפיזי קודם ,בתחילת ימי האנושות נשמנו פראנה, ואחר-כך התחלנו לאכול פירות וזרעונים,וככל שרמת המודעות ירדה ,גם על מנת שנוכל לחוות את החוויה הפיסית ,הגענו למצב שאנו אוכלים את מה שאנו אוכלים היום. אתר נוסף שאפשר לחפש בו ,הוא אתר שנקרא " הקפיצה הקוונטית" של חדוה וניצה ,עד כמה שזכור לי .שמה מתוקשרת ישות בשם "קיראל" שקראתי אצלה גם לא מעט על הפראנה,
  ועל כך שכנראה זה עתיד האנושות,-עד כמה שזכור לי.
  מה שאני אוהב באתרים הללו, זה שמאותן ישויות , שבאות ממימד שבו ידע הרבה יותר נגיש ובהיר,אנו יכולים לקבל את התמונה הרחבה של מה זה פראנה, ומה המקור וההיסטוריה שלו… . בכל מקרה תודה רבה על החשיפה והגילוי,היה לי לערך רב,ובקרוב גם אני אעבור את התהליך הזה.
  אגב למי שמתעניין ישנם עוד חוכמות וכלים בעולם, שמבטאים את היכולת האלוהית שלנו,שהיא מקורנו. למשל , בספר של לינדה גודמן "סימני כוכבים " היא מביאה עדות אישית שלה של הכרות אנשים שחיים על מה שהיא קוראת לזה "אימורטליות".
  זה מצב שבו האדם באמצעות תהליך מסוים פשוט " חושב " את התאים של גופו לאחור,וכך הוא לא מזדקן,לא עוזב את הגוף מזקנה,והוא יכול לבחור לאיזה גיל ורמת צעירות הוא חושב את התאים.זה גם מקנה חיי נצח לגוף הפיזי.וזה נכון לנשים וגברים כאחד.(כמובן שכולנו בכל מקרה חיים לנצח,וזה שאנו עוזבים את הגוף,זה רק מעבר בין מימדים לנשמה \נפש שהיננו.הגוף נחווה כמו בגד שאנו פושטים בשעת עזיבתו.
  הרבה פעמים זה גם רצונה של הנשמה לעזוב את הגוף כי הוא כבר לא משרת אותה ).
  אגב, אותה לינדה גודמן, גם מביאה קישור לספר באנגלית ,שמדבר על אותה שיטה של אימורטליות.זה אני כותב למי שמתעניין. אם כבר נחשפתי כאן לשיטה המדהימה הזאת-בשבילי,
  אני כבר מזכיר עוד דברים מלהיבים, שנקראו בדרכי במהלך החיים הללו.
  כל טוב

  הגב לשחף
  • שחף, אני אשמח לקבל את הקישור הזה, אני מאוד מתעניין בשלב הבא.
   דרך אגב – אתה אותו השחף שהשתתף אתמול בערב בהרצאה על פראנה במושב בני ציון?

 • גיל

  בידוד מהסביבה, אמונה עיוורת במשהו שאי אפשר למדוד ואי אפשר לחוש בעזרת אף אחד מהחושים, הבאת הגוף למצב חלש שבו החושים נעשים מעורפלים ותפקוד המוח יורד משמעותית – אלו הם בדרך כלל סממנים לכת.

  בתור אחד שצפה באדם קרוב לו מתמוטט עקב בולמיה, ניראה כשלד מהלך, לא מסוגל לתפקד, לא מסוגל להנות מהחיים, וכל זה תוך אמונה עיוורת שאפשר להתקיים בלי לאכול. אני יכול להעיד על כך שמומלץ מאוד שתהיו תחת פיקוח קפדני מאוד אם אתם רוצים להתנסות בסרט הזה שנקרא חיים פראניים.

  הגב לגיל
  • בולמיה זו אינה אמונה עיוורת שאפשר להתקיים בלי לאכול, לדעתי זו מחלה נפשית שקשורה לאוכל.
   ואני תחת השגחה רפואית של רופאה שעכשיו גם עוברת על בדיקות הדם שלי ומאשרת שהכל סבבה.

 • ולשאר האנשים שעוקבים – יש כבר ארבעה פראנים בישראל. שניים גלויים ושניים שמעדיפים כרגע להישאר אנונימיים.
  אחת אפילו בת 62 שזה די מרשים..

 • איתי נבו

  יש עוד שניים שאתה לא יודע עליהם, והם הגיעו לזה מתוך תהליך שעליו אתה לא יודע. לא התהליך של ה-SUNGAZING ולא התהליך של ה-21 יום, גם לא של ה-5 שנים.

  הגב לאיתי נבו
  • שחף כהן

   היי איתי,לאיזה תהליך אתה מתכוון?
   מכיוון שזהו נושא שדי מעניין אותי,ובטח עוד אנשים שמגיעים לכאן, אשמח אם תוכל לתת לנו קישורים אליו,או מעט יותר פירוט.
   בתודה,שחף

   הגב לשחף כהן
 • טומבולולו

  מנהל האתר תוציא את המאמר הזה מקטגוריה של מיסטיקה,אתה לא מתבייש?
  זה המציאות זה לא תיאוריות.

  הגב לטומבולולו
  • מנהל הפרויקט

   "המילה מיסטיקה נגזרת מהמלה היוונית μυστικός, "מיסטיקוס", משמעותה סגירה או הסתרה. המיסטיקה קשורה לשני אופנים שונים של סגירה: סגירת הפה, שכן המיסטיקה עוסקת בדברים כמוסים העוברים בלחישה, וסגירת החושים, שכן עניינה של המיסטיקה הוא בדברים שאינם נתפסים בידי חמשת החושים האנושיים הידועים."

   אז לא, אני לא מתבייש.

   הגב למנהל הפרויקט
 • מירב טלאור

  הי ריי, קראתי בעניין את הכתבה ואת התגובות, כמו גם כל מה שמופיע באתר שלך.
  ני מאוד מעוניינת למצוא דרך שבה ניתן לא לאכול, ואולי גם לא לשתות.
  ובעצם מחפשת משהו שהוא גם הרבה מעבר לכך (בוא נגיד שאני מחפשת את הדרך לחיות 5000 שנה בגוף הנוכחי 🙂 ).
  יחד עם זה, לפני שאני אכן מחליטה לעשות תהליך כזה, מעבר לכך שאני מאמינה באופן כללי שחיים ללא אכילה הם אפשריים – היה מאוד עוזר לי ומרגיע לראות נתונים ברורים ומוכחים לכך שזה אכן עובד.

  כפי ששאלו כאן, ולא ראיתי אם ענית, אם פספסתי אתך הסליחה – אשמח לדעת כמה מיצים בדיוק אתה שותה, באיזו תדירות, ומה הם כוללים.

  כמו כן, משהו שקצת אכזב אותי – כתבת שאתה מוכן שיבדקו אותך למשך שבועיים 24 שעות ביממה על צום מים.
  אני מעריכה את הנכונות – אבל זה ממש לא מספיק כדי להוכיח את העניין.
  אני בזמנו מאוד האמנתי בצום ממושך למטרות בריאותיות (נתקלתי בנושא בספרים של בן אורי ושל שלטון) – וצמתי 43 ימים על מים בלבד. אמנם לא עשיתי זאת עם חיבור לפראנה, ואולי לכן לקראת תום ה-43 ימים חוויתי תופעות גופניות לא נעימות שאילצו אותי להפסיק את הצום.

  בספרים של שלטון שעליהם התבססתי, מדובר גם על תקופות ארוכות הרבה יותר מה-43 יום שלי, שבהן ניתן לצום על מים בלבד (אני לא זוכרת בדיוק כמה. אולי חודשיים, אולי שלושה. אם יש מים זו לא כזו בעיה.)

  מה שאני רוצה לומר בכל אופן, שכיוון שכך – שבועיים בלבד של מעקב לא יוכלו לתת שום הוכחה מספקת. כיוון שאין שום בעיה לא לאכול שבועיים כל זמן שאתה שותה מים.
  אני מתארת לעצמי שמעקב של כמה חודשים עשוי להיות עבורך בעייתי ומעיק וגם קשה לארגון מבחינה לוגיסטית.
  אבל נראה לי שרק מעקב של בין 3-6 חודשים יוכל באמת לאשש את העניין שאתה חי על פראנה בלבד.

  לו היה מדובר בכך שאתה גם לא שותה – אז אני משערת ששבועיים היו מספיקים. האם אתה מסוגל לא לשתות במשך שבועיים?
  האמת, במיוחד בנושא של אי שתייה הייתי שמחה לראות ממצאים מרגיעים. במיוחד כיוון שה-21 יום כוללים 7 ימים ללא שתייה.
  אבל בכל מקרה, אשמח ממש ממש לראות ממצאים שמראים שאתה אכן חי על פראנה, וששתיית המיצים שלך מועטה מכדי להיות משמעותית.

  אשמח לתגובתך המפורטת, כיוון שהנושא ממש חשוב לי.
  כאמור אני שוקלת לעשות את התהליך או כל דבר אחר שיעזור לי להגיע למצב של אי אכילה, ומעוניינת לקבל לפני כן את כל המידע האפשרי, עד כמה שאפשר מדעי ומוכח. (אם אפשר אשמח אם אכן תענה לי בכתב על כל מה ששאלתי כאן, ולא תתן לי לחכות להרצאה :-), חן חן…)
  אם אתה מעדיף אפשר למייל האישי: ahavatolam@walla.com

  הגב למירב טלאור
  • בולי איש השלג

   בהחה שהוא דובר אמת הוא אוכל 500 קלוריות ליום ומוציא 3000 ליום.
   אנורקסיות גם אוכלות בסביבות 500 אבל מוציאות מעט נגיד 1000 ביום ולאט לאט הופכות להיות שלדים ורמת האנרגיה מתמוטטת.
   הוא אומר שרמת האנרגיה שלו גבוהה יותר מאשר לפני התהליך.

   בקיצור זה שחור ולבן – אם הוא דובר אמת אז התהליך אמיתי.

   הגב לבולי איש השלג
 • אמת אחרת?? לא מתאים לכם – זו האמת האמיתית.
  http://tinyurl.com/ctghaha
  פשוט זלזול באינטלגנציה האנושית!

  דרך להתעשר בקלות.
  אפילו הכניסה להרצאות באתר שלהם "כתרומה" – יענו, חייבים לתרום. אבל אם חייבים לתרום, האם זה תרומה?

 • קונדסון

  תכלס להוריד 9 ק"ג ב-28 יום של צום נשמע הגיוני מאוד. ק"ג אחד של שומן זה בערך 7000 קלוריות, וביום אחד גבר בריא ופעיל יחסית צורך כ-2200 קלוריות. כלומר 63000 (9 ק"ג) חלקי 2200 (ביום) וזה יוצא בערך 28 יום. דרך מצוינת לרדת במשקל בחודש אחד. (למעשה שרירים יתפרקו קודם ושומן אחר כך, אבל התוצאה הסופית די דומה).

  28 ימים בלי מים לעומת זאת? הבנאדם ימות. מקסימום זה 10 ימים וגם אז המצב לא להיט. וזה לא מדע או אמונה או תיאוריה, זה פשוט מה שקורה לגוף של רובנו. נסו והיוכחו. אפשר לספר סיפורים על שתיה מודעת, שתיה שהיא מתוך בחירה ולא מתוך צמא. אחלה. לבחור לחיות ולא למות זו המלצה טובה באופן כללי.

  הנשמה שתחיה מפראנה באהבה, הגוף שלנו הגשמי די זקוק למזון גשמי. יש לי תחושה שלא נוצרה בו מערכת עיכול כזו מורכבת סתם בשביל היופי.

  הגב לקונדסון
 • נצ

  סתם מוסיפה מנסיוני האישי.
  צום של מספר ימים (4+) עשה לי המון טוב לגוף. מים ועוד מים גרמו לכך שאפילו אכילה של 2 צימוקים היתה משמעותית (2 צימוקים ועוד פירור לחם כדי לקדש לשבת). כ"נל לגבי צום מיצים של שבוע. הגוף גם מייעל תהליכים וגם מוציא הרבה פחות אנרגיה על עיכול. מי שלא אוכל לא צריך 3,000 קלוריות ביום.
  שמעתי שאצל breathrians תינוקות וילדים קטנים אוכלים, וילדים גדולים מחליטים אם לאכול וכמה. מאחר שילדים גדלים הרבה במסה של השרירים/עצמות וכו זה נשמע לי הגיוני.

  הרבה אנשים (רוב האנושות) מאמינים שחייבים לאכול כדי להתקיים (גם אחרי שגודלים, גם כשרק מתנהלים ביום-יום). יש בזה הגיון מסויים.
  מצד שני, אל תשכחו שעד לא מזמן, מאות שנים ספורות, רוב האנשים היו בטוחים שהעולם שטוח ואלו שהעיזו לטעון אחרת נחשבו מטורפים ולא מדעיים וכו.
  בנסיון האישי שלי, הכנסת אנרגיית אור (אור שמש, ואפילו אור שמש שמשתקף על ההרים ממול וכו, ועדיף בזריחה) ממלא אותי בצורה משמעותית. אם אני נושמת נכון אני צריכה הרבה פחות אוכל. משמעותית. ואם אני לא נושמת נכון, או לא ישנה מספיק, אני מרגישה רעב חזק וטורפת כמויות. כן, זה קשור לאכילה רגשית אבל לא רק – אני ממש מרגישה התמלאות מאנרגיית השמש, ויכולה גם להטען ע"י לשים ידיים על אדמה ולשחרר אליה עייפות ולהטען ממנה. יש שיאמרו שדמיון מודרך "מרמה" את המנגנונים בגוף. אני טוענת שההיפך – כל האמירות השליליות על זה שחייבים אוכל בכמות מסויימת וחלבונים כאלו ושינה של 8 שעות (ובכלל אלו שטוענים שקולה זה "טעם החיים" ומרעילים אותנו בפרסומות של מה אדם צריך לעשות כדי להיות מאושר) – אלו מרמים את הגוף. כשנותנים לו אנרגייה ממקור אחר הוא שמח יותר, מתפקד יותר טוב וכו. האם הוא יכול לחיות לגמרי ללא מזון? לדעתי כן, זה שאין לנו כלי מדידה לפראנה לא אומר שזה לא קיים -לפני עשרות/מאות שנים ספורות אי אפשר היה למדוד זרם חשמלי או מגנטיות או לראות את האטום או את חלקיקיו. זה לא אמר שאלו לא היו קיימים קודם – רק שלא היה למדע כלים למדוד אותם שהוא האמין בהם. כמו שקודם אי אפשר היה למדוד אור ביחידות – וכיום ניתן לכמת אור, חשמל וכו. מקווה להיות חלק ממכון מחקר שיעזור לכמת כמות פראנה, כמות חיות (HAYUT – כוח חיים) במאכלים שונים וב"מים חיים" – לפי מה שראיתי קצת בסרטים ובאינטרנט מתחילים למדוד זאת אבל המדע עדיין לא מדוייק.
  אישית אני בכיוון של צמחונות ->טבעונות וטבעונאות (האמת מכיוון אכילה של פושר וטרי עד כמה שאפשר) קודם עוד לפני חיים על אנרגייה טהורה, שזה הכיוון הכללי. אני הולכת לשם לאט ולא בכיוון תהליך של 21 יום – אני אוהבת לאכול מידי, ומנקה רעלים אחרים מהמחשבות קודם – אבל זה נראה לי אפשרי ונחמד. בינתיים אני מעשירה את המזון הפיזי ברוחני עד כמה שמתאפשר ביום יום (לא לפי תהליכים שאחרים אמרו לי עליהם אלא לפי מה שמתרגלת ממה שבא ממני כבר שנים) – נשימה של אנרגיה פנימה, הכנסה של אור לגוף וחיבור שלו למרכזי האנרגיה בגוף… אשמח להיות בחברת עוד אנשים ש"חיים בטוב" כי יש הרבה השפעה עלי (עדיין) מה אנשים סביבי אוכלים. זה לא גרם לי לאכול בשר אבל כן תפוצ'פס או שוקולד (שזה לא טוב לי לגוף, מרגיש לי כמו רעלנים שמאטים וחוסמים את היכולת לקבל אור) – בינתיים מסתפקת במפגשי ריינבו (מתחיל אחד עוד כשבוע) ופגישות "מקריות" עם אנשים טובים.

  הגב לנצ
 • לאה ג'נה

  הי, לפני כחודש נחשפתי לדרך החיים הייחודית הזאת התגובה הראשונית שלי היתה "שטויות" "הזוי", אבל בכל זאת המשכתי לקרוא , ופשוט זה כל כך מסקרן ומתחבר גם להיגיון שלי, תודה לכם האמיצים שסוללים דרך , אני אצטרך בתוכי לעבור עוד קצת הבשלה והפנמה, תודה

  הגב ללאה ג'נה
 • יש לי תגובה מאוד חשובה לכתוב לכם,
  ואני מאוד מקווה שתקראו אותה בעיון רב.
  אני הייתי שם, אני מדבר מנסיון אישי ולא סתם..

  כמה זה עצוב לי לראות שאחרי יותר מעשור שהשטויות האלו רק התחילו, הנה זה שוב חוזר וצץ מחדש והפעם על ידי ישראלי משלנו.. זה כאילו ישראל נמצאת בפיגור אחרי כל השאר בכל הנושאים האלו שחשבתי שכבר עברו מהעולם..

  לא, הפעם לא כותב כאן איזה סקפטי שכלתני שישר שופט לפני שהוא בכלל הבין וקרא.. אני אחד מאותם אלו שנפלו בזה חזק. גם אני הייתי באותו מסלול של צמחונות, טבעונות ואז אוכל חי (אז אפילו לא היתה המילה החדשה..) וכמובן רוחניות עד הסוף, והנה פתאום Breatharianism! איזו הצלה! יותר לא צריך להתעסק עם אוכל ואו איזו דרך לרוחניות וחופש מכבלי העולם הזה.. והנה התחילה אצלי האובססיה הזאת שהובילה להפרעת אכילה, משבר נפשי ונזקים שלקחו לי שנים לצאת מהם! נאלצתי אפילו לוותר על הצמחונות שלי לתקופה עד שהגוף והשכל שלי חזרו לאיזון.. לקחו שנים לחזור לעצמי ולתזונה שבאמת מתאימה לי והפעם שום יצחק בן אורי ואף קבוצת טבעונים קיצונית לא תשכנע אותי אחרת. אני היום יודע להקשיב טוב מאוד לגוף שלי וגם לשכל הישר שהתחושות שלי נכונות, שמה שהגוף שלי רוצה וזה לאכול- זה בדיוק מה שטוב לו! ולא להאמין לאיזה אחד שפתאום החליט להיות מפורסם ולעשות ניסויים על הגוף שלו והחיים של אחרים על חשבונם בלי שום תחושת אחריות ומחוייבות כלפיהם!

  בזמנו אני האמנתי לJasmuheen שרק אחרי שנים גיליתי מיהי באמת ולא הפרסונה שלה באתר ובספרים שלה:

  https://www.youtube.com/watch?v=cnCuzUd4eC0

  רק אז קלטתי עד כמה נפלתי שולל, זאת בבירור אישה חולה בנפשה, אנורקסית והוזה.. שאפילו לא לקחה אחריות על זה ש-3 אנשים מתו בגלל והספר שלה. פשוט בושה! והיא לצערי הרב עדיין ממשיכה בשטויות שלה ולא פלא שגם ריי מספר על דרך ה-21 ימים ואני לא יודע אם הוא מודע שזה בעצם בא ממנה, מהאישה החולה והשרלטנית הזאת.. שגם התגלה שהיא כן אכלה כמו ווילי ברוקס ועוד רבים אחרים אני מניח. כל השאר ששומעים עליהם משום מה רק על גבי האינטרנט וספרים, איכשהו נעלמים אחרי שנה. זאת אומרת שהם יכולים לדווח מה שהם רוצים בהתחלה, כמה שטוב להם ושהם "בהיי" אבל איפה כולם אחר כך? איפה הם? איפה כל האנשים שאני הכרתי בפורום ההוא בזמנו? או שהם חלו, או שהם מתו או השתגעו.. מה שלא יהיה, אפילו לא אחד שרד עם ה"דרך" הזאת לאורך זמן.

  אני עכשיו פונה אליך ריי וגם לכם חברי האתר "אמת אחרת" אתם עושים דבר מאוד מסוכן! זה חוסר אחריות בכל מובן המילה! אתם לא מבינים שצעירים ישר מאמינים לכל דבר? ואז קשה ביותר להוציא אותם מזה? הם בטוחים שכל מילה זאת אמת לאמיתה.. רק כי מישהו כריזמטי אמר ובמיוחד אם הוא הוסיף שכל השאר חיים באיזו אשלייה ולא יודעים את האמת, ככה שלמי נשאר להאמין אם לא למורדים שמבטיחים לנו חיי חופש ללא אחריות לשום דבר בעצם חוץ מלעצמם? איכשהו רק האנשים שהם כאילו-רוחניים או רוחניים בתחילת המסע נכנסים לדברים האלו. אדם רוחני אמיתי לומד עם הזמן שחשוב מאוד להיות מחובר גם לאדמה, הוא אדם אוהב ואכפתי ומוכן לסבול גם כי הוא מבין שזה חלק מעסקת החבילה. יש לו אחריות ואכפתיות לעצמו, לגוף שלו, למשפחה שלו ולאנשים אחרים. למי זה עוזר הניסוי הזה? חוץ מלאגו? מה זה כאן, עסקה עם השטן? "תן לי כוחות או יכולות מיוחדים ותהילה ואני אתן לך את הנשמה?"

  מי שבאמת בקיע בנושא הזה יודע שהמעטים שכן השיגו את זה בכוונה מבודדים מהחברה, אלו אנשים שהקדישו את כל חייהם לאלוהים ולחיי הרוח. לא אנשים שחיים את חיי החברה הרגילים ובו זמנית מנסים להרוויח כסף על חשיפת הסודות האלו.. שיהיה ברור, אלו שניתנה להם המתנה הזאת, קיבלו מאלוהים על עצמם לשמור על הסוד הזה מתוך אחריות והבנה שזה לא מיועד לכולם, כי האוכל הוא חלק חשוב מהחיים וזאת הקארמה של העולם, אי אפשר ולא רצוי לברוח ממנה. מי שעושה זאת מסתכן בזה שהיא תחזור אליו בהפוכה כמו בבומרנג. אז נכון אולי זה יצליח בהתחלה אבל זה יחזור אליך, בצורת מחלה או הפרעת אכילה או בעייה נפשית או פתאום פסיכוזה שלא תדע מאיפה היא באה.. הגוף זקוק למזון כי הוא חומרי, לא ניתן לברוח מזה. אנחנו הנשמות, אנחנו לא הגוף, אז למה להתעסק בזה? אף אדם אחד שהיתה לו חווית כמעט מוות והגיע לעולם הבא וחזר לספר על זה לא אמר שמטרת החיים היא לנסות כל מיני דברים משוגעים ולחיות מאוויר! מטרת החיים היא למידה ואהבה! ואיך אדם יכול לעשות את זה שהוא עסוק ברדיפה אחרי אשליות ושטויות??

  בבקשה, בכל לשון של בקשה ומכל הלב אני מבקש ממך את זה ריי וגם חברי האתר, תבינו שזה לא משחק. אתם מזיקים לכם וגם לאחרים. מספיק אני הפסדתי חלק גדול מהחיים שלי בשטות הזאת, חבל שגם אתם תפלו בבור. ולא, זה לא יעזור לכם אם תגידו שאני אשם כי עשיתי את זה לא נכון או כל תרוץ אחר. השיטה עצמה היא פגומה. זה לא דבר טבעי, לא דבר נכון ולא דבר טוב לאף אחד. תחיו את חייכם באהבה, זה כל הסוד.

  אני מקווה שתקשיבו לעצתי,
  כי זה יחסוך ממכם ומאחרים כאב רב.

  מי שרוצה מוזמנ/ת להקשיב להרצאה שלי בקישור למעלה.
  בכוונה הרגשתי צורך לעשות את זה כדי שאחרים לא יפלו בבורות שאני נפלתי בהם…

  אין לי שום מניע אישי ואני כותב לכם מכל הלב ובאמת מתוך אהבה מאכפתיות.. אל תשכחו את מה שבאמת חשוב,
  תתמקדו באהבה ובשירות.
  זה הכל.

  באהבה,
  גיל.

  • גיל זה אינדוקציה

   ומה שצריך לעשות זה דדוקציה.

   אתה מסיק ממקרה אישי שלך ומעוד דברים שהבנת על הכלל.
   מה שצריך לעשות זה לקחת את כלל ההוכחות ואז לקבל מסקנה.

   כלל ההוכחות מצביעות שזה אפשרי ברמה מסוימת.
   רי סגר 7 ימים בלי מים בסדנה ואח"כ 8 ימים אצל אמנון לוי במהלכם ירד במשקל אבל לא התייבש.

   אומנם הוא לא ברמה של ה"נושמים" אבל החיים הם לא שחור ולבן.
   כל אחד לפי יכולתו.

   מה שאתה אומר לא סביר בעליל – אתה אומר יש יחידי סגולה והם נועדו לזה.
   "תיאורית גיבורי העל" שמקודמת ע"י הוליווד.
   המציאות היא שמגוון היכולות הוא עצום, מחוסר יכולת מוחלט ליכולת גבוהה מאוד(רק נושמים).
   אתה מקדם את הרעיון שצריך לעזוב את זה כי זה מזל של אנשים ומתעלם מבך שיתכן שמדובר בהתפתחות אבולציונית משמעותית דרך התפתחות רוחנית שכולם בסופו של דבר יעשו אותה(אם לא הם אז צאצאיהם).

   אני מבין שיש לך טראומה מההתנסות האישית אבל הגיע הזמן
   ש"תצא מזה".

   עם כל הביקורת שמתחתי עליך עדיין הרבה דברים שאמרת הם נכונים:ג'מושין נכשלה במבחן הטלוזיוני שעשו לה והיא "דמות בעייתית לחיקוי".
   כמו כן התבודדות תורמת להצלחה במטלת ה"רק נשימה" ולו משום שהיא מגבירה את הריכוז ומפחיתה את הסחת הדעת.

   הגב לגיל זה אינדוקציה
   • לפי דעתי זאת אינדוקציה לא פחות מה שריי ואתם עושים.. לוקחים מקרה יוצא דופן של אחד או שניים ומצידי שיהיו גם ארבע או אפילו מאה.. זה לא מספיק. להזכיר לך יש 7 מיליארד בני אדם בעולם הזה!

    זה כמו שאדם יגיד שהוא לא מפחד מאיידס כי הוא קרא שיש אישה אחת באפריקה שמחוסנת מאיידס אז אם אחת עושה את זה, למה שהוא לא יצליח? או אדם שקרא שמישהי נרפאה ממחלה חשוכת מרפא בזכות איזה תהליך שעשתה וזהו זה, סימן שגם הוא אם הוא יאמין מספיק אז גם הוא ירפא מזה? יש מסלול חיים לאנשים מסויימים, לכל אחד יש את החיים שהוא נועד לחיות וללמוד מהם. אי אפשר ישר להקיש שמשהו שעבד בשבילי יעבוד בשביל אחרים.. במיוחד בנושא כל כך מסוכן שכל כך הרבה נמצא על כף המאזניים, זאת חוסר אחריות רצינית, זהו עניין של חיים ומוות כבר, זה להכניס רעיונות לראשיהם של צעירים שלא יודעים להבדיל בין אמת לשקר, והם יאמינו לכל מה שמישהו כתב שם באינטרנט, כי אם זה כתוב, אז זה נכון…

    הבעייתיות במה שריי עושה וגם אנשים אחרים שמפיצים את זה, שבניגוד לאותם אנשים מיוחדים שכביכול חיו ככה, אני לא רואה שאלוהים או תוכנית הנשמה הם חלק מהלקסיקון שלכם. מבחינתכם המניע הכי גדול הוא התפתחות אישית/רוחנית או איך שתקראו לזה. אבל פשוט החלפתם את המילה אגו או רצון בתהילה כסף ופרסום במשהו אחר- רוחניות… אני הייתי שם ככה שאתם לא יכולים לעבוד עלי, אני יודע בדיוק מאיפה זה מגיע. בגלל שלפי איך שזה נראה אתם בתחילת הדרך, לא משנה מה אני אגיד לכם, אתם בטוחים שהם יותר טובים כי אתם יודעים משהו שאני לא ואני סתם עוד אחד מ"אלה" שנגדכם..

    אני הבנתי כבר אתמול שאני נלחם בתחנות רוח כאן. במיוחד בכתיבה באתר שלכם שממליץ ומדרבן את זה, מה בכלל אני חושב שאני כותב כאן? לשכנע אתכם אני לא מנסה וגם לא את ריי, היחידים שאני כותב להם אלו הם המעטים שבמקרה הגיעו לכאן ויש להם עוד קצת טיפה של הגיון וספקנות ואולי המילים והנסיון האישי שלי יעזרו להם להיזהר מזה או לצאת מזה בזמן ברגע שהם יחוו את מה שאני חוויתי בתהליך. במקרה קראתי למעלה תגובה של עוד בחור בשם גיל שסיפר על אדם שהכיר שהיתה לו בולימיה בגלל הנסיון הזה לחיות בלי לאכול.. גם לי זה קרה ואני בטוח שלאחרים. חבל לי שאתם לא רואים שהכוונות שלכם הן לא כוונות טהורות באמת גם אם אתם בטוחים שכן, יש בזה דחף להגיע רחוק, דחף לשנות את האנושות מתוך מחשבה שהכל לא בסדר בעולם וכולם עובדים עליכם או נמצאים באיזו אשלייה.. כל הביטויים האלו שכולם ישנים וצרכיכים להתעורר.. הרי ידוע שבהרבה פעמים, מה שאנחנו מטיפים לאחרים אלו דברים שאנחנו בעצמנו צריכים לשמוע..

    הבבילון שאתם מדברים עליו הוא בראש שלכם עצמכם! האמונות ההרסניות הן אלו שאתם מנסים לחיות לפיהן, לנסות לשנות סדרי עולם. להגיד לאנשים שעובדים קשה כדי לפרנס את המשפחות שלהם מתוך הקרבה ואהבה- שהם אנשים שהם עבדים לחומר ולכסף.. אנשים שנהנים מהאוכל וכך יכולים להעריך את אלוהים והמתנות שנתן להם- אתם קוראים נהנתנים או מכורים להנאות החושים או לא יודע מה.. מה שהפיל את אנשי הבבילון היו בדיוק הדברים מהסוג הזה- הנסיון להפוך לאלים, הם חשבו שהם אלוהים ויותר חזקים מהכל… מהטבע, מאיך שעובד העולם.. וזאת היתה מפלתם, אותו הסיפור של אטלנטיס הכל חוזר על עצמו..

    אתם לא עושים משהו חדש אלא בדיוק ההיפך, אתם נופלים באותה דרך צפויה שבה נפלו אחרים שהיו שחצנים מידי כדי להקשיב ולהאמין לאלו שמדברים באמת מתוך נסיון והלב ואכפתיות. אז אתם יכולים לקרוא לנו משוגעים או שפשוט לא האמנו מספיק או שאנחנו חלשים והזויים או פשוט חולי נפש ולכן לא הצלחנו.. אבל זה רק עניין של זמן עד שאתה והחברים שלך תהיו בצד השני של המתרס.. ותנסו להזהיר את הצעירים של הדור החדש לא ליפול איפה שאתם נפלתם.. ולהבין בצער רב שאין מה לעשות ואזניהם סגורות היטב.. וזה גם מ ה שאני מבין וזה באמת עצוב. קשה לי להסביר לך עד כמה שזה מצער.. אתמול זה הכעיס אבל היום אני פשוט מרחם עליכם כי אני יודע שאין מה לעשות בנידון, אתם בשלכם ואין דרך להוציא אתכם כמו שקשה להוציא אדם שכבר עמוק בתוך הכת..

    כל מה שאני יכול זה להתפלל בשבילכם ולאהוב אתכם מרחוק. בתקווה שיום אחד תראו את הדברים נכון. לא היה אכפת לי כל כך אם לא הייתי יודע עד כמה מסוכנת הדרך הזאת ועד כמה היא הרסנית.. כמה שנים לוקח לנקות ולהירפא מזה.. כי במיוחד בנושא כזה שהוא מהותי לחיים שלנו, האוכל, זה משהו שמי שמנסה להילחם בו, בעצם צריך להילחם כל היום ובכל רגע, עם המחשבות, הדחפים הטבעיים של הגוף, עם הנשמה שלו והחברים והמשפחה הקרובה.. שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה, וזה בדוק.

    המון אהבה שתהייה לכם,
    ובאמת אני אומר את זה, מכל הלב,
    שאני מקווה שתצאו מזה בשלום או תהיו חכמים מספיק לצאת מזה כבר היום… אל תשכחו מה שבאמת חשוב.. וזה לאהוב.

    תודה על המקום שנתתם לי להתבטא,
    ובהצלחה בחיים שלכם.

    גיל.

    • איריס

     אני מקווה שאנשים לא יסחפו אחרי התחושה שהם יכולים להתנהל בתוך חיים פראנים. כפי שידוע, וחבל שלא מדגישים את זה כאן, בודדים מצליחים לעשות זאת ולהחזיק מעמד. ברור שיש להיות אדם אנרגטי מאוד, שמצליח להתחבר היטב לצד הרוחני שבו ולהגיע לרמת מדיטטיבית מאוד גבוהה. מה מנסים להוכיח או למה למעשה מנסים להוכיח משהו על ידי אימוץ חיים בדרך זו, לא ברור. יתכן ומה שאתה כותב גיל, הם הדברים האמיתים, הבסיס לרצון הבלתי ברור הזה שלא לאכול. לא ברור לי מדוע אנשים מצדיעים למי שחי כך כאשר הם לא מבינים מה זה בכלל אומר. אני לא מתלהבת בכלל מהרעיון שכן ברור לי שנולדנו לחיי תזונה וכראייה לכך יש לנו איברים מתאימים. אני כמוך מקווה שכל אלו שגזרו על עצמם חיים שכאלה, לא יסבלו בעתיד משום חולי אך בעיקר שיבינו שאין בדרך זו שום דבר מיוחד שכן אין צורך להוכיח שום דבר לאף אחד. אפשר ורצוי לשמור על אורח חיים תזונתי בריא מבלי להיכנס לכזה תהליך מטורף ומסוכן.

     הגב לאיריס
    • מנהל הפרויקט

     הי גיל,
     מה דעתך לכתוב את זה בצורת מיני מאמר שאותו אוסיף כמשהו מאזן לכתבה של ריי?

     הגב למנהל הפרויקט
     • גיל בר-און

      רעיון טוב!
      ותודה רבה על ההצעה!
      אני מעדיף קודם כל לראות את התוכנית,
      ולראות אם באמת יהיה צורך בזה.
      כל הכבוד על מה שאתם עושים,
      בהחלט חשוב מאוד שהאמת תישמע,
      אבל האמת האמיתית…. 🙂

      הגב לגיל בר-און
    • אבי

     איזה יפה כתבת!

     הגב לאבי
 • SAT

  לעניות דעתי, יש להיזהר עם ה"דרך" הפראנית, שלא תתאים לכל אחד, אך יש להיזהר שבעתיים עם הביקורת עליה.

  המעניין באמת באפשרות של קיום ללא מזון (מוצק או נוזלי, בהתחשב בכך שהפראנה, הסובטילית יותר, מהווה גם היא בסה"כ מקור תזונה, אחר ושונה אמנם, אך היא עדיין מספקת לגוף את הצורך האנרגטי שלו) אינו ההישג הפיזי שבחיים כאלה, אלא מה שעומד מאחרי המשיכה אליהם.

  מיסטיקנים מדתות שונות דברו בעבר על כך שבתקופות הזוהר של האנושות ("גן עדן הארצי", "תור הזהב", "Satya Yuga" וכו'), בני האדם ניזונו בצורה שונה מזו הנהוגה כיום (היו שציינו שמערכות שלמות בגופם של אותם אנשים היו בנויות באופן שונה), וחלקם ציינו שהם לא אכלו כלל מזון מוצק ולא שתו. בהנחה שכפי שטוענים אותם כתבים עתיקים, אותם בני אנוש נמצאו מבחינה רוחנית במקום גבוה יותר ממרבית בני זמננו, יש בלי ספק במאמץ של יחידי סגולה מבין בני ימינו לחזור לאורח חיים שכזה משום ניסיון להתעלות גם מבחינה רוחנית.

  תזונה נעלה יותר, היא בסה"כ סימן וסמל למשהו גדול וחשוב בהרבה. האלוהות, כידוע, היא מוחלטת, אל-זמנית, יציבה, וחסרת שינוי. ככזו, היא אינה יכולה ואינה צריכה להיות "ניזונה" משום דבר. בהנחה שמטרת הקיום האנושי היא התאחדות עם אותו מקור של כל הקיים, יש באי-אכילה פוטנציאל שגם אם אינו הכרחי להשגת אותה מטרה, עשוי לסמל את ההתקרבות אליה.

  הגב לSAT
  • גיל בר-און

   אני לא מבין את ההגיון מאחורי המשפט הראשון שלך..
   להיזהר שבעתיים מביקורת עליה? משהו שאנשים כבר מתו בגללו?

   תראה, אתה בעצמך חי ככה? אתה מכיר אישית אנשים כאלו? אבל מכיר באמת? אני הייתי במקום הזה שישר אוטומטית האמנתי במשהו רק כי קראתי עליו באינטרנט ותאמין לי שעשיתי אז את המחקר.. קניתי גם ספרים בתחום ומה לא עשיתי כדי לשכנע את עצמי.. אפילו ברחתי מהבית לדרום אפריקה כדי שאוכל לתרגל את התהליך הזה של ה-21 יום באיזה מקום מבודד ומרוחק (למזלי מצאנו אותי בזמן לפני שהיה מאוחר מידי כמו 3 האנשים בזמנו שמתו כשעשו את אותו הדבר בגלל גברת Jasmuheen שכתבתי עליה בתגובות קודמות עם קישור לכתבה שעשו עליה..) מה לקחתי איתי בעיקר לנסיעה הזאת? ספרים… וזה רק מראה לך מה הבעייה עם העידן הזה של היום, כולנו טובים מאוד בלברבר אבל בתכל'ס במעשה אנחנו פשוט עלובים ולא מנוסים. רובנו אפילו לא מחוברים לגוף אז שלא נדבר על הנשמה ורוחניות אמיתית כמו שהיתה בזמנים שאתה מדבר עליהם אם באמת היו קיימים חוץ מבתיאולוגיות, מיתולוגיות ושמועות… למה אנשים מתנגדים כל כך למה שכתוב בתנ"ך שלנו אבל לוקחים כאמת לאמיתה מה שכתוב בספרי דת של אחרים?

   העניין הוא שאותם אנשים שעשו את זה (במקרה וזה אכן קרה, חשוב להזכיר את זה..) השקיעו לא כמה שנים מחייהם אלא את כל חייהם כדי להגיע לזה וזה כנראה היה הייעוד שלהם, זאת היתה עבודה יומיומית וסזיפית שלקחה להם את מרבית שעות היום והלילה. הם עשו את זה באמת כדי להתאחד עם אלוהים או להגיע לאיזו רמת "שלמות" עם הגוף שלהם. לא שזה עדיין אומר שזה באמת היה הכרחי ובעל ערך אמיתי כי יכול מאוד להיות שבסוף חייהם הם הבינו שהם בזבזו חיים שלמים בנסיון להגיע לכוחות פיסיים ועל טבעיים שהם חסרי טעם בעולם הבא ובחיי הרוח האמתיים…הרי ידוע לכל מי שהגיע לעולם הבא וחזר שמטרת החיים האמיתית היא פשוט ללמוד ואהבה… לא מדובר על שום דבר אחר מיסטי ו"נעלה" שצריך להשיג ולסבול עבורו לחינם..

   בגלל שהייתי שם אני יכול לזהות את המניעים שקשה למי שנעול כבר לנושא הזה לראות. זה בכלל לא רוחני ושכלתני כמו שזה נראה, זה לגמרי נובע ממקור רגשי. אנשים שרוצים לעשות את זה הם לרוב אנשים שהם כבר טבעונים/טבעונאים או תקועים בנושא התזונה כל כך חזק שזה כבר מאוס עליהם, ברגע שרק מישהו מציע את האפשרות הזאת שאפשר בלי כל זה, הם קופצים על זה כמו אדם שמגלים לו את נפלאות האלכוהול או איזה סם שיכול להשכיח את כל הבעיות או להביא להארה מהירה.. אבל אף אחד לא מזכיר את הסכנות והנזקים לטווח הרחוק. לצומות באופן כללי יש השפעה חיובית אבל אף אחד לא באמת מתחזק או שורד יפה איתם לתקופה ארוכה.

   עוד סיבה לקפוץ על המציאה של ה-breatharianism היא שזאת הבריחה האולטימטיבית מחיי השגרה, אנשים משלים את עצמם שאחרי שישיגו את זה הם לא יצטרכו יותר לעבוד ולדאוג לדברים הרגילים שנמאסו עליהם כבר, חושבים שהם יוכלו פשוט לנדוד בעולם ויהיו חופשיים ומאושרים והכי רוחניים בעולם והכי חשוב- שאנשים יעריצו אותם וילכו אחריהם לכל מקום.. או כמו במקרה של ריי, הוא מנסה להפוך את זה עכשיו לעיסוק המרכזי שלו ולהרוויח מזה גם כסף שזה הרי גרוע שיכול להיות כי הוא כבר מסכן חיים של אחרים וזה בסוף יחזור אליו בגדול.. זה דבר שחוזר על עצמו כמו במקרה של ג'סמוהין וווילי ברוקס שפתאום ביקש מיליון דולר כדי לחשוף את "הסודות" שלו. העסקה הזאת עם השטן בסוף עולה לראש.. ידוע לכל אדם רוחני אמיתי שכוח ורדיפה אחרי יכולות על-טבעיים, יכולה להרוס עבודה של חיים שלמים ולפגוע בנשמה יותר מכל.

   מה הטעם בלהוכיח כל מיני יכולות "רוחניות" אם זה על חשבון הייעוד האמיתי שלנו? מה באמת נשיג מזה? כל התשובות הן רק תירוצים לבריחה מהמציאות שהיא הסיבה האמיתית מאחורי זה. כי אם זה היה חלק מהחיים הטבעיים, היו אנשים שזה פשוט היה קורה להם והיו מרגישים פחות ופחות צורך לאכול, שזה שלב טבעי בתהליך. אבל לא, אנשים פשוט רוצים להשיג את זה כאן ועכשיו כי הם הרגע קראו את זה ומוכנים להיות רוחניים ככה פתאום כדי להגיע לרמה הזאת. אבל זה ממה לא עובד ככה, ממש כמו שאדם שמן וחולה שהזניח את הגוף שלו לא יכול תוך שניות להגיע למצב בריאותי של אדם שכבר שנים דואג לגוף שלו ומתעמל ומראה יכולות גבוהות.

   אני שוב פעם מגזים בתגובה שלי אז אני אקצר בעוד משהו שרציתי לכתוב לך. חשוב לזכור בעצם את הדבר הכי חשוב מכל, שאנחנו לא באמת יודעים אם כל זה נכון. חוץ מהמקרים הכתובים והאנשים שאנחנו לא באמת מכירים אישית שנפוצו ככה פתאום, ושים לב שריי לא מרחיב בתגובות שלו ולא באמת מספר מה הוא כן שותה ואוכל למרות ששאלו אותו פה כבר כמה פעמים. ואפילו בטריילר עם אמנון לוי הוא מגרד באף ומסיט את המבט כמה וכמה פעמים כשהוא עונה.. מצטער אבל אני לא מרגיש שהוא כנה לגמרי, אני מזהה את זה מייד אצל אנשים כאלה. שלא נדבר על הרקע שלו, שום רקע "רוחני" כלשהו, לפי מה שנאמר עליו, זהו אדם שעבד בהייטק הרבה שנים, שירת בצבא ביחידה נבחרת ועוד משהו שלא כולם יודעים זה שהוא היה או עדיין בתנועה הראלית (למי שלא מכיר אותם, זה לא נשמע כל כך טוב..) אה ושכחתי, גם היה במהפכה של אהבה שידוע לחלק מאיתנו מה קרה איתם בסוף ולאיזה קיצוניות הם הגיעו.. כל אלו תנועות שאני לא בוטח בהם וזה לא בעיני אדם רוחני אמיתי… אדם רוחני אמיתי מדבר על אלוהים, על אהבה, הוא עושה משהו למען החברה, במעשים שלו רואים מיהו. זה לא רק בגלל שהוא חי בלי לאכול. יש הרבה יוגים בהודו שעושים דברים מדהימים אבל זה לא הופך אותם לאנשים טובים או קדושים, לרוב זה להיפך, אנשים שמכרו את הנשמה והייעוד שלהם בשביל היכולות האלו.

   בקיצור, אני לא רוצה להמשיך להגיד דברים רעים על ריי ואחרים, כי בסופו של דבר אני די בטוח שהם לא אנשים רעים ולא עושים את זה מכוונות זדוניות, הם פשוט לא יודעים מה הם עושים ומה ההשלכות של הפומביות הזאת.. אני פה רק בשביל להזהיר ולהגן על אנשים שהם פתי מאמינים לכל דבר כמו שאני הייתי, שהולכים רחוק מידי וקיצוניים מידי. שלא מקשיבים לגוף שלהם ולשכל הישר שאומר להם "די!" וזה לא שאני בטוח שגם מה שאני כותב כאן יחדור אליהם אבל אני מנסה מבחינתי "המציל נפש אחת, כמו הציל עולם ומלואו.." ואני באמת שמח ומאושר על כל בן אדם שהצלחתי להניע אותו מזה רק בזכות שאני עברתי את זה ויצאתי מזה בחיים כדי לספר ולעזור לאחרים לא ליפול לשם.. ואני אומר לכם, זה גיהנום לא קטן מה שזה עושה, אחרי שנכנסים לזה נורא קשה לצאת כי כבר זה מתקבע והמלחמה עם האוכל והדחפים הטבעיים של הגוף זה משהו שלא נגמר ולא יוצא מהמערכת המון זמן ואפילו כל החיים..

   כל העניין הוא לשים לב למורים שלכם.. מורה אמיתי לא יסכן את החיים של התלמידים שלו, לא בשביל שום סיבה. הוא לא יחשוף ככה ידע שיכול להיות מסוכן בידיים הלא נכונות רק בשביל פרסום או כל סיבה אישית שהיא.. הוא לא סתם ימכור את הסודות ואת עצמו למען פרסום או הכרה או יהפוך את זה לקריירה רק כדי שלא יצטרך יותר ללכת לעבודה רגילה.. מה קרה לתהליך של פעם שמשהו עובר ממורה לתלמיד באופן אישי? רק כשהתלמיד מוכן? שהמורה מכין באופן אישי את התלמיד ובודק אם משהו באמת מוכן לו עדיין או הרסני בשבילו? ממתי ידע הפך להיות כמו סופרמרקט? לא, לא כל דבר טוב ונכון לנו. בדיוק כמו שסמים יכולים להיות קטלניים והרסניים, ככה בדיוק פעילויות מהסוג הזה.

   כל מה שאני באמת אומר זה, תקשיבו לאנשים שהיו שם, תקשיבו לשכל הישר, והכי חשוב לגוף שלכם- כי אחרי הכל אתם משחקים בחיים שלו ולא שלכם.. הגוף כל כך נאמן אלינו ועוזר לנו, ככה להקריב ולסכן אותו בגלל שאיפות אנוכיות שלנו? הייתם מרעיבים את הכלב שלכם או הילד שלכם בשביל "הניסוי" הזה? אני לא חושב ככה.. אפילו לא ליום אחד.

   וזהו זה לנאום של היום..

   תודה על ההקשבה..
   מקווה שעזרתי למישהו פה… 🙂

   הגב לגיל בר-און
 • גיל בר-און

  שימו לב ל-Playlist של סרטונים נגד Breatharianism:
  http://www.youtube.com/watch?v.....z0-aKkcnyI
  יש פה כמה אנשים מפורסמים שמגלים עליהם את האמת..

  והנה קישור לרשומה חשובה בנושא:
  http://sharp-thinking.com/2012.....%99%D7%9D/

  הערב התוכנית, אני מאוד מקווה שהיא תציג את הנושא בחומרה שמגיע לו.. כי היום אני לא מאמין לזה לרגע אחד. זה התעסקות באש. זה דבר מסוכן. וזהו זה. סוף הדיון!

  הגב לגיל בר-און
 • דינה

  קוראים יקרים, אתם יכולים להאמין לי או לא , אבל מה שאני יכולה להוסיף זה שאמי, שעברה צום של 22 ימים שלמים ללא מים או אוכל בעודה מחזיקה בית עם 4 ילדים מנקה ומבשלת(!) עשתה זאת באמונה שתחלים ממחלה קשה באוזן, מה שאכן עזר… היא עמדה על הרגליים עד יומו האחרון של הצום ויצאה מכך לא רק שבשלום אלא בהשדרגות:)

  הגב לדינה
 • אבי

  אני מברך על היציאה של ריי ודווקא מתוך גישה מדעית: יש פה משהו שהמדע טוען שהוא בלתי אפשרי. ריי מעמיד את זה לבדיקה. הלוואי שהוא יצא צודק מאחר ופריצות הדרך במדע הינן בדיוק כאשר מתגלים דברים שסותרים את התיאוריות הקיימות.

  הגב לאבי
 • דן

  הצום הארוך ביותר המתועד מבחינה רפואית נמשך 382 יום והאדם ירד במהלכו ממשקל של 200 ק"ג למשקל של 90 ק"ג http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pm.....5-0056.pdf
  האדם ירד כ 300 גרם במשקלו ביום שזה שווה ערך ל2000 קלוריות
  מנגנון צום המזון ידוע היום היטב – הגוף מפרק את עודפי השומן, ואם אין כאלו אז מתחיל פרוק השרירים.

  מנגנון צום המים לא נחקר היטב. יתכן בהחלט שהגוף מסוגל למחזר את המים שבו (למעט המעט שאובד בנשימה ובהזעה). אם כך הדבר, אז (בתנאי מזג אוויר טוב) בהחלט יתכן שאפשר לשרוד צום מים ממושך הרבה יותר מהידוע. ישנם אנקדוטות על אנשים שנלכדו בהריסות לאחר רעידות אדמה וחולצו לאחר שבוע ללא מזון ומים, ובתנאים של מזג אוויר טוב ומינימום פעילות.

  כך שלא בהכרך יש צורך בפראנה כדי לעשות מה שרי עשה

  הגב לדן
  • גלי כהן

   אותם אנשים שנלכדו תחת הריסות ושרדו ללא מזון ומים… אולי הם השתמשו בפראנה מבלי לדעת שהם עושים את זה ומבלי לחשוב על זה. פשוט מתוך הרצון לחיות ולהשאר בחיים הגוף שלנו משתמש במה שהוא יכול…כמו שהוא נושם.
   גם השימוש במוח שלנו ובגוף שלנו הוא לרוב לא מודע והרבה פעמים אף ללא כל כווונה.
   אולי כולנו משתמשים בפראנה ולא מודעים לזה ?
   מידי כמה שנים או עשורים או מאות שנים, האנושות נחשפת לאמת מרעישה שמטלטלת את כל מבנה הידע הקיים ובונה אותו מחדש, אולי אנחנו בפתחו של עידן כזה ?

   הגב לגלי כהן
   • נכון את צודקת

    פשוט בדר"כ במקרי לחץ שהגוף לא רגיל לחיות על כ"כ מעט קשה להתחבר לאלוהים לקחת האנרגיה הזאת.
    אבל מי שמצליח אשרי לו.

    הגב לנכון את צודקת
  • יש הבדל קצת קטן במוטיבציה

   המוטיבציה שלו זה להוכיח לעולם(במיוחד לישראל) שזה אפשרי בתנאי מעבדה ועל הדרך 100 אלף הדולר שהגבירו את המוטיבציה שלו.

   לאנשים בהריסות זה היה או שהם מתים…

   מי אמר לך שהאלה בהריסות לא השתמשו בפראנה?
   לא חייבים ללמוד את זה בשביל להשתמש בזה.
   חוץ מזה הוא יצא מזה טוב – מאוד צמא אבל טוב.
   והם בטח יצאו די מיובשים.

   הגב ליש הבדל קצת קטן במוטיבציה
 • יגאל

  יש דבר אחד שלא הסתדר לי עם הצום שלו וזה שהוא יכל להתקלח ולהיכנס לברכה.
  עד כמה שאני יודע ברגע שהגוף בא במגע עם מים אז הוא יכול לספוג מים לתוכו.
  ממזון אין בעיה לצום הרבה ימים אבל ממים אני בספק???????
  אם הניסוי היה נערך ללא בתנאים של חוסר מים גמור אז אולי הדבר היה יותר משכנע.
  אין כמו לנסות את הצום על עצמך וזאת הדרך היחידה שני יכול להיות בטוח שזה עובד.
  אני צמתי 3 ימים ללא מזון ורק שתיתי מים ולא היו קשיים מיוחדים חוץ מחולשה כללית.

  הגב ליגאל
 • שם טוב

  ריי הוריד ממשקלו 9 קג בשמונה ימים! האין זה הסבר מספק איך שרד? קג מזון בהחלט מספיקים ליום! הלא כך?

  הגב לשם טוב
 • בת

  אפשר לחיות אך השאלה איך? לא כל האנשים מגיבים אותו דבר. יש כאלה שאצלם תפקודי הגוף לא יפעלו כשורה ואחרים יכנסו לדיכאון ו/או למחלות נפשיות. תזונה נכונה עם צריכת מרכיבי המזון בריאים מעניקים בריאות גופנית ונפשית וזה מתבטא בהמון דברים: אנרגיה טובה, מצב רוח טוב, חוסן וחוזק גופני, העור נראה יותר טוב. יש הבדל בין ילד חסר תזונה ובין ילד שמקבל את כל אבות המזון הן מבחינת מראה, חוסן גופני ומנת משכל. כמו כן יש הבדל
  בין אדם שצורך תזונה בריאה ומאוזנת לבין אדם שחי מתזונה לא בריאה.

  הגב לבת
  • אל תבלבי את המוח

   אצל כולם זה עובד.
   השאלה היא כמה את רוצה לחיות בלי מזון כמעט?
   כמה את רוצה לוותר על ההתמכרות לאוכל.
   כמה את משתמשת באוכל בשביל לתת משמעות לחייך?

   הגב לאל תבלבי את המוח
 • תומר

  שלום ריי, התהליך נשמע לי מאוד מעניין והייתי מעוניין לנסות מה עליי לעשות בעצם מלבד ההפסקה באוכל ושתייה? האם ישנם דברים נוספים שעליי לעשות?

  הגב לתומר
 • הרושם שקיבלתי מהכתבה הוא, שהפראנה היא פעילות נגד עצמך.
  וזה עלה בעיקר, כשריי ביטל בקשה ברורה של התודעה והגוף להציל את עצמו עם כף שוקולד נוטלה (שומן וסוכר למח) והוא התמוטט מעט אחרי.
  דבר נוסף שהציק לי זה לשמוע "שהכל בסדר" יום לפני. זו אינה רק עקשות מול בקשה מפורשת של הגוף ותודעה לאכול, אלא גם שהוא לא מזהה נכון את מה שעובר עליו. כמו אופוריה דתית.

 • אחת שמאמינה

  ריי, אני לא מבינה למה ירדת במשקל במהלך התוכנית אם הגוף שלך סיים את ההתמרה בהצלחה. הוא היה צריך להשאר באותו המשקל, לא?
  האם זה בגלל הסטרס שנגרם מלהיות תחת מעקב של אנשים בעלי מודעות והכרה כה נמוכים?

  למה לא דרשת מיקום יותר סגפני שהיה מקל על הניסוי?

  הגב לאחת שמאמינה
הנחיות לכתיבת תגובות:

1. שמרו על שפה נאותה
2. כתבתם טענה או הבעתם דעה הפוכה? צרפו קישורים למידע נוסף שתומך בדעה שלכם. משפט כגון: "זו סתם תיאוריית קונספירציה מטופשת" איננה תגובה מתאימה.
3. גם אם משהו נראה לכם הזוי, אין זה אומר שהוא לא נכון. בכל פוסט יש קישורים למקורות המידע וקישורים למידע נוסף. קודם קראו אותם, עשו קצת מחקר ואז תכתבו תגובה.
4. כתבו את שמכם וגם את שם המשפחה, או בחרו בכינוי ייחודי, או (הכי טוב) הרשמו באתר, כדי שנוכל לדעת מי כותב את התגובה ולהתייחס בהתאם.
5. אם הנכם מגיבים חדשים או שצירפתם לתגובה שלכם יותר מקישור אחד, המתינו בסבלנות עד שתגובתכם תאושר.
6. חובה לקרוא את תנאי השימוש באתר לפני פרסום תגובה.
7. תגובות שכל מטרתן להשמיץ ו-או לזלזל באתר או במי מגולשיו לא יפורסמו
מנהל הפרוייקט שומר לעצמו את הזכות לערוך תגובות שאינן הולמות ו/או לחסום גולש מלהגיב...

השאירו תגובה

קבלו את התגובות ב RSS

שמרו על כללי פרסום התגובות בבקשה

כדי להוסיף תמונתכם לתגובות הרשמו באתר: Gravatar .

קבלו עדכונים בחינם למייל»

הרשמו בחינם וקבלו עדכונים פעם בשבוע על ידיעות חדשות מהאתר. תמיד תוכלו להסיר את כתובתכם בקלות ואנו מתחייבים לא למסור לגורם שלישי את המייל.
 • רגע אחד...
אמת אחרת בפייסבוק
 
כבר עשית לנו לייק בפייסבוק?

בעזרתכם נוכל להגיע ליותר אנשים עם המידע...

אל תציג הודעה זו שנית