- פרויקט אמת אחרת - http://www.emetaheret.org.il -

האם התפטרותו של האפיפיור קשורה בפרשיות התעללות בילדים?

לפני כשנתיים התפרסמה ידיעה בכל ערוצי החדשות המרכזיים העולם שבה נמסר ששני ארגונים לזכויות אדם בארה"ב הגישו בקשה לבית המשפט הבינלאומי בהאג לחקור את האפיפיור בנדיקטוס ה-16 ושלושה מבכירי הכנסיה הקאתולית באשמה של "סיוע לדבר עבירה וטיוח" של מקרי התעללות מינית שבוצעו בילדים על-ידי כמרים בכנסיה.

עורכי דין וקורבנות התעללות מינית שבוצעו לכאורה ע"י אנשי כמורה הגישו אז תלונה רשמית לבית המשפט הבינלאומי בהאג וביקשו ממנו לחקור ולהעמיד לדין את האפיפיור בנדיקט ה-16 ושלושה מבכירי הואטיקן באשמת פשעים נגד האנושות במה שהם מתארים כ-"סיוע לדבר עבירה" ו-"טיוח" של עבירות מין שבוצעו בילדים על-ידי כמרים בכנסיה הקתולית.
כך על-פי ידיעה שהתפרסמה באתר העיתון New York times [1]

התלונה

התלונה הרשמית שממלאת כמעט 80 עמודים שחוברו על-ידי שני ארגונים אמריקניים, המרכז לזכויות חוקתיות ורשת הניצולים של אלו שעונו מינית על-ידי כמרים, היא הפעולה המשמעותית ביותר שנעשתה עד כה שמטרתה הבאה לדין של בכירי הכנסיה ובראשם האפיפיור (שהתפטר) באשמת שיתוף, סיוע וטיוח של התעללות מינית בילדים שנעשתה על-ידי כמרים בכנסיה.

"הבכירים של הכנסיה הקאתולית שנכשלו ומנעו הענשה של פושעים אלו ומעשיהם," כך נכתב בתלונה, "זכו, עד כה, לחסינות מלאה ממעשיהם."

בכירים בואתיקן אמרו לעתים קרובות שההחלטות בנוגע לכמרים שהואשמו בהתעללות מינית בילדים נעשות על-ידי הבישופים ולא על-ידי היררכיית הואתיקן, ושהכנסיה מבוזרת מאוד ולא ריכוזית בהחלטותיה.

מי הואשם

בנוסף לאפיפיור בנדיקטוס ה-16, התלונה ביקשה להעמיד לדין את הקארדינל טרוסיסיו ברטון, מזכיר מדינת הואתיקן; קרדינל אנג'לו סודנו, מזכיר המדינה לשעבר והדיקן הנוכחי של קולג' הקארדינלים ואת הקארדינל וויליאם ג'יי לוודה, ראש הקהילה של דוקטרינת האמונה, הממונה מטעם הואתיקן לבדיקת מקרי התעללות מינית שדווחו על-ידי הבישופים.

סמל טוהר המידות בעיני מיליוני בני אדם [2]

סמל טוהר המידות בעיני מיליוני בני אדם

האם האפיפיור התפטר בעקבות ההאשמות?

באתר ארגון ITCCS התפרסמה ידיעה [3] ובה נאמר כי ההתפטרות המפתיעה של האפיפיור בנדיקטוס ה-16, התפטרות שגרמה להלם ברחבי העולם הקאתולי, נעשתה כצעד ישיר בעקבות בקשה לצו מעצר על-ידי מדינה אירופית כנגד האפיפיור היוצא.

המאמר מפרט צעדים נוספים בתלונה שהוגשה על-ידי הארגון בהם דרישה להחרים ולתפוס נכסים של הכנסיה הקאתולית בנוסף לדרישה לעצור את האפיפיור הפורש ובכירים נוספים.

לפי סעיף ה-"אודות" באתר, ארגון ITCCS הוא טריביונל אזרחי שהוקם במיוחד כדי להביא לדין אנשי כמורה שהואשמו בהתעללות מינית בילדים.

האתר הוקם לפני כשנתיים ככל הנראה על-ידי אדם בשם kevin annett.

באתר נאמר שהארגון חתם הסכם עם מדינה אירופית שלא ננקבה בשם, כדי לשתף פעולה בהבאתם לדין של האפיפיור ובכירי כנסיה נוספים.

בידיעה שהתפרסמה באתר נאמר כי:

"ההתפטרות ההיסטורית וחסרת התקדים של ג'וסף רטצינגר כאפיפיור השבוע, אולצה ע"י הפעילות של ארגון ITCC, שהוציא צו מעצר נגד טרצינגר וכן דרישה ציבורית להעברת רכוש ואחזקות הותיקן לציבור.
ב- 1.2.13 על בסיס עדויות שסופקו ע"י בית המשפט הציבורי לצדק (tcccs.org) הוכן צו מעצר לג'וסף רטצינגר על פשעים נגד האנושות וקיום קונספירציה פלילית.
צו המעצר יועבר ב- 15.2 ויאפשר לעצור את ג'וסף רטנציגר אם יכנס לתחום האירופאי (לרומא, הוא כרגע בותיקן)
מסמך דיפלומטי בנושא זה הועבר למזכירות הותיקן. זו לא הגיבה, אבל 6 ימים לאחר מכן האפיפיור התפטר.
חלקו השני של המסמך נוגע לרכוש הותיקן
הוחלט להמשיך באותם הליכים גם נגד יורשו של האפיפיור, הפקידות והכמורה הגבוהה של הותיקן."

מאחר ולא נמסרו פרטים נוספים או מסמכים רשמיים בנושא, צריך להתייחס למידע בזהירות ולהמתין לעוד נתונים.